Prečo nechce byť na rukách?

ludmilabb
20. júl 2009

Mam skoro 2mesacnu dcerku a ked si ju chcem pritulit a zobrat na ruky tak place, zvyja sa a musim ju polozit. Vsade sa pise o vztahovej vychove a o pozitivach nosenia deti ale moja dcerka nosenie odmieta jedine ked je velmi velmi unavena alebo nekludna tak aj moja naruc je jej dobra a vtedy na nej zaspi ale to s cumlom v ustach. Takze vacsinu dna je v polohe lezmo, pretoze vo zvislej polohe mi tiez place. Neviem ci ju zle drzim a preto sa jej nepaci alebo uz neviem co je vo veci. A nosim ju stale v perinke, ked ju drzim v naruci bez nej tak dostava vyslovene hisak. Mate niekto podobny problem?
Mne teda asi riesenie zavislosti na noseni nehrozi, alebo sa to casom zmeni???

ludmilabb
autor
20. júl 2009

a este chcem dodat ze ma spojene-som na rukach ide sa kojit. Mozno aj to je dovod preco nechce byt na rukach len tak "naprazdno" 😒

iwanna
20. júl 2009

ahoj, len ta chcem potesit. My sme riesili tiez ten isty problem. Maly sa krcil, odtlacal, plakal az dokym som ho nepolozila. Bola som z toho velmi smutna, ze som si nemohla pomojkat moje babatko. Vydrzal pri mne iba pokym som ho nakojila... 😒 Ale teraz to uz je velky chlapisko, o dost sa to zlepsilo, uz na rukach vobec neplace i ked sa nestal zavislak. Ked ho zoberiem na ruky, tak len tvarou odo mna, aby mohol sledovat svet. Ale o to vzacnejsie su mi okamihy, ked sa dostvornozkuje ku mne, obijme ma, otvori ustocka a da mi pusinku. Vychutnavam si to. 😀
Nebud smutna, vynahradi ti to niecim inym ako nosenim sa. Lahni si vedla nej, nech citi, ze si pri nej 😵

zuza.m
20. júl 2009

no moj maly sa nosi rad ale pritulit ani počut už teras je väčši tak že si zvykol a niekedy sa zabudne a prituli sa aj sam ale ked bol menši to bolo hrozne pre mna ako matku.nemohla som ho pohladkat po vlaskoch po hlave.chytit ručičku a ked plakal netišit.čim viac som ho ukludnovala tym viac plakal,neznašal žiadne dotyky.ale nosil sa velmi rad.možno je ešte ustrachana z bruška a ma rada to tesno čo bolo v brušku tak potrebuje tu perinku.možeš byt rada že ju nemusiš nosit a je spokojna položena.všetko ma nejaku vyhodu. 😉

jeudi
20. júl 2009

tak me malej kdyz je vzhuru tak se vzteka at lezi nebo ho nosim sklebi se na me a odtahuje se ..ale mame problemy s briskem tak mozna proto..cekam ze po sestinedeli se to zmeni snad ne k horsimu..brala bych aby byl v klidu alespon v te postylce ale ne.jak je na rukach nebo lezi tak se vzteka 😒

blandik
20. júl 2009

Měli jsme něco podeobného - nechtěl být na rukou - tedy takové té konejšení a přitulení a ani nošení ho moc nebavilo. A zdálo se mi, že nemá rád změnu poloh. Misto konejšení v náručí jsem ho konejšíla natřásáním zadečku (to měl jedniné rád). Taky jsme měli problém s polohou na bříšku. Ale pozitivní na tom bylo, že jsem ho tím pádem nebrala z postýlky, když jsem ho uložila ke spánku (protože to stejně nezabíralo ho vzít, když plakal - to začal řvát ještě víc) a tak jsem natřásala zadeček. Taky mě to znepokojovalo, ale teď je vše ok, a pomalu se začíná chtít mazlit - ale po svém - hraje a pak se připlazí a přitulí se a začne broukat. Že bych si ho mohla přitulit v náručí nebo ho mít v "leže" na rukou a konejšít ho - to ne. To leda, když se bouchne...

ludmilabb
autor
20. júl 2009

som si aj objednala babyvak a teraz sa bojim ze mi v nom bude plakat. Som strasne zvedava ako nan bude reagovat.
Inak hladkanie sa jej paci aj pusinky na brusko a licko tak aspon to ma tesi!

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

ludmila, nas maly tiez nechcel byt na rukach ked bol malicky. do nejakych troch mesiacov sme sa hrali na roztiahnutom gauci spolu tak ze lezal. taktiez nechcel byt zozaciatku v baby bjorn ale ked mal okolo dvoch mesiacov tak sa mu tam zacalo lubit,lebo videl veci inak ako ked lezal.
no a teraz ked ma desat mesiacov tak by bol najradsej na rukach cely den, lebo odtial vidi vsetko aj to co je hore

zuza.m
21. júl 2009

no ja mam baby vak a nechcel mi vnom byvat potom som pod neho poskladala deku aby tam bol troška v rovnej polohe a bol spokojny,vak mame do teras až je nervozny zo zubkov nosim ho tam.ked ma mala rada stiahnutu polohu ako v perinke možno s ajej tam bude pačit.každe dietatko je ine musiš vyskušat čo bude pasovat tvojej a neboj s aona z toho vyrastie.bud rada že ma rada postielku alebo niekde položena.moj maly to nemal zase rad vobec.

miona
21. júl 2009

Také jsem měla nenosící miminko, ale tak nějak se to časem poddalo a z původně nemazlícího mimča je to prdelka přítulná 🙂 Určitě se to změní. U nás se baby vak bohužel nechytl, tak přeju ať je to u vás naopak, protože to je skvělý pomocník.

jamaat
21. júl 2009

ludmila, babyvak si si mohla vyskúšať v Babysvete v OCA. Každopádne to nevzdaj hneď, ak sa jej v ňom nebude hneď páčiť. Treba skúšať polohy, niekedy stačí posunúť o centimetrík a už je tá poloha iná. A hlavne treba chodiť, to veľmi upokojuje.

ludmilabb
autor
22. júl 2009

aha to som nevedela ze v Babysvete daju vyskusat, uz mi prisiel len si ho musim vyzdvihnut na poste 🙂