Prečo v noci plače zjavne bez príčiny?

aktak
1. máj 2007

chcela by som vas poprosit o radu, ci sa vam nekedy nestalo neco podobne, lebo mi nevieme co si o tom mame mysliet
nas adamko ma 5 mesiacov zajtra, a uz asi tyzden velmi zle spava, budi sa aj 2-3 krat za noc s plačom - neni hladny si myslim, lebo cez den vydrzi pekne 3 hodinky medzi kojenim a uz mal obdobie ked spal aj 8 hodin - a tuto noc, vecer ked zaspaval tak akoby plakal zo sna a budil sa kazdu hodinu a pol, nechcel sa dat ukludnit len ked som ho dala na prsnik tak to rozdychal a zaspal, a budil sa aj ked uz spal zvysok noci tesne pri mne, nevieme si to vysvetlit preco placka, zubky mu este neni vidiet a teplotku nema, neviete nam poradit? dakujem

kamilecka
11. máj 2007

Ahoj Katka,podla mna len potrebuje citit ze je pri vas,cies ten pocit istoty a bezpecnosti.Skus mu dat cumlik a supnut ho k vam do postele a ked zaspni tak hajde do postielky.Alebo ked nechces aby sa naucil s vami hajat tak mu skus dat niejaku latkovu plienocku alebo satku,deku co ma vasu vonu.

kamilecka
11. máj 2007

A este ma napadlo,ze aj ked zubky nevidis este ale moze to uz byt znak ze sa pomalicky predieraju a on to citi a aj ked ho budes davat castejsie na prsnik tak vela aj tak nevypije ked vravis ze hladny nieje a co bude naviac aj tak vyjde vonku,takze ho kludne davaj aj na prsnik.

lienka.
4. júl 2007

ahojte pridavam sa k vam,uz asi 4 dni nam maly v noci extremne vrieska,zacala som mu davat mrkvicku na obed,myslela som si,ze ho boli bruscho z tej mrkvicky,zacal mat zlu stolicu,stonal a ten hrozny plac,zajtra sa chystam k lekarke co sa to s nim deje.

emjee
14. júl 2008

pekacka • Dnes o 13:28
môj 3,5 mesačný synček často plače zo sna až sa nato zobudí a ešte pár minút plače. môžu to byť zlé sny? dávam mu aj čajík od HIPP na dobrú noc ale nepomáha to. neviete mi poradiť.?

katy1979 • 1d • Dnes o 13:36
v tomto ti čajík velmi nepomôže. asi sa mu niečo sníva, vela detí to máva. Aj môj syn a aj ja som bola taká až na to že mna to potom držalo zopár rokov. ked som bola vacsia tak ma museli prefackať aby som sa prebrala.
ja sa občas malého snažím prebrať a občas ho nechám tak. za tých 10-15 minút prestane a spinká spokojne dalej.

monca301 • 1d • Dnes o 13:38
Moj maly tiez plakava v noci,ale on sa chvalabohu nebudi. Vravi sa ,ze sa mu nieco zle sniva,ale ci to je pravda neviam. zo sna place hlavne vtedy ked cez den prezije vela zazitkov.

schnek • 1d • Dnes o 13:38
a nejsou to noční děsy?

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:40
syn neplakaval zo sna taky malicky ale obcas sa mu to stane teraz.ked ma cez den kopec zazitkov,alebo sa moc unavi tak vieme ze bude mat nekludnu noc.velmi mi pomaha po kupani mu pustat tichucko hudbu,alebo mu spievat. 😀 a pred spanim sa moc neblaznit nech ide spat v klude.

kisska • 1d • Dnes o 13:40
mohlo by to byt zo sna... nemava aj cez den vela stresov? Mojmu malemu sa to stava hlavne vtedy, ked zaspava s velkym placom, ked ma vecer koliku alebo podobne. Snazim sa uspavat ho v pohode, umojkat ho, ponosit chvilocku aby zaspinkal v pohode... Mam radsej ked sa zo spanku usmieva. Viem, ze sa to vzdy neda...

julia225 • 1d • Dnes o 14:00
pekacka, deti bud spia alebo nie...
to je kruta realita...cajik ani nic ine mu k lepsiemu spanku nepomoze...co by mohlo pomoct je pevny a striktny rezim, spankove ritualy, a dlhy pobyt na vzduchu, najlepsie horskom... 🙂
moja dcera nespala a mrncala zo sna dva roky...oni z toho musia vyrast... a po pol roku mozes skusit prestat uplne s napojmi a mliekom cez noc... to pomoze zarucene vzdy, len ja som na to neskoro prisla... 😒
vela trpezlivosti a pevnych nervov kym zacnete spavat...

katy1979 • 1d • Dnes o 14:04
julia s tým pitím cez noc ako si ju odnaučila. lebo mne to začína liezť na nervy a chcem ho to odnaučiť. T.j. žiadne nočné jedenie už nebude, len neviem ako na to.

franti • 1d, 17tt • Dnes o 14:34
ahojky...moj maly ma dva a pol roka a spava skoro kazdu noc nekludne. plakava hlavne vtedy ked ma cez den vela zazitkov a nieco sa mu sniva. tiez som uz vyskusala rozne bylinkove caje, ale nic nezabralo. dokonca aj ked som ho prestala krmit v noci a prestali sme aj cajickovat ani to nepomohlo. ja si myslim, ze to prejde casom. moja mama vravela, ze som tiez roky spavala nekludne, tak je to mozno dedicne...? 😅

sakura77 • 1d, snž • Dnes o 14:40
katy,ja som chcela oducit od mlieka v noci,tak som mu dala napit vodu a nakoniec som sa dopracovala k tomu ze miesto jedneho nocneho krmenia som mala 10krat pitie vody plus to jedno krmenie 😀 😀
tak som sa raz uz vazne nastvala,jednoducho som mu nedala a stacila jedna noc a nadruhu uz nepytal-nebola to potreba ale len blby zvyk,no.tak jednu noc si poplakal a pojedoval sa a na dalsiu uz neskusal,sama som bola prekvapena,ako rychlo to "vzdal".

ale to jedno nocne mlieko nam stale ostalo,uz ma to nebaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

majada • 2d • Dnes o 14:51
...aj môj syn sa plačom niekedý búdi vtedy si ho hneď priviniem do náručia a upokojí sa... 🙂

kisska • 1d • Dnes o 15:00
julia - viem, ze mam este malo skusenosti, ale nie som velmi za pevne striktne rezimy. Dieta nie je vojak. Dospelak tiez je ked je hladny, spi ked je unaveny a nikoho sa nepyta, ci sa mu to paci alebo nie. Verim tomu, ze kojenie (hlavne nocne) je skor o pocite bezpecnosti a blizkosti, nez o hlade (hlavne u vacsich deti, skoda, ze sa to este netyka aj mna 😒 ).
Milujem ten pocit, ked sa dieta ukludni len kvoli tomu, ze mama je blizko, ze ho hladi po hlavke...

katy1979 • 1d • Dnes o 15:17
kisska neboj ten blažený pocit nočného krmenia ta po pár mesiacoch prejde. Však baby. 😎
ja som sa už vyše roka nevyspala ani jednu noc. raz spí lepšie inokedy horšie. Teraz chce jest tak 3x za noc

sakura77 • 1d, snž • Dnes o 15:22
katy,veru,veru.ved aj my si svoje pokladiky radi pritulime a pomojkame ale co je moc to je moc,zas nemozeme byt total otrokom nalad babatka,takze vsetko s mierou

kisska • 1d • Dnes o 15:26
katy, sakura - viem, viem, kazdy mi to hovori 😉 . Aj by som uz bola rada, keby sa nocne budenie dalo "odbit" pohladenim. Krmim kazde dve hodiny aj v noci a 4 mesiace su naozaj dost dlha doba na to, aby som celonocny spanok vyvazovala zlatom.