Pri zaspávaní cez deň plače. Poraďte, čo robiť

jananinka
30. jan 2009

Moja skoro stvormesacna dcera nevie cez den zaspat sama bez toho, aby pri tom 10-15 min. nepreplakala. Do troch mesiacov mavala koliky a to sme ine nerobili, iba ju na rukach natriasali, aby si aspon trosku medzi boleniami pospala. Potom koliky presli a mna chrbat bolel ako 100-rocnu babku. Tak mi tu ktosi poradil, ze ju mam polozit na postel, lahnut si s nou, drzat ju za rucicky a ona sice bude chvilu plakat, ale zaspi a casom to bude aj bez placu. Uz je to asi 2 tyzdne a place stale. V kociku (iba vonku, ked s nou chodim), ani v lehatku nezaspi a uz ani na rukach. Nemate niektora skusenost? Prosim poradte.

ilduska14
30. jan 2009

jananinka,tak to sa pridávam do klubu.moja malá zaspáva na rukách ale tiež si pred tým potrebuje poplakať.neplače len keď je už veľmi unavena.ale keď ju nechám dlhšie hore aby sa viac unavila tak je neuveriteľne umrnčaná,tak radšej uspávam a trošku si poplače.tiež neviem čo s tým,ale asi nič.idú jej zúbky,tak ju ani nebudem trápiť žiadnymi metódami vyplakania sa,lebo sa jej mení teraz celý ritmus. 😉 takže ti moc neporadím akurát sa pridám k tebe. 😀

u2jana
30. jan 2009

ahojte, nasa si tiez cez den pred spanim pomarieka... uspavam ju v kociku a pritom sa s nou rozpravam, niekedy to zabera niekedy nie... ja to uz ani neriesim... u nas to je proste tak 😒

denduska
30. jan 2009

my sme to mali rovnake..najprv trojmesacna kolika..potom chvilku klud - zaspavala sama aj cez den...teraz cez den je to cim dalej tym horsie..ale ja to tak robim ze lezim pri nej a hladkam ju alebo jej tisko spievam...na rukach pri zaspavani vobec nechce byt, pritom kedysi spala len tak....teraz idu zubky, takze zase sa zlostime....niekedy rozmyslam ci ma vobec zmysel dieta na nieco ucit ked furt sa daco deje...ako zuby..ockovanie..a podobne 😒

jananinka
autor
30. jan 2009

tak asi budeme plackat dalej, alebo budem cely den lietat po vonku s kocikom 😀 uz teraz mam nachodenych asi 100 km 🙂

spika
30. jan 2009

Ahoj Jananinka,
ja mám 6-mesačnú dcérku, ktorá je veľmi dobrá. Toto je moje tretie dieťa a hoci ani predchádzajúce dve neboli zlé, medzi deťmi sú veľké rozdiely, ktoré neovplyvníš výchovou ani ničím. Moja Emily spočiatku zaspávala bez cumľa, s prstom v ústach a so spokojným pomrnkávaním. Teraz - ako rastie, niekedy pri uložení plače aj keď je unavená, ale mne sa zdá, že plače len preto, lebo by bola ešte rada hore a poznávala svet. Čím sú deti staršie a vyspelejšie, tým menej radi chodia spávať, aj keď sú unavené nasmrť. Veď svet je taký zaujímavý!!!
Ja som mala jeden recept na upokojenie, ktorý fungoval perfektne, ale neviem, či by som ho mala niekomu odporúčať 🙂 Pri odvykaní totiž hrozia problémy! 🙂 Zobrala som dieťa do vystuženej zavinovačky, hojdala som sa s ním na fitlopte a počúvali sme pritom hudbu, ktorú som zvykla počúvať ako tehotná! Fungovalo to ako zaklínadlo, zaspala do 5 minút! Ale pohojdávanie na fitlopte je pre dieťa také príjemné, že sa ho potom ťažko vzdáva! Aby si potom takto neuspávala dieťa do 5 rokov! 🙂

jananinka
autor
30. jan 2009

Ahoj Spika, tvoju metodu som skusala a u nas bohuzial nefunguje, lebo Ninka ked zaspava, musi mat ruky roztiahnute ako policajt na krizovatke, je nervozna, ked je zviazana. 😖

spika
30. jan 2009

Jananinka 🙂.....existuje veľa receptov - od detských kolotočov, až po odvar z makovíc (to neskúšaj 🙂 )!!!! Ale na každé dieťa účinkuje niečo iné......Ak nemáte detský kolotoč, vyskúšaj! My sme mali kolotoč od 2 mesiaca, ale až po 3 mesiaci si ho začala všímať! A keby ste aj tak zostali pri plači, tak sa nedá nič robiť! Bude plakať čím ďalej tým menej, lebo zistí, že uloženie do postieľky znamená oddych a to, že maminka nepríde pri zaplakaní zobrať na ruky.....

zelmirka1
30. jan 2009

ahojte ja moj maly mrnci ked zaspava cez den, niekedy aj place ale aj tak sa snazim aby si trochu pospal
uspavam niekedy aj pol hodiny tak ze v postielke, hladim ho, hojdam nozicky a tak...skusala som fit loptu
ta fungovala rychlejsie ale bojim sa navyku...najdolezitejsie je odhadnut cas kedy je unaveny lebo ked to
prepasiem tak je to des ak je uplakany...najlepsie sa mi osvedcil rovnaky cas doobeda kedy ho davam spinkat
snad sa to casom zlepsi....

jamik
30. jan 2009

Sipka,
s fitloptou mas pravdu. Obaja moji chlapci na nej boli zavisli. Bravali sme si ju aj na dovolenku. 😀
Dceru sa snazim naucit spinkat "normalne", ale nedari sa mi to. Takze uz ked nevladzem, hop na fitku a za par minut spi. Len niekedy je problem ju dat potom do postielky. Hned sa preberie. ☹ Teraz mame velmi zle spacie obdobie. DUfam, ze sa to upravi. 😵

jananinka
autor
30. jan 2009

Spika, budem skusat, snad casom prestane plakat. Skusala som aj plienku na hlavicku a to vyplestila oci a nasponovala sa ako luk (asi si chuda myslela, ze prestala vidiet 😀 )

jananinka
autor
30. jan 2009

Predstavte si, ze teraz som ju nechala na gauci, chvilu pozerala na televizor a zaspala. Mna asi picne

denduska
30. jan 2009

jananinka presne to robila nasa ked mala 3 mesiace a daco 😀 ale to obdobie uz skoncilo 🙄

bubinko83
25. aug 2013

mate nejake zaručene recepty čo vam ponohli pri zaspavani? okrem fitlopty 😀 naš ma neskutočne plače pred každym spankov či cez den či v noci.

babynat
27. sep 2013

@bubinko83 pri velkom placi pred spanim nam funguje strnganie s klucikmi, aj vonku v kociku ked place tak hojdanie kocika so strnganim klucov ho uspi pomerne rychlo 🙂 , niekdy musime skusat vsetko zaradom a opakovane - nosenie na rukach, spievanie, fitlopta, prsnik a dookola, az kym zaspi, mam pocit, ze zaruceny recept nie je 🙂 ze je to o skusani a striedani taktiky na zaspanie...a co je podla mna dolezite je zacat s uspavanim pri prvych naznakoch unavy, vystihnut spravny moment - niekedy intuitivne - a vtedy to ide lahsie

tominka222
28. sep 2013

Ahoojte, no my tiez poplačkavame pred spinkanim ale myslim ze to asi kazde dieta. Moj syncek ma 6 a pol mesiaca a je to moje prve dietatko, cez den spinka v kociku alebo v posteli, no zda sa mi ze ako neskusena matka som urobila na zaciatku chybu a to taku ze ho zatial neviem naucit na postielku stale spinka s nami v posteli. Vedeli by ste mi poradit ze co stym lebo uz by sme sa aj my s manzelom radi vyspali a takto sa musime tlacit traja v posteli.

babynat
11. okt 2013

@tominka222 ahoj ja by som len poradila zotrvat a vydrzat, spanie dietatka s rodicmi, hlavne mamou je pre dieta velmi dolezite, my tak spime tiez. citam knihu prave o tomto. ak kojis tak aj to je jednoduchsie takto, vraj to pomaha aj mame rychlejsie znovu zaspat medzi kojeniami a mam pocit ze to funguje.nedostatok spanku dobieham aj cez ked spi maly, ak sa to da 🙂 podla mna je to o nastaveni ako to clovek vnima ak ako pozitivnu vec a hlavne prinosnu dietatku tak sa to aj lahsie znasa, tot moja cerstva skusenost 🙂

silsil
12. okt 2013

aj môj do dnes zaspával na rukách, ale zmenila som to 🙂 na rukách si ho utíšim, potom si lahnem, on leží na mne, a potom ho zosuniem na postel a uz spi, nie som unavena, nebolia ma ruky ani nohy 😝

tominka222
12. okt 2013

@babynat Dakujem, za odpoved no je to pravda ze ked sa zobudi maly na papanie tak rychlejsie zaspim aj ja da sa povedat ze hned 🙂 prave preto ze kojim tak som ho dala k nam do postele lebo sa mi nechcelo vkuse stavat a brat ho z postielky, ale uz by sa aj mne tazko zaspavalo bez neho 🙂 zvikla som si... manzel to musi vydrzat :D :D :D

babynat
12. okt 2013

@tominka222 musi, musi vydrzat, ved aj on si tak upevnuje vztah s malym 🙂

sonulik1983
7. nov 2013

nám sa osveedčílo kočíkovanie na chodbe po dlaždiciach. ale to už fakt že hodinový amok a po 5 sekundách tvrdá. Prišli sme na to náhodou, lebo rada spinká v kočiari.