Pruh u bábätka. Vaše rady

stanka78
21. júl 2007

Ahojte babenky, chcela by som vas poprosit o radu, nemate niekto skusenosti s pruhom u babatiek, moj maly ma 2 mes a ma pruh, citala som , ze to do jedneho roka zmizne, ale neviem, a treba s tym ist ku lekarovi?? ☹

wild.horses
20. aug 2013

@xlucia bolo to uz sice davno- skoro 4 roky dozadu.... ale zvladli sme to v pohode. Jazvicka mu uz ani nevidno a doposial mu nic (dalsia hernia) nevybehlo na druhej strane (upozornili ma, ze sa to casom moze stat). Takze asi takto... drzim palce vsetkym!pa.

juhelle
19. mar 2014

Moja kamarátka mala tiež chlapčeka s pruhom, ktorý sa mu spravil od plaču v 2 mesiacoch. Podarilo sa jej ho však vyliečiť aj BEZ OPERÁCIE vďaka špeciálnemu cvičeniu. 😎 Na jej blogu si môžete prečítať viac. http://www.familyzone.sk/2014/03/19/brusny-pruh...

duracelinka
5. okt 2014

Ahojte, aj nas drobcek mal pruh na pupiku. Nastastie sme to zacali riesit ihned. Kamaratka mi v zahranici kupila specialne naplaste na herniu a o mesiac bolo po probleme. Ak by ste niektora chceli, zostalo mi este cca 9 kusov. Kedze ich uz nepotrebujeme, predala by som ich ;)

qtinka46
16. okt 2014

Naša mala tiež od narodenia herniu, a dávali sme nato taký stahovací obväz a do 6tich mersiacov zmizla, aj nás strašili že je to veliké a že to bude treba operovať keď bude väčšia , našťastie je už všetko ok 🙂

redudas
6. nov 2014

@duracelinka ahoj, o ake naplaste ide?🙂

duracelinka
6. nov 2014

@redudas ide o náplaste porofix, sú vodeodolné, mäkkučké a dieťatku nevadia, môže sa v nich aj kúpať. Nemohla som ich na SK zohnať, tak mi ich kamarátka kúpila v Rakúsku. Ak by si mala záujem, napíš 😉 z okolia mám skúsenosti, že zachránili detičky pred operáciou pupíka 🙂

redudas
6. nov 2014

@duracelinka viem o nich, myslela som,ze este su dake ine specialne,,,
ako casto ste ich menili?
nezostavali na koze babatka cervene miesta?

duracelinka
7. nov 2014

@redudas menili sme ich podľa potreby, zo začiatku častejšie, neskôr sme ich nechali aj dlhšie. odsledovali sme si, či na ne nemá nejakú reakciu, ale super. Tá páska je úplne mäkkučká (mám pocit, že pre rakúsky trh sú vyrábané kvalitnejšie...) pôsobí skôr ako látka, je priedušná a malému to vôbec nevadilo.

redudas
8. nov 2014

@duracelinka ok, my mame zo Slovenska,, kupim teda tie od teba,,dohdoneme sa cez IP. Pošli cislo uctu🙂

kika050
10. nov 2014

Ahojte ja som dnes objavila malej asi pruh zajtra idem k doktorke:-/ Ono ma to byť trošku tvrdšie? Ja jej vidim hore nad pupkom takú hrčku ako keby.. No som zvedavá dúfam, že to nebude nič vážne☹

kika050
13. nov 2014

Ahojte vedeli by ste mi odpovedať? Tak pani dr. že je to pruh nakazala nam ist na detsku chirurgiu do Nitry a tam sa uvidi či sledovat,alebo čo.. ale čitam nik tu nepíše o Nitre ale stredu mame cestu do Ba tak,že by sme šli na kramare.. Viete mi poradit? Odporúčania aky su? A treba sa tam objednávať?Ďakujem

jumca
21. máj 2015

nejake referencie na operaciu pruhu v Nitre konkr. detsky chirurg Prekop ? Dakujem

kanoska
8. jan 2016

@jumca Ahoj! Bola is u dr. Prekopa? Aký bol? Potrebujem tiež detského chirurga pre 2 mesačného synčeka ☹

jumca
8. jan 2016

@kanoska ahoj, ano boli sme. Pristup super ci k malemu ci ku mne. Odbornik, napomocny, poradi. Boli sme objednany na operaciu no nakoniec som predsalen isla do BA do Detskej fakultnej na Kramare. Tam max spokojnost uz po xty krat

kanoska
8. jan 2016

@jumca Tak potom prečo si sa rozhodla na BA? Dr. Prekop ordinuje len stredy? Môžem tam ísť malým alebo treba rezervovať termín? Ďakujem

jumca
8. jan 2016

Pretoze ma odradilo a rozmyslala som preco v BA si hospitalizovana s dietatkom 3dni ked mu robia zakrok a on mi povedal ze 4-5dni hospitalizacia.... a celkovo som s toho mala horsi pocit ako v BA. maly neznasa nemocnice a u mna zavazili hlavne tie dni hospitalizacie a aj to ze vsetko riesime v ba. Tak preto. Myslim ze sa tam objednava, no uz si to presne nepamatam

kanoska
8. jan 2016

@jumca Ďakujem veľmi pekne!

adka182
11. feb 2016

@macka23
@macka23 Dobry den prosim Vas moj malicky ma slabinovy pruh a ma 7 tyzdnov nevieme ci ho mame dat operovat alebo pockat :( vasho maleho aky doktor operoval a kde a ak som to pochopila pred operaciou nemohol papat v noci ?? a ako ste ho utisili lebo moj ked nedostane kazde 3h dost place az kym ho nenakrmim je to moje pve dieta tak sa onho dost bojim :(

macka23
11. feb 2016

@adka182 uff, ja ked mam pravdu, uz si to nepamatam presne, uz to bude 7 rokov.
Nas to mal akutne, preto nas tam nechali a operovali. V prvom rade treba ist k chirurgovi / na kramaroch doporucujem dr. Kosnarovu/ a tam vam povedia 🙂
Hlavne treba zatial sledovat, aby neplakal, lebo vtedy sa zvykne zaskrtit, stvrdnut. Ak sa neda zatlacit / nie na silu!/ treba zbalit veci a letiet na chirurgiu. Drzim palce 🙂

adka182
11. feb 2016

@macka23 Dakujem za odpoved a este by som sa chcela opytat po operaci sa mu ten pruh uz nevratil dufam :( a narkozu ako zvladal to ze vraj je najhorsie ked ho celeho uspia :(

macka23
11. feb 2016

@adka182 nie nevratil na tej strane, ked mal. 2a pol roka, mal na druhej strane, tak bol pod narkozou znova. Ked mal 4 roky vyberali mu nosnu mandlu. Vsetky 3 narkozy zvladol dobre nastastie. Prespal tie 4 hodky ked sa este nesmelo jest a pit. Treba mysliet pozitivne 🙂

adka182
11. feb 2016

@macka23 aha dakujem dufam ze aj moj malicky to zvladne tak super ako vas dakujem za informacie a prajem pekny vecer

adka182
17. feb 2016

dobry vecer chcem sa vas opytat moj malicky ma 2 mesiace a ma slabinovy pruh najprv ho mal nad vajickom a po tyzdni ho uz ma ja vo vajicku da sa to zatlacit?? na operaciu sme objednani az v marci ak ma niekto skusenosti aj stymto prosim poradte mi dakujem ☹

lillien222
16. júl 2016

@bubca
Prosim kolko by mal stat ten porofix a ake to su naplaste prosim

mysiacik333
22. aug 2016

Ahojte maminky 🙂 prosim Vas, mozete mi poradiť ?? Moja malinka ma nad pupcekom hrcku. Vytvorilo sa jej to vdaka silnemu tlaceniu, co sa nemohla vykakat. Doktorka nam poradila, aby som to zatlacala a preliepala. Jedna sa o umbilikalnu herniu, ked to ma nad pupcekom ?? Ze vraj sa to strati. Mozete mi poradiť ?? Ďakujem krasne.

roamers
22. aug 2016

Kupovala som porofix ( 3 roky dozadu) a dostat to v Rakusku a jeden stal 1 EUR. Tvrdia, ze vymienat kazdy den, nam stacili 2-3 na tyzden. V pohode sme sa z toho dostali za par tyzdnov, uz nepamatam kolko presne.
@lillien222 1 EUR 1 porofix, kupis v Rakusku

monikaballayova
9. feb 2017

@berus222 mozem sa spytat ze vas teda ani neoperovali ??

danielahamar
9. feb 2017

My sme na pupok davali peniaz zabaleny vo faci a prelepili sme to

berus222
9. feb 2017

@monikaballayova nastastie nie

monikaballayova
9. feb 2017

@berus222 a co v zmyzol ?