Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

zgurkaa
5. sep 2007

Ahoj kosicanka1. Podla mna je to v norme. Kuk sem http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nepri... Babatko nepribera kazdy tyzden rovnomerne, moze priberat aj skokom. Pokial je spokojna a aj stolica je jak ma byt, nevidim dovod na paniku. Drzim palce, aby ste aj nadalej tak krasne rastli. 🙂

alcatko.j
5. sep 2007

Kosi, jsme na tom stejne, akorat nam uz je skoro 5 mesicu, ze zacatku jsme pribiraly ukazkove, pozdeji uz to bylo horsi, ale furt to slo a ted jsme za 6 tydnu pribraly jen 300 g!!!!Jsem se malem u te vahy rozbrecela...takze ve 4,5 mesicich vazime 5 280g....ale muj doktor je bezvadnej, nic nehroti.vyzpovidal me, ptal se na kakani apod, my kakame nekolikrat denne, curame ostoset, hlady neplace, kojime plne, nekdy po 3 hodinach, nekdy po 2, kojime i 3x v noci, ale to si Nelca jen cucne a je zase tuha.My docela dost blinkame a taky doktor rekl ze my s manzelem jsme docela drobci a ja jsem nebyla ani extra jedlik v detsvi a ze ne vsechny deti musi byt puclici, navic Nelca je dost aktivni amrstna, porad se musi hybat, takze to "vybeha"..Pri kojeni se naji, pak se sama pusti a uz nechce, po kojeni si zmacknu bradavku a mleko tam jeste je, takze nedostatkem mleka to neni, navic neexistuje nic jako slabe mleko.Pokud Simonka pap, neplace, kaka, cura, a netrci ji zebra, tak se netrap, ..V pul roce maji miminka dosahnout dvojnasobku porodni vahy, u nas by to bylo 5950 g, asi to nestihnem, az se skluzem, ale nevadi!!!Netrap se, jeste to neznamena, ze budes muset najet na umele mlicko,Drzim pesti 😵

janeses
5. sep 2007

ahojky, nemyslím, že je to zas až tak málo...a jetli máš malou spokojenou a napapkanou, tak jí určitě nic nechybí...kolik jste měli porodní váhu?my měli 27OO a ted ve 4 měsících máme 7 kilo...takže přibíráme dost, doktorka říkala, že nemám jíst tolik sladkého, že je potom tučné mlíko. Tak možná zkus čokoládku a uvidíš 🙂 🙂 🙂

alcatko.j
5. sep 2007

Jan, tak u nas sladke nezabira, ja zeru cokolady na kila a nic 😅 Akorat ja pribiram ukazkove 😅

sisulik
5. sep 2007

kosicanka..my sme doteraz pribrali ovela menej nez vy...a vobec to nevadi...lekary sa pozeraju aj na genetiku rodicov..u nas je tatino moc chuducky...tak isto nam priberala aj dcerka a je uplne v poriadku a aktivna..ja by som sa nestrachovala na tvojom mieste, ak vidis, ze babetko mas v poriadku, cule, atd...;)a kazdy lekar ma svoju vlastnu tabulku teorie a praxe..jeden ti povie ze je to malo a iny zase ze je to velmi dobre...;)

yesno22
5. sep 2007

kosicanka, suhlasim so zgurkou...dolezite je, ze Simonka nechudne...ani mi nepriberame stale rovnako, aj ked vazime viac nez dost 😀 😝
nase vahove prirastky, vzdy cca po 4tyzdnoch:
1400g-1400g-760g-1040g-775g a naposledy po 3tyzdnoch len 200g 😉

drzim palceky nech pekne kojite aj nadalej 😉 pa

sisulik
5. sep 2007

zgurka...super stranka...

janeses
5. sep 2007

Alcatko, u každého je to asi fakt jiné, já se pořád cpu a hubnu a malá přibírá, mám dokonce míň než před těhu..tak nevím čím to je..jo a mimochodem máš krásnou holčičku, vždycky když máš nové fotky tak se na ní ráda mrknu🙂)je to šikulka...mám taky Nellinku🙂 🙂

kosicanka1
autor
5. sep 2007

no urcite budeme nadalej kojit, o 2 tyzdne ideme na prevazenie, tak sa snazim malu prekrmovat, chudatku dnes jej uz mlieko tieklo kutikmi von 😒

kosicanka1
autor
5. sep 2007

a este som nenapisala, stale kojim len z jedneho prsnika pri jednom kojeni, aby sa dostala aj k zadnemu mlieku, vysaje cele prso, ak ponuknem druhy prs, tak nechce, asi jej staci len jedno prso ?

yesno22
5. sep 2007

kosicanka, ak nechce tak jej staci...aj ja som kojila donedavna len z jedneho, iba pocas laktacnej krizy(2x) som kojila z oboch, aby sa mi rychlo zvysila tvorba mliecka...teraz uz papame aj zeleninku, aj kase a kojim z oboch...mliecko zatial mam a este par mesiacov dufam bude 😉

tigri
5. sep 2007

Kosicanka, nestresuj sa, Simonka sice mozno pribera menej, ale stale pribera dost...mna casto stresovala svokra tym, ako je dcerka chuducka, takze som si zistovala, ake maju byt hmotnostne prirastky a podla toho ste stale v norme 🙂

Hmotnostne prirastky kojenych deti maju byt nasledovne:
1-2.mesiac - 124-140g/tyzden
3-4.mesiac - 70-105g/t
5-6.mesiac - 35-56g/t

Na nete mozes najst aj ine udaje s vyssimi cislami, ovsem niektori autori tam zabudli uviest, ze to plati pre deti na umelej vyzive, ktore bezne dosahuje v polroku 3-nasobok porodnej hmotnosti, zatial co kojene deticky iba 2-nasobok.

O prikrmovani sa uvazuje vtedy, ak babatko nepriberie viac ako:
113g/t alebo 454 g/mesiac v 1-3.mesiaci
85g/t alebo 340g/m v 4-6.mesiaci

Takze hlavu hore, malicka je spokojna a to je predsa najdolezitejsie, keby bola hladna, tak "ruci" nespokojnostou 😀

kosicanka1
autor
5. sep 2007

tigri dik za cisla - to sme v norme, huraa
len som nechapala, ako sme mohli mat tak obrovsky rozdiel v priberani medzi dvoma mesiacmi

zgurkaa
5. sep 2007

kosicanka1, ano staci jej jedno prso a podla mna si zvolila dobry postup. Ja som tiez iba kojila do 6 mesiaca, teraz sme zacali s prikrmami, no zatial si len zvykame.

kalo
5. sep 2007

My měly při narození 2,70kg, po propuštění z porodnice 2,40kg a teď po 2 měsících má malá 3,20...Takže po 2měsících nenabrala ani kilo...

andy.a
5. sep 2007

aj my asi nejako pomalšie priberáme..Aneta mala pri narodení 278O g,pri odchode z pôrodnice 264O g..teraz bude mať 11.9. 3 mesiace a má okolo 47OO g..je výlučne kojená..ale hodne grcká a v tom je asi problém..Nutriton jej moc nezaberá..vlastne väčšinu čo vypije,zrejme vygrcká.. ☹ mlieka mám pritom dosť.. 😉

andy.a
5. sep 2007

a tiež máme dosť rozdiely v priberaní..na poslednej poradni priberala 25O g za týždeň...a teraz len okolo 100 g za týždeň...a to ju kojím teraz častejšie,začala pýtať ako keď bola novorodenec,po 2 hod,aj skôr..aj v noci tak často..a začala menej a horšie spávať...i keď aj predtým nebola veľký spáč a jedák.. 😒

tigri
5. sep 2007

Andy, nesmies to hlavne porovnavat s inymi detickami, podla mna ti prebera uplne v pohode, taketo mensie deticky su potom omnoho zivsie a sikovnejsie 🙂 Anetka sa vahovo velmi priblizuje mojej Tinke, ta mala pri narodeni 2770g, schudla na 2550 a z porodnice sme isli s hmotnostou 2600, pred 6 tyzdnami mala 4370, teraz ma presne 5000g

Kalo ☹
a v com je problem? nechce papat?

andy.a
5. sep 2007

tigri,syn mal pri pôrode 3O4O..pri prepustení z pôrodnice 278O..a v 3 mesiacoch 628O ..ale teraz je z neho biedny jedák,pokazil sa pri zavádzaní príkrmov.. 😒

kocurek
6. sep 2007

kosicanka1

Malý měl 2350g, když jsme přišli z nemocnice ☹ 2050g ☹ , první měsíc vůbec nepřibíral, až koncem 2. měsíce měl 2500g. TeĎ má 5,5 měsíců a váží 8kg a já stále jen kojím. Domnívám se, že si s přiíráním nemáte dělat žádné starosti, mimi přibere.

siskavn
8. sep 2007

ahoj kosicanka, pises, ze kvoli alergii si musela vysadit mliecko. je to kvoli alergii mlieka, ktoru ma mala? ak ano, tak spomalenie priberania je jeden z veci, ked ma dieta alergiu na mlieko. moj maly ma netoleranciu na mlieko a lepok, soju atd. stale priberame malo, ja som prestala kojit, pretoze to bolo velmi tazke, lebo by som nemohla ani chlieb ani mlieko atd. nam na to prisli az v 4-5mesiaci, ked drobec zosiel az z jeho linky. teraz sme na poriadnej diete, a zacal aj lepsie papat aj troska pribera, ale tiez stale minimum. ale uz som si zvykla. drobec robi vsetko co ma, uz sa pusta aj chodit, len je drobncky, ale krasnucky. a je nas vela, tak si z toho nic nerob. a vela stastia

maca793
8. sep 2007

ja som kojila malú do 3 mesiaca. každé 3 týždne priberala vyše 1kg. doktorka bola z toho hotová, vravela, že z materského mlieka sa tak veľa nepriberá. a ja som bola hrdá na to, že tak krásne priberala.
keď sme prešli na UM, tak začala priberať 0,5kg za mesiac a to som bola už dosť sklamaná že tak málo. čím dieťa rastie a viac sa zaujíma o seba, okolie, viac sa pohybuje, priberá pomalšie, ako keď len ležká a spinká.

kalo
9. sep 2007

Tigri: i když je moje malá takový drobek, je hodně živá, papá dobře...kojím ji po 2-3hod....je v pohodě. Dr.mi řekla, že přibírat okolo 100g za týden je ještě v normě. Ale taky nejím mléčné výrobky (na doporučení dětské dr.)...ty malá nesnáší (vždy má velké bolesti bříška). Ono to mateřské mléko je také výživné podle to, co máma baští....

andy.a
9. sep 2007

maca,fakt z MM sa tak nepriberá,len z UM,alebo pri kombinácii MM+UM..ja som takto syna krmila,ktorý má teraz vyše 3 a pol roka..MM z prsa + MM odsaté z fľaše/lebo slabo ťahal z prsa,ale nechcela som ho úplne odstaviť../,a + Nutrilon-a ten mu najlepšie chutil...priberal 125O g za mesiac..aj viac prvé mesiace...a o takého 6.-8.mes,začal odmietať mlieko,to bolo jedno či moje čiNutrilon,akurát sme začali s príkrmami..a odvtedy bojujeme s nechutenstvom,vracaním až odporom k jedlu..
Teraz má syn okolo 16,5 kg čo je na jeho vek ešte OK,ale v marci mal takmer 19 kg..!! ale potom bol chorľavý 2x bral ATB,skúšali sme škôlku,kam nechcel chodiť a nič tam nejedol ani nepil,ani potom doma..narodila sa malá..takže samé stresy a o na ne reaguje tým,že nechce jesť a aj vracia.. 😠 ☹
a je aj mierne hyperaktívny,on jesť ani nemusí,jedlo ho nezaujíma..
ale toto sem veľmi nepatrí..skôr som o dcérke chcela písať..

andy.a
9. sep 2007

kalo,aj moja Anetka je taký drobáčik,veľmi živá,málo spí..papať pýta často,teraz aj každé 2 hod.aj častejšie..veľa toho však nevypije..včera som ju vážila-48OO g/bude mať o pár dní 3 mes, PH 278O g/...viem,že je to ešte v norme,ale tiež teraz priberá len 100 g /Týždenne,možno aj menej..tak sa to u nej strieda,raz priberá viac,potom málo...a hodne grcká,mám pocit,že keby tak negrcala,už by mala aj 7 kg..!!
Nutriton jej moc nezaberá,aj ten vygrcá..
včera sme boli s mužom v tescu,nestihla som si odsať MM,tak jej moja mama,kt.ju varovala ,dala Nutrilon-vypila len 3O ml!! bieda..
Ale aj MM keď jej občas dám z fľaše vypije 6O a dosť..aj v pôrodnici detičky lepšie papajú..

andy.a
9. sep 2007

naša dr.nás straší,že z nej bude podobný prípad ako syn..s tým sa dodnes trápime,čo sa týka jedenia...jemu nič nechutí,aj sladkosti odmieta..z kindervajca len keď ho vidí,ho napína.. 😠

a akémukoľvek dr.ideme-alebo hocikto-mi povie,že také dieťa ešte nevidel... 😠 ☹

adetka
11. sep 2007

kosicanka... my sme nepriberali podla tabuliek nikdy... prve mesiace sme pribrali maximalne 700 g za mesiac (niekedy 500 g)... a ani sme nepapali tolko, kolko predpisovali na krabickach (namiesto 150 ml na kg vahy, pila iba 70 ml na kg vahy)... tiez som kvoli tomu stresovala, a na kontrolu vahy sme chodili aj kazde dva tyzdne... povedala mi, ze kym pribera minimalne 110 g za tyzden... je to este v norme... a ini lekari mi hovorili, ze kym pribera (aj ked menej) je to stale v poriadku...

aj teraz, ked uz beha a papa prikrmy, priberie 50 g za tyzden (podla tabuliek by mala 70 az 100 g)... aj ked mliecka vypije dost (prikrmy maximalne 100 g)... ale uz sa nestresujem...

kazde dietatko papa a pribera tolko, kolko mu vyhovuje... pokial je inak spokojne a dobre spinka... je vsetko v poriadku 😉

zuz11
27. apr 2008

ada.lubo • 1d • 21. feb 2008 o 11:22
ahojte 😀 môj Patrik má 10-týždňov včera sme boli na preváženie pri doktorke a od posledného váženia pred 3-týždňami sme pribrali iba 80 gram. celý čas iba kojím a Paťko sa má dobre v noci spí aj 8-hodín a aj cez deň je pokojný občas zamrnčí ale že by mal záchvaty od hladu to nie trochu sa bojím či mám dobré mlieko

andy.a • 2d • 21. feb 2008 o 11:23
mlieko nemôže byť nikdy zlé,ada.. 😉
a predtým malý dobre priberal??možno je o teraz len také prechodné.. 😉

ada.lubo • 1d • 21. feb 2008 o 11:30
2-týždne po pôrode pribral pekných 400 gram a od vtedy to ide dole vodou nebolo to až také zlé ale toto ma prekvapilo a to sa kŕmy aj hodinu cez deň každé tri hodiny rátam to od kedy začal papať

ada.lubo • 1d • 21. feb 2008 o 11:33
pardón 😝 😝 😝 že začne papať,po hodine skončí a po dvoch je znovu hladný

strociatka • 1d • 21. feb 2008 o 11:34
ahoj, my sme mali tiez tento problem, velmi pomohlo, ze som malu nenechala spinkat a na kojenie som ju budila aj v noci, mimco je este primale na 8hodinovy spanok vkuse

smary • 1d • 21. feb 2008 o 11:38
ada aj mne jurko malinko zo zaciatku priberal,presne tiez okolo 10tyzdna,tak som ho zacala prikladat castejsie,niekedy jedol uz po hodine...lebo doktorka mi hned naordinovala nutrilon,ale prezili sme aj bez neho,proste jedol kedy chcel a ako dlho chcel,a o dalsi tyzden mal o 360g viac 😅

strociatka • 1d • 21. feb 2008 o 11:40
smary pravda, v porodnici ucia blbosti, nie kazde babo papa podla hodiniek, treba dat na intuiciu a kojit tak ako si babo samo vyziada, my sme zo zaciatku kojili tiez aj tristvrte hodinu a kazdu hodinu, dnes papa len 10 - 15 min a pribera velmi pekne, ale stale kojim tak kazdu 1 - 2 hodky a v noci ju stale budim

smary • 1d • 21. feb 2008 o 11:45
strociatka ano,kade babo je ine,teraz ja uz napriklad jurka kojim tak 2-4min a dost..ale papa stale casto,lebo je to hlados,takze aj ked uz prikrmujeme 3 jedla denne,tak stale kojim aj 8x do dna,ale mne to nevadi,tych par minut...pred tym bolo fakt aj 40 minutove kojenie...

ada.lubo • 1d • 21. feb 2008 o 11:59
skúsim ho prikladať častejšie, na preváženie máme ísť o dva týždne a doktorka povedala,že keď nepriberie máme skúsiť nutrilon ale to nechcem lebo mlieka mám dosť

alami • 2d • 21. feb 2008 o 12:09
ada.lubo - a dávaš z jedného prsníka až "do dna"? Ja len či nepije len predné mliečko a preto nepriberá. Nedaj sa zlákať na nutrilon. Ja som to urobila pri prvom, tiež nepriberal a teraz to ľutujem. myslím, že som vtedy urobila chybu, mala som sa viac snažiť, prikladať a vždy dopiť jeden prsník až potom na druhý.

smary • 1d • 21. feb 2008 o 12:10
ada aj ja som mala mlieka dost,preto som nechcela ten nutrilon,verim,ze castejsie prikladanie zaberie... 😉

ada.lubo • 1d • 21. feb 2008 o 12:16
alami pijeme z jedného prsníka až kým nie je prázdni až kým nie je ako hovorí môj muž "mäkučký" a potom sa ešte dopije z druhého, o zadnom mlieku som čítala tak si na to dávam pozor

johanda • 2d • 21. feb 2008 o 12:51
ada a vyrostl ? Občasj de mlíko spíše na délku. Jinak, koj častěji i v noci, jak radí holky (starší dcerka měla podobný problém a 2 noční kojení to spravila)

jaduska • 2d • 21. feb 2008 o 12:56
dojčené deti nemusia priberať presne podľa tabuliek. Naša malá do 5 mesiacov spala aj 12 hodín v kuse. V poradni iba raz pribrala menej ako mala, najprv som sa tiež šokla, ale mám našťastie sestru, ktorá takého veci rieši s nadhľadom, hneď ma sprdla, čo stresujem, že keď je malá v pohode, živá, nie je apatická, dehydrovaná a podobné veci, tak váhu riešiť nemusím. Raz priberie viac, raz menej. Jednoducho má dobré spaľovanie. Staršia dcéra bola v jej veku skoro o dve kilá ťažšia, pribrela presne podľa tabuliek. Každé bábo je jednoducho iné a tie tabuľky sú iba orientačné. V lete sa ti môže stať, že bábo dokonca schudne a potom začne viac priberať.
Riešiť to treba, keď je to dlhodobý stav 😉

kosicanka1 • 1d • 21. feb 2008 o 13:55
adam malickeho nenechaj spinkat az 8 hodin, treba ho jemne zobudit (ani nie zobudit, ale len tak velmi jemnucko precitnut) a nukat prsnik co najcastejsie

ada.lubo • 1d • 21. feb 2008 o 14:25
máš asi pravdu johanda vyrástol už je mu veľa vecí ani nie malých ale krátkych

olielka • 1d, 60tt • 21. feb 2008 o 19:04
ada, já si na začátku pujčila vahu, abych zjjistila, kolik malý vypil. Měli jsme s kojením po porodu velké problémy, pozdní nástup laktace, navíc on byl hrozně lenivoučký. Byl u prsu hodinu a vypil třeba jen 40ml, prostě dudal. Měla jsem ho tam hodinu, protože hodinu předtím překřičel, páč nechtěl prso. Tak pak jsem si myslela, že hoďku bude papat, ale délka u prsu na množství neměla vliv. Byl z porodnice zvyklý na dokrm stříkačkou, nechtělo se mu sát. 2 týdny jsme bojovali, už jsem myslela, že skončím na Nutrilonu, málo sál, naštěstí jsme se rozkojili. Ta váha mi pomohla, dneska je v pohodě, krásně přibírá a papá své pětiminutovky. Doktorka, a potvrdila mi to i laktační liga, říkala, že hodinu by u prsu být neměl. Nanejvýš 30 minut. FAkt je, že to dítě ani nemá sílu déle intenzivně sát, pak jen dudá, já si to přeměřila na té váze, kolik kdy vypije. Ale každé dítě je jiné. Já pak sledovala, zda opravdu saje nebo jen dudá.

zucha • 1d • 21. feb 2008 o 22:31
ada, my sme tiez mali velky problem s priberanim. V porodnici mala drasticky schudla, cez pol kila. Dokonca jej robili aj testy, ci ma v poriadku krv, ale nastastie vsetko ok. Do jedneho mesiaca sme nemali naspat ani svoju povodnu vahu. hovori sa, ze ta by sa mala vratit do 10-14 dni. Lekarka nas volala kazdy tyzden na prevazenie. Za prvy tyzden doma sme pribrali 80g. Mali sme 200g, takze tragedia. Na druhy tyzden to bolo uz 180. Velmi som sa tesila, ale doktorka ma zas strasne zvozila, ze to malo byt tych 200g. Takze sme museli zacat robit nasledovne:
- neupeosne budit dieta aj v noci kazde 3 hodiny a krmit. V ziadnom pripade nenechat spat.
- najprv nakrmit z prsnika a potom dat este mliecko z flasky {najlepsie vlastne, ak mas odsate}. Davat jej pit, az kym na dne flasky nieco neostane. Ak vypije vsetko, zohriat viac.
Musim povedat, ze to pomohlo. Za 10 dni pribrala 570g a tak sme dobehli to, co sme predtym zameskali.toto som robila asi tri tyzdne a uz sme na tom tak dobre, ze len kojime. Uz ziadne dokrmovanie z flasky. Ono bolo dolezite stale si mlieko odsavat, aby sa dobre spriestupnili mliekovody.. Vyskusaj to a som si ista, ze uspejes.

denik • 1d • 21. feb 2008 o 22:52
ada ako ti radili aj iné maminky,nenechaj malinkého tak dlho spinkať.. aj moja malá spávala celú noc, ale zas nie až tak dlho, max 6hodín, ale zas to papanie dobehla cez deň.. koľko ti inak papká cez deň?

a chcem ti ešte povedať, že žiadne mliečko nie je zlé, ani slabé.. nedaj sa odradiť takými rečami.. každá maminka má mliečko prispôsobené svojmu bábätku.. skús ho v noci prebudiť, dať papkať a uvidíš, ako sa to bude vyvíjať ďalej.. držím prsty 😉

luciaj • 1d • 22. feb 2008 o 09:25
maminky, preco sa pocas kojenia nesmie drzat dieta? ved predsa podla vsetkych mudrych knih MM nemoze byt slabe?! tak potom aky ma vplyv stravovanie maminky na mliecko?

biba12 • 1d • 22. feb 2008 o 10:27
Nedavaj mu UM, pokial mas dost MM. Mne lekar povedal v prvej poradni, ze maly pribral iba 680 g za mesiac a mam zacat prikrmovat umelym. Tak som mu davala, tak ako povedal, ze najprv nakojit, potom dat este flasku, zer kolko si vytiahne. A maly pribral za mesiac 1,8kg. TAk som to zrusila. A maly pribera normalne. Ja som ho tiez prve dva mesiace kojila aj 1,5 hod. A kazdych 1,5-2 hod. Pripadala som si ako dojna krava. Lebo maly papal na etapy. Chvilu papal, zaspal na 5 minut, potom znova a to dokola 1,5hod. Nenechaj ho tak dlho spinkat, zobud ho, daj mu papat aj tak Ti znovu zaspinka. Ale umele nedavaj , pokial nemusis. Ja by som to uz nespravila. Aj ked maly je zdravy, velky... / 68cm a 8,2kg/. Ale mala som v plane ho vylucne dojcit do 6 mesiaca. Kojim sice stale, ale aj tak mi plany nevysli, niekedy to trosku lutujem. Materske je pre babo lepsie.

altoja • 2d • 22. feb 2008 o 10:33
luciaj,

protože pokud hubneš, tělo vylučuje všechny toxiny a nezdravé svinstvo a to se bohužel dostává i do MM ☹

zlaticakhalil • 1d • 22. feb 2008 o 11:08
ahojte
my budeme mat skoro 8 mesiacov a stale vazime len 6500g
narodila sa ako 2970 g takze je to vraj ok, dojcila som do 4 mesiacov ale som aj dokrmovala lebo mi priberala tyzdenne len 30 g
vraj je to v poriadku pokial sarinka papa a ona papa vsetko chvalabohu 🙂
odkedy je na tuhej strave od 5. mesiaca tak mi vecer spinka od 20.00 do rana do 7.00 maximalne ked sa zobudi v noci len kvoli dude ani papat jej netreba to je dobre
predtym do 4. mesiaca sme boli hore kazde 2 hodinky co nebolo prijemne a stale bola hladna bambulka
teraz je to uz ok.
takze baby netrapte sa tym ci pribera vela alebo malo, hlavne je ze deticky su zdrave a ze im chuti papkat

kikafilipko • 1d • 22. feb 2008 o 13:42
My máme tiež problémy s papkaním. Malý pred týždňom pribral 50g tak som sa rozhodla, že mu budem týždeň odstriekavať moje mliečko aby som presne vedela koľko spapal. Pokaždé spapal okolo 120 parkrát aj 150 (čo je dosť) a raz za deň som mu dala 60 nutrilonu. Myslela som si, že priberie dosť, ale dnes sme boli u dokiny a povedala, že pribral 160 a vraj to je málo a pošle nás na gastro. Tak neviem či mám moc opatrnú doktorku ale čítala som, že dieťa by malo pribrať okolo 150-200g za mesiac. Inak je dobré si dať spraviť krvné testy (ak kojíš) môže Ti chýbať železo a prato ti malinká tak dlho spinká, nie je náhodou apatická?

ada.lubo • 1d • 22. feb 2008 o 14:09
ahojte malý nie je apatický skôr je taký živý dnes sme ho v noci zobudil a papal iba pol hodinku potom znovu zaspal a ráno to isté zatiaľ je spokojný asi sa mu tento nový režim páči tak uvidíme o dva týždne u doktorky 😝

danuska24 • 1d • 23. feb 2008 o 09:51
ahoj. Linda mala pri nrodeni 3400g a vyhladovali ju na 2900g kedze mlieko som dostala az po tyzdni. za prvy tyzden co sme boli doma pribrala na 3550g(2tyzdne) a to nam este v saci pri odchode zdoraznili ze treba sledovat hmotnostnu krivku... tak nasa detskarka len otvarala oci, ze krasne papka. 4tyzdne - 4070g, 6tyzdnov - 4700g, a som zvedava kolko budeme mat o tyzden
prikladam ju kedykolvek chce, cez den vsak najneskor po 3 hodinach ak spi-dr.ju kazala budit a v noci sme papali raz-okolo2-3, predtym okolo 22.00 a potom az rano okolo 7,00 ale teraz uz prespala 5 noc celu-nebudim ju, keby bola hladna tak si tak kludne nespinka

julie6 • 23. feb 2008 o 16:47
Ahoj,ako si bola Linda dlho v Saci? Mna pustili na 4 den a pritom jednej mladej dokine sa to tiez nezdalo ze vela chudne, nuz a maly stal na vahe 3 tyzdne,zobrali mu moc na poradni, nasli nejake bakterie nasadili chudatku 3 tyzdnovemu ATB,a aj potom priberal len 130-140g na tyzden a to som kojila 12x denne,odsavala kadeco,a nakoniec ma aj tak nasa pediatricka dotlacila k prikrmu Nutrilonom,ak som nemala cas ci energiu odsavat tak som proste musela,akokolvek som zacala experimentovat a neprikrmovat len odsatym tak hned pribral len 50g, a ja si vycitala ze ho hladujem,s laktacnou poradkynou som sa potom spojila ta mi povedala ze vsetko svedci pre diagnozu neskory nastup laktacie,V Saci sa absolutne na mna nepozreli ako kojim, ani maleho nevazili nikdy kolko vypije, len vecer, pustili nas domov bez akehokolvek poucenia o kojeni,viem ze im tam tiez davaju cajicek/vraj pigi s curkom co je otras/ cez flasu a niektore deti to pomyli a asi to bol tiez nas pripad,lebo doteraz saje malo, a pritom ja mam asi mliecka dost

sue • 1d • 23. feb 2008 o 17:05
Ahojte, my ideme teraz v stredu do poradne, tak som zvedavá čo nám dokina povie, lebo máme podľa našej domácej váhy len cca 4kg... takže uvidíme 😔 pôrodnú hmotnosť mal 3200g, pri prepúšťaní z nemocky 3070g... plne kojím... vraj je mlieka dosť ak dieťatko má 5-6 pocikaných plienok denne a to my máme...

sibuska • 1d • 23. feb 2008 o 22:15
ahojte, aj my priberame od narodenia rozne, ale viac menej pomaly, a ked mi dr. povedala, ze mam prikrmovat, lebo malo pribrala, tak som castejsie prikladala, UM som nedala.v noci som si davala budik aspon 1 krat a jemne som malu zobudila a dala som jej napit, vela nepila, ale aspon nieco, a cez den ked pytala kazde 3 hodiny, ja som jej ponukla kazde 2 a naozaj sa to potom odrazilo na vahe...
ada.lubo - tak skus v noci pridat dojcenia 😉

rosinka • 1d • 24. feb 2008 o 21:01
ahojte, tak mi sme boli teraz na 3 mesačnej prehliadke a moje malá 4,950 g. neviem či je to málo ale mne sa to zdá byť málo, malá stále papa materské mlieko. niekedy sa mi zdá že mám málo mlieka, lebo malá potom cumle strašne na dudli, ale keď ju priložím tak nechce alebo už zvracia zrazené mlieko, niekedy už už mám nutkanie jej dať UM ale ešte to nevzdávam, lebo prsia mám naplnené, tak uvidíme

zuz11
27. apr 2008

andy.a • 2d • 24. feb 2008 o 21:07
rosinka,a koľko vážila Mária pri pôrode ?? 😉 😕
mne sa takmer 5 kíl v tomto veku nezdá málo.. 😉

rosinka • 1d • 24. feb 2008 o 21:17
mala 3230g, keď sme chodili na prehliadky tak priberala každé dva týždne asi tak 500g, ale moje kamarátky čo majú deti tak mali viac kíl, tak preto sa strachujem

leninn • 1d • 25. feb 2008 o 08:02
Rosinka: Moje Barunka ma skoro 3. měsíce a 2 týdny a máží 4600g...při porodu vážils 3050g...
Je drobná, ale já jsem v klidu, protože Barunka se spokojená...ale od 3.měsíce už nekojím, protože zhubla, měla málo mlíčka. Teď jsme už obě v pohodě. (samozřejmě jsem nekojení obrečela, ale nedalo se nic dělat)
První týden mi na UM přibrala 320g, což se mi zdálo až až, ale měla co dohánět. Posledně přibrala 180g a doktorka byla spokojená...
Takže si myslím, že můžeš být v klidu...

andy.a • 2d • 25. feb 2008 o 08:57
http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=we... 😉

rosinka,malá je určite v poriadku,aj priberá pekne.. 😉

ivush • 1d • 25. feb 2008 o 17:47
Maminky, neviete koľko by malo cca priberať 5mesačné bábo ? lebo my už cca od necelého 4mes priberáme tak 100-110g/týžden čo si myslím, že nie je nejako veľa, ale zasa by to snáď malo byť ok, nie ? drobca stále len kojím... 😵

andy.a • 2d • 25. feb 2008 o 18:28
http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.ph... 😉

danuska24 • 1d • 12. mar 2008 o 17:40
my sme mali pri porode 3400g a v 10t mala 5760g, v 6t - 4750g 😉

shela • 1d • 13. mar 2008 o 09:46
My ako 5 mesacny sme mali okolo 8 kil..a teraz v 7 uz mame cez 10 😔 ja viem ze vela ale ta moja mala je teda riadny zrutik 😅

sammy • 1d • 13. mar 2008 o 09:55
Ivush, moja mala pribrala za posledne 2 mesiace kilo. A teraz sme boli na prevazeni po 10 dnoch a za 10 dni pribrala 70 g. Doktorka povedala, ze je to uplne v poriadku. Zatial cisto kojim, prikrmy nechavam az na 6. mesiac.
A inak momentalne ma 7440 g, co je na jej vek aj mierny nadpriemer.

zuzka011 • 1d • 17. mar 2008 o 13:52
s priberanim mame aj my "problem". Nataska bude mat na Velkonocny pondelok 8 mesiacov a vazime iba 6700g. Doteraz najviac za mesiac pribrala 350g, a to sme na umelom mlieku od druheho mesiaca. Za posledny mesiac pribrala len 150g. Doktorka v tom ziadny problem nevidi. Porodnu vahu sme mali 3320g.

sue • 1d • 17. mar 2008 o 14:00
... už som sem raz prispievala... zajtra začíname 11.týždeň života a malý váži 4410g , pôrodná 3200g, najmenej mal 2970g ... mali sme už aj menšiu krízu, kedy za dva týždne pribral 130g, ale teraz za týždeň 180g ... po zavedení Nutritonu - lebo moc blinkal 🙂

sue • 1d • 27. mar 2008 o 11:31
...to sme sami, čo málo priberáme?
Teraz sme od minulého nádherného pondelka zas pribrali len nejakých 90g ☹ a už ani neblinká, tak neviem čo sa deje ☹

tigri • 1d • 27. mar 2008 o 12:25
http://www.kojenie.sk/co_robit_ked/tabulka_hmot...

baby nestresujte! moj anjelik ma teraz v 10mesiacoch 7,5 kg...a je to zdrave a nadpriemerne zive dieta 🙂
a zje toho na kvanta!!!! nastastie mam vynikajucu pediatricku, ktora podporuje kojenie a hned na zaciatku mi povedala, ze ziadne UM do 1/2 roka, pokial budu aspon primerane prirastky a ziadne zdravotne problemy...

ked sa narodila, mala 2770g a schudla na 2550....nemoze predsa kazde dieta vazit v 1/2 roku 10 kil 😀
aspon usetrite svoj chrbat a peniazky za oblecenie a plienky 😎

besinecek • 27. mar 2008 o 14:00
ahoj, my máme v deseti měsících jen 8kg, malá je živá, papá krásně ale míň a doktorka je spokojena. Tak nestresujte. Hlavně že je mimi šťastné a není nemocné. pa pa

adal • 1d • 27. mar 2008 o 19:58
ahojky, hlásim sa do klubu menej priberajúcich detičiek, hoci ... Pri narodení sme mali 2700 g, schudli sme na 2500 g, a v 1/2 roku sme vážili 6450 g. Ale je to živé, až hyperaktívne, zdravé a pekne papajúce dieťatko. Ako napísala tigri, nemôžu všetky detičky vážiť v 1/2 roku 9-10 kg a aj túto váhu nosiť stačí. 🙂

danuska24 • 1d • 27. mar 2008 o 21:15
ja sa hlasim k tym co musia trosku viac kg nosit - v 3 mesiacoch mame 6380g

lencici • 1d • 27. mar 2008 o 22:22
danuska24 fúha moja mala sa narodila a mala 2510g v nemocnici 2330g teraz máme skoro 9 mesiacov a má 7kg takže tak🙂 za 2 mesiace mi pribrala 600g som zvedavá čo mi povie doktorka

danuska24 • 1d • 27. mar 2008 o 22:25
nasa pribrala tolko za 2 tyzdne 😅
(porod.hmotn. 3400g, 1t-2940g,10t-5760g,6t-4750g)

lencici • 1d • 27. mar 2008 o 22:27
je mi to divné lebo kamoška mala bábo o 2 tyždne skôr tiež nekojila ajej malá má už okolo 9kg ale každe bábo je iné. Ja som mala pri narodení 2210g takže to má asi po maminke len škoda že mi ta štíhlosť neostala do teraz 😀 😀

maart • 3d • 1. apr 2008 o 16:55
Holky mam dotazecek (teda asi vic nez jeden). Dneska jsem byla s malou na 3-mesicni kontrole a bohuzel za posledni 3 tydny pribrala jenom 235 g, takze to je tydne ani ne 80 g (od narozeni plne kojim, tak 7x za 24 hodin). Moje Mudra mi rikala, ze by byla spokojena, kdyby prdolka pribirala aspon tech 120 g tydne (pred tim ty tydny pribirala 100 g tydne a to bylo tak na hranici), takze mne doporucila po vecernim (poslednim) kojenim davat 50 ml nutrilonu. Dala mne vzorky, tak jsem to uz chtela vyzkouset ted odpoledne, udelala jsem ji to do lahvicky, ale mala se toho ani nedotkla, dudlik vystrkovala jazykem ven a mlicko, ktere jsem ji tam "omylem" vteklo plivala koutkama ven.

Takze ne, lahev je absolutni propadak. Jake mate zkusenosti vy? Doporucila vam vase doktorka pri malem pribivani prikrmovat? Delaly jste to? V lahvicce nebo strikackou? Pribivalo potom miminko lepe? Dekuji.

julie6 • 1. apr 2008 o 17:33
Ahoj,nam odporucala prikrmovat Nutrilonom uz v 7 tyzdni, tiez priberal tak 100g/t prikrmovala som striekackou cez prst, a zacal priberat. No najlepsie je zistit si kolko dieta vypije za 24,pripade 48 hod, preto si pozicaj kojenecku vahu a zsiti kolko vypije z prsnika a podla toho treba nastavit prikrm.
No snazila som sa hlavne odsavat MM,kupila som si elektrikcu odsavacku odsala dokopy len 90ml no tie prve 3 mesiace to stacilo, Flasu som nechcela aby neodmietala prsnik,ja som prikrmovala zo zaciatku 3x po 30ml, a potom sa to mnozstvo zvacsilo,od 4 mesiaca /+200ml//tak som kupila softcup,to bolo OK.
Akurat potom zacal vrackat a potvrdili nam reflux,dali AR mlieko co je huste co cez ten softcup neprejde, a striekacka bola tiez paseee lebo takym sposobom sa babo velmi vela nahlta vzduchu a potom grcka este viac, takze davam teraz/6.mesiacov/ flasu Avent c.3 kvoli AR mlieku. Bolo by najlepsie kebyze mozes odsavat svoje MM, niektore zeny odsaju aj 200ml za den.Kebyze mas zaujem tak Ti mozem soft cup, pripadne aj odsavacku vyhodne predat,pouzivala som to 4 mesiace.

maart • 3d • 1. apr 2008 o 17:40
Julie, diky moc za radu....s tim odsavanim chci pockat, mala krasne pije z prsa, takze to bych nechtela menit. Mas pravdu s tim, ze bych mela prikrmovat strikackou, zitra si ji u Mudry vyzvednu, uz mi ji dneska nabizela, ale ja jsem si myslela, ze budu dokrmovat z lahvicky (Dr. rikala, ze kdyz budu davat jednu davku z lahve, tak si pak prso normalne vezme, ze to neni problem, ale ja si proste myslim, ze mala z lahve pit jen tak nebude).

Ve ctvrtek si mam dojit malou zase prevazit, takze budu vedet, kolik pribrala za 48 hodin, jsem zvedava, zitra poriditm strikacku, tak si snad UM vezme. Ach jo.....

luciaj • 1d • 1. apr 2008 o 22:19
Aj ja sa hlasim k "vyzlam"🙂 Moja Julak má na 7 mesiacov 6,2 kg a porodna hm. bola 3kg ... 😵

wienika • 1d • 1. apr 2008 o 22:53
luciaj, aj ja sa hlasim k tej istej vahe a mesiacom..... 😒 ja moc nadsena nie som, ved asi nikto, ale dnes mi doktorka povedala, ze mala musi viac jest..hehe ...a ako to mam spravit, ked vacsina jedla skonci na jej hlave, obleceni, stene, na zemi...atd...proste nechce....

sue • 1d • 1. apr 2008 o 23:26
...no my sme stále vyžle 😒 dnes sme boli - má dva mesiace a tri týždne, váži 4640g, pôrodná bola 3200g, dokina mi stále hovorí, že mám robiť test s čajíkom - ak by vypil viac ako 40ml hneď po kojení, je hladný... no môj vypije len 15ml... takže je asi slížik a nič sa s tým nedá robiť 😒

dvojka • 1d, snž • 2. apr 2008 o 08:43
Holky-naše malá když se narodila měla 2550g. v roce měla 7 kilo a ve 3 letech měla 13....S váhou jsme bojovali pořád,ale teď už to nehrotíme....Teda hlavně doktorka už né.... 🙂

stenli • 1d • 2. apr 2008 o 14:38
ahojte, môj malý , keď sa narodil, vážil 4240g, v prvých 3-4 mesiachoch priberal dosť málo- aspoň podľa mňa- tak 100-130g za týždeň, doky povedala, že to stačí, dôležité je, aby dosť cikal a kakal, podľa toho sa dá zistiť, či vypije dosť mlieka, potom zrazu v 5.mesiaci začal priberať aj 250-300g za týždeň, pritom sa mi nezdalo, že by som mala mlieka nejako viac, takéto priberanie trvalo skoro 3 mesiace, teraz máme 8 a pol mesiaca a váži vyše 9 kíl, už priberá menej, papáme aj príkrmy, netreba sa hneď vzdávať a dávať umelé mlieko, každé dieťa má údajne naprogramované, ako rastie 🙂

ada.lubo • 1d • 2. apr 2008 o 14:46
ahojte maminy vidím že sa moja téma pekne rozrástla.... odkedy som ju napísala ubehlo dosť času a malý pekne pribral.. riadila som sa radami a častejšie som ho prikladala a aj v noci sme sa budili na papanie... z Paťka nie je valibuk ale už priberá tak 150-200g do týždňa a doktorka povedala že je to v norme

chcem sa poďakovať všetkým babám ktoré mi poradili

lindulak • 1d • 2. apr 2008 o 19:45
Ahojte maminy! My sme mali porodnu vahu 2580g. Najprv mala pekne priberala - aj 800g za tri tyzdne, potom uz len 500g za mesiac a naposledy len 100g za mesiac! To mala 5 mesiacov a dr. navrhla zacat s prikrmami. Myslela si ze nemam dost mlieka. No ja ho mam dost, len malej sa akosi nechce tahat tak ako zvykla. Este som chcela 2 tyzdne pockat - do dalsieho prevazenia. Castejsie som ju prikladala cez den a v noci som ju zobudila na kojenie /ale to som robila aj predtym, lebo ona je taky spachtos, ze spi niekedy aj 10 hodin vkuse/. A po dvoch tyzdnoch sme pribrali 150g, co asi tiez nie je boh vie co ale dr. bola spokojna a aspon pockame do konca 6. mesiaca a potom zacneme s mrkvickou 🙂 Myslim si, ze by lekari nemali hned navrhovat UM ale aj spravit nejake testy - krvne, ster z ritulky a tak... ci je vsetko ako ma byt. A v dnesnych casoch je vela deti obeznych, tak to "umele" priberanie z UM asi nie je idealne pre zdravie dietata. Co vy na to?

cazadora • 1d • 2. apr 2008 o 20:10
ahojholky tak naše beruška přibírá už hoodně dlouho jen 60g týdně a to je naUm takže to že děti z um přibírají moc pravda neni zálaží prostě na tom kolik vypijí. a co se testů týká tak ty nám už jednou dělali tak poloviční co teď a nyní:odběr krve-nějaké hodně obsáhlé odběry, moči, stolice, výtěr zadečku, lepení izolepy na prdýlku(kvůli parazitům) a te´d budem měsíc čekat na výsledky, ale snad to nic nebude ona jen prostě málo baští. nemůže být každé mimi sumo

zuz11
27. apr 2008

adal • 1d • 2. apr 2008 o 20:37
ahojte baby, cazadora, si moja krvná skupina, nie že každé dieťa nemôže byť sumo, ale podstatné je, aby bolo zdravé. 🙂

cazadora • 1d • 3. apr 2008 o 08:08
adal já to samosebou nemyslim zle já si občas říkám jak ráda bych byla za buclaté mimčo, nemusela bych se bát každé nemoci že shodí nějaký ten gram nebo deko, takhle se děsim jaký koliv nemoci že nebude chtít baštit a shodí a důsledky radši nedomýšlet:-/

alexandra • 1d, 30tt • 3. apr 2008 o 11:07
Tiez sme zo zaciatu malo priberali,. lekarka nas dokonca poslala do nemocnice, ale Michael len potreboval cas a teraz je to 15 mesacny, skoro 90cm vysoky a 12kg chalanisko, co od 9 mesiacov beha ako vichor 😉

Pocuvaj svoj instinkt, ja som pobytom v nemocnici skoro prisla o mlieko a zistilo sa, ze maly je sice menej priberajuce, ale inak absolutne zdrave, zive a sikovne dieta