Pruh u bábätka. Vaše rady

stanka78
21. júl 2007

Ahojte babenky, chcela by som vas poprosit o radu, nemate niekto skusenosti s pruhom u babatiek, moj maly ma 2 mes a ma pruh, citala som , ze to do jedneho roka zmizne, ale neviem, a treba s tym ist ku lekarovi?? ☹

dash
29. okt 2009

no nam to ockovanie nejak tak vypocitala doktorka ze sa mohol.neviem ako na to prisla ale sme zaockovany🙂ja si tiez myslim ze radsej to uz mat za sebou.kym je maly sa to rychlejsie a lepsie hoji a zabudne na to.aspon nebude mat traumu velku z toho.teraz je sice tk trosku este mimo.stale len chce byt u mna a odmieta aj tatinka.teda pokial som tam aj ja tak je dobre ale inak krik a obrovsky plac.
my sme sa narodili 9.11.:))) dakujeme za gratulaciu a aj my prajeme vsetko najlepsie🙂)))))

mimi198
27. feb 2010

ahojte, chcela by som sa spytat, ako ste vedeli ze ma vyskocene to crievko? bolo to vidiet volnym okom? alebo ste to nejako nahmatali? maly sa dnes rano zobudil a ako by sa stale chytal na to miesto ako podbrusko lebo tak neviem presne, ma tiez len rok a 3mesiace takze este nevie presne ukazat ale tiez tak mrncal pri tom tak neviem ze ci to ma s tym spojitost lebo sme tiez maly pruh ako malicky ale doktor to vtedy neriesil lebo povedal ze to moze aj samo zmiznut ale aky typ pruhu to mal ci ten slabinovy alebo iny to neviem. inak potom bol maly v pohode ale chvilama mrnci je mozne ze by to mohlo boliet aj tak narazovo? inak by ma to ani nenapadlo len to ze si to tam stale chyta.

martinka17
28. feb 2010

mimi
to by si si iste všimla. Samko mal slabinový pruh a zistila som to tak, že nad pipíkom hrču ako svet...vyzeralo to ako taký opuch.....nebolo to tam stále, hlavne vtedy, keď plakal alebo sa inač namáhal. Mal ale vtedy len 2 mesiace, operovaný na 6, takťže sa nechytal, a ke´d plakal, tak som hádala, prečo asi 🙂 .
A slabinový nikdy nezmizne, vstrebať sa môže len ten pupčekový. Aspoň tak to vysvetlil lekár pre operáciou 😉

loginka
2. mar 2010

ahojte, nasla som malemu hrcu na slabinach, ma 2 mesiace, ma aj pupocny pruh, babatko ten slabinovy pruh boli? treba to zatlacat? moze to samo zmiznut?

martinka17
2. mar 2010

loginka
asi to bude ono, aj môj mal pupčekový, ten sme lepili a na 2 mesiace sa pupček uvoľnil, lebo to vybehlo v slabinách. NIČ ale NEZATLÁČAŤ. Ráno s ním choď k pediatrečke, mala by vás poslať na chirurgiu, tam Ti všetko vysvetlia. Ale to zatláčanie je nebezpečné, ono mu to vbehne samo, neboj. Len ak by strááášne plakal, grckal a bol nekľudný, tak utekaj na pohotovosť ☹

loginka
2. mar 2010

maly je dnes dost nekludny, ma to od vcera (ten slabinovy) nic som nezatlacala, tak ten neklud moze byt aj z toho asi, rano volam dr.

berus222
2. mar 2010

loginka nas mal slabinovy ked mal 7 tyzdnov a zmizlo mu to same. ale chod k dr, nech mu na to pozrie.

loginka
2. mar 2010

dik baby

skajkaze
2. mar 2010

Ahoj loginka,neviem ci si to stihnes este dnes precitat,ale napisem ti moju skusenost-moja mala mala dva mesiace a nasli sme jej pruh na slabinkach-bola to taka mala vypukla hrcka,neskor sme nasli aj na druhej strane...
Istotne chod k lekaovi,nech to posudi,nas hned poslala na chirurgiu a vysvetlila nam aj ona aj chirurg,ze na jednej strane jej vybieha vajecnik a na druhej crievko,kazali nam to zatlacat,ukazali ako,dieta by malo byt v klude...co nie je take jednoduche,lebo ho to vraj boli,ked je to vonku.Termin operacie nam stanovili o mesiac,lebo chceli pockat kvoli anesteze do troch mesiacov,lenze nam sa to uz potom nedalo zatlacit,tak nas operovali o tyzden v Martine.Strasne som sa bala,ked som si predstavila to malicke telicko pod skalpelom,ale jedno je pravda-cim su deti mensie tim to lepsie znasaju.Cela hospitalizacia trvala 3dni aj s cestou domov .Aa tam.Pruh na slabinkach je zivot ohrozujuci,preto ho operuju,nie ako pupocny.A operoval nas pan primar _mimochodom hlavny odbornik pre detsku chirurgiu na Slovensku,velmi mily a prijemny,ako cely personal-odporucam.Drzim palce nech vsetko dobre dopadne...

martinka17
3. mar 2010

potvrdzujem, slabinový sa sám nevstrebá, musí sa operovať. ☹ -ale čím menšie bábo, tým lepšie to po oprácii znáša. Samko bol len hladný, lebo nesmel jesť po nárkoze, ale ináč vôbec nevnímal bolesť, bol to veľký smejko 😵

mairima
3. mar 2010

ahojte, aj môj malý 2,5 ročný bol pred dvoma týždňami na operácii slabinového pruhu. znášal to celkom dobre, len sa obávam či to má dobre, lebo mu stále nemôžem nahmatať to vajko, ktoré mu sťahovali . má ho akosi vyššie.

diana221
9. máj 2010

ahojte babenky nevie mi niektora z Vas poradiť. moj maly ma 1 rocik aj 1 mesiac a od piatka sa strasne stiska za brusko neviem co to moze byt bojim sa ze by to mohol byt pruh ale ziadne crvievko mu tam vôbec nevidim rozhodla som sa ist s nim v pondelok k lekarke tak neviem co povie.dufam ze nic len nasiel si aky tyk. No ale velmi si nemyslim ked sa v noci zobudi s placom tak hned si tiska brusko tak asi to nieco bude.

macka23
9. máj 2010

diana,
myslim si, ze ked mu tam nic nevidis a to hlavne pri namahe, ked nieco zdviha, alebo ked place tak ho asi boli brusko, pruh boli len ked je to crievko vonku a hlavne pocas nejakej namahy, urcite nie v klude v spanku.
Nema len zastavene vetry alebo stolicu? Nepapal nieco tazsie vecer, z coho moze boliet brusko? 🙂

imarikai
27. máj 2010

skajkaze tiež mi operovali syna v Martine ked mal dva mesiace domov sme šli o tretej poobede a to ho operovali okolo osmej rano išlo o slabinoví pruh a muselo sa operovať pretože za tri tyždne sa to tak zväčšilo že mu to liezlo až do spodku mieška ale jazva je krasna len tenka čiarka

pandrholka
7. jún 2010

ahojte...no nášmu malému sa včera večer objavil ten slabinový pruh,ale môžem zato ja,bo sme prišli z vonku a malý začal plakať,že je hladný.Ja som ho však chcela silou mocou okúpať bo dva dni som ho len mokrou utierkou narýchlo poumývala.Ako tak strašne plakal od hladu zrazu mu na pravej strane vybehla taká tvrdá hrča.Myslela som,že je to len tým plačom,že sa mu slabiny moc napínajú.Keď sa konečne po nejakej dobe utíšil opadlo mu to a nebolo ani vidieť.Samozrejme,že som dnes ráno utekala k dr. a tá mi potvrdila to čo napadlo večer môjho MM,že ide o pruh.Zajtra ideme k chirurgovi tak som zvedavá čo nám povie.Verím,že ak by sme išli na operáciu,že to bude také ako to tu opisujete vy,ktoré ste si to už s detičkami preskákali.Náš malý má zajtra šesť týždňov....držte nám palce

bianka23
28. sep 2010

@kuliatko ahoj prosim ta,aky je to chirurg na kramaroch o ktorom sa hovori,ze je dobry mam maleho a ma tiez slabinovy pruh a ma 4-mes.a tiez sme boli na kramaroch a mame to zatlacat,tak snad sa nam to bude len odalovat ta operacia lebo je maly dik pa Bea

bianka23
28. sep 2010

@berus222 ahoj aj mi mame slbinovy pruh a mame 4-mes.naduva sa to aj pri plakani nemali by sme plakat asi ze?cim viac sa naduva aj pri kakani tak asi je to horsie nie?moze to aj zmiznut?

martinka17
29. sep 2010

@bianka23 slabinový sám nezmizne, ten sa musí operovať,mne to tak vysvetlil chirurg. A áno,nemal by veľa plakať...teda hlavne sa síliť, u nás bol problém až na pol roka, keď sa veselo točil, vtedy sa mu to veľmi vydúvalo a po nociach už potom plakal, bolelo ho to ☹ Aha, a upozornili ma na chirurgii niekoľko krát, NIKDY sama nezatláčajte pruh, môže dieťaťu ublížiť 😲 Ja nechápem, každý lekár vraví niečo iné 😒 😠

katecameron
29. sep 2010

aj moj mal pruh v 1roku ho operovali ked sa mu priskrtil a poviem vam bol to horor vecer v nedelu letiet do nemocnice s priskrtenym pruhom

martinka17
29. sep 2010

@katecameron ti verím 😖 , nám sa síce neprškritl ale od 2 mesiacov sme museli sledovať, nesmel plakať....katastrofa a hnus. Boli to blbé 4 mesiace ☹

berus222
29. sep 2010

@bianka23 nasmu to zmizlo same. a on ked bol maly, tak strasne plakaval, tak sa aj cudujem, ze mu to zmizlo. ale nas to mal ako 7 tyzdnovy. neviem ci takemu "staremu" babatku to nebude treba operovat.

martinka17
29. sep 2010

@berus222 a iste to bol slabinový pruh? alebo to bol pupček?

berus222
29. sep 2010

@martinka17 bol to pruh. povedali nam to aj tu u nas na chirurgii aj na kramaroch.

martinka17
29. sep 2010

@berus222 som to opravila, slabinový alebo pupček? A operujú sa aj novorodenci, my sme čakali na pol roka preto,že nebol akútny stav a poisťovňa odmietala pustiť malého k operácii, bol stále v poradí 😠

berus222
29. sep 2010

@martinka17 nam hned povedali, ze u tak malych deti to niekedy zmizne same. nasmu to na stastie zmizlo. a este u nas povedali, ze mu to mam zatlacat, v ba ze nie. tak potom rob co povedia!

martinka17
29. sep 2010

@berus222 mne povedal, že slabinový nikdy nezmizne sám, mali sme najprv od narodenia pupček, ten zmizol vďaka prelepeniu 😖 , akurát že ten tlak prerazil v slabinách. ☹ ...preto som sa pýtala či slabiny alebo pupček. 😅

berus222
29. sep 2010

mal to v slabinach. najprv len hrcku a potom mu to bolo pekne vidiet.

macka23
29. sep 2010

Tak nasho Samka operovali ked mal 6 tyzdnov 🤐 Ked je akutny stav tak vezmu na prijem a zoperuju...my sme mali stastie na dobreho lekara na pohotovosti...bo kym sme prisli z galanty na kramare...tak sa mu crievko vratilo nazad /isli sme po starej bratislavskej :D / tak nas najprv ani nechceli prijt, ale ked som zacala obliekat maleho tak sa rozplakal a vyliezol, tak nas nakoniec prijal..to bolo v sobotu..a v utorok nas operovali 🤐

bianka23
30. sep 2010

@kuliatko ahoj prosim ta ako sa vola ten dr.co vam operoval maleho to je v blave

dabe
21. okt 2010

ahojte, prosim vas kde sa da kupit ta naplast Porofix? Som z Trencina a tu o nej v ziadnej lekarni ani nepoculi, skusala som aj zdravotne potreby, ale neuspesne.