Prečo v noci plače zjavne bez príčiny?

aktak
1. máj 2007

chcela by som vas poprosit o radu, ci sa vam nekedy nestalo neco podobne, lebo mi nevieme co si o tom mame mysliet
nas adamko ma 5 mesiacov zajtra, a uz asi tyzden velmi zle spava, budi sa aj 2-3 krat za noc s plačom - neni hladny si myslim, lebo cez den vydrzi pekne 3 hodinky medzi kojenim a uz mal obdobie ked spal aj 8 hodin - a tuto noc, vecer ked zaspaval tak akoby plakal zo sna a budil sa kazdu hodinu a pol, nechcel sa dat ukludnit len ked som ho dala na prsnik tak to rozdychal a zaspal, a budil sa aj ked uz spal zvysok noci tesne pri mne, nevieme si to vysvetlit preco placka, zubky mu este neni vidiet a teplotku nema, neviete nam poradit? dakujem

veronika13
1. máj 2007

nemôže ho bolieť bruško? alebo si len vyžaduje viac tvojej prítomnosti, keď ti zaspáva pri prsníku

petruska77
1. máj 2007

aktak, toto sa presne stalo sesternici... jej 5-mesacny syn sa v noci budil s velkym placom, bola s nim u doktorky a mal zapal v usku... asi dostal vonku prievan...

liska
1. máj 2007

aktak, zubky bolia prave vtedy, ked ich este nevidno 😉
aj moj od 2 mesiacov prespaval 7-8 hodin v kuse a cca od 5 mesiacov sa zacal budit castejsie... pricin moze byt viac - jednak rastie, takze davka mliecka, ktora mu donedavna stacila, uz mozno nestaci, trochu sa to upravi zavedenim prikrmov (ale mozno aj nie 😎 ), mozu to byt tie zubky alebo jednoducho uz citi a chape, ze nechce byt sam, ked pri maminom ciciku je tak dobre 😉

liska
1. máj 2007

petruska, ale pri zapale je asi teplota, ci nie? samozrejme, chorobu treba vylucit ako prvu, az potom idu dalsie moznosti...

katrin
1. máj 2007

u nás to bolo tak, že Maťko vyslovene v noci ziapal... dostal viac mlieka, bol v podstate hladný - teraz mi večer vypije aj 280ml mlieka zahustené kašou... Takže, je možné, ak to nie je choroba, že mu budeš musieť dať viac papať. 😉

petruska77
1. máj 2007

liska, co ja viem tak teplotu nemal... nechcela som tym povedat, ze to bude urcite usko, ale ze by Adamka mozno mala vidiet doktorka a ta skor zisti co mu presne je 😉

liska
1. máj 2007

jasne, ved som napisala, ze chorobu treba jednoznacne vylucit ako prvu 😉

alexandra
1. máj 2007

Alebo ma len zle sny..

barunka
1. máj 2007

aktak, ja mám zasa od lekárky, že obdobie cca od 5 - 6 mesiaca je také, kedy si dieťatko už uvedomuje pár vecí. A vraj toto nočné budenie sa vtedy stáva intenzívnejším, bojí sa, aby nezostalo samé, hlavne ak zaspáva pri tebe, na rukách, na prsníku a potom ho prekladáš do postieľky. Zobudí sa ale už nemôže nazad zaspať, pretože mu chýbaš ty...
Takisto to môžu byť tie zúbky, ako píše liska, tie bolia najviac vtedy, keď ich nevidno, keď sa prerežú, už je dobre, bolesť ustane. Na zúbky pomôže homeopatikum chamomila vulgaris.
tiež si myslím, že to môžu byť aj tie zlé sny ako baby spomínali, keď bábetko prežije nejaký silný emotívny zážitok, zvykne sa mu to počas spánku vracať a preto plače zo sna.
Tých príčin je strašne veľa a je hrozne ťažké nájsť tú pravú, pre ktorú dieťatko nespí. Ja ti radím hlavne vydržať, nič netrvá večne. Ja mám doma chronického nespavca, takže tieto veci ohľadne spánku a ako ho zlepšiť mám preštudované aj odzadu...

milhaus
1. máj 2007

moja ma 6. - teho 5 mesiacov a natieram jej dasienka najmä na noc s tantum verde, potom sa ukludni, inak stale otača hlavu a plače, zuby ešte nema ale asi ju tlačia
inak ona sa zlakne niekedy zvuku ktory je nahodny, že sa stale neopakuje

aktak
autor
1. máj 2007

dakujem za odpovede, no chudacik je aj teraz strasne nervozny lebo ani on si v noci asi neodychol, takako my
usko to verim nie je ked nema teplotku, mozno mu skusim natriet tie dasienka navecer
po prvom kojeni uz si ho nechavam pri sebe v posteli tak neviem preco aj napriek tomu placka, na prsku zaspi a ja tiez takze je na mne tvarou prilepeny stale skoro, a od hladu maval iny plac, toto je priam krik 😖
verim ze zle sny nema z coho mavat ale vsetko je mozne, snazime sa ho pozorovat aby sme zistili co je vo veci 🤐
dakujem za rady este raz 😉

juh1
1. máj 2007

zubky sa jej prerezavaju za tyzden ma prvy

milhaus
1. máj 2007

to sa neda povedat kedy, moja je taka už mesiac

bibula
1. máj 2007

ak by to bolo usko,viacej by si ho chytal.mozu to bt zubky,aj moj ondrik chce byt v noci castejsie na prsniku a ked mu ide mliecko,tak sa jeduje,ale cumlik nechce. 😔 /idu mu zubky-uz cakame na prerezanie,dasienka ma velmi tvrde/.
povedala by som,ze chce byt pri tebe.

globus11
1. máj 2007

aktak, môj malý ma tiež 5 mesiacov a zažívame niečo podobné. Doposiaľ sa mi zobudil maximalne 2 x v noci teraz to je oveľa častejšie. Ja si myslím že to bude zo zubkov. Malý mi horučkoval 2 týždne a doktorka nás poslala s uškami. Vraj ich mal trošku zapalené ale ja si to nemyslím. Detičký ktoré majú zapalené uška sú veľmi citlivé - nestlačiš mu uško pretože by začal strašne kvičať a ani sa ti nenapapá lebo ho to bolí. To mi povedali skúsené mamičky, ktoré s tým mali skúsenosti. Uška už máme vraj OK ale malý sa stále budí. Buď to bude zúbkami, alebo mu už mliečko nestačí(ale cez deň nebadam aby mu nestačilo) Zubky sa niektorým ďeťom prerezávajú riadne dlho-my už máme opuchnuté ďasienka dobre 3 týždne. Držím palce a skus mu jemne zatlačiť na uška aby si to vylučila

aktak
autor
1. máj 2007

globus aj ja si myslim ze mam mleicka dost, a ak by sa tie zubky naozaj tak dlho rperezavali tak ma asi porazi 😀

aktak
autor
1. máj 2007

vcera viac krat a aj teraz pred spanim mi pri kojeni silno stlacil bradavku, moze to mat neco spolocne s pripadnou boelstou dasienok? lebo pozeram pozeram a ani cervene ani opuchnute sa mi nezdaju, som z toho kon 😒

ladybird1l
1. máj 2007

aktak, ja si myslim ze by to mohli byt dasienka, prerezavanie zubkov trva dost dlho, kym narastie prvy zubok, a pritom dasienko nemusi byt opuchnute ani cervene. Moja 4 mesacna Nikolka tiez obcas spusti riadny plac kvoli nim, pomasirujem jej ich bud v studenej vode umytym prstom alebo calgelom, vtedy citim ako mi riadne stiska prst medzi dasienkami

lucie74
2. máj 2007

Aktak, môj Jakubko je o 7 dní mladší ako tvoj Adamko a už asi 2 týždňe prežívame to isté. V noci sa budí každú hodinku zo strašným plačom, celú noc je nervózny, často je to bruško,pretože keď mu pocvičíme nožičkami, vždy si poprdká. Ale toto sa opakuje pravidelne každú noc. Určite to bude aj to obdobie 5 teho mesiaca, že detičky sa takto správajú. No dúfam, že sa to upraví, lebo byť hore za noc 5-6 krát ☹ neni žiadna výhra.

lucie74
2. máj 2007

Ešte som zabudla, zaspí a ukľudní sa vždy iba na prsníku, takže papáme aj 3-4 krát za noc. Tiež od polnoci spinkáva s nami a musíme ho držať za ručičky, čo je taký nervózny a stále s nimi šermuje okolo seba.

tonicka
2. máj 2007

ahojte sme na tom podobne, i ked mi neplaceme, lebo po 3 nocnej hodine jej stihnem dat prso do pusy skor ako zacne. Ale vecer mame zle sny to plackavame, musim ju cicikat az kym tvrdo nezaspi. na dasienkach nic nevidim, ale zuzle vsetko o sto 6. 😉

okta
2. máj 2007

Ahojte, pridavame sa k vam. Trva to uz dva mesiace. Najskor sme mysleli, ze su to zubky-no zatial ani naznak, potom hlad - no nepomahaju ani prikrmy. Zhorsilo sa to po navrate z nemocnice, tak si myslim, ze je to o tom, ze maly si vyzaduje moju pritomnost aj v noci. Najspokojnejsi je, ked lezi tesne pri mne a tiez ho casto drzim za rucicky, lebo spi tak nepokojne, ze s nimi rozhadzuje a na to sa potom tiez zobudi. Takze sme hore kazdu hodinu a pol, a aby som sa ako-tak vyspala, uz to nejak neriesim, vzdy ked zaplace, dam mu prsnik a tak zaspi.

lucie74
2. máj 2007

Presne tak, ja už tiež nepozerám na hodinky, hne´d mu dám prsník. Navečer ho dokrmujem bebou, lebo mám menej mliečka, ale maximálne vypije po prsníku 60-90 ml. Asi to bude špecifické pre bábetká okolo piateho mesiaca, ke´dže všetky máme podobné problémy 🙂

famfrla
2. máj 2007

ja som citala v karte ktorej ma mala k lekarovi ze deticky v tychto mesiacov mavaju casto zle sny, a este tam je napisane nedrzat dietatko pri zaspavani za rucicky alebo nehladkat ho pretoze si zvykne na pritomnost a v noci sa bude budit a hladat ruku alebo maminu 😒

okta
2. máj 2007

Ja viem, ze si na to moze zvyknut, a vzdy som maleho prekladala po kojeni do postielky, no po troch tyzdnoch - ked som ho stale len vykladala, prekladala, snazila sa ho uspat vsetkym moznym, len nie prsnikom v posteli a nezabralo nic, ta chronicka unava zlomila vsetky moje zasady a zelala som si len, aby som sa trochu vyspala, tak som to urobila takto.

milhaus
2. máj 2007

su to zubky, moja bola taka mesiac a včera sa jej ukazal hrbolček na spodnom dasienku

aktak
autor
3. máj 2007

som prekvapena ze aj vy mate take problemy, takze je to asi naozaj normalne v tomto veku, nevyspata som dost ale neda sa nic robit, som zvedava kedy malemu vybehne prvy zubok a ci potom bude kludnejsi 😵

milhaus
3. máj 2007

a skusala si mu to natierat, neukludnil sa trocha potom?

aktak
autor
3. máj 2007

az dnes sa dostanem do lekarne tak kupim ten gel a uvidime, dufam ze sa ukludni lebo takto sa ani ucit nevladzem a cakaju ma statnice 😔 dakujem za rady, ak pomoze tak dam vediet

aktak
autor
11. máj 2007

mam pocit ze nocne vstavanie sa este zhorsilo, zobudza sa uz hodinu po vecernom zaspani a potom kazde 1,5 az 2 hodiny, naozaj nevieme co s nim, prsnik mu davat tak casto neni velmi vhodne (hlavne ked viem ze urcite neni hladny lebo mam dost mliecka) ale nic ine nepomaha, nemate prosim nejaku radu? keby to boli zle sny co sa s tym da robit? a ak chce byt pri mne tak ako je mozne ze place aj ked celu noc ostane pri nas?