Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

danabel
30. nov 2010

@miriamkaaa ahoj, ja som mala homeopatiká ricinus a mne pomohli, potom som si kúpila aj do zásoby, tak ich ešte mám, ale nebolo zatiaľ treba. Ja už len kojím, už ani večer nedokrmujeme, je síce drobnejšia, ale to má z toho refluxu. Na to tabuľkové priberanie sa treba vykašlať - funguje to tak, že jeden týždeň priberie viac a druhý menej, ide to nepravidelne a tí naši doktori...my sa už s mužom iba na seba pozrieme s úškrnom, keď dokina vytiahne kalkulačku a začne vyratávať, že koľko to vychádza na týždeň (nechodíme už až tak často ako na začiatku každý týždeň). Existuje totiž tabuľka pre kojené deti a deti na UM, myslím že tie kojené majú pribrať cca 120-150g a na UM viac asi 200-250g. Ale ja to už neriešim, naša si priberá pomaličky, ale priberá a to je dôležité, inak je šikovná, drží si hlavičku, pasie koníky, aj s nami "pokecá" keď sa jej prihovárame, trošku sa zahrá pod hrazdičkou - sleduje hračky, boxuje do nich rúčkami. Toto sú pre mňa dôležité veci.Myslím, že tie začiatky sú také ťažké, keď si nevieme dať rady s mnohými vecami, ale časom sa všetko dá zvládnuť. Držte sa aj vy a tešte sa na prvé spoločné Vianoce 🙂 🙂 🙂

danabel
30. nov 2010

...aha, ešte čosi som zabudla 😝
Ten skrytý reflux- no je to vlastne pálenie záhy, vracanie žalúdočnej kyseliny a tráviacich štiav. Maličká nám vždy plače, keď ju položíme na rovnú plochu, ani v kočíku nechcela spať,celkový nekľud, nespokojnosť, bolestivý plač po jedle, niekedy aj počas jedenia, dáva si ručičky do pusy, má spenené sliny, po jedle, keď si má grgnúť, tak aj trošku vyzvracia a potom nasleduje strašný plač, Z tohto všetkého som usúdila, že je to ono. Ale už robíme všetko pre to, aby sme to čo najviac eliminovali. Niekedy sa darí viac niekedy menej.

stvura
18. feb 2011

Ahoj kocky, ako ste vyriesili to pomale priberanie? Podobne ako na prvej strane co pisala kocka, aj moja mala ma v 4.5 mesiaci len 5250g. Za posledne dva tyzdne pribrala len 100g, rovnako ako dietatko tej dievciny z prvej strany, neplace od hladu, papa ako si vyziada, v noci aj 8x, skoro kazde dve hodiny. Nema reflux, nevracia po jedle. Co sa genetiky tyka, obaja s manzelom sme boli drobne deti, moj starsi syncek je tiez drobnejsi na svoj vek. Ja tiez len oci prevraciam ked mi lekarka vyratava ze za tyzden nepribera tolko co ma podla jej tabuliek...momentalne ma trapi prikrmovanim a tym aby som malu chodila kazdy tyzden vazit do poradne....
Este dodam, ze mliecka mam dostatok, problemy s prisatim a pod. nemame, lebo uz kojim 2.5 roka s prestavkou 1 den po porode. 😉

julienka
18. feb 2011

@stvura to je asi syndrom lekarov... my sme si presli tym istym, ked sme mali 4,5 mesiaca.

babulina
18. feb 2011

@stvura - my sme si stym tiez presli, nam dokonca v obdobi okolo 5mes aj schudla nejakych 200g, ale presne ako tvoja vobec nejavila znamky hladu alebo enspokojnosti, povlacili nas po vsetkych moznych vysetreniach a nakoniec nic nezistili, je proste taka, plus slaby jedak, doteraz jej to ostalo, bude mat tri roky a ma tesne nad 12kg

stvura
18. feb 2011

@babulina no prave toho sa obavam aj ja ze ma povlaci po vysetreniach...pri starsom mi chcela nasadit hormony, co som odmietla...vazi ako tvoja okolo 12kg, ma 2.5 roka skoro presne...je vsak malicky na svoj vek, meria len 92cm.

babulina
18. feb 2011

@stvura - ja som tie vysetrenia absolvovala len pre svoje vlastne svedomie (mame v rodine cysticku fibrozu) ze som spravila vsetko co bolo v mojich silach a nema nijaku zavaznu diagnozu, hormony by som urcite pichat nedala len kvoli nizkej vahe to mi ver, ak mas pocit ze je mala ok a myslis ze ani nema nabeh na nejake ochorenie tak pockaj uvidis ako sa to vyvinie, na vysetrenie mozes ist kedykolvek

grenka
1. mar 2011

@stvura ahoj my sme boli dnes v poradni a mame 5100g ze vraj je to akurat v hranici ani menej ani vela...ja si myslim ze na svoj vek mam babo akuratnu vahu...nechcem mat z neho napuchnuteho obrika,ako tie deti co papaju UM....nas je zase dlhy,stehienka ma pekne aj zahybceky na nich 😀 a mam dost mliecka ked sa napapa tak mi aj 5 hod vyspinka...tak mu nic nechyba v noci stavam iba raz ku nemu....doktori by sa nemali riadit tabulkami 😀 jedna znama ma dievcatko o den starsu od nasho tak jej ma uz 7 kil 😲 nechcela by som...tieto kojene babatka su aj omnoho insie ako umele 😀

murinka
1. mar 2011

aj moja dcerka pomalicky pribera.2mesiace pila mm a potom uz len um.rozdiel nebol ziadny-nepriberala ani z mm ani z um.narodila sa s vahou 325O g a momentalne takmer ako dvojrocna ma 1Okg 😅 😀 😉

stvura
1. mar 2011

@grenka no moja patmesacna ma 5480g...xixi...tak to mate dobre, lebo moja nemala v troch mesiacoch nad pat kilo a ani nas neockovali...
@murinka ono sa to zrovna v tych dvoch rokoch, co som videla jedno dievcatko mladsie od mojho o mesiac, co bolo stale ako gulicka je momentalne ako moj syn

kukujka
10. aug 2011

moja malatiez pomenej pribera stale sme tesne nad hranicou najprv ma to dost stresovalo,ale uz sa netrapim sama vie kolko chce papkat.dnes mi dr.aj kazala davat castejsie papat,ale je to prd platne ked po troch hodinach zje 60ml a ked dam po dvoch tak len 40ml v konecnom dosledku to vynde rovnako necham ju jest tak ako si ona zapyta vacsinou je to po troch hodinach inokedy po dvoch a v noci vydrzi aj 5-6hodin.mame 2mesiace aj tyzden a vazime 4520g porodna vaha bola 3270 sporodnice sme odchadzali 2980

pingu1
10. aug 2011

dobehnu to

lucy222
10. aug 2011

@kukujka nenech se vystresovat od Dr. Řiď se tím jestli je malá spokojená nebo ne.
Naše dr. je naštěstí na tohle normální - malá od začátku přibírá těch cca 100-120 gr/týden a dr. to neřeší. Malá je spokojené, dost živé dítě. Vývojově spíš napřed - o vše se zajímá, leze... Pokud není malinká vyložené spavá a vypadá spokojeně, tak bych to fakt nehrotila. Některé děti prostě jedí méně. 😉

kukujka
10. aug 2011

@lucy222 dakujem za podporu moja mala je uplne spokojnucke dieta a tiez sa uz o vsetko zaujima aj ked spapa menej tak schopnostami prekona vascinu deti v jej veku.ja uz dr.nepocuvam nie kazde dieta je tabulkove a ja som bola tiez riadny drobec ked som mala rok tak som mala 7kg

lucy222
10. aug 2011

@kukujka to já nevím kolik jsem měla, ale narodili jsme se oba s mužem jako "zámory" (=pod 3 kg 😅 ) a nejsme vysocí...Malá se tedy narodila se slušnou porodní váhou a možná díky tomu nás dr.nehoní... teď jsme začali s příkrmy a malá až na br.kaší sní všechno - krásně otevírá pusinku apod, ale prostě sní max cca těch 60-70 gr a má dost. U mlíka (byla jsem nemocná, manžel dával z flašky) snědla max.120 ml a to byla hoooodně hladová, jinak kolem těch 80-90 a stačí jí to. Je pěkná, zdravá a opravdu dost živá 😅 😉

sova33
10. aug 2011

@kukujka
@lucy222 My jsme na tom úplně stejně, malý přibírá od dvou měsíců necelého půl kila za měsíc (= 110-120 za týden). Doktorka mi neustále naznačovala, že je to na spodní hranici a kdesi cosi, že klidně můžeme začít s přikrmováním (kašičky apod.), ale malý byl plně kojený, krásně spal, pak se i hodně smál, skoro nebrečel, tak jsem do šesti měsíců plně kojila. Teď necelý měsíc přikrmujeme a krásně jí, zítra jdeme na vážení, ale já vím, že i kdyby se jí to zdálo málo, malý je úplně spokojený a jídla má dost.

lucy222
10. aug 2011

@sova33 moje dr.raději ani nenaznačovala 😅 bych UM nedala-přišlo by mi to zbytečné. 😝 Malá je vyloženě pohodové, vysmáté dítko. Plně kojená do cca 5 a 1/2 měsíce-pak jsem marodila a téměř přišla o mléko...tak MM začal pravidelně s příkrmy (ona se už dost hlásila před tím, tak jsme občas dali pár lžiček). Jeden čas byla i částečně na Sunaru, ale teď už zase kojím 🙂 Jinak celou noc nespí -budí se 1-2x, ale to je v poho. Malá přibrala jen ten první měsíc hodně (200 gr/týden), ale od té doby také 450-500 gr/měsíc.

kukujka
10. aug 2011

@sova33 u nas by to prikrmovanie urcite nezabralo,lebo ona vypije len 60 maximalne 70ml a viac ani za nic jednoducho jej to staci nevidim zmysel dokrmovat ked je plne kojena a spokojna.dobre si spravila,ze si sa ani ty na to nedala
@lucy222 kolko vazila dcerka pri narodeni?

lucy222
10. aug 2011

@kukujka 3600 😉
já posledních cca 6-8 týdnů furt pila plnotučné mlíko a tohle je výsledek 😅 ale jsem ráda - neměla problém s přisátím, že by nám někde prostydla či tak něco ... ona je opravdu pohodové miminko. 😵

kukujka
10. aug 2011

@lucy222 moja mala 3270 ale aj tak bola na mna velka dr.pri porode vravela,ze to bude poriadne velke babo cez 4kg aj pupocnikovu krv na darovanie odobrali a po odvazenie ju rovno vyliali

lucy222
10. aug 2011

@kukujka u mně celou dobu, že budu mít malé miminko - měla jsem malé bříško...No, před vyvoláním porodu jsem ukecala Dr. v nemocnici ať udělá odhad a ona "nemáte žádně bříško, to bude prcek" - tak měřila a pak říkala: "no, zase takový prcek to nebude, odhad 3550" 😅 Ale já měla krásný porod 😵

kukujka
10. aug 2011

@lucy222 moj porod bol super mala som epidural chvalabohu lebo zaver porodu hrozny zrazu zistili,ze mam uzku panvu a dieta je na mna privelke co moja gynekologicka tvrdila cele tehotenstvo,ale nakoniec zhodnotila,ze to zvladnem,ale nezvladla som nedokazala som ju vytlacit vytahovali ju kliestami riadne ma nastrihli a aj ma lia riadne dotrhala sili ma dvedr.hodinu a pol este aj konecnik zasity no hroza prvy krat som si sadla tri tyzdne po porode som velmi rada,ze sommalaespidural ,ze som ani to sitie necitila.ale uz to prebolelo a uz uvazujeme o druhom dietati.ako casto si chodila s malou na vazenie??? my kazdy tyzden,alebo kazdych 10 dni dost ma to hneva ,ze tak casto

lucy222
10. aug 2011

@kukujka fíha, tak to sis užila... I já měla epi, ale mně už nezabral...napíchli mi jej po čtvrt na osm, okolo půl osmé měl zabrat, ale to už jsem hlásila, že nezabírá...No a v 8 byla malá na světě. Porodní poranění malé - 2-3 stehy, z porodního sálu jsem odešla "po svých"... malá byla venku asi na 3 zatlačení..Prostě na to mám hrozně hezké vzpomínky 😵 😵 😵
Jak často na vážení? Prvně po týdnu co jsme byly doma a pak až na 6-ti týdnech...Ona na začátku ten první měsíc v pohodě a až pak začala přibírat pomalu, ale to už dr.neřešila...

kukujka
10. aug 2011

@lucy222 mne dali epi o deviatej to som esteani bolesti nemala napichli ma a ked zacali bolesti tak podali tu latku celkovo ju potom dopichovali 5krat a potom este aj dva dni po porode kazdych 8hodin mala sa narodila o pol osmej vecer celkovo 13hodin po odteceni plodovej vody

my chodime od narodenia skoro kazdy tyzden na vazenie a uz ma to ozaj nebavi

lucy222
10. aug 2011

@kukujka jako i teď chodíte na vážení skoro co týden??? 😕 Ach jo, přeji pěvné nervy. 🙄
S tím porodem - no, máš to za sebou. Já na epi nespěchala, bolesti se daly. Jen jsem se neotvírala - v 18:30 otevřená na 4-5... no, tak se mně zeptali jestli chci epi, že to je na dlouho...No, já, že jestli to je na dlouho, tak že jo, ale ať anesteziolog nespěchá, že se to dá...dorazil cca v 19:15...no a dál už jsem psala...před osmou jsem MM říkala, že už asi jo, tak odchytl PA-ta, že to není možné, ať si dojdu na WC a že mně někdy pak zkontroluje...Tak na ni MM trochu houknul.Mně tedy zkontrolovala a hned telefon primáři a "rodíme" 😀 Celkem od 1.bolesti 9 hodin, ale podle Dr.se porod jako takový rozjel až kolem 15.hod (to předtím byla reakce na tabletu na vyvolání, po té třetí jsem se začala otevírat a mít normální kontra), tak to by bylo 5 hodin...No, je to jedno. Nebylo to nic hrozného.
S tím vážením je to stejně "na bednu" 😝 Dej pak vědět kdy vás nechá už v klidu.

kukujka
11. aug 2011

@lucy222 ano chodimekazdy tyzden,alebo 10dni podla toho ako to vynde mam dr.hned cez cestu takze casovo to nemam narocne ,ale na nervy to narocne je.

lucy222
11. aug 2011

@kukujka ja mam dr.take par minut od domu,ale ze bych ji chtela videt tyden co tyden 😝 no,uvidis co Ti rekne dal. Bych se ji i zeptala jak dlouho budes jeste chodit po tydnu. Pokud mala pribira a je spokojena...pokud by byla spavejsi a celkove slaba,tak bych to resila,ale takhle...

kukujka
11. aug 2011

@lucy222 praveze jej nic nieje je ziva vysmiata a spokojna asi jej naozaj pri najblizsom vazeni poviem,ze uz nechcem chodit kazdy tyzden

luba41
11. aug 2011

@kukujka trošku sa vám sem zamiešam. To časté prevažovanie musí byť deprimujúce. Ved kojené bábo pije na požiadanie tým pádom nemôže vypiť každý raz rovnako. A váhu máte peknú. To naša sa narodila 3050 a 47 cm. A v polroku mala 5,51kg a 65cm. Doktorka sa nad tým pozastavila len raz, niekedy v 4.mesiaci a povedala, že máme prikrmovať, ale ja som dávala až od 5. mesiaca a váhový prírastok to vôbec neovplyvnilo. Proste je malá, ale nie je chudá. Pri umelom mlieku by priberala takmer rovnako. Mám to vyskúšané u staršej dcéry. Pri narodení mala 50cm a 3050. Tam som sledovala, kolko vypije, kedy vypije, odstrekovala som si, aby som presne vedela a tým sme aj dokojili. A váhu v polroku mala 6,5kg a 68cm. A teraz je z nej úplne normálna baba. A to nie sme jediné, čo máme takých drobcov. Pokial sú deti spokojné, nie je čo riešiť. 😉

kukujka
23. aug 2011

tak vcerajsie vazenie dopadlo tak,ze sme za 12dni pribrali 210g mala uz ma 4730g trojmesacne ockovanie sa odklada dokym lia nenaberie vahu 5,5kg takymto stylom to tak skoro nebude.mali ste niektora susenost s odlozenim ockovania kvoli vahe,?