Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

katka2808
19. okt 2009

atrami. dakujem.
ano, nad tym som uvazovala, ze malickeho zacnem v noci budit a dam mu papat. doteraz som to tak nerobila, kedze krasne spinka celu noc a ja ho este rano musim budit !!! 😀

krpito
20. okt 2009

katka2808, zdá sa Ti maličký chudý ? Veď má krásnu váhu a keď priberá aj keď pomenej, ale nechudne, je to v poriadku. A čo Tvoja pediatrička na to hovorí ? ☹

atrami
20. okt 2009

Katka,
budiť ho nemusíš. Len mu šupni flašku alebo prsník a uvidíš, či bude
😀 Ja som váhu radšej poriadne zabalila a dala z očí.

zuzkaab
20. okt 2009

ahoj Katka,
suhlasim s babami,vobec nemusis stresovat,maly ma krasnu vahu. Moja dcera mala taku hmotnost v siedmych mesiacoch. Narodila sa sice 37/4tt, ale porodnu vahu mala 3330g. Ja zijem v zahranici a spociatku ma stresovali,ze malo pribera a kazali dokrmovat,no ja som neustupila, bola nadalej kojena, nic jej nechybalo, brola vesela a spokojna, stolicu mala pravidelnu,mala aj 7-8 pocikanych plienok denne. Nakoniec vsetci uznali, ze pribera sice pomalie, ale pravidelne, ze si drzi svoju krivku priberania, a ze jej nic nechyba. Tak som vahu odlozila a prestala sa stresovat.

Uj,ale som sa rozpisala 😀 , ale viem,ze aj mne by take slova vtedy velmi pomohli 🙂

katka2808
20. okt 2009

ahojte kočky,
tak dakujem za vase podnety.

krpito, zda sa mi taky normalny. zase nechcela by som tucne babatko.

myslim, ze ho budem vazit len raz za tyzden a keby daco, volam lekarke. zatial som jej nevolala. poradna o dva tyzdne.

este raz vdaka. 😉

ikke
21. okt 2009

bianca7 • Dnes o 20:59
Ahojte.Prosim vas,napiste niekto ak pozna nejaku tabulku kolko ma priberat novorodenec v prvych mesiacoch.Zaujima ma to,lebo raz priberame vela,inokedy menej...

petardice • Dnes o 21:06
Ahoj,
mě po propuštění z porodnice bylo řečeno, že ideální přírůstek je cca 120 - 150g týdně. Naše malá byla narozená předčasně, takže zpočátku přibývala na váze nadstandardně, teď už se relativně zklidnila a dle slov doktorky přibývá na váze i výšce naprosto učebnicově ;) Jinak tabulku s váhovými přírůstky mám i na webu - bohemiabay (tečka) ic (tečka) cz. Ale každé dítě je jiné, Lucka nám v jistém věku snědla při jednom krmení 100ml a manželova mamka říkala, že v tomtéž věku byla ráda, když do mého manžela natlačila 40ml. A taky žije a je naprosto zdravej 😉 Důležitý je spíš to, jestli celkově prospívá 🙂

krpito
21. okt 2009

katka2808, stačí keď ho budeš vážiť raz za mesiac, prípadne teda ak inak nedáš 😀, raz za dva týždne 🙂 naozaj ako som písala, pokiaľ nechudne a priberá, hoci aj menej, nerieš, má peknú váhu 🙂

katka2808
21. okt 2009

😉 🙂

kerstin
28. okt 2009

ahoj, aj j sa zapojim do debaty... nasa mala sa narodila s 4170 g, po prepusteni sme mali 3980 g. V 3 tyzdnoch 4500g, 7 tyzdnoch 4950g, 10 tyzdnoch 5250g, v 14 tyzdni 5650g, v 16 tyzdni 5850g a teraz v 21 tyzdni ma 6250g... Je plne kojena na poziadanie, ale zda sa mi, ze slabo pribera...obavam sa, ze sa mlieko straca... co mam robit? dokonca sa zacala castejsie budit v noci...

zojana
20. nov 2009

ahojte...potrebujem poradiť.....moja mala ked sa narodila važila 4100 g a po 6 týždnoch pribrala len 100 g....povedali mi prikrmovať aj kojiť, potom len krmiť nutrilonom...prestala som kojiť na par dni...ale chcem kojiť zasa tak malu prikladam....čo myslite pojde to este? myslim že mlieko este mam....poradite mi? dakujem

rimmel
20. nov 2009

zojana dobre si sa rozhodla ja somsi ista ze topojde maj trpezlivost prsia pred kojenim pomasiruj, a stale prikladaj 😉

ellinka1
20. nov 2009

Zojana, ja som mala podobný problém, malá máličko priberala, na začiatku takmer vôbec a tak doktorka povedala prikrmovať. Nemôžeš to vzdať, buď trpezlivá a najmä kľudná. A čo je najdôležitejšie, stále prikladaj. Verím, že to zvládneš. Držím palce a daj vedieť, ako to dopadlo

veronikapp
20. nov 2009

zojana 100g za 6 tyzdnov je dost malo... papal casto? nabol spavi?
cim viac dietatko prikladas, tym viac mliecka by sa malo tvorit. Ja niesom ziadny odbornik na kojenie ale par laktacnych kriz uz mam za sebou ale dodnes uspesne kojim- mala ma 6 mesiacov. hlavne ty musis citit ci mas dostatom mliecka. Nie kazdemu je sudene dojcit ☹
ak to nevyjde hlavne nevesat hlavu 🙂

lucie.krajcarova
21. nov 2009

ahoj Katko, nevím, jestli tě uklidním, ale náš Martínek přibral od 3. do 6. měsíce jen kilo.. a od té doby fakt jen malinko. porodní váhu zdvojnásobil ve 3 měs. (3 kg - 6 kg), ale teď má jen malinko nad 7 kila... do konce prvního roku by měl váhu ztrojnásobit, ale nevím, jako z čeho.. má děsně moc pohybu - plazí se a snaží se vstávat. no hlavně za poslední víc než měsíc nepřibral ani 200 g... s takovou tendencí bude mít sotva 8 kg... nechci mít z něj tlouštíka, jinak je parádně zdravý a živý, jen se trošku bojím. jestli třeba mlíko nemám už dost výživné a nemám přidat další přkrm.. v osmém měsící dostává oběd a kaši a jinak MM...

hoogy
23. nov 2009

lucia tvoj maly dost malo pribera a to doktorka neriesi? a len tak mimochodom deti maju byt troska gulatucke. a vo 8 mesiacoch pridaj este aspon ovocicko.

krpito
23. nov 2009

ahoj hoogy a to si kde čítala že deti majú byť gulatučké ? 🙂 ja naopak viem že pediatri bojujú, aby nebolo veľa obéznych detí, k čomu sa schyľuje 🙂

hoogy
23. nov 2009

ja som nepovedala,ze maju byt obezne ale ze nemaju byt vychrtle. to uz nikto nehovori a nedozivenych detoch co bude s nimi ked vyrastu. a s tou obezitou dojciat je to blbost. ano je teraz vela obeznych deti aj v predskolskom veku,ale preto cim ich rodicia pchaju. ved kazda detska oslava musi byt v mcdonalde. moj brat bol strasne tucny ked bol maly a teraz je chudy a nema ziadne problemy s obezitou.mne sa zda ze pribrat za mesiac 200g je malo

krpito
23. nov 2009

hoogy aj mne sa zdá 200 g pomenej, ale záleží v ktorom mesiaci je ten prírastok na váhe menší, veď keď dieťatko len spí a papá, priberá viac ale akonáhle a začne hýbať tak nemôže toľko pribrať, neviem nepostrehla som odkedy tak slabšie priberá.
A ešte jedna otázka, čo je to vychrtlé ? A keby bolo Tvoje dieťa vychrtlé, lebo by menej priberalo, nebolo by Tvoje ? 🙂

hoogy
23. nov 2009

ale jasne ze bolo, lebo som take mala 🙂 ale ide mi o to,ze ci to lekarka nejako neriesi.nas drobec je pomensi,ale proste ma hneva ked vsetci trapia maminky ktorych 6-7 mesiacne deti su troska tazsie. deti to vybehaju ked zacnu chodit a viac sa hybat.ja len tolko som chcela.

krpito
23. nov 2009

hoogy, O.K. len som sa pýtala 🙂
naozaj máš pravdu, každá máme pediatra, záleží na akej úrovni, ale dieťatko ani nenaštopeš ani neodmietneš mu dať papať 🙂 všetko ale treba robiť s rozumom
🙂

hoogy
23. nov 2009

toho nazoru som aj ja vsetko s rozumom. len niekedy mam pocit,ze v dnesnej dobe sa viac pozera na trendy ako na ten rozum.ale uz myznem z tejto temy lebo uz sme na inu temu zacali 🙂

krpito
23. nov 2009

téma je v lajne ... 🙂

krpito
23. nov 2009

bože ma napadlo, aby sa zasa niekto neurazil že nedajbože v kravskom, som myslela že téma v pohode 🙂

hoogy
23. nov 2009

ja som uz myslela,ze v kravskom 😀

krpito
23. nov 2009

no som vedela že to tak vyznie, tak som rýchlo spamätala 🙂

hoogy
23. nov 2009

😀

veronikapp
23. nov 2009

U nas prevlada nazor z minulodti ze dieta ma priberat priblizne 150g tyzdenne.Dnes toto tvrdenie nie je spravne. Plne dojcene dieta moze mat aj plochejsiu hmotnostnu krivku. Nie je spravne ho vtesnavat do kriviek vytvorenych pre prekrmene umelo zivene deti.

V 1. a 2. mesiaci ma dieta priberat 130-140g tyzdenne
v 3. a 4. mesiaci 70-110g tyzdenne
v 5. a 6. mesiaci 35-55g tyzdenne
Hmotnost sa nemusi zvysovat pravidelne, moze aj stat. Niektore deti priberaju tzv. rastovymi skokmi.

Zojana kazde dieta po porode schudne a svoju porodnu hmotnost naberie naspat priblizne v 2-3 tyzdni. Neviem ako to je vo vasom pripade. Kedy nabrala tych 100g. Ale podla mna tak ci onak v prvych tyzdnoch po porode pribrat 100g je malo a malo by si sa poradit s doktorkou.

veronikapp
23. nov 2009

Este co sa tyka kojenia a problemov s nim, napis annag v teme laktacna kriza alebo dakujeme annag, urcite ti velmi ochotne a velmi dobre poradi 🙂

hoogy
23. nov 2009

preco nazyvas deti na UM ako prekrmene?
zojana my sme pribrali 40g za 3 tyzdne a tiez sme zzacali prikrmovat.ale aj som davala prsnik a maly pil az do 5 mesiaca potom sa odstavila uz nechcel. ale aspon maldavku MM aj ked malu ale aspon nejaku. ja som to robila tak,ze som mu dala z kazdeho prisnika popit,ale nie prilis dlho aby sa neunavila potom som mu dala UM.ale to som mala uz pripravene po ruke. skus to takto.pocula som a o zenach ktorym sa rozbehlo mlieko a poto prestali davat UM. drzim palce

veronikapp
24. nov 2009

prepac hoogy nemyslela som do doslovne ze prekrmene.
Len si myslim ze mamky ktore uz nekoja maju tendenciu davat do flasky viac um ako naozaj treba. A to len preto aby mali istotu ze dieta sa dobre najedlo a netrpi hladom. No a tym sa zbytocne roztahuje zaludok. Myslim ze kazdy kto ma dieta na UM vie , ze ono pije kolko das az kym sa nepogrca.

Zo skusenosti mozem porovnavat. Starsia dcera bola po velkych problemoch s dojcenim od 1 mesiaca na Nutrilone. Samozrejme ze som jej dopriala. Pre priklad- v 4 mesiacoch vazila 6 kg. Mladsiu dceru kojim, aj ked samozrejme tiez boli na zaciatku problemy, a 6kg mala len teraz v 6 mesiacoch.

Inak nepoznam maminu ktora od zaciatku dojci bez problemov- ze prilozi, dieta sa pekne prisaje mlieko tecie tak akurat, pekne sa napapa za tych 15-20 minut, odgrgne si a hned zaspi. To je velky omyl.