Prasknutá bradavka. Malý natiahol krv. Bude OK?

ada.lubo
26. feb 2008

Ahojte baby potrebujem poradiť praskla mi bradavka a môj malý si natiahol z nej trochu krvy.... zistila som to až keď si odgrgol tak v tom mliečku bola krv ...... nič sa mu nestane?

katrin79
18. dec 2010

@grenka ahoj, uvaris si zeleny caj do salky, vyluhujes, namocis do toho tampon a prilozis na ranku, vymienat treba cca kazdu pol hodinku aby bol tampon stale mokry, dufam, ze pomoze 😉

zjanka
1. jún 2011

@ciernovlaska Našla som túto diskusiu, nakoľko mám teraz ja rovnaký problém ako Ty, už 4 týždne - pár dní po pôrode sa mi urobila ragáda na jednom prsníku, potom som ho nechala oddýchnuť a kojila z druhého. No aj ten skončil po čase takmer rovnako. Čo Ti teda nakoniec pomohlo - ako si to celé zvládla (sú to už 2 roky, ale hádam si spomenieš 🙂) ? Tiež mi žiadne maste, zmena polohy a pod. nepomáhajú. Ešte som ale nevyskúšala antimykot. Canestene. Vďaka za odpoveď!

zjanka
1. jún 2011

@tinapp Ako sa aj Tebe podarilo popasovať s problémami - ako sa Ti to vyliečilo?

irriss
1. jún 2011

@grenka
ja bych se priklanela k masticce "bepanthen" a davat si pozor, abys zacala co nejdrive opet kojit z obou prsu...
Ja diky prasknute bradavce (a nejen 😉 )..prestala z jednoho prsa kojit dvojcata. krmeni(kojeni) jsem soustredila do jednoho prsa a druhe odstrikavala...zustal mi viditelny rozdil ve velikosti prsou 😠 ..tenkrat jsem nad bolesti "vyhrala", ale ted mne trapi "nasledky"...mozna bylo lepsi zatnout zuby a nebat se opetovneho kousnuti na stejne misto 😉 😀

tinapp
1. jún 2011

Ahoj,velmi mi pomohla" annag dojčenie",skús jej napísať,ona to zhodnotí a velmi trefne poradí.Mne vtedy pomohol canesten a prsia museli byť suché,tenučkou vrstvou natrete a bez podprdy,lebo ja som už mala candidu na celých bradavkách a strašne to palilo ,štipalo ...a skus ešte pozrieť na googli : rng nazory a tam su tiež dobre rady -prírodne a radí tam skvelý pan RNG . Uvidíš ,prejde to !!Len treba vydržať a prísť na presnu príčinu ,mne na nu nevedeli prisť,tak to trvalo dosť dlho a až potom som našla annag a ta mi pomohla za pár dní 😉

grenka
1. jún 2011

@irriss no uz to mame davno za sebou 😀 a kojime sa stale....chodila som hore bez 😀 a to sa pekne vetralo a hojilo...potierala som si to materskym mlieckom.....teraz sa uz len smejem nad tym ale vtedy mi bolo aj do placu 😢

gubcikova
1. jún 2011

ja som kojila napriek dopraskaným bradavkám (obidvom) .aj krvička bola.laktačná mi kázala kojiť za hocijakú bolesť.a mne pomohla fialová vodička.klasická čo sa dáva deťom na afty.a potom multi mam obklady.

kukucg
1. jún 2011

@zjanka skús si toto precitat http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen... a na tej stranke najdes aj kontakty na laktacne poradkyne ;)

grenka
1. jún 2011

@gubcikova no my sme tiez mali az krv...asi tyzden som kojila aj klobucikom,trosku to pomohlo 🙂 pouzivala som aj drahe masticky.multimama a nepomahalo to vobec....

gubcikova
1. jún 2011

@grenka no mne skôr zabrala fialová vodička.ja som klobúčiky nemala lebo malá to nechcela.pretrpela som si to zo slzami v očiach,ale nevzdala som to za žiadnych okolností aj ked 100krát bolo vyrieknuté ja už nechcem kojiť-odstavujem

lencika
18. feb 2013

ahoj, ja som si tiez vytrpela pocas kojenia, je to odo mna velmi hnusne ale ja som to vobec nemala rada ako ine zeny, ze je to take krasne a ine...., mna mala stale aj tymi dasnami hryzla, ale zvladli sme to natierala som bepanthenom ten nam velmi pomohol a kojila som az do roka 🙂

milota164
14. jún 2013

mne tiez na taketo zranenia pomohol bepanthen a dietatu to podla mna urcite neublizi

azbestica
14. jún 2013

🙂)) neboj bude ok, nic sa mu nestane....ale nezlakni sa ked vykaka trosku krvi bude to tvoja krv s bradaviek, ziaden zaludocne ani crevne problemy to nebudu

makromolekula
9. júl 2014

babeny mate prosim nejake tipy na liecenie stale sa otvarajucich ragad?dakujem Vam

palomka
9. júl 2014

@makromolekula z DMka krem na bradavky, netreba umyvat pre dojcenim

stanulik79
5. nov 2014

@annag ..ale aj ostatné maminy..prosím potrebujem radu..od včera mám na pravej bradavke malú prasklinku, boli má to, keď sa malý prisaje, postupne sa tá bolest zmierni, po kojeni mám bradavku citlivú na dotyk a chlad, "vetram si ju", natieram bepanthenom..občas cítim v bradavke také pálenie. malý bude mať 5 mesiacov a z tohto prsnika mu akoby išlo od narodenia mliecko ťažšie, môže to byť nasledok toho, že tu bradavku viac saje? Vynechať kojenie z tohto prsníka nemôžem, potrebuje sa najesť z oboch. Kojím každé 4 hodiny, v noci len raz, je výlučne kojeny. Ďakujem za vaše cenne rady🙂

majkas
19. dec 2014

@katrin79 pls k tym obkladom zo zeleneho caju, nevadilo ze bol prsnik v podrsenke v mokrom? davala si tie obklady cely den?

modrofuzik11
10. máj 2015

pamatam sa, ako mna boleli bradavky, ked sme zacinali kojit. bolo to dost zle. mne, popravde, velmi pomohol bepanthen. upokojil, rychlejsie sa zahojili.chvilu som tiez pouzivala klobuciky. bradadavky si potrebovali oddychnut...

smejko182
4. jún 2015

neboj sa, tento problem som mala aj ja, ze moja dcerka mi grcla krv, ale nic sa jej nestane. kamaratka mala ten isty problem a v nemocnici jej len odporucili dat si bradavky do poriadku :D a mne velmi pomohli grapefruitove kvapky. laktacna povedala,ze ich mam pit,ale na nete som nasla, ze si mam 10 kvapiek rozriedit v lyzici vody a tym natierat, nechat uschnut na vzduchu a natriet a po 3 dnoch velmi pekne zabralo a popri tom som si natrela 3x gencianovu violet na bradavky 🙂))

milota164
1. dec 2015

mne na bradavky velmi pomohol Bepanthen a netreba ho umyvat pred kojenim

smejko182
2. dec 2015

Ahoj.mne pomohla gencianova violet a grapefruitove kvapky.kupis v lekarni.violet mozes pouzit max 4 dni za sebou.to je dezinfekcia aj pre babo na zabku a grapefruit 10 kvapiek,do toho malu lyzicku vody a potierat aj 5x denne.a samozrejme vetrat.je to super.mne to pomohlo a to som skusila vela masticiek.vydrz tu bolest.

maykaaa1122
10. apr 2016

ahoj, hlavne si ich často natieraj a masíruj v sprche. Sú veľmi citlivé, preto praskajú. Ja používam bepanthen extra masť - veľmi často. Rýchlo som si zvykla, pomáha. 🙂

lili007
24. aug 2016

Ja som riesila presne toto iste. Celkom ma upokojuje, ze nie som sama, lebo uz som si so svojimi ubolenymi bradavkami pripadala nemozna a neschopna.
Postupovala som ako bolo spomenute:
- kojenie s pomocou klobucikov
- striedanie prsnikov, to znamena z jedneho sa kojilo z druheho (bolavejsieho) som odsavala
- ked bolo najhorsie odsala som z oboch a ponukla flasu
(mne odsavacka nevadila, niektorym ano ale ja som s MEDELA odsavackou nemala jeden problem)
- postupne sme sa ale vracali ku kojeniu lebo na flasu sa rychlo a lahko zvyka🙂
Pocas tohto procesu som na prasknutych ragadach nechavala zaschnut kvapku materskeho mlieka a poctivo kremovala Bepanthen Care mastou. Liecila ako zazrakom a nemusela som ju zmyvat ako niektore ine maste.
Kojit sa urcite da aj dalej. Ak je krvi len trochu, tak v tom nevidim problem. Mne uz isla takmer cista krv z bradaviek, takze sme to riesili urgentne.

simona745
17. sep 2020

Prosím vás mne malý keď som ho kojila natiahol bradavku dosť ma to za bolelo a mam okolo bradavky trosku ako keby natrhnute keď mu dám stej jest tak ma to začne bolieť. Poradte mi niečo prosím na to ci radšej zájsť ku lekárovi?

janinamojka
17. sep 2020

@simona745 skus ponatierat kalciovou mastickou, alebo cicaderma sa tuším volala tá, co mne kazali a koj zatial len z toho zdraveho.. Z tohto si vytlacaj zatial,.. Ja som mala cele kojenie Problémy s tymto, dokonca si malá krv natiahla z toho, ale bude to ok.. Akurat je to veľmi bolestivé... Ešte aj kojenie s klobucikom pomaha.. Ale moja to nechcela tahat🙂

simona745
17. sep 2020

@janinamojka ďakujem no mne malý ma 2roky a nechce sa od naučiť a minule mi tak strhol že okolo mam trosku natrhnute tak hádam sa mi to zahoji nedávam mu už s toho prsníka lebo potom ma to začne moc bolieť stipat.

janinamojka
17. sep 2020

@simona745 aspon ze mu chuti 😉😉😉silny je uz, tak moc ťahá..

simona745
18. sep 2020

@janinamojka heeh ďakujem pekne 😊