Pomalé priberanie ?

kosicanka1
5. sep 2007

ahojte, vcera sme boli v poradni a odchadzala som so zmiesanymi pocitmi. Pocas prvych styroch tyzdnov sme pribrali 1300g - to nas pochvalili a teraz za dalsie styri tyzdne sme pribrali 550g - vraj nic moc.
neviem, co robime zle? nadalej iba kojim na poziadanie dcerky, kazde 3 hodiny aj v noci aj cez den, malicka spapa, odgrcne, tvari sa spokojne, zaspinka. stolicu mame krasnu zltucku.
rozdiel medzi prvym a druhym mesiacom je jedine v tom, ze kvoli alergii som musela uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky.
diky za rady

eriqe
27. apr 2008

baby netrapte sa s vahou, ved to ci dietatko prospieva sa neda povedat len podla vahy. Mna kvoli Rutinej vahe tiez prehanala lekarka kazdy tyzden na prevazenie, ale mala bola spokojna, tak som si z toho tazku hlavu nerobila. Nasej doktorke sa do teraz nezda, a uz sme boli na vsetkych moznych vysetreniach a je uplne v poriadku. Nemoze byt kazde babo ozahybcekovane 😉

tanja61
28. apr 2008

kosicanka:nemyslim ze je to zle ze ti mala pribrala za mesiac 550g mne moj drobec pribera tak asi niekedy 200 niekedy400g a lekarka nas chvali ake je to super....pretoze maly sa viac hybe a rastie tak je to uplne v poriadku stalo sa nam ze sme aj staly na vahe.......takze nestresuj zaklad je ze pribera 😉

tanja61
28. apr 2008

kosicanka:a ty vlastne uz aj prikrmujes nie alebo stale len kojis?tvoja mala ma 9mesiacov ked som si to pozrela pozorne 😵 v tom veku sa deticky dost hybu no aspon moj drobec neobsedi a v chodaku uteka po dome 😀

susik77
28. apr 2008

baby, my mame opacny problem: na zac. sme chodili na prevazovanie, ked sa mala narodila, v 5.mes. vazila len 5.5 kg. od 5.zacala strasne priberat, teraz uz nekojim vobec, papa nutrilon a v 8.mes. mala 9.5 kg. nemam pocit, ze by som ju prekrmovala, ked sa pytam inych kamaratiek, co maju v rovnakom veku deti, papaju viac. myslite, ze to len dohana? inak, pohybovo je oveela aktivnejsia ako ine deti, lezie po celej izbe, stoji, uz robi aj prve kroky pri nabytku...ziadne susienky jej nedavam , len na noc kasu, ziadne sladke stavicky ani caje...

emogeon
28. apr 2008

kosicanka urcite nerobis nic zle, tvoje babo pribera v norme, ved po pol roku uz tolko nepriberaju..
aj tie lekarske tabulky treba brat s rezervou 😉 ,to je priemer pre deti na UM...

susika
30. apr 2008

ahojte.chcem sa spýtať, či ste mali niektorá takúto skusenosť. malá mi dosť málo za posledných 5 týždnov pribrala a dokina kázala odobrať moč, či nemá nejaký zápal v močových cestách. vraj to je častým dovodom nepriberania. malá ešte nepapá lepok, nepije kravské mlieko, normálne prikrmujem kašami, zeleninou, ovocím.už sj bezlepkové piškoty mala, lebo preto, že bola nedonosená až tak veľmi, sa toho lepku ešte bojím.

tak či ste to niektorá zažili u detičiek, a ak ano, ako sa dalej postupovalo?

emjee
4. sep 2008

agnes28 • Dnes o 15:28
Ahojte, chodím sem už nejaký ten piatok ale dnes prvýkrát píšem. Mám dcérku, 10 týždňov. Plne kojím. Donedávna malá krásne priberala, do 200 g týždenne. Dosť mi grckala tak mi Dr. v poradni odporučila trochu kratšie kojiť, že malá sa prepíja. Predtým kojenie trvalo 20 minút z oboch prsníkov, odvtedy 10+ 5. Problém je že dcérka za tie posledné dva týždne pribrala len 100 g. Už som to kojenie zas natiahla na 20 minút ale žiadna zmena. Pritom sa nič nezmenilo, ani častejšie nepýta, aj keď občas má také výkyvy, ale to mala aj predtým. Nemám pocit že mám málo mlieka, lebo má dosť počuraných plienok a kaká dosť aj dvakrát denne. Kde môže byť chyba? Alebo sa tým zaoberám zbytočne? Je to normálne?

annag • 2d, 33tt • Dnes o 15:37
agnes, netráp sa, detičky mávajú obdobie, keď priberajú viac a keď menej. Dobre, že si natiahla to kojenie, netreba ho však merať, ale nechať ju aj dlhšie ak chce. Ak nechce, tak ju nedonútiš. Neviem, v akých intervaloch kojíš, ale skôr by bolo vhodné pridať aj počet kojení, najmä nočné. Treba jej ho ponúkať, nečakať, kým si bude pýtať. Treba tiež pozorovať, či účinne saje počas tých 20 minút alebo sa aj hrá a len cucká.

agnes28 • Dnes o 15:41
annag, ďakujem za upokojenie papáme cca každé 2 hodinky, výnimočne vydrží dlhšie... ale môže to byť tým nočným kojením, ona totižto vydrží spinkať niekedy aj 7 hodín v kuse...

annag • 2d, 33tt • Dnes o 16:12
agnes, tak určite, len tak v polospánku jej daj, nech sa príliš nepreberie a uvidíš, hneď bude všetko ok, v noci je produkcia mliečka väčšinou zvýšená a bábetká dobre priberajú, držím palce

agnes28 • Dnes o 16:14
ďakujem

stvura • 1d • Dnes o 16:23
Juj Agnes, i ja by som si tajne priala mat dieta co spi 7 hodin!
Moj maly max 2 hodiny

annag • 2d, 33tt • Dnes o 16:37
stvura, tak to má byť, spinkať 7 hodín pri takom drobcovi je neprirodzené, je to skôr pozostatok žltačky, novorodeneckého "medvedieho" spánku. Bežné dojča vydrží max tak 4 hodinky, ak spí dlhšie, tak ho v záujme dojčenia a jeho prospievania treba na papkanie budiť.

danuskam
9. feb 2009

ahojte. Mate niekto skusenosti s pomalym priberanim v neskorsom veku-t.j.7mesiacov? Moje dieta je totalne netabulkove, takze na to uz kaslem. Ale nepaci sa mi,ze teraz nejak prestala priberat. Ma 7,5mes. a vazi 6680g,65cm pritom mlieko aj prikrmy jej celkom chutia. Nezje ale prikrmu prilis vela-cca 120-160g ako kedy.(podla toho co mame..)Za posledny mesiac mi pribrala len 140g!, je pravda, ze bola ockovana a potom vyse tyzdna bola chora-teploty,kasel atd. ale dost rychlo nabehla na normalne papanie. Napada vas nejaka rada? Moze byt problem v skladbe prikrmov? snazim sa to miesat dost pestro-masko,zelenina atd., Len pred par dnami som zacala aj s kasami, myslite ze pomoze? A to ju este v noci budim na mlieko. (my sme mali od malicka problemy s priberanim,takze sa nedivte,ze to robim..dcerka je totiz typ dietata,co sa nezobudi ked je hladne, ona by kludne prespala aj cely den a noc a jest by nepytala..)

annag
9. feb 2009

danuskam, ale Tvoje dieťa krásne do tabuliek zapadá 😉

- každé dieťatko má lepšie a horšie obdobia, nechudne, dokonca priberá, tak sa netráp. Aj tak ju nedonútiš, ak viac nechce. Skôr ide o počet príkrmov, koľko ich dávaš do dňa - je to len jeden chod či viac?

holly1
9. feb 2009

ahoj - annag, vidím, že radíš i v tomto tématu, možná poradíš zase i mně (moje Anička je stejně stará jako tvoje a pořád trošku u kojení pláčeme - bojkot). Malá mi začala taky dost špatně přibírat, myslím, že týdně neudělá ani 100 g. Snažila jsem se jí přidat počet kojení na den (máme jich jen 6), ale neúspěšně. Jak jí dám o něco dřív než je zvyklá, pláče a pít nechce. Nevím, jestli ji nemám zkusit budit v noci - spinká většinou tak od 22 h. do cca 5 hodin ráno. Ale nevím, nerada bych ji zvykla na noční buzení, když tak hezky spí. Kolik bychom teď asi měli přibírat? Máme 14 týdnů.

danuskam
9. feb 2009

Davam na obed zeleninu, alebo aj s masom. na olovrant davam ovocie , ovocnu vyzivu alebo kasu. este okrem toho 4x papa mlieko-200ml.nemyslim ze by zas jedla nejako extremne malo.
veru mne do tabuliek nezapada 😀 ved akoby zaostavala aj cca 2 mesiace. zial vidno to aj vo vyvoji vseobecne.

patricia1971
9. feb 2009

danuskam-my máme rovnaké deti.....ja mám tiež dcérku,teraz má 8 mes.,keď sme boli v poradni v 7,5mes.tak vážila 6680g....úplne rovnako......moja tiež spapá tak asi 125g...doki hovorila,že je to málo,ale ja do nej nenatlačím viac...a ani nechcem....no budeme mať modelky....mám už 2 deti a s nimi som mala tiež tento istý problém....vždy mi málo priberali...a dodnes deň sú chudunký,taký vyšportaný....a annag má pravdu, tiež som sa jej na toto vypytovala...a v čom máš problém vo vývoji??? 🙂

annag
9. feb 2009

danuskam, ale ozaj do tabuliek spadá, však som kukla 😉 , pomer výška - váha je na úrovni skoro 50 percentilu, však ona je sivý priemer 😀 , trošíčku je nižšia, ale aj to je úplne v norme. Zaraď jej ďalší chod a isto trošku viac priberie. 🙂

annag
9. feb 2009

holly, podľa tabuliek pre dojčené deti priberá v pohode, otázne je, čo si myslí práve Tvoja pani doktorka, lebo ony si všetky myslia čosi iné 😀 . Ale v noci by mohla papať aspoň raz - dva krát a určite by sa to na váhe prejavilo, stačí v polospánku. Nerob si nádeje, že ak teraz krásne spí, že to tak bude navždy. Či sa v noci teraz budí alebo nie, najneskôr po polroku určite dôjde k obdobiu, že sa začne budiť 😀 (to moja Anička je hore aspoň 3-4 x)

bzucinka
9. feb 2009

Neviem ci mozem do tejto temy ... dcerka mala porodnu vahu 2 600g ... teraz (4 a pol mesiaca) cca. 6 200g. Viem, ze ta vaha je v poho. Mna by zaujimalo ci je normalne, ze zhruba tyzden aj cosi sa mi zda,ze papa ovela menej. Teda, predtym papala kazde 2 hodinky cez den plus 2-3x v noci - stale kratko. Teraz pocas 24hodin dokopy 5-6x a este kratsie. (plienky ma pocikane aj stolicu 1-2x za den) Mam sa niecoho obavat,alebo je to normalne v tomto veku? Myslite,ze je to oka?

annag
9. feb 2009

bzucinka, nemala by klesnúť pod 6 papaní do dňa, aj v záujme laktácie. Skús jej ponúkať prsník častejšie, ale nesmie sa hnevať. Možno má len prechodné nechutenstvo, nejakú skrytú chorobu - soplíky, ušká, možno ju trápia zúbky, má v poriadku pusinku? Najprv treba vylúčiť ochorenie. No je možné, že si vytiahne mliečka dosť, musela by si ju prevážiť. A koľko trvá jedno dojčenie?

vivusika
9. feb 2009

Mne sa tiež zdá, že náš malý priberá akosi menej, i keď dr. je spokojná, vraj podľa tabuliek. Narodil sa s váhou 3800g, z porodnice sme odchádzali s váhou 3600g. O dva dni má tri mesiace a váži 5000g. Je plne dojčený, papá keď si vypýta, v noci 2-3x, počas dňa každé dve hodiny, kaká raz za tri dni. Inak je spokojný, chudučký nevyzerá 😀 , len keď vidím susedkinho chlapčeka, ktorý je rovnako starý ako náš a ten váži 7kg a je taký pampúšik - je na UM, tak mám niekedy mindráky.

annag
9. feb 2009

vivuska nemaj mindráky, kakaá, ciká, priberá, tak čo 😉 🙂

martao
10. feb 2009

vivusika. Tiež si myslím, že sa trápiš zbytočne. V rovnakej situácií som bola pred mesiacom. Malého prírastky boli 1200g a potom už len 500-600 g mesačne. Znaky dobrého prospievania sú- 6-8 precikaných plienok, stolica 1krát denne-nič sa nestane ak bude raz za dva dni, mala by byť žltej farby s vločkami mlieka. Dieťa po nakŕmení má byť spokojné aspoň pol hodiny. čo sa týka susedkinho dieťaťa, moja sestra má tiež o pol hlavy dlhšie dieťa a ťažšie o 2 kg. Ty robíš pre svoje dieťa maximum, suseda dáva UM, tak zahoď mindráky.

dagina
10. feb 2009

Ahojky, jsem ráda za tuhle diskusi, trochu jsem pookřála 😒 , včera jsem byla u dr. na 6týdenní kontrole, malá přibírá 150g týdně (první týden z porodky jsme přibrali i půl kila za týden).., no mudr. se těch 150 g zdá málo, že mám přidat jedno kojení v noci, ale malá je spokojená, dost teda blinkáme ☹, řve jen kvůli prdíkům..., jinak vše OK. Je tedy těch 150g týdně opravdu málo??? Každopádně budu malou zatím v noci budit na kojení nevíc, za 14 dní jdeme na převážení 😅.

markyfrana
10. feb 2009

ahoj
tak moje dcera v 8m měla 6700g a 67cm a to jí skoro pořád... 😝 Chutná ji, ale dr. říkala,že jak by taky mohla přibrat, když je to taková čipera... 😀 😀 😀

dvojka
10. feb 2009

dagina-150 gramů je v normě.Mě fakt ty doktoři někdy udivují🙂Jak můžou po kojeném dítěti chtít aby přibíralo pořád stejnoměrně to nechápu.
Být tebou,tak ji zatim nebudim...Počkej si na tu kontrolu za 14 dní a pak se uvidí! 🙂

danuskam
10. feb 2009

patricia 1971- fakt si jediná čo má dieťa s aspoň cca podobnými mierami ako naša 😀 vo vývoji sa to prejavuje tak-že úspech je keď aspoň len malinkú chvíľočku vydrží na brušku. o prevaľovaní na bruško alebo naopak môžem len snívať. a to pravidelne cvičíme. Aj neurologička nám potvrdila,že by mala už začať štvornožkovať-to by ale musela aspoň prekonať tú jej neobľúbenú polohu na brušku. U nás je to aj spojené so zdrav.problémami-ortopedické..aj tak poznám deti s podobnými diagnozami a predsa sú schopné napr.v 7mes.stáť. Viem že každé dieťa je iné a nedá sa to porovnávať,ale je mi ľúto,že je taký lenivec,len leží na chrbte a nič sa jej nechce.Pritom pri cvičení dokáže vyvinúť veľkú silu.
S tým papaním neviem čo spraviť, keď nechce, tak fakt nasilu to nejde.nepotrebujem aby sa jej jedlo ako také znechutilo. Dávam už aj kaše a dúfam,že to pomôže.

annag- tak to som prekvapena,ze sme sa vpratali do tabuliek (ja to zase tak poctivo nesledujem,preto mi ani nenapadlo,ze sa to da este brat ako nizsi priemer...)

patricia1971
10. feb 2009

danuskam-no to treba cvičiť,ale to asi vieš...chodíte k nejakej špeciálnej lekárske? tá moja je žihadlo,tá sa v kuse točí,ale ešte nesedí a na štvornožky sa dáva až teraz,má 8 mes....ale zas jedna známa má presne na deň rovnako starú dcérku ako ja a tá tiež len leží,sedí,spí a papá a tiež je strašne lenivá...ale nechcem strašiť,ale asi sa tomu treba aj venovať,moje vzdialená teta mala toto s dcérkou a potom jej aj niečo zistili,tak rýchlo začali cvičiť a všetko sa dalo do poriadku a malá teraz chodí už do školy a všetko je ok...takže neboj,bude to dobré,len to netreba zanedbať...no budeme mať modelky,keď sú také chudunké...moja spapá tak asi 120 g,niekedy aj menej,ale kašlem na to,ja jej nasilu nič dávať nemôžem... 🙂

akejka
11. feb 2009

danuskam:
pridávam sa do klubu, s Patricou si píšeme...máme 9 mesiacov a 7kg. My sme pomaly priberali prvých 5 mesiacov - jeden mesiac dokonca schudla 50g !, bola 5 mesiacov plne dojčená a potom sme o mesiac skôr prešli na príkrmy a to pomohlo, odtvedy priberá ukážkovo - niekedy aj 250 g týždenne...takže doháňame zameškané.
Sme úplný opak buckov - tí priberali prvé mesiace jak diví a 7-9 mesiac sú tie prírastky menšie.
Ale čo sa týka motorického vývoja, od narodenia je malá popredu...všetko robí o mesiac skôr 😉 aj keď je taká chudulinká. pretáčať sa z bruška na chrbát vedela napr. už v pôrodnici, mala silu v ručičkách, aj ked sa narodila len 3100 gramová. teraz má 9 mes. a už 2 mesiace behá po štyroch...stavia sa o náytok, posledné dni dokonca trénuje postavenie sa bez opory, v strede izby, ale nohy ju neudržia 😉
Pre porovnanie, moja staršia 7 ročná dcéra váži 17 kg a 7 kg hmotnosť dosiahla až v 12 mesiacoch !!!

Annag - prosím ťa, kde nájdem tú tabuľku s váhou a výškou dojčiat ? Chcela by som si tam odsledovať mojú malú modelku

patricia1971
11. feb 2009

akejka-no ste sa nejako rozbehli s tou váhou,takto modelka nebude...ale srandujem,tiež si myslím,že odkedy aj malá papá príkrmy,tak viac priberá,už tiež má 7 kg...ale ja som začala neskoro s príkrmami,až keď mala skoro 7 mes.doki mi hovorila,že netreba skorej,pokiaľ je kojená...ale kaše večer boli už v 6 mes.,ale aj tak nepriberala viacej...no každé bábo je iné... 🙂

cristin
11. feb 2009

Ahojte holky,tak moja mala ma 7 mesiacov a 7 700gr.Prve 2 mesiace pribrala kazdy mesiac 2 kg a odvtedy sa to zastavilo.Teraz mesacne priberie len 300gr alebo 350gr.Do 4 mesiaca bola plne kojena,potom sme zacali s kasickou naobed.Uz mesiac papa aj vyvar k obedu a kasicku k veceri a inac moje mliecko kedy chce ona.Inac je neskutocne ziva,uz tyzden sa stavia na nohy a po styroch chodi uz tiez.Neviem,ci to vsetko spali.
No ale problem je v tom ,ze vcera mi lekarka povedala,aby som jej dala na noc UM,a potom pomaly presla na sunar a vlastne mojemliecko stratim.Ona tvrdi,ze ho mam malo....Tak ma napadlo,ze si ho skusim vytiahnut,aby som videla kolko ho je...
Vy si co myslite,je este skoro prestat uplne kojit alebo je to ok?
Dakujem

cristin
11. feb 2009

Oprava,kazdy mesiac 1 kg

patricia1971
11. feb 2009

cristin-to aj mne doki povedala,že o 22 hod.jej mám šupnúť flašu so sunarom...mám doma asi 4 druhy UM a ani jedno mi nevypije...chutí je len moje MM....aj som to tu riešila na nejakých stránkach a všetky baby ma odhovárali, že mám jej dávať moje MM,nie UM...tak na to kašlem...ale ona by mi ho ani nevypila,ochutná to aj v spánku a vypluje ten dudel a nechce to...takže naše pokusy nevyšli...ja by som kojiť určite neprestala...dáva jej tuhú stravu a z nej trošku priberá....a tá tvoja neni taká chudunká, moja má teraz 8 mes. a asi 7 kg, takže podľa mňa,nemáš čo riešiť.... 😵

cristin
11. feb 2009

Dakujem Patricia