Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

zuzik28
24. nov 2009

Veronika, já jen tak pro zasmání....našeho Ondráška jen kojím a ve 4 měsících měl 7.740 g 😀 Vůbec si nedovedu představit kolik by měl, kdybych ho měla na UM...Noo snad by to takový rozdíl nebyl. V 5 měsících měl 7.920 g...takže se to spomaluje 🙂
Jinak problémy s kojením ze začátku taky byly, a velké...já jen, jak jsi psala, že neznáš kojení bez problémů...tak to je teda pravda.

zuzik28
24. nov 2009

Jo a jak psala Hoogy...tak my jsme přibrali za měsíc a něco 180 g a mudr. říkala, že je to fakt málo a nakázala začít přikrmovat...mně se to teda nezdálo, když je malej takovej cvalík...tak jsem kojila dál, ale teď po dalších 14 dnech skoro nic nepřibral, tak jsme dali včera první mrkvičku...asi 3 lžičky.

ali27
28. dec 2009

pribrali sme za posledny mesiac iba 170 g. povedzte mi, ze je to normalne, prosiiim. som z toho akasi nesvoja. par mesiacov predtym priberala stabilne okolo 300g. zda sa mi, ze tych 170g je zalostne malo... mala je kojena a prikrmy ju nejak neberu. papa doobeda ovocie so susienkou, to ju doslova musim prehovarat a trapime sa aj pre par lyziciek, na obed papa zeleninu s maskom, vlocky, pohanku, pseno... chuti jej ako kedy, niekedy viac niekedy menej, vacsinou menej, no a vecera, to papa kasu, ta jej celkom chuti. aj mliecka sa mi zdalo, ze mam celkom dost cely mesiac. viac sa hybe, je aktivna, tak bodaj by priberala... neviem co mam robit, aby jej tie prikrmy viac chutili... prestat kojit??? prosim o nejake skusenosti a rady. dakujem.

bera28
28. dec 2009

Ali, pokud přibírá aspoň něco, nic se neděje. Hlavně je ve věku, kdy se začíná mnohem více hýbat a v té době se toleruje stagnace i mírný úbytek váhy (to bylo přesně u nás). Moji prckové byli jedlíci akorát tak první měsíc, to se cpali jak nezavření a pak děs běs. No a rostou a vyvíjejí se naprosto normálně.

palomka
28. dec 2009

ahoj. ja myslim, ze je to normalne to priberanie. moja mala tiez v obdobi zavadzania prikrmov prestala priberat tak ako predtym. a tiez to mozu byt aj zubky. vtedy tiez deti menej jedia. moja mala dlllho odmietala prikrmy a jedine co som do nej dostala bolo mlieko a kasa. trapili sme sa niekolko mesiacov kym zjedla aspon polovicu napr. vyzivy. ine deti zjedli jednu za par minut a moja ju jedla 2dni. kazde babo je ine 😉

lenka1smejka
28. dec 2009

ali-to priberanie je uplne normalne hlavne ked ma uz tolko mesiacov.Staci ak v roku bude vazit 9kg-10kg

bera28
28. dec 2009

Moji svišťové mají těch 10 kg teď🙂

ali27
28. dec 2009

teraz vazi 8,9kg... nie je to malo, no ona zije este z toho, ze pri narodeni mala 4150g 🙂
ok, tak ste ma trochu ukludnili...

palomka, to s tou vyzivou poznam, dojedam po nej ja, lebo inak by sa skazila.. 🙂

ali27
28. dec 2009

ale dufam, ze chudnut nebudeme... horko tazko priberame....
kedy tie deti zistia, ze jedlo je super? 🙂

danka24
30. dec 2009

ahojte. tak my tiez malo priberame mala sa narodila s vahou 2800g a schudla na 2640g a teraz v pondelok sme sa boli prevazit a ma len 3090g nechce sa jej tahat zadne mliecko predne vytaha a potom sa zlosti .. prosim poradte mi ako mam ju donutit tahat aj zadne mliecko poriadne..dakujem a ma 1mesiac a 10dni 😵 ale je velmi sikovna hlavu krasne drzi hore a ocka ma bystre a rada si gagoce 😵 😵

lenka1smejka
30. dec 2009

danka-preco si myslis,ze malo vazi???Ved tolko moja mala nepribrala ani za 2mesiace tak nestresuj

atrami
30. dec 2009

danka, tiež si myslím, že pribrala fajn. Skús si na začiatku odstriekať trošku mlieka a až potom prilož malú. Na začiatku kojenia- deti pijú hltavejšie s väčšou silou. mliečko sa ľahšie spustí a potečie lepšie.

ali,
ja som mala najstaršieho syna- slabého jedáka. Teraz je prvák a niekedy mám dojem, že ma zje. Obávam sa puberty- vtedy ma určite ,,zožerú"! Zlepšilo sa to v školke a aj v škole mu veľmi chutí.

ali27
30. dec 2009

atrami, no som zvedava ako tej nasej bude dalej chutit... skusam vselico mozne. ma rada 1 osvedcene jedlo na obed a jeden druh kase na veceru. desiatu jej mozem pripravit aj na zlatom podnose, aj tak to nezje, ovocie vobec nemusi... ale hovorim si, ze asi neexistuje clovek, ktory by neznasal jedlo, takze jedneho dna jej isto zachuti. holt deti vymyslaju, niektore viac niektore menej. len niekedy som z toho na nervy, hlavne ked vyvaram a ona ani neochutna....

danka24
2. jan 2010

ahojte dakujem za rady ale nechala som nech sa napapa z prsnika a potom som skusala este odstat a ledva som dno zaplnila a ona este stale chce papat a davam jej aj z jedneho aj z druheho.. no a potom este stale chce tak sme jej raz vyskusali dat UM a zpapala 50ml ..

atrami
2. jan 2010

ali,
jesť sa naučí. Náš sa naučil keď sa narodil prostrený syn, nebol čas sa venovať jeho nejedniu. Ovocie ani zeleninu nejedol vyše roka. Najradšej by jedol len hranolky, vajcia a párky. Teraz nezje len banány a rajčiny inak na ovocie je ako kobylka. Rodičom na záhradke očesali celú ríbezlu 😀 . Treba vymyslieť finty. Ja som mala doma asi všetky tvary cestovín- inak polievku nezjedol.
Ale uvidíš pri druhom, treťom,štvrtom.............................. dieťati sa to zlepší. 😉

frogoo
16. jan 2010

Ahojte prosím vás o radu...malinká sa narodila 30. augusta s porodnou vahou 3470g, v porodnici sme dost schudli na 3060g.. teraz máme 4,5mesiaca a 5750g z toho sme za poslednych 15dni pribrali len 170g..mala je cisto kojena.. mala by som ju zacat prikrmovat? ak ano tak UM alebo nemliecnou stravou...??
kebyze idem za nasim dr, ten by ma urcite poslal kupit UM a prikrmovat nemliecnou stravou... 😝 podla neho by sme vraj mali priberat v 2.stvrtroku okolo 150g/tyzden ☹

murinka
16. jan 2010

ahoj frogoo.nemusis sa znepokojovat 😉 manzelova teta mi vravela ze svoju dceru kojila viac ako rok a dieta malo hmotnost vzdy o jedno menej ako mesiacov-ako 5mesacna mala 4kg...6mesacna 5kg............................................a ked je dcerka spokojna a nic jej nechyba tak neries nic 😎 moja dcera sice je na um ale pribera po 10-20dkg na mesiac 😅 je spokojna a nic jej nechyba 😎 ti doktori by chceli aby deti priberali kazdy mesiac po 2kila 😖 a ked dieta nema byt po kom plnsie a viac papat nechce tak s tym nic nenarobis 😵 a neprikrmuj pokial mala pribera-aj ked malo ale pribera-ine by to bolo keby dlhodobo ,,stala na vahe,, alebo chudla...drzte sa! 😉

atrami
16. jan 2010

frogoo,
ako písala murinka, všetko je o.k.
Váha je vporiadku.

dooscoby
17. jan 2010

frogoo moja rada znie neprikrmuj a ani nedavaj umele mliecko ..skus napisat do temy dakujeme annag nech ti poradi ale podla mna pokracuj v kojeni ako doteraz....kojene deti priberaju skokovo a maju narok aj schudnut....nezacala sa viac hybat? mozno nema cas papat skus kojit v inej miestnosti klude bez dakych ruchov....my sme uz sice vacsi ale pamatam ze okolo 4 mesiacov ked viac vnimala sme pri krmeni museli mat klud lebo vsetko ju vyrusovalo.....ja sa radami lekara riadim ale nie doslova a do pismena....ak lekar trva na dokrmovani skus si vybojovat castejsie prevazenie...napr. sa dohodni ze pridete o 2 tyzdne na prevazenie alebo si pozicaj vahu ale nevaz kazdy den staci raz tyzdenne a uvidis....ja napr.kojim z obidvoch prsnikov pretoze jeden jej nestaci hoci vacsina ludi tvrdi ze mala by papat len z jedneho cize daj na svoj materinsky instikt a ostatnych ber jednych uchom dnu a druhym von....prikrmy vas pockaju to uz dako do 6 mesiaca dobojujete kym toho mliecka si az tak neuzije..drzim palce papa

janka87
26. feb 2010

Pekny den prajem..V januari sa nam narodila dcerka, mala som velmi tazky porod, nakoniec mi robili cisarsky rez a ked vytiahli malu, tak ani neplakala, az po 5minutach normalne reagovala.Vazila 3480g a ked sme odchadzali z nemocnice mala 3200g..Zo zaciatku boli male problemy s kojenim, ale to sa uz vyriesilo, mala vela papa..Stolicu ma aj 2x denne, aj cika dost, no napriek tomu pribrala len 400g..V noci prespi aj 7hodin, vypije aj 150ml..Moze to byt sposobene aj tym porodom?Normalne, co mam znamych, tak pribrali 1200g za mesiac a my tak malo, tak mam o nu strach..Dakujem..

pipos
26. feb 2010

ahoj děvčata my jsme měli ve třech měsících 5435g ted v šesti máme6900g to je necelý kilo a půl za tři měsíce což mi přijde taky málo a to jsme na um.výživě známá má stejně staré mimi a má 8756g a když se narodila vážila 3050g

jaaty
26. feb 2010

pipos neblázni. Naša Hanka pri narodení 4200 gr a ako ročná 9 kg. V dvoch rokoch mala 12 a teraz v necelých 3 má 14 kg. Podotýkam, že pôrodnú váhu dosiahla v štyroch mesiacoch. Mať v pol roku 8 kg je skutočne veľa, tak sa neplašte a neriaďte sa tabuľkami. Pokiaľ je dieťa zdravé motoricky i mentálne sa vyvíja primerane, tak je všetko OK 😀
Podotýkam že bola len kojená, za mesiac pribrala tak cca 400 gr. a nestalo sa mi, že by sa to lekárke zdalo málo. Doteraz nebola chorá, nevieme čo sú antibiotiká, je motoricky veľmi šikovná-bicykluje, skúša kolieskové korčule -in line a veľmi úspešne.

veronikapp
26. feb 2010

moja sa narodila s váhou 2900g, v polroku okolo 6500g, a keď sme začali s príkrmami, koniec... po Vianociach začala hnačkovať, schudla 200g, na 6420g, potom za ďalší mesiac pribrala na 6880g a teraz za ďalší mesiac na 6970g... tá 7000- ovka je nejaká zakliata alebo čo... papá pekne, 4 príkrmy denne- vždy všetko zje, ešte kojím, 2 krát denne, ale teraz v poradni nám už doktorka predpísala UM a nakázala odstaviť ☹ no ale ak to pomôže... ďalší problém je, že kaká skoro do každej plienky, ale stolicu má normálnu... tak možno je v tom pes zakopaný? Nemá niekto skúsenosť?

bejkka
26. feb 2010

janka87 - môže to byť aj komplikovaným pôrodom, čítala som, že pri takto narodených deťoch je vhodné používať probiotiká - jediné na trhu - určené pre váš prípad sú Infant Dophilus. Vraj to pomôže pri priberaní. Skús si to načítať na nete a spýtať sa lekára, i keď neviem, či o nich už počul - je to novinka. Ináč malý spí v noci dosť dlho. Môj syn sa prvé 2 mesiace ( občas ešte aj teraz) budil aj každú hodinu, takže skús čo najčastejšie kojiť a nedávaj žiadnu vodu, ani čaj. A nech ťahá, čo najdlhšie - aby dostala aj zadné mlieko. Ak nemáte iné problémy a malá je spokojná neprikrmuj. Skús si ju prvážiť po týždni.

Ja som tie probiotiká používala, keď mal malý hnačky - pomohli. Prajem veľa zdaru.

jigsaw05
27. feb 2010

No môj malý mal pôrodnu hmotnosť 3900 g. a 55 cm, keď sme šli z pôrodnice, vážil 4030 g. Prvý mesiac mi pribral 1090 g a teraz chodím každé tri týždne do poradne a malý mi priberá len 500 .ale kaká skoro do každej plienky, ciká stále 🙂 lekárka mi povedala,že je to zatial v norme, pretože sa narodil veľký, ževraj preto priberá menej. Teraz má 10 týždňov a má 6100 g.Maly sme aj problém s kolikou, ale keď som vysadila mlieko prestalo to.Možno preto nepriberie za mesiac kilo. Lebo hovori sa že za mesiac má priberať kilo, ale asi sa to len hovorí,lebo ako čítam štatistiky ukazujú niečo iné.No každopádne má teraz 64 cm a 6100 g,vyzerá tak normálne, teda nemá žiadne tučné nožičky ani ručičky,asi preto, že je dlhý.Pýta si papať každé 3-4 hodiny,niekedy aj po dvoch chce 🙂 Možno je problém,že on sa chce už hýbať.Spí mi denne tak 13 hodín,viac nie, už sa dokonca vie prevrátiť z bruška na chrbátik, je to strašne živé dieťa,asi aj to to ovplyvňuje.Neviem.Uvidíme či v pol roku bude mať dvojnásobnú váhu.To by mal mať 7800g.V rodine mi hovoria,že ho mám prikrmovať, že je chudý,niekedy mám z toho fakt aj ja dilemu,ale určite sa nechystám prikrmovať.Veď stačí mu len jeden prsník a viac nechce,keď ho chcem trošku prikrmiť,aby papal skôr ako chce, tak začne plakať, asi že prečo ho chcem napchávať 😀 Baby určie kojte čo najdlhšie, všetko je individuálne tak ako pôrod tak aj každá osôbka.Napríklad ja som bola pri pôrode otvorená na 7 prstov a aj tak som šla na cisársky.

jaaty
27. feb 2010

to s tým zdvoj a ztojnásobením váhy sa mi zdá prehnané. To by naša Hanka mala mať v roku 12 kíl a to dosiahla sž v 2 rokoch a kuk do albumu, že nie je chudá a podotýkam, hlavne vôbec chorá 🙂 .

lenka1smejka
27. feb 2010

jigsaw-to kto ti povedal,ze by malo dieta priberat kazdy mesiac kg?Ved to v roku by vazilo 12kg plus porodna hmotnost 15900g 😕 vies co to je za vahu???Vobec nemate pomale priberanie

spalka
27. feb 2010

tak ste ma trochu ukludnili, nasa mala ma 8 kilo a zajtra 10 mesiacov, mam pocit, ze posledne dva mesiace nepribrala nic ☹ , zapasime s prikrmami a lozi o 106, je velmi sikovna, ale vzdy bola drobnucka, ked sa narodila mala 2880 g

bibione
28. feb 2010

my sme mali presne tento isty problem...najprv pribral 1300g a o 3tt len 510g...dost som bola z toho rozcarovana,citila som sa vselijako ☹ dr povedala,ze je to tak-tak a ze ma papat a 3 hodiny,co aj papa,a 6x denne,co papa 7x denne...tak nerozumiem 😒 v utorok ideme znova do porade,len na vazenie,tak som zvedava,ale uz teraz citim,ze nejak otazel...alebo sa mi to len zda??

jigsaw05
28. feb 2010

lenka1smejka- hovorila mi to krstna,ze jej priberal do pol roka kazdy mesiac kilo, tak neviem...dufam teda...odkedy som mamicka mam strasne obavy o vsetko,ale asi je to v poriadku...
bibione - mne tiez tak pribera a je zdravy az na ekzemik na lickach a pribera ti pekne,mne pribral ovela menej prvy mesiac