Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

adriana7
23. aug 2011

@luba41 , ahoj lubi, reagujem na tvoj príspevok, bodaj by boli všetci lekári ako ty, naša mia je tiež drobec 7,6 kg a v sobotu má rok, v trenčianskej nemocnici jej kôli váhe chcel primár robiť ešte aj punkciu mozgu...no jemu by bolo asi treba kôli dôkazu o jestvovaní zdravého úsudku...
nikdy som si nemyslela, že ma niečo pri treťom dieťati rozhodí, ale to, ako riešili a dodnes niektorí riešia to, že naša malá je proste malá, mi úprimne lezie na nervy, a pritom moja babička mala 1,47 cm, svokra má rovný meter päťdesiat... no po kom to dítě je, že?

adriana7
23. aug 2011

@kukujka , tvoja malá má podľa mňa váhu úplne v poriadku, mne tvrdili, že jej nestačí kojenie, a nakoniec na nutrilone boli váhové prírastky rovnaké ako pri kojení, nedaj sa rozhodiť, aj keď viem, že je to veeeľmi ťažké

luba41
23. aug 2011

@kukujka jasné, naša preskočila 5 kg niekedy až v piatom mesiaci až potom doktorka očkovala. Netreba sa kvôli očkovaniu stresovať, to počká. 😉

sova33
23. aug 2011

@kukujka Ahoj, s odloženým očkováním zkušenosti nemám, ale s tím přibíráním se nenech rozhodit. Náš malý přibíral od 2. měsíce cca 11O g za týden, doktorka pořád naznačovala, že je to na spodní hranici. Já jsem do 6 měsíců plně kojila, malý byl (a je doteď) pohodové veselé dítě, krásně spí, jí taky hezky. Po začátku příkrmů začal přibírat dvojnásobně, takže za poslední měsíc 220g/týden. Až jsem se toho lekla (zato paní doktorka i sestřička měly opravdu radost).

luba41
23. aug 2011

@kukujka Tak naša mala teraz v 9 mesiacoch 7 kg 🙂 Stále kojím, dokonca sa mi to od polroku aj začalo páčiť, dovtedy to bolo pre mňa stresujúce, aj kvôli tomu slabému priberaniu. Malá pekne papá príkrmy, od 8 mesiacov už 3 x krát denne. Nehovorím, že sa napráska, ale ked porovnám s niektorými detmi, čo zjedia pár lyžičiek...Pekne vydrž, od 4-5 mesiaca môžeš aj pridávať nejaké iné papanie a potom uvidíš. Ved nemusí mať v roku ani 12 ani 10kg 😉

luba41
23. aug 2011

@adriana7 Tak ja mám tiež len 1,63 cm a nejakých 54 kg. Manžel síce 1,83 cm a 67 kg 😀 aj s botami, ale baby výškovo aj váhovo budú po mne.

andrejka1974
23. aug 2011

@kukujka ahoj ja som s tym odlozenym ockovanim skusenosti mala pri mojej najmensej dcerke my sme vobec nepriberali za 1 mesiac sme pribrali 100 gramov a tak nasledoval hned prikrm a po tyzdni po zavedeni umeleho mliecka sme pribrali 200 gramov za tyzden a porodnu vahu sme dosiahli po2 mesiacoch a prve ockovanie sme mali az v polroku ked sme mali cez 5 kil a dobehli sme vsetky ockovania my sme stale drobny o mesiac mame 3 roky a vahu 11,5 kg a 85 cm taka malicka princeznicka najmensia zo vsetkych mojich deti v jej veku najstarsi uz bude mat skoro 18 ale ten narastol na 195 cm hoci ja mam 163 cm a muz 173 cm tak sa neboj vsetko dobehne

adriana7
23. aug 2011

@andrejka1974 , práve som dočítala váš príbeh a nenachádzam vhodné slová, vy ste si toho už strašne veľa prežili. prajem vašim deťom pevné zdravie a vám veľa sily ale aj radosti, z vášho príspevku je vidno, že nie je podstatné deko sem deko tam, podstata je inde, že?

andrejka1974
23. aug 2011

@adriana7 samozrejme podstata je v tom aby deti a ty si bola stastna a spokojna a prekonala vsetko co sa len da a zivot s usmevom na tvari tvojich deti je ten najkrajsi

kukujka
24. aug 2011

@luba41 presne aj mna to kojenie stresovalo,aleteraz som si povedala,ze co uz nech si papka aj pomenej hlavne ze je spokojna ,ale niekedy ma vie riadne prekvapit ked sa riadne naje az sa divim ci mi niekto dieta nevymenil

kukujka
24. aug 2011

@andrejka1974 dakujem za podporu.

kukujka
24. aug 2011

@adriana7 preboha az som sa zhrozila,ze punkciu mozgu kvoli tomu ja ked som mala jeden rok tak som mala vahu 7kg bola som drobec a teraz jaaaaj hrozny hrosik je zo mna,mozno to ma moja lia po mne,ze je tiez drobnejsia ako ine deti

luba41
24. aug 2011

@kukujka no ved tým si mala začať argumentovať, že mama bola tiež drobienka 😀

kukujka
24. aug 2011

@luba41 dr.to vie ona bola aj moja detska lekarka

adriana7
24. aug 2011

@kukujka , ale moja malá toho poje strašne veľa, ona v podstate okrem spánku stále niečo žuje, denne zje aj 5 ks ovocia, klasický dospelácky tanier hustej polievky, chlebík na olovrant - to 3 polovičky a k tomu 2 rajčiny , dva sójové jogurty a keď jej nechcem dať tretí, tak strašne plače...keďže je to baba, asi nás aj draho vyjde, aj šatiť aj živiť 😀

zzuzana82
25. aug 2011

@kukujka ahoj trosku som to tu precitala, my tiez priberame pomaly, i ked sme sa narodili predcasne tak to mozno bude aj tym, momentalne mame 3700gr a pomalinky napredujeme ,tiez z nas asi nebude obor v jednom roku, ale co som sa chcela spytat moj maly ma mat tiez ockovanie na buduci tyzdnen , ale u nas sa ani nepozastavili nad vahou,Tebe to aj nejak zdovodnili? dakujem

kukujka
25. aug 2011

@zzuzana82 ahoj no tvoj drobcek sa krasne vypapkal ked bol taky drobnuky ked sa narodil.dr-mi to nezdovodnila len povedala,ze ockovanie sa robi len ked ma dieta okolo 5,5kg tak som si myslela,ze to tak robia vsade a nepytala som sa uz na to

kukujka
25. aug 2011

@adriana7 fuuuu no riadne velatoho podava do bruska

bumbuska
25. aug 2011

@kukujka ahoj, vobec sa nestresuj s vahou, moja dcerka dosiahla vahu 5,5gh aj ako 6 mesacna.......ako rocna vazila 7,5kg, 2-rocna 10 a je tu........je stihla a pritom teraz uz papa normalne, bez problemov.......nie vsetky deti musia vazit podla tabuliek.......

luba41
25. aug 2011

@adriana7 ved pomaly tolko zjem ja za celý den 😀 Tak naša /o 2 mesiace mladšia/ zje nejakú malú výživu, na obed misku hustej polievky, večer kašu alebo jogurt a pomedzi to kojo. A ešte v noci tak 3x cucká.

zaneta08
2. sep 2011

ahojte, mňa vystrašila naša doktorka, malý má 3,5 mesiaca a váži 5,60 kg. Narodil sa s váho 2,60 kg a doteraz priberal dobre, každý mesiac okolo 1 kg. Teraz sme boli na očkovaní, tak mi ho zvážili a za 2 týždne pribral 200 g a doktorka mi povedala, že je to málo a keď nepriberie viac, budem musieť dokrmovať. Ja chcem naďalej kojiť, staršie deti som kojila dlho 2 a 1 rok a bolo to super, vôbec neboli chorí. Myslíte si, že to môže súvisieť s tými horúčavami ktoré boli? Ideme znova, keď bude mať 4 mesiac, tak sa toho už aj obávam. A ešte k tomu mi povedala, že nedvíha dobre hlavičku - neopiera sa o rúčky. Som z toho nešťastná

sova33
2. sep 2011

@zaneta08 Uklidním tě, myslím si, že to opravdu souvisí s těmi horky (komu by se chtělo jíst ve 40 stupních). A navíc 200 g za týden není zas až tak úplně málo. My jsme přibírali od 2. měsíce cca 110 - 115g za týden, malý byl naprosto spokojený, usměvavý, krásně spal, vyvíjel se apod. Doktorka to také pokaždé komentovala, že je to na spodní hranici, ale já jsem do těch 6 měsíců jenom kojila. Teď už přikrmujeme (oběd, svačina, večerní kaše) a přibírá dvojnásobně, jí krásně.
A s tou hlavičkou - prostě to s ním trochu trénuj, ty ručky mu tam srovnej, on na to přijde 🙂

zaneta08
2. sep 2011

@sova33 ďakujem za odpoveď, trénujeme, aj keď sa mu veľmi nechce, ale aspoň si ma povzbudila a ukľudnila, díky

azarijka
2. sep 2011

@zaneta08 no to mate este peknu vahu, nasa mala tolko v 5-6mesiacoch... teraz bude mat 10mes a ma ledva 7kg. Dr. mi povedala ze dietatko si rastie svojim tempom a pokial nestagnuje alebo nechudne je to ok , tak ze to nemam riesit len ze ju mam nadalej kojit aj v noci ... tak vy ste na tom este v pohode 😉

piacere
2. sep 2011

náš má 14,5 mesiaca a má 9600g 😅 😎

rosienka
2. sep 2011

@zaneta08 urcite sa nedaj zneistit a dojci dalej, ta doktorka ma zestarale myslenie. syn nadherne pribera, moja priberala od zaciatku "len" 90-120g/tyzden a v poradni ma stale ukludnovali, ze je to v poriadku a nemam stresovat. nikto ziadne dokrmovanie neriesil, dojcila som na poziadanie do konca 6.mesiaca a vtedy ani zdaleka nezdvojnasobila pôrodnu vahu. vraj je to len take priblizne pravidlo a nemusi sa tabulkovat na kazde dieta. a s tou hlavickou sa tiez nedaj stresovat, do konca 4. mesiaca je este casu dost, aby ju drzal 😉 kasli sa tapu lekarku, co ta zbytocne stresuje 😠

zaneta08
3. sep 2011

@rosienka
@azarijka tak to ste ma ukľudnili, díky mamičky

sofia2008
3. sep 2011

moja dcerka mala v 10.mesiacoch 8200g a ze malo podla dr. 😠 skoro 7 mesiacov som zila v Nemecku a tam je to uplne ine, samozrejme lepsie..tam vobec neriesia nejake priberanie, stresujuce vazenie, ano, chodi sa tam na kontroly a na poradni sa vazi ako u nas, ale nestresuju mamicky!!! ja som stale stresovala a chodila mali vazit kazdy mesiac, kukali na mna, ako na vadnu, lebo tam sa od 3. mesiaca chodi na poradnu raz za 2 mesiace..a mala nam priberala na spodnej hranici, kedze nam nechcela pit UM a pila ho v spanku..a dr. mi raz povedala po x-tom vazeni, ze mam krasnu, zdravu dceru, ze pribera, prospieva,tak co este viac chcem 😵

lucikan
3. sep 2011

Baby pridavam sa k vam, nas drobec ma coskoro 11 mesiacov a momentalne mame asi 7600 g. Doktorka ma tiez pekne stresuje, riesi to momentalne asi mesiac, museli sme pisat prikrmovy dennik (no museli ako museli, ja som suhlasila pochopitelne 😒 ), ale uz ma to nebavi a nepisem. Su to len stresy. Maly aj papa mensie porcie ako ine deti, ale zas mu chuti vsetko. Zo vsetkeho trosku 😀
Tiez mi doktorka vravela, ze mu musim castejsie ponukat, tak to vlastne dopadlo tak, ze uz ma pat prikrmovych chodov (niekedy 4, ked desiatu alebo olovrant prespi) a popritom ho kojim pocas dna asi cca 5 krat. Ked to rozmenim na drobne, tak od siedmej rana kedy sa ranajkuje do 7 vecer, kedy mame veceru, cize za 12 hodin ma moje dieta 10 chodov !!!! Mne to pride normalne ako nonsens a to mi este vravela, ze ponukat este castejsie. Ze mu na stolik kde dociahne, mam dat jedlo, nech si ho chodi jest. Vsak to potom uz bude naozaj len jest a ja naozaj od rana do vecera budem len jeho jedenie riesit. Tak som si to v hlave ujasnila, na doktorku uz kaslem, moje dieta velmi dobre vie, kolko potrebuje a tolko aj papa. Zatial je to este aj dost o mlieku, ale to si ho necham sameho rozhodnut, ze kedy si ten pomer chce zmenit.

kiya
3. sep 2011

ahojte, ze by sme sa aj my pridali? mame rok a len nieco malinco cez 8 kg. ale podla mna je v pohode.. nieje sice hyperaktivna, ale aj tak vobec neodsedi.. cely den sa motka... spi dvakrat denne a stale sa este aj kojime.... den zacina po zobudeni okolo siestej mm potom si este schrupne a okolo pol osmej jej skusame davat roztek alebo chlebik, ten trochu ozdibuje, ale nesmiem jej dat nan maslielko ani syr, nic.. obcas papa, ked mam ja s dzemom domacim, ale nechem jej velmi davat sladke, takze je tak nenatriem cely rozok... okrem toho ma len dva zubky, tazko sa jej to zuje 🙂 potom pred dopoludnajsim spankom zasa mm, na obed zje cca 200-230 g (zeleninka maso zemiacik, cestovina, ovsene vlocky..) pred popoludnajsim spankom zasa mm, ked sa zobudi, vacsinou niekde vonku, tak zuje bebe dobre rano 🙂 kym neprideme domov a tam jej spravim misku ovocia s piskotkami (jablko banan broskyna hruska, ake je poruke), obcas jej spravim kasu, a celkom lubi jogurty, ale len biele jej davam, pokial neprotestuje, nebudem jej davat tie ochutene, vecer pred spanim zasa mm (inak totiz nezaspime, len na mne 🙂 v noci momentalne, 1-3x este cucka.. medzitym este dzobe z nasich tanierov jedla, ktore su pre nu vhodne, ale fakt len tak ochutnava...
a teraz za dva mesiace pribrala len nejakych 150-200 g a aj to pred vazenim zjedla vyzivku 🙂
obcas sa bojim ci mi nehladuje, ked vidim tu vahu... ale ma to mm a k tomu podla mna zdrave jedla, akurat sa snazim jej nedavat sladkosti vo vacsom mnozstve.. tak neviem, dr nam nepovedala ani slovo, videla aka je mala, ciperka, komuinikativna...o vahe nepovedala nic, meria cca 72 cm