Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

lenka1smejka
28. feb 2010

jigsaw-tak aj ja mam o vsetko obavy ale asi sa velmi zaoberame vecami ktore su ok hlavne,ze pribera

janulka182
25. mar 2010

Ahojte žienky. Tak naša malá má 4,5 mesiaca a váži 5 600g. Zdá sa mi to dosť málo. Papame primerane, ale grckame 1.ligu. Som z toho dosť na prášky. Máte ešte niektorá takéto ultraľahké dieťa, nech sa môžem ukľudniť, že nie sme sami?

miruska15
25. mar 2010

janulka my mame 5m a važime 6300g. tiež nič moc ale aj papame malo.nebud na prašky aj ja som bola s toho neštastna ale pokial pribera aj ked pomaly tak je to ok. my negrckame ale zato odmietame mlieko.

greguska
25. mar 2010

ahojte dievčatá 😉
pokiaľ máte detičky zdravé, nebuďte nešťastné z váhy... náš drobec mal v 5 mesiacoch 6,3 kg, je pravda, že to už negrckal a bol len na materskom mlieku.... zachvíľu máme 2 roky a váhu ľahko cez 10 kg, aj doktorka hovorila, že je to v pohode, pokiaľ nemá zdravotné problémy 😀

evinkaa
28. mar 2010

Ahoj holky, naše malá měla v roce 7,48 kg a 69 cm. Je fakt, že doktorce už to dělá starosti a jestli se do května nezlepšíme, budem prý muset na nějaká vyšetření, proč nepřibíráme a nerosteme. ☹ Nikdy nebyla zatím nemocná, je v pohodě, skoro už sama chodí, baští celkem slušně (aspoň si myslím), ale váha je hooodně nízká. Ach jo. Uvidím v květnu, co a jak. 😔

adeden
28. mar 2010

Ahojky, naše Adélka neměla v šesti měsících ani šest kilo.. V roce 8,40 kg a nyní jsou jí čtyři roky a má 18 kg !!!!! Není tlustá, ale taková statnější .. Takže žádné nervy, oni to doženou .. Pa

misellll
28. mar 2010

adeden:tvoje malá má 18 kg ve 4 letech a sestry malá v necelých dvou 15kg.A taky není tlustá opravdu ne...A taky byla prcek když bylka mimi
😉

petra.a
28. mar 2010

Ahoj, my mame 7 mesiacov a za posledne 3 tyzdne pribral len 100 g, takze na poslednej kontrole vazil 7250 g a pritom basti kazdu chvilku. Ja mu vravim male papkadlo. A mam pocit, ze teraz to bude este horsie, lebo mu idu zubky a uz nepapka tak ako doteraz. Ach jaj...tiez si robim starosti. A to mam pocit, ze mi ani velmi nerastie. Dnes sme prave s manzelom riesili, ze je nejaky drobunky.

rimmel
28. mar 2010

petra nestrachovala by som sa kolko pribera, to ze pribral za 3 100g neznamena zatial nic nakolko vahu ma dobru na svoj vek.

mozno za dalsie 3t to dobehne a pribere ti kilo 😉

brusinka.pusinka
28. mar 2010

Petra nic se neděje teď budou mimiskové přibývat malounko 😉 my měly v pul roce 7450 a teď 7700g a to za 2 měsíce a prý ok. víc se hýbají a vydají víc energie . Tak se nestrachuj 😉

medulienka43
17. jún 2010

Ahojte, potrebujem radu. Mám krásneho trojtýždňového synčeka, ale máme problém s papaním. Pri narodení vážil 3700 ked nás domov púšťali mal 3480. v utorok sme boli na prevážení po dvoch týždňoch a pribral len 170, doktorovi sa to zdalo málo čo asi aj je a tak nám kázal po každom kojení ponúknuť ešte UM. problém je že synček strašne dlho papá, na prsníkoch mi zaspáva a v podstate úplne malo saje len cmúľa, podobne to robí aj s flaškou kúpila som od firmy NUK, bojím sa že mlieko stratím, postupne začína piť viac a viac UM, spočiatku vypil len 20 ml a niekedy vôbec nič a teraz už aj 60 ml. neviem čo s tým strašne rada by som kojila, ale neviem ako ho prinútiť skúšala som už hádam všetko ale aj ked ho zobudím tak on len cumliká.

lucika09
18. jún 2010

@medulienka43 ahoj, niečo podobné sme mali aj my, za 3 týždne len 40 g 😒 lenže náš k tomu aj nechcel ťahať. Asi by som najskôr vyhodila flašku a začala prikrmovať striekačkou, aby sa Ti drobec prichytil. Ja som to riešila tak, že som nabehla s odsávačkou a 3 týždne som nič iné nerobila len kojila a odsávala niekedy aj každých 30 min, ale výsledný efekt stál za to, mliečka som mala dostatok 🙂 a dokrmovala som striekačkou na prsníku. Môžeš skúsiť aj rôzne čaje na podporu laktácie. Prípadne skús napísať Annag, možno Ti odporučí nejakú laktačnú poradkyňu, ktorá by skontrolovala techniku kojenia 🙂 Držte sa 🙂

medulienka43
18. jún 2010

lucika09 ďakujem za rady, no malý tiež velmi nechce ťahať len za začiatku keď ľahko tečie a potom je nerv, tak pustí a znova sa prisaje a znova pustí a tak dokola, on ani z tej flašky velmi nechce spočiatku ťahať dlhšie mu trvá kým sa chytí, dnes mi ale vypil až 100 ml UM na obed a potom sa celý ogrcka z toho tri krát. msím niečo fakt s tým urobiť.

lucika09
18. jún 2010

@medulienka43 presne ako vravíš 🙂 Pokiaľ strieka o.k., akonáhle sa musí namáhať, rev. A neskúšala si odsať si mliečko po tom čo dopapá? Možno že mliečka máš dosť, len si ho synček nevie vytiahnuť. My sme sa takto s prikladaním a následne odsávaním trápili do cca 4 mesiacov, potom som už len odsávala a dávala mu z flašky 🙂

medulienka43
18. jún 2010

skúšala som len odstriekať ručne nemám odsávačku, a aj rukami som si odstriekala po nakojení ešte 20 ml a možno by som aj viac ale rukou je to namáhavé, ja sa snažím aby si to vycucal sám ale nejako zatial beznádejne uvidíme čo ďalej v pondelok ideme aj na preváženie tak som zvedavá

lucika09
18. jún 2010

Uvidíte v pondelok 🙂 , ale asi by som aj tak začala aspoň ručne odsávať, nech sa mliečko tvorí a dokrmovala by som po napapaní tým Tvojim 🙂 Viem, že to je náročné a namáhavé, ale za pokus to stojí. Držím palčeky 🙂

petula162
12. aug 2010

ahojte babulky-mamulky.citala som viacero prispevkou ale neda mi to sa opitat skusenich mamiciek,moja svokra ma tak vystresovala ze maly je podviziveny pritom rano ked vstane spapa 190ml.UMbohuzial v 3mes.som strtila mliecko a maly ma uz 7 mes. potom ide este na hodinku spat ked vstane davam prikrm zeleninu a tak,znova hod alebo pol hod spanok potom vyziva cela pak nejaku piskotku a tak zase mliecko a ide spat.celu noc mi prespi,nebudi sa,cika,kaka 2x za den,je hravy stale sa smeje a len by sa jasil,no a ma iba 6,700g a dnes ma 7 mesiacou.myslite ze sa mam stresovat?je to malo?lebo porodna vaha bola 3,500g a 50cm,az buz vtedy sme priberali malinko si nas tam nechali aj o jeden den dlhsie lebo nepribral,co mam robit?doktor mi nato nic nehovorí.je pravda ze ja som stihla a aj nas tatinko ale ked sme boli maly ja som bola tucko aj aj tatusko,uz neviem co mam robit vsetko mi zje negrca mi je culíííí ale stale sa bojim ked mi svokra stale hovorí ze pojdem do nemocnice na vyzivu s infuzíí lebo nepribera!!!baby pomozte mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

crca
13. aug 2010

Petula,neblázni!!!Tu tvojí svokru bych s prominutím poslala někam 😠 Takhle tě stresovat!!Buď v klidu,máš krásný spokojený mimčo,kdyby mu něco chybělo,tak se ozve,neboj! 😉 😉 My měli v roce 8,5kg,takže taky žádný pořízci,jsou to nudle a nic mě nikdy dr.neřekla a sousedka má holčičku a ta měla v roce to,co máte vy teď 😉 prostě jsou to holt děti a každé je jiné 😉 A to jsme já i manžel byli taky jako miminka s těma správnýma faldíkama 😀

januarova
13. aug 2010

petula, bud kludna a svokru nepocuvaj. moja ma 9 mesiacov a vazi 7,4 kg. tiez nepribera vela. nie kazde dieta musi priberat a byt tlste. pokial ako pises dost cika, kaka, je spokojny, hravy je to vsetko ok. 🙂

dadis
13. aug 2010

@petula162 ta tvoja svokra, mierne povedane, prehana...Saska vazila v 7 mesiacoch rovnako, je pravda, ze oproti niektorym tucnuckym babatkam vyzerala "skromne" 😀 , ale vzdy dost papala a aj teraz papa pekne (teraz ma 8800g)....co ma vzdy ukludnovalo...jasne, ze by som prijala nejaky ten faldik navyse, ale niektore veci sa ovplyvnit velmi nedaju...

lea132
13. aug 2010

Ahojte,mna dnes postrasila doktorka,mala ma skoro rok a 9 kg,ze sa jej to zda malo..ma cca 75 cm-ale ju odmerat je umenie,tak je to len priblizne..papa dost,az moc by som povedala,len je velmi pohybliva,chvilu neobsedi..A taktiez sme obidvaja s mm chudsej postavy..v stredu ideme na krv kvoli,ci nema celiakiu alebo alergiu na bkm:-P

bobocka
13. aug 2010

@lea132 ved ale to je uplne normalna vaha.to co ta tvoja pediatricka panikari.moja mi rovno povedala,ze kazde dieta je individualne,ze mala dieta co malo 8kg v roku a aj take co malo 14kg.ak ti malicka pribera,hoc aj 200g mesacne,tak to je podla mna ok.ved cim je starsia,tym je mobilnejaia a tym aj spaluje viac.moj syn mal 3740g pri narodeni a 54 cm.teraz v 10 a pol mesiaci ma 8700g a 76,5cm a podla mna je akurat.ani maly ani velky.a dievcatka vacsinou byvaju mensie.vobec sa nestresuj.mas doma krasne zdrave dievcatko 😉

lea132
13. aug 2010

@bobocka mne sa tiez nezda nejaka chuda,taka akurat😀Pri narodeni mala 4 kila,take male sumo😉

bobocka
13. aug 2010

@lea132 no vidis.vobec to neries.je krasna ,zdrava a to,ze nie je maly michelin je predsa len dobre 😉

danabel
27. okt 2010

Ahojte, už tu nikto dávnejšie nebol, ale ja skúsim, možno sa niekto ozve. My sme mali pôrodnú váhu 3300 a 50cm, za 2 dni nám schudla na 3kg, keď sme išli domov tak sme mali 3170g a doma sme priberali pomaličky - ja som sa nechcela vzdať kojenia, ktoré sa mi veľmi dobre nerozbehlo,mala som málo mliečka a maličká nám celé dni plakala iod hladu, ale nechcela som dokrmovať. Týždeň po príchode z pôrodky to bolo 10 g, ďalší týždeň 50 g . Chodili sme stále na preváženia. Potom mi povedala pediatrička, že sa nedá nič robiť, že musíme dokrmovať po každom kojení, aby už konečne niečo pribrala. Tak sme týždeň dokrmovali a váha ukázala +240g. To mala mesiac a váhu 3500g. Potom somsi povedala, že znova skúsi iba kojiť- za dva týždne pribrala necelých 200g, čiže nejakých 95g na týždeň, lenže to sa zase nepáčilo doktorke ( tabuľka nepustí - mala by aspoň 130 až 150g) a povedala, že aby sme dokŕmili večer mojím odsatým mliečkom - boli sme včera na preváženie a pribrala 110g - v siedmom týždni má 3800g čiže len 500g navrch od pôrodnej váhy. Neviem ako ďalej, či mám málo mliečka a neskôr sa to upraví, alebo ju dokrmovať každý večer, aby som mala istotu, že niečo priberie. Kúpila som si aj homeopatiká ricinus communis na podporu dojčenia a zvýšenie tvorby mliečka - neskúšali ste?

olzden
27. okt 2010

@danabel Ahoj, si super usilovná mamička, pači mi, že sa nevzdávaš dojčenia. Pozri si stranku: www. mamila.sk - je tam rubrika o takom probléme. Nájdi si v Tvojom okolí laktačnú poradkyňu, ktorá Ti poradí. Pozri na fóre aj - Laktačné poradenstvo.

haanhobe
27. okt 2010

Ahoj, já už na podobnou otázku odpovídala dávno.I když jsou nám už dva roky, nedá mi to a na období, kdy malý pomalu přibíral, stále vzpomínám... Asi zase rozčertím všechny zastánce výhradního kojení. Taky jsem chtěla jen kojit, dělala jsem pro to hodně - čaje, hemeop, různé techniky. Ale asi nejsem kojící typ. Malý pomalu přibíral, museli jsme neustále chodit na převažování. Byl hodný, spal, neměla jsem pocit, že je hladový. Sice rostl do délky, ale neměl dostatek na to, aby mu rostla svalová hmota - tzn. byl děsně slabý. Pozdě pásl koníčky, pozdě se přetáčel ... Nervozita doma rostla. Do toho přišla ještě rotavirová infekce. Tak se to táhlo do pátého měsíce. To jsem už i přikrmovala UM, pak jsme přešli na UM úplně. To jsem už věděla, kolik vypil, váha pěkně rostla a i s UM přišlo více klidu a pohody.

miriamkaaa
20. nov 2010

@danabel ahoj, aj ja mám presne taký istý problém, ako ty, aj tie homeopatiká jem, ako ty. Malý sa narodil s váhou 3250g a keď sme odchádzali, mal 3040g. Teraz má 5 týždňov a váži 3855g. Tiež mi doktorka hneď povedala, aby som prikrmovala ráno a večer namiesto kojenia, čo ma trochu prekvapilo, ale hneď som si to neuvedomila, že tým môžem znížiť produkciu mlieka. Ale dokrmovala som ho. Jeden týždeň pribral 70g, druhý 300g, tretí 125g. Je pravda, že rastie. Možno sa zameral tie týždne na rast a iné na priberanie. Mne doktorka povedala, že má priberať 250g. Bola som aj za laktačnou poradkyňou, tá ma povzbudila, že malý pekne papá. Ak chceš, pošlem ti mail od nej, bolo tam pekne písané o kojení a technike. Ale stále som z toho mimo, či je to v poriadku. Lebo ku doktorke doniesť moč na kontrolu.
Ako sa to tebe podarilo rozbehnúť?

danabel
20. nov 2010

@miriamkaaa No od vtedy, čo som sem písala, tak už sme na tom lepšie. Uvedomila som si , že je to aj o mne, že zbytočne stresujem kvôli váhe a potom sa to na ňu prenáša. Ja už len kojím, málokedy dokŕmime, aj to len večer, keď sa jej nedarí zaspať, ale to je minimálne asi tak 1x do týždňa a niekedy ani to nie. Keď jej náhodou dávame UM tak silikónovou fľašou s lyžičkou. A tých pocitov, že mám málo mliečka a preto zle priberá, som sa už zbavila - prišli sme na to, možno sme mohli aj skôr, že má skrytý reflux. Kvôli tomu tak slabo priberala a stále plakala. Ona chcela papať aj celý deň bez prestávky a ja som nevedela prečo. Tým, že ju stále páli záha, tak si to potrebuje akoby zapiť mliečkom a nie že by bola stále hladná. Tak to je náš hlavný problém. Ja už len čakám na prvé príkrmy, ale baby píšu, že vtedy sa to zvykne upraviť. Mimochodom Lesi mala teraz 4190 g a to má 9 skoro 10 týždňov. Všade mi hovoria aká je drobná na svoj vek a ani nemá prečo, lebo my s manželom sme dosť vysoký, ja som mala pôrodnú váhu 3600g a manžel sa narodil 4500g 🙂
Tie homeopatiká určite zaberajú, už po pár dňoch som cítila riadne nalievanie, som mala pocit, že ju budem aj nasilu napchávať 🙂
Držím ti palce, držte sa a neboj oni to tí naši drobci dobehnú...

miriamkaaa
30. nov 2010

@danabel my sa máme lepšie hádam tiež, keď sme boli minulý piatok na prevážení, tak mal 6t a 4095g. Doktorka konečne povedala, že nemusíme dokrmovať, ale niekedy sa nevie poriadne napapať a bez toho to nejde, neviem, či si nevie vytiahnuť dostatok mliečka alebo čo. Ale je pravda, že mi to netečie nejako veľmi. Aj som si kúpila tabletky na viac mliečka More Milk Plus, ale nejaká veľká sláva to nie je, myslím, že je toho viac, ale nemôžem povedať, že by mi to vystrekovalo samé. A ako si prišla na to, že má skrytý reflux? A kamoška mi hovorila, že jej pediater povedal, že dieťa má priberať od 70 do 140g za týždeň a nie 250g ako moja doktorka mi povedala. To je sila, ako sa tie názory menia. Aj som to povedala svojej, ale nekomentovala to.
A som čítala, že senovka grécka a benedikt lekársky môžu veľmi dobre ovplyvniť tvorbu mlieka, obsahujú to aj tieto tabletky, čo beriem, ale sú veľmi drahé, tak som našla na stránke www.predajbylin.sk senovku a radšej si tú kúpim, dievčatá tu písali na to dobré referencie. Ale že je to hnusné, no čo by sme pre tých našich krpcov neurobili, čo?
Ďakujem za povzbudenie, nech sa aj tebe darí a tvojej malej.