Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

dididi30
30. mar 2009

patricia
ano moj maly v noci cica, neviem ho to odnaucit, take nervy ma, bude revat do kedy nezaciti v puse cicu 😒 skusala som umele, caj, vodu, no nic, jazykom dava von, ma to ale rozumu
a preco ti to lekarka zakazala? kebyze maly necica v noci, tak nema ziaden prisun mlieka, lebo on tomu moc cez den neda, skor v noci sa napapa a sak pribera malo, lebo to je hrozny vrtic, uz velmi skoro zacal stvornozkovat......
inak mame konecne zubky, uz dva 😉 a bezproblemov 🙂 ako pri dcere

dididi30
30. mar 2009

ada, moja dcera tak isto nechcela papat, trapilo ma to, k roku nemala ni 8 kilov, zato moj syn, ten papa dobre aj v noci cica a vazi ako dcera, no chapes? neviem cim to je 😒 asi geny

martao
30. mar 2009

Je to asi v génoch. mojo starší synovia v roku vážili rovnako. ale jeden bol chudší a druhý tučko.

akejka
30. mar 2009

standu aj ja mám také chudunké dcérky - ako ty.
Staršia vážila v 12 mes. rovných 7000 g - všetky vyšetrenia O.K., bola aj na gastroenerológii, zistili jej len rýchly metabolizmus, nič viac...všetko čo spapala, vybehala. Doteraz je chudá a to papá porcie pre dospelých 😉 Váži v 7 rokoch 17 kg...
Mladšia má 11 mes. a váži 7500 g. Čiže tromfla staršiu, ale len o trošku. dr. už vie, že to máme v rodine, tak nás nikam neposiela 😀 Inak aj ja som bývala dosť chudá - vážila som 45 kg v 3. mesiaci tehu s prvorodenou...(výška 160 cm). Tých 45 kg bola moja normálna váha od 15 do 25 rokov. Teraz po 2. pôrode vážim nejakých 52 kg ale brucho mám veľké - resp. kožu na ňom, že vyzerám aj na 60 kg ☹

zuza.m
30. mar 2009

stvura ani na maleho nehovoria že je chudi .je akurat len ma trapi to jedenie.doteras papal pekne akurat odmietal mlieko.pil ho iba v noci ale teras už aj to menej a ešte aj cez den neje tak ako by mal.preto som z toho smutna.je alergicky na BKM tak že nemože ani nič mliečne čim by som to mlieko nahradila.jednoducho sa už obejdol tych kaši ,vyživ a ineho.obed zje krasne ten nieje kysli ani sladky tak to spapa.včera som mu ho dala ešte ja na večeru.a dnes som mu dala rohlik s maslom.čo už narobim.niečo zjest musi.

tiana
1. júl 2009

Ajojte maminy, my mame rovnaky problem, maly nepribera ale ani nepapa ako ma. O 9 dni bude mat 8 mesiacov a vazi 7400 g (por.vaha 2700g, nar.35 t.t.). S prikrmamy to celkom ide, i ked nervaci strasne..., niekedy je to dobre, inokedy hotova katastrofa. S kojenim je to horsie, cca raz za den papa 20 minut, a potom 5 al. 10 minut:((( My sa nachadzame v Sev. Irsku, takze ziadne vysetrenia, pretoze tu na to nemaju peniaze. Ked sme boli u health visitorky, tak vypadalo to tak, ze mi dava za vinu, ze cez den nepije mliecko ako ma, pretoze ho v noci kojim, co je blbost. Takze mi to nedoporucila. No ale v noci dohaname to co sme cez den nevypili. KOjim len z jedneho prsniku, druhe mi odmietal a stratila som casom mliecko. Pri kojeni mi ale maly zaspinka a castokrat ho musim budit, aby papkal, niekedy sa opat chyti. Pri prikrme mi tiez zaspava, potom sa zobudi s revom ako pavian a je tazko do neho potom nieco nasukat. ☹ Ja som z toho nestastna, ked vidim jeho rebriky tak mi ide do placu. Ale za to ma kopec energii, stavia sa na nozky, strasne rad by uz chodit, je to nezmar, velmi hyperaktivny...

krpito
16. júl 2009

ahojte dievčence, čo sme na tom rovnako 🙂 Mne sa najviac páči, keď Vám mamina dieťatka ktoré má ruky ako safalátky (aj keď dieťatko za to nemôže) povie "bože, akí ste chudí" a neuvedomí si, že ja by som jej mohla povedať "bože, akí ste tuční" 😀
Pritom to dieťa sa ledva hýbe, v ruke vždy žmolí rožok alebo hocičo iné 😝
Takže, maminky "drobnejších" detí, hlavne, že sú zdravé 🙂 🙂 🙂

sisstin
16. júl 2009

krpito: bingo 😅 😅 😅

astrane
16. júl 2009

kamoška má roční holčičku a má 7,5kg 🙂 Je sladká a rozhodně není nějak hubená,je prostě celá taková maličká.... 🙂 Náš Staník vážil totéž ve 3 měsících 😀 ale ona je jedlík,papá suprově,prostě je moc pěkná...ono ani tak nejde o to kolik to dítě váží,ale celkově jak vypadá a jak se projevuje...když je spokojený a usměvavý a jí -nebo aspoň chce mlsat🙂tak je to jedno....
tiana-ať baští i v noci,aspoń něco sní,ty taky musíš dobře jíst,když si to bere od tebe-nejlepší jsou polívky a čaje pro kojící matky 🙂 pokud se jinak tváří spokojeně,tak snad bude v pořádku....nevím jak jiné děti,ale ani ten náš nejedl každý den,někdy skoro vůbec,jindy celkem pěkně....střídalo se to...já si vždycky říkala že hlady snad dobrovolně neumře,jenže my měli tukové zásoby 😀

sisstin
16. júl 2009

mně to přijde jako normální váha, my měli na roce 8,4kg..jako je drobnej, ale vychrtlej mi zas nepřišel..já mám pocit, že až v dnešní době je to, že děti v půl roce váží 11kg apod 😕 dřív to teda nebylo, ale zas se nerodili takoví obři..Tygr měl v 40+6 2,9kg 😕

astrane
16. júl 2009

já jsem za to nemohla,že byl malej tak velkej 😀 3500g porodní váha a ve 3 měsících 7,15 av 6 měsících 9,25kg-plně kojený miminko...nic jinýho jsem mu nedávala....první syn byl drobnější,měl po porodu 2,85kg,ale taky přibíral kolem 1 kg za měsíc... 😀 V roce měli stejně,jen Staník byl o 10cm vyšší 😀 takže byl vlasně hubenější.....

astrane
16. júl 2009

jo a žádný vitamíny jsem nikdy nebrala 😀

sisstin
16. júl 2009

astrane: no mě by spíš zajímalo, čím to je 😕 dřív byly takový velký děti spíš rarita..víceméně na roce všichni vážili okolo těch 10kg..ale ted se i rodí děsný obři 😕 😅

astrane
16. júl 2009

my měli na roce 11...takže takovej průměr...oba dva.Právě že pokud ty děti nejsou vyloženě rozežraný-to jsou ty co mají 24hodin denně v ruce rohlíky,sušenky a podobně a normálně se hýbou,tak kolem roku,roku a půl se celkem srovnají...ve 3 letech má většina dětí kolem 15kga kolem 1m na výšku...ale jak říkám-nesmí je rodiče přežírat a od mala krmit v mekáči a pod. a hotovkama....nejlepší jedomácí strava-domácí zelenina i ovoce-velké množství a domácí zabijačka 😀
Malýmu chutnala škvarková pomazánka jako hrom... 🙂 (v 10 měsících 😔 )

astrane
16. júl 2009

jink v učebnicích se vždycky psalo,že díte ve 40tt má mít cca 3kg a 50cm....+-0,5kg je myslím ještě v normě 🙂

sisstin
16. júl 2009

astrane: no ted je průměrná váha právě 3,5kg 😉 a doktoři pak divně čučej, když má dítě pod 3kg 😕

ale k tématu, Tygr strašně málo přibíral do těch 8m, to bylo peklo...neměl rád mlíko, ale v tomhle věku ještě nemohl mít tolik příkrmů, takže klidně 16h nejedl nic..do těch 4m 😕 měli jsme i období, kdy přibral třeba 20-50g za měsíc! 😖 ale jak jsme najeli na něco jiného, než mléko..tak se to zlepšovalo..mlíko teda přestal pít dost brzy, asi v 8m 😝 ale ted už přibírá standartně, těch 2kg za rok 😉 jako není to dítě, který musí pořád něco jíst, nemá rád sušenky apod., ale pokud mu něco dám, tak to většinou sní..ale sám by se nikdy nepřihlásil 😅

krpito
16. júl 2009

astrane a to si mu ju aj dávala ? Myslím tú pomazánku 🙂 😀

astrane
16. júl 2009

to ne,chodil ukusovat z mýho chleba 🙂 ....ale klidně mě třetinu sežral.... 😀 měla jsem strach,že mu bude blbě,ale nebylo,naštěstí byly škvarky i to prase domácí-teda prase sousedů,zabijačku jsme dělali s kamoškou napůl......zrovna v té době začal bojkotovat dětský jídlo a chtěl jíst s námi to co máme my a ještě kontroloval,jestli to jeho nechutná jinak....takže chtěl řízky apodobně....od té doby je jí....to se totiž nedalo vydržet 😝

stvura
16. júl 2009

sisstin...mi mame v 11m 8100g a to mi doktorka povedala, ze je to hrozne, ze nestrojnasobime porodnu vahu v roku. No robim co mozem, maly papa velmi pekne, no je to take sidlo, ze je ho vsade, neustale beha...ale je fakt ze nasi vrstovnici su 12kilovy obri....

krpito
17. júl 2009

stvura, presne ako moje dieťa 🙂 V kľude je len keď spí 😀 Neprejedá sa, ale verím že to čo zje (myslím štandard) by inému dieťaťu stačilo na to, aby vyzeral ako guľa. Podotýkam a to sa každý čuduje 😀, nemá rád sladkosti 🙂 Ale čo je podstatné, je zdravý a šikovný, taký "všadebolko". 🙂

bzucinka
21. júl 2009

nasa bambi ma 10 mesiacov a necelych 7 700g a 72 cm. P. v. 2 600g/49cm ... Sme este v norme? 😒 😎 Neobsediiiiiiiiiiiiiiiiiii

dididi30
21. júl 2009

baby, no co sa vy trapite? 😉
moj syn ma 8 a pol kila a ma rok a mesiac 😀 ma to v genoch, my sme ako deti boli drobni 😉
dcerka je tiez drovnejsia 😉 .......pravda, dcera nelubi papat, syn hej, proste neposednici🙂
oni to dobehnu a predehnu tych co a narodili 4 kilove, haha 😀

bejbypd
21. júl 2009

no my sme tiez zizalky...bude mat dva roky 11kg vraj iba kazdy hovori a 89cm...no ja som bola tiez taka chuducka...

minami
7. aug 2009

Ahojte, nas maly sa narodil s vahou 4,15 kg a od narodenia ma problem s priberanim. Prve dva mesiace priberal, aj ked velmi pomalicky, ale dalo sa. Za posledny {jeho treti} mesiac pribral len nejakych 180 g. Je dojceny, nevyzera nespokojny - praveze je dost pokojny, neplacka. Prve dva mesiace bol len kojeny, potom som mu davala cajik - kvoli horucavam a za ten mesiac pribral spominanych 180 g. Zrejme som urobila chybu s tym cajikom... Doktorka mi odporucila dokrmovat ho umelym mliekom. Mne sa to vsak zda absolutna blbost, nakolko mam svojho mlieka dost. Fakt lutujem ten cajik, nechcela som mu ho davat, ale vplyv okolia a este aj dok mi povedala, ze v pohode mozem... ☹
Co si myslite? Mam sa vratit k vyhradnemu kojeniu al. posluchnut opat okolie + dok s UM {ale to sa mi nechce, radsej ho budem kojit aj kazdu hodinu}... 😒

nikollette
7. aug 2009

Minami, a kolko vazi teraz v 3 mesiacoch???

minami
7. aug 2009

sorry, to som zabudla napisat. Ma 5400g a 63 cm.

majdiska
7. aug 2009

minami, ak môžem odpovedať, netráp sa tým.. ja som malému začala dávať čajík na 6-ty den po narodení, kvôli kolikám.. a v pohode, tiež neváži moc, má len 12kg a ked mal rok mal len 10 kg.. vzdy bol váhovo pod normál a v pohode - moja dr. vôbec neodporúčala dokrmovanie, proste to zobrala ako fakt, že niektoré deti sú tučnejšie a niektoré chudšie, kojím doteraz - ale len v noci a večer 😉 a ked je malý spokojný, tak prečo dávať niečo navyše.. potom bol stále v pohybe, zje za dvoch a nič nepriberie - čo sa o mne povedať nedá 😉 normálne koj ako doteraz, výčitky kvôli tomu čajíku nemaj - podľa mojej skúsenosti tá flaska nič neurobí ani nepokazí. aspon v budúcnosti lepšie chytí sosáčik na flaške..

majdiska
7. aug 2009

zle som napísala - malý už papá všetko, nielen moje mliečko 😉

katka2808
19. okt 2009

caute, tak vidim, ze sa sem chodi iba sporadicky, no uvidim, mozno mi niekto odpovie.
moj syn ma 4 a pol mesiaca a je kojeny /hoci obcas si potaha len trosicku, len par minut a uz nema zaujem/ a davam aj umele mlieko od druheho mesiaca. malo papal a priberal prvy mesiac. az schudol. potom nadherne priberal a v poslednych dvoch tyzdnoch akoby nema apetit. malo pribera, nie ze by mu vobec nechutilo, on pije, ale malo, ovela mensie davky ako predtym zvykol. pritom je vesely, culy, spokojny, usmieva sa, smeje sa... takze si vravim, ze chory asi nebude, lebo to by mal inu naladu a nic by nechcel zjest, ani len 10 ml.
snazim sa s nim chodit pravidelne na vzduch, aj ked je zima... tak v com je problem? nechapem... 😒
v 3 mesiacoch mal svoju dvojnasobnu vahu, ale posledne dva tyzdne nic moc, stale sa tocime okolo 6800, 6900 g. stolicu mava pravidelnu aj plienky mava plne mocu. za dva posledne tyzdne pribral 240 g /ale pre porovnanie z toho: rozdiel streda 1. tyzden a streda 2. tyzden len +50 g, ta jeho vaha ide hore a dolu/. maly velmi dobre spinka, prespi celu noc, rano ho musim budit, mozno by som ho mala budit castejsie, nech ide papat. papat si pomaly uz vobec nepyta ani pocas dna, staci mu jest raz za 4 - 5 hodin... z toho vyplyva, ze papa len 4 x denne a obcas vecer cakam, kym ako tak vyhladne aby uz mohol ist spat... podla mna by to malo byt aj castejsie.
tak teda neviem... mozno by som ho nemala vazit az tak casto a nestresovat... co myslite?
co sa genetiky tyka, ja som chudá. manzel ani nie...

atrami
19. okt 2009

katka,
nestresuj sa. Váhu daj preč!
Ak má pravidelnú stolicu, dosť mokrých plienok, je čulý.
Možeš pridať 1-2 kojenia v noci. Váha je pekná.