Popraskané pery u bábätka. Nechýba mu nejaký vitamín?

katarinagk
4. mar 2009

Ahojte, chcem sa Vas opytat, ci nahodou nemate skusenosti s popraskanymi perami u Vasich babatiek.. Nas Samko ich ma popraskane uz asi tyzden, natieram mu ich tycinkou sebamed, aj kremikom babylove na bradavky, ale vobec to nepomaha........ Ma ich chudacik prasknute az tak, ze mu z nich tecie krv....nestretli ste sa s tym nahodou? Nechyba mu nejaky vitamin? Je kojeny, aj dokrmovany...

Dakujem za odpovede

junovka
4. mar 2009

vacsinou vraj je to nedostatkom vit.B 😒 😕

sipcek
4. mar 2009

a ma aj horucku?vacsinou deti s vnutornou horuckou mavaju popraskane pery.skus potierat MM.

geminis
4. mar 2009

katarinagk,

naše jedna holčička taky trpí na popraskané rty a někdy i do krve, a to už od malinka. Ptala jsem se na to dr., dokonce jsme nechali dělat krevní obraz a zjišťovali, zda ji nechybí nějaký vitamín a nic, vše měla v normě.

sipcek,
zajímavá teorie s tou vnitřní teplotou, to jsem ještě neslyšela...ta se ale asi nedá měřit, že?

katarinagk
autor
4. mar 2009

nema horucku a nie je ani chory, v byte mame dost vlhky vzduch + stale vetram..............

bzucinka
4. mar 2009

A mne raz niekto tvrdil, ze je to nedostatok tekutin ... ale podla mna by bola pusa iba sucha ...

many
4. mar 2009

ahoj holky,tak malýmu taky teď začaly praskat,dávala jsem mu na to bepanten ,zahojilio se to a zase 😒 tak zase mážu a mažu,ale tekutin má určo dost,pije šťávičky nebo čajík a ještě kojím

jaannaa
13. mar 2009

taktéž máme posledních 14 dní problémy s popraskanými rty, maže Bepanthenem,... ale moc nepomáhá 🙄

many
13. mar 2009

holky nám pomohl zázračný kelímek z oriflamu,kdosi mi řekl,nevím kdo,že ho dává,tak jsem dala taky a dobrý 😉

jaannaa
14. mar 2009

many....tak to ho budeme muset taktéž zakoupit

rubista
14. mar 2009

ahoj, my sme mali tiež takéto problémy, nehľadala som za tým nič hrozné, bo som presvedčená, že to má z jedenia (my kojíme) pery sa pohybujú, trú o kožu, sú zvylhčené mliekom a po dojedení vyschnú. tak si predstavte, že sa to stane dospelému človeku- taká istá reakcia- koža sa vysušuje. Ja som to natrela kalciovou mastičkou a do 2 dní to bolo v poriadku. žiadne stresy🙂

claudinka
14. mar 2009

aj my mavame obcas suche pery a tiez to vzdy prejde, ani som mu na to nic nedavala..

mami.sk
14. mar 2009

moja dcérka má tiež dosť popraskané pery, ale ako píše rubista tak to pripisujem tomu kojeniu 😉
niekedy sa jej tá popraskaná koža úplne odlupuje 😒
natriem jej to vždy tyčinkou na pery, ale úplne bez prísad a neparfémovanou a je to potom úplne v pohode 😉

lencika
16. dec 2012

ahoj, ked kojis treba jej trosku pokvapkat mlieckom alebo ja som natierala bepanthenom, je neparfumovany tak v pohode 😉

kolinia
16. dec 2012

Podla mna to moze byt nedostatok tekutin.....

misa84
16. dec 2012

A nedycha pusinkou? U nás byla vždy příčina toto. Měl ucpany nos rymou nebo zvetsenou mandli a hned měl suché rty...

sisag1
18. dec 2012

to je nedostatok tekutin, my sme mali s tym tiez problem.

simonne1
28. jan 2014

moj maly ma 2 tyzdne a ma uz druhy den popraskane pery tak ze mu z nich trci odlupana koza. Zatial ho len kojim a sem tam prikrmujem nutrilonom, cika pravidelne nemam pocit zeby to bolo nedostatkom tekutin.
Ved v podstate ma len tekutu stravu. Co vam pomohlo na popraskane pery?

demo
28. jan 2014

@simonne1 prejde to same, u babetiek je to normalne. pripadne pridaj do svojej stravy viac potravin bohatych na vitaminy skupiny B

majdus
30. jan 2014

Ja by som povedala, ze v tom moze byt aj malo tekutin. Moj mal jeden den popraskane pery, nie do krvi, alebo skor take suche. Davala som to za vinu dlhsiemu pobytu vonku a dobam kojeinia 😒 . Ale asi to bude aj malovitB. To som mala asi 4rocna, ale to boli do krvi popraskane hlavne ruky. Na pery si uz nespominam.

lulubinka
10. apr 2014

ahojte, aj my mame popraskanu ale len hornu peru. najskor tam mal len vyrazku a potom sa to rozsirilo do popraskanych pier. ma to uz dva mesiace a niekedy sa mu to rozsiri skoro az k nosteku. povedala som to aj doktorke ta mu len pozrela do hrdla a povedala ze to je z toho ako si dava vsetko do ust. no mne sa to nezda. lebo aj na rucke ma nejaky vyschnuty flak, niekedy je cerveny a uplne supinkovy a niekedy kludny, ze ho ani nevidiet ale stale je tam.,kedze moja doktorka nema zaujem o to tak som sa smaa objednala ku koznej,

maykaaa1122
10. mar 2017

Ked mame u nas doma popukane pery, natrieme si na noc care masticku od bepanthenu a rano ich mame krasne. odpurucam, vsestranna masticka.

domca91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz