Prelepujete deťom "strapaté" prsty na nohách?

muffinka
2. mar 2009

Chcela by som sa opytat mamiciek deti co maju "strapate prsty" na nohach, ci im ich prelepuju s druhym, teda vedlajsím prstom, ktorý rastie normalne? Ja som to zistila u syna asi v 8.mesiacoch, prelepovala som mu ich 3-4 mesiace a vysledok ziadny. Dcerka ma tiez jeden prstik na nohe "podrasteny" pod ostatne - neprelepujem jej to, lebo po synovej skusenosti sa mi to zda zbytocne. Co si o tom myslite? Nikde na nete som tuto temu nenasla. 😠

jaja0110
2. mar 2009

muffinka- a "strapatych prstoch" pocujem prvy krat v zivote a to som toho uz pocula hodne... 😀 ale nie vazne to na to ta upozornil lekar alebo ako si sa k tomu dopracovala...? 😅 To aj existuje nejaka taka diagnoza strapate prsty? 😕

alon111
2. mar 2009

muffinka to myslis ze jeden prstek rastie trosku na krivo a dotyka sa druheho?

muffinka
autor
2. mar 2009

No neviem na to ziadny lekarsky vyraz, len takto som to pocula.

Alon - ano jeden prstek rastie nad/pod radom prstekov, nakrivo a dotyka sa druheho. Vies o tom nieco?

alon111
2. mar 2009

moja mala to ma tiez a bola som za ortopedickou ktora mi povedala ze pokial ju to neboli a nema problemy pri chodzi tak s tym netreba nic robit.inac by jej museli lamat kosticky na prsteku a vyrovnavat a to by ju to mohlo boliet cely zivot.tak ja s tym uz nic nerobim .

muffinka
autor
2. mar 2009

Mojho syna to asi neboli, lebo chodi v pohode a nikdy nam to ani nespominal, ze by ho bolele nozicka, ale on ma prstek hore nad ostatnymi a trochu na druhom prste. No dcerka ma prstek zase pod ostatnymi - este nechodi ani nestoji tak neviem, ci ju to neboli a ci jej to nebude vadit.

muffinka
autor
2. mar 2009

Aha a nevies na to nejaky odborny nazov, aby som si to mohla vyhladat na nete? Dakujem.

alon111
2. mar 2009

muffinka aj moja ma v podstate druhy prstek na tretom ale ako sa to vola odborne neviem .

megi93
2. mar 2009

muffinka, aj moja dcéra to má. Na jednej nožičke sa nám to popravilo cvičením, čo nám ukázali ešte v pôrodnici, ale na druhej sa to nezlepšovalo, dokonca malá začala plakávať pri cvičení, tak som to nechala tak a teraz to má ešte horšie. Pri pohľade na nožičku, teda chodidlo z hora jej ten jeden prštek takmer ani nevidieť, tak ho má založený pod ostatnými a bojím sa, že jej to bude prekážať pri chodení. takže plač neplač, začali sme zase cvičiť a je to len o zvyku. Keď teraz zase cvičíme viac, tak už neplače a myslím, že sa jej to málinko zlepšuje. Celé cvičenie spočíva v tom, že jej pršteky na nožičke ako keby vytáčam opačným smerom, ako rastie ten "divoký" prštek. Je to pohyb ako keby si vytáčala štuplík na fľaši, ale robíš to iba palcom a ukazovákom. Ale len jemne, tak, aby si ho vytočila a zaradila medzi ostatné prsty. Nevšímaj si, ak bude malá plakať, na 3 - 4 cvičenie prestane. 🙂 A lepšie, keď má teraz plakať, ako by jej to malo spôsobovať problémy pri chôdzi keď bude väčšia nie?

muffinka
autor
2. mar 2009

Megi93 - presne takto ma prstek aj moja mala. O cviceni nam nic nehovorili. V porodnici nam jeden primar z ortopedie povedal, ze teraz sa to neriesi, na druhej ortopedii nam poradili len to prelepovanie. Zaujimave ak sa tie nazory rozchadzaju. Skusim sa na to znova opytat ked pojdeme na kontrolu klbikov. A ani ty nevies ako sa to odborne vola?

Alon - tiez dakujem.

megi93
2. mar 2009

Nepovedali mi odborný názov, iba tolko, že tak ich mala malá založené v brušku. Mne ortopéd povedal, že iba cvičiť treba, ale prelepovať nie. A tiež, že to možno bude nejaká chyba na kĺbiku na pršteku a s tým sa potom nedá nič robiť...tak neviem. Ale to cvičenie nám trochu pomáha.

muffinka
autor
2. mar 2009

No mne povedali toto iste, ze mala bola velika a bola tak ulozena v brusku. No ale obe deti? A ortoped mi hovoril, ze klbik je este velmi jemny a ze ho treba prelepovat k zdravemu prsteku a to sa upravi. No ale u syna presne toto neuspelo. Tak neviem, co robit.

lifiatko
2. mar 2009

moj brat mal ako male dieta strasne poprepletane prsty a kazdy to nechal tak, ze s tym sa nic nemusi robit, ked bude rast ze sa mu to samo ponapravuje - a naozaj, teraz ma normalne oddelene prsty... jeden mu tiez vobec zvrchu nebolo vidno... teraz uz je v puberte a ma to ok... dufam, ze som Vas trosku upokojila... neviem, ci to cvicenie urychli, ale nie je to vada, kedy treba bezat na zachranku a lamat prsty... babatka mavaju postahovane prsteky pri sebe, potom sa to samo poriesi...

u2jana
3. mar 2009

ahojte, nasa mala nema sice strapate prsty, ale na jednej nozicke ma prsteky o nieco mensie a krivsie ako na druhej 😒
nejak to neriesim (neviem, ci by som mala - mame teraz dost inych starosti ☹ ) ale dufam, ze jej podrastu a bude ich mat rovnake

sandri
19. jan 2017

@alon111 @muffinka ahojte, maly sa mi narodil s tym, ze na oboch nohach ma stvrty prst stoceny pod ostatne prsteky (smerom pod treti prstek). V porodnici nam povedali, ze zatial to nemame riesit, ze az v 3 mesiacoch mame ist k ortopedovi. Chcem sa spytat, ci sa to vasim detom upravilo casom, pripadne tym cvicenim. Vdaka.

moschin0
3. sep 2019

@sandri ahoj, vidim, ze nik nereagoval. Mam tiez maleho a 3 prstek ma na oboch nohach dole. Ako ste pochodili, robili vam s tym nieco? Nema problemy s chodenim? Dakujem

sandri
4. sep 2019

@moschin0 ahoj, len som mu tie prsteky vyrovnavala, ale znacne sa to upravilo samo. Ked chodi, tie prsteky sa ulozia spravne, ale ked sedi, ma ich kusok pod tretimi prstami.

moschin0
4. sep 2019

@sandri dakujem krasne za odpoved. Verim, ze im to nebude vadit ;)

lilke
4. sep 2019

synovi prelepovanie dost pomohlo, i ked nie je to idealne.

moschin0
5. sep 2019

@lilke idem k dr, pediatricka ma poslala k ortopedovi. Podla mna asi ina moznost ako prelepovanie a masirovanie nie je. A syncekovi to vadi pri pohybe?

lilke
5. sep 2019

@moschin0 nepamätám si už, tuším som prelepovala, keď ešte nechodil.

selene12
18. nov 2019

Ahojte žienky ja zasielam foto...maly dva roky.... v lete to vyzeralo celkom OK sandalky a naboso vnútri..... aj keď. Chodí vie aj na špičky.... ale ked stojí niekedy takto schované.. Alebo pokrčené...katastrofa.... Pre lepiť neprwlepit masírovať.. Každý inak... Vám s aco osvedčilo? Vďaka za info.

selene12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz