Problémy s dieťaťom v noci a so spánkom

jankanj
16. sep 2008

Dobrý deň mamičky a oteckovia,

chcela by som Vám napísať o mojom probléme a ak aj Vy ste také niečo zažili, napíšte mi prosím a skúste mi poradiť. Ďakujem.

Mám chlapčeka, ktorý je veľmi milé dieťa. Ani sme nevedeli, že sme ho mali, bol cez deň tichý, vyhral sa a v noci sa 2 - 3 x zobudil, ale veľmi dobre spával.

Po siedmom mesiaci sa všetko obrátilo a zmenilo na nočnú moru. V noci sa budí každú hodinu, plače zo sna a ziape. Keď si ho zoberiem ku mne do postele, prehadzuje sa, vykrúca, stále narieka, 2 x si možno pocucá z prsíčka a takto to už ide dookola možno 2 týždne. Snažila som sa mu dať aj napiť vody, umlčať ho cumlíkom, ale nič nezaberá. Čo je veľmi zaujímavé, je veľmi aktívny aj cez deň a nechce spať veľmi často. I keď na ňom vidieť, že je unavený.

Ak mi viete poradiť, napíšte mi prosím a dajte mi vedieť. Ďakujem.

PS: Tí, ktorí už máte skúsenosti so 7-mesačnými deťmi, napíšte mi prosím Vás, koľko by mali vlastne takéto deti cez deň jesť.

janulle22
16. sep 2008

no malej myslim jedl v tom 7 mes co 3h pres den vecer dostal kasicku a spinkal celou noc az rano zase mlicko...a neboli ho neco...?neni prejezenej...?prdiky?...zima...?...nevim co to muze byt kdyz i u tebe neni klidny...

jaduska
16. sep 2008

janka, práve to, že je taký veľmi aktívny cez deň môže byť príčinou, že v noci zle spí. Dieťatko v spánku spracúva zážitky zo dňa keď mal cez deň priveľa vzruchov, tak to spracovať nevie, zle spí. Neviem, ako ho večer uspávaš. Tak hodinku pred spaním by malo byť dieťatko v kľude, žiadne hluky (telka, rádio a pod.), možno by pomohla masáž, teplý kúpeľ, proste niečo, pri čom sa uvoľní....
Naša malá spávala do 5 mesiacov celú noc a teraz sa mi zobudí niekedy aj 10x. Ale nie je to také drastické, ako u vás, iba si trošku cucne a spí ďalej...

liviky
16. sep 2008

nejsou to zoubky?ty dají zabrat a když se chce spát tak to nejde!

basado
16. sep 2008

veru možu to byt aj zubky. skus si kupit na dasienka je taky gel alebo sa skus poradit s lekarom. mojmu malemu išli 4 zubky na raz tak si vieš predstavit aky bol