Pruh u bábätka. Vaše rady

stanka78
21. júl 2007

Ahojte babenky, chcela by som vas poprosit o radu, nemate niekto skusenosti s pruhom u babatiek, moj maly ma 2 mes a ma pruh, citala som , ze to do jedneho roka zmizne, ale neviem, a treba s tym ist ku lekarovi?? ☹

kuliatko
21. júl 2007

ahoj, nas maly mal tiez pruh, nasli mu ho ked mal dva mesiace. mal ho dole v podbrusku az do vajicka ☹. Chirurgicka na kramaroch nam povedala, ze to nie je nic vazne, ze to ma v takom stadiu ze sa mu to este moze stratit ale keby nahodou niekedy mu to svrdlo, mal vysoke horucky a vracal tak hned mame prist. a raz vecer ked mal osem mesiacov tak nam zacal vecer velmi vracat, plakal a zacinal byt az apaticky ako keby odpadaval. mysleli sme si najprv ze je to z kase co zjedol, ze mu nesadla, teplotu nemal len bol chudacik totalne hotovy ale absolutne nas nenapadlo, ze by to mohol byt ten pruh lebo dr. vravela medzi priznakmi aj horucky. tak sme sadli vecer do auta, sup na kramare na pohotovost a tam ze je to ten pruh, ze mu vyliezlo crievko tam kam nemalo (tak nejako mi vysvetlovali pruh) a hned rozhodli, ze ho idu operovat!!! najhorsie okamihy to boli, nieco strasne..... operovali ho od pol jednej do pol druhej v noci, vsetko prebehlo ok, rano sa uz aj usmieval!!! potom som si ked bolo po vsetkom povedala, ze to bolo takto rychlo aj lepsie, lebo som si nestacila uvedomovat co sa deje tak sa vsetko rychlo zomlelo. po dnoch sme boli doma. mali sme stastie, ze v tu noc robil akurat chirurg o ktorom sa hovori ze je najlepsi detsky odbornik. Tak krasne mu zasil aj tu rano, ze mu absolutne nie je vidno ziadnu jazvu!!! teraz je to uz skoro mesiacov od tej operacie a vsetko je uplne ok. Operacia pruhu je vraj velmi lahka operacia.... Takze radsej chod s malym k lekarovi a ked by nahodou povedali, ze ho treba operovat tak cim skor, kym je malicky lebo take babatka si to este vobec neuvedomuju. Mamicky co tam boli s detickami co uz chodili mali poriadne problemi deticky po operaciach udrzat napojenych na infuzii. deti chceli len behat, sklbali si tie ihli z ruciciek atd. Drzim palce a urcite k tomu lekarovi chod!

kuliatko
21. júl 2007

vypadli mi tam cislice ☹
takze doplnam: "po 4 dnoch sme boli doma"
"teraz je to uz skoro 5 mesiacov od tej operacie a vsetko je uplne ok"

emjee
22. júl 2007

lennie7 • 1d • 21. júl 2007 o 21:53
Ahoj Stanka,aj moja malá to mala a doktorka nam poradila toto-5 korunu obalis do gazy,prilozis babatku na pupcek-teda ak ma ten pruh v oblasti pupka,a potom to natesno prelepis leukoplastom.je to trochu drasticke hlavne ked babatku davas dole ten leukoplast ale ver ze mu to pomoze.nasej malej to cca po dvoch,troch mesiacoch preslo.ale skus sa pre istotu opytat pediatricky...

milhaus
22. júl 2007

aj moja mala sa s tym narodila a tiež jej to stahujeme ale nam to kazala tak že gazovy stvorček natvrdo zatlačit do toho, pritiahnut k tomu kožku a prelepit papierovym leukoplastom, že sa to operuje až od roka tak uvidime

tweety22
22. júl 2007

stanka, aky pruh ma tvoj maly? slabinovy alebo pupocny? pokial ide o pupocny tak ten zvykne zmiznut uplne, ak ma slabinovy tak ten nezmizne, dokonca sa zvykne objavovat aj na druhej strane... moj maly dostal pruh ked mal tiez 2 mesiace z placu pri silnych kolikach, pri kazdom prebalovani mu to zatlacam dvomi prstami v smere ruc. hodiniek a uplne to staci, po roku by mal ist na operaciu, ale urcite s tym chod k doktorovi, ak sa pruh zanedba( hlavne slabinovy) dieta moze byt aj v ohrozeni zivota kvoli zastaveniu stolice v crevach

bubca
22. júl 2007

stanka:ak sa jedna o pupocny pruh,v rakusku predavaju naplaste specialne na to urcene-volaju sa porofix-dufam,ze to admin nebude brat ako reklamu.nas davidko ho mal a vdaka tym naplastiam uplne vymizol.bolo to sice par rokov dozadu,ale hadam ich este predavaju.

stanka78
autor
22. júl 2007

dakujem baby, som uz kludnejsia, moj maly ma pupocny, ale aj tak sa radsej spytam lekarky, ideme vo stvrtok, tak uvidime, 🙂

emjee
3. sep 2008

ivkka • 1d • Dnes o 14:25
Ahojte maminy.Neviem či máte niektorá skúsenosti s pruhom u detičiek.Malej sa zhruba od siedmeho mesiaca vzdúva črievko na pravej strane v podbrušku pri plači a namáhaní.Čakali sme kým bude mať rok aby ju mohli operovať.Teraz má 13 mesiacov a operácia je o týždeň v Martine.Trošku sa abávam anestézie.Neviete ako to dieťa znáša,či je to po po oper.bolestivé atď.Ďakujem

filipa • 1d • Dnes o 14:33
ahoj ivka, tiez sme absolvovali operaciu hernie, maly mal vtedy necele 3 roky. operacia ako taka je pomerne rychlu zakrok (asi 30min). doniesli mi ho na izbu, ked este nebol celkom prebraty z narkozy a kazali davat na neho pozor, lebo vtedy dieta nevie koordinovat svoje pohyby a pri prebudzani sa moze metat a hadzat. tato faza trvala este dalsiu hodinu, bolo to nieco hrozne, ja osobne som to dovtedy este nezazila a nevidela (prebudzanie dietata z narkozy), a tak som to znasala horsie ako on. ked sa prebral, bol placlivy a unaveny, takmer cely den prespal, nechcel jest ani pit. lenze nam popri hernii robili aj fimozu (predkozku), a tak si myslim, ze to bolo hlavne bolestive... no a nechcem nikoho strasit, ale trvalo dost dlho - odhadujem to na cca 1 mesiac - kym sme sa dostali do normalu s jedenim, pitim a ostatne zakladne potreby. ono zalezi aj od samotneho dietata, aky "odolny" je jedinec, vseobecne chlapci su ustrachanejsi a placlivejsi v takychto situaciach. drzim palce nech vam to dobre dopadne

ivkka • 1d • Dnes o 14:54
Ďakujem krásne.Už aby sme to mali za sebou pa

bibula • 2d • Dnes o 15:11
dcerka mala od narodenia, najprv som jej to len zastrkovala dnu,ale ked mala ist do skoly a do dovrsenia 6 rokov,dokedy mozu byt mamicky s detickami na izbe,som jej to dala "zreparovat".
robili jej to v lokalnej anestezii /pichli jej do miech.kanalika-po dohode anesteziologa so mnou/ a za hodinu uz chcela chodit,co jej vsak nechceli dovolit,no vysvetli to niekto malemu decku.o tri hodinky,ked povinne spala,sa uz stverala na okna a pozerala ne deti v susednej izbicke.

majka2456
20. feb 2009

ahojte mamičky, tak aj mňa s mojim 2 a pol ročným synčekom čaká operácia hernie. a to už v utorok. veľmi sa toho obávam, najmä toho ako ho priviažu o postieľku,bude ubolený, bude plakať.... a dá sa vôbec zvládnuť takýto pohľad na utrápené deculko???

kamilka12
26. jún 2009

Tak aj nás čaká operácia pruhu..4.9., malý bude mat vtedy rok aj pár dní...

Veľmi sa bojím toho, či ho to nebude bolieť..keď bude chciet íst kakať...sama som bola na pruh operovaná a už len jemné kýchnutie mi sposobovalo bolesti..Ako to bolo u vás? neboli problémy pri kakaní a cikaní? Tiež si neviem predstaviť ako takému malému drobcovi deň pred operáciou vysvelílm, že nemože nič jest..hlavne v noci, keďže sa budí na to, že chce aspon čaj.. 😒

macka23
26. jún 2009

Ahoj,
ja myslim, ze sa neusis az tak bat, mam pocit ze deticky to znasaju lepsie. Nas samko mal 6 tyzdnov ked ho operovali. Papal vtedy kazde 2 hodky a nakojit som ho mohla najneskor o 6.00 rano, takze myslim, ze cajik bude moct aj tvoj malinky 🙂 a po operacii sme mohli zacat pit asi po 4 hodkach ked ho priviezli na oddelenie.
Ziadne problemy sme nemali. Dokonca nas operovali v utorok a v stredu sme nemali teplotu, tak nas pustili domko. Inak maly mal slabinovy pruh, neviem aky ma tvoj.
Verim ze je to tazsie so starsim dietatkom, ale zvladnete to, neboj 😉

wild.horses
26. jún 2009

nasho idu operovat prveho jula... bojim sa aj ja, hoci viem, ze je to jednoduchy zakrok a je lepsie ho urobit cim skorej, este predtym, nez crievko vyjde a stranguluje...
policy nemocnice je, MM 4 hodiny pred operaciou a cistu vodu 2 hodinky, takze to by malo byt v pohode v nasom pripade.
Ake stehy robili vasim babatkam? Vedel by mi niekto vysvetlit preco slabinovy-inguinalny pruh vznika? Viem, ze je to kongenitalne, ale neviem, preco sa ten kanal nezatvori... cim to je sposobene? 😕

kamilka12
26. jún 2009

wild - ste štastní ľudia..že vám to budú operovat tak skoro...my máme ten pruh asi od 6 týždna a doktor nám stále tvrdí, že treba čakat kým bude mať rok...kvoli narkoze a tak...vraj je lepšie, ked je už starší. Čo by som za to dala, keby mu to robili ešte takému malinkému, ked by to v podstate nevnímal. My už papáme tuhú stravu, takže aj s kakaním to už máme zaujímavé..jemu ten pruh vybieha aj pri tlačení..a to už beha ked ho držíme za ručičky..neviem ako ho po operácii udržím na ložku 😒

macka - tiež máme slabinový...ide mu to až do vajíčka dole..už sme 2x boli aj na pohotovosti, čo sa mu to tam zaseklo a zatvrdlo mu to..mu to museli naprávať.. ☹ Ale už mu to vieme napravit aj my...aj ked doktor nám zakázal to naprávat pri každom prebalovaní, lebo vraj mu to tam "vychodíme" ..

macka23
26. jún 2009

wild.horses
nas mal pruh obostranny vraj...na lavej strane som mu ho videla asi 3x ked veeeeeeeeeelmi plakal, operovali mu len ten na pravej strane, boli sme na pohotovosti prave preto, ze crievko vyliezlo a nezaliezlo nazad ☹ a velmi plakal...ho to bolelo ☹ tak mu to zreponovali a o 3 dni operovali. Na druhej strane sa mu uz nikdy viac neobjavil. /klop klop klop/ Tak neviem. ja ked som bola malinka vraj som mala tiez pruh ale zmizol mi casom.
Neviem ako to je vlastne...kazdy vravi nieco ine ☹
Inak robili mu plasticky steh asi 2-3cm a vobec mu to nie je vidno, dokoncca vodorovne a nie zvislo ako je u pruhu u dospelych zauzivane, asi tam je troska ina anatomia.

kamilka12
26. jún 2009

Tiež nám detský chirurg povedal, že aj preto čakajú do roka...že či sa to "nezrastie" samo..

A druhý lekár, ktorý bol práve na pohotovosti povedal, že pruh (ten čo máme my) sa nikdy sám nezrastie...

No tak si potom vyber...

wild.horses
27. jún 2009

su 3 druhy pruhov-diafragmaticky (branicovy), umbilikalny(pupocny) a inguinalny(slabinovy). tie posledne 2 su dost caste.
umbilikalny sa moze upravit sam, babatko z neho ''vyrastie''.
Inguinalny sa da upravit len chirurgicke, pretoze u chalapcov vznika tak, ze v siedmom mesiaci tehotenstva, ked semenniky prechadzaju inguinalnym kanalom dole z brusnej dutiny do mieska, ostane tento kanal otvoreny. Ak sa neuzavrie ani po narodeni, ta sanca, ze sa uzavrie neskor je hmm, podla mojich info, nulova.

Drobec ma pruh na pravej slabinke, no ako dr. povedala, nevie mi zarucit, ze sa mu to nestane aj na lavej strane.

Nasemu som nasla jeho pruh po prehliadke v siestom tyzdni. Hned na druhy den sme bezali k doktorovi, ten to vsak nevedel nahmatat. Napokon som ho presvedcila, nech nas posle do nemocnice na prehliadku k pediatrovi. Cakali sme asi 5-6 tyzdnov. Ta pediatricka to nahmatala a povedala, ze radsej operovat cim skorej ako cakat, ze sa tam crievko v buducnosti zaskrti a znekrotizuje. Dala nas okamzite na emergency list.

Pytala som sa aj na anestezu... kedze je len mini, dostane masku. Kanylku do rucky alebo nozicky mu mozno daju, ale to uz bude v anesteze, takze sa vyhneme stresom a bolesti. Operacia by nemala trvat dlho, prepokladam 30 minut. (Ja ju sama robim do 5 minut a tych 20 az 30 minut si davam na sitie...). Pytala som sa aj na steh-bude to steh so vstrebatelnym materialom, takze ziadne vyberanie stehov...

Neviem, ako to chodi na slovensku... mozno ist k inemu pediatrovi. Ak ide o nieco taketo, ja si vzdy pytam aj nazor ineho odbornika-pre istotu.

Viem, ze cim skorej, tym lepsie. Viem, ze je to nevyhnutne, ale aj tak je to strasny pocit....
Nastastie, budem moct byt s nim cely cas, aj ked sa bude preberat, okrem toho casu, co ho budu operovat. A ak vsetko bude dobre, uz vecer by nas mali pustit domov. Uf, bude to tazky den, ta buduca streda. No verim, ze to zvladneme dobre.

Ako je to potom s osetrovanim po operacii? Ako casto ste menili plienocku? Davali ste pozor aby dlho neplakal?
Mozno blbe otazky, ale pomozu... vdaka a pekny vikendik.

kamilka12
27. jún 2009

My máme ten slabinový...a veru, ked som mu to v 6 týždni objavila a na druhý den išla k dr., nedalo sa nevidiet to. Sám chirurg nám povedal, že má ten pruh "statočný"...bárnka na prst...no ked mu to naprávame my dom..má tam teda riadnu dieru a črievko skoro stále vonku vytlačené. Som nahnevaná, že nás nechávajú čakať do roka 😠

kamilka12
27. jún 2009

nie bárnka/ale bránka

macka23
28. jún 2009

kamilka, to sa aj ja cudujem a kde ste boli? My sme boli v Ba na kramaroch na pohotovosti a kedze to mal prave vonku a aj zaskrtene ☹ tak si nas tam nechali, ale inak povedali, ze treba prist na ich cirurgicku ambulanciu a tam objednavaju na opeaciu. Musis mu na to davat velky pozor, nechapem na co cakaju 😠

wild horses, nasmu pichli aj kaudalny blok, vraj to maju osvedcene ze deticky zhruba 12hodin nepocituju bolest, tak som s tym suhlasila. Maleho operovali v utorok, a bol potom velmi kludny, vela casu prespinkal az v stredu vecer bol nejaky nekludny ale dala som mu na noc paralenovy cipok a bolo to ok. snazili sme sa aby vela neplakal, mal to prelepene naplastou, ktora nepremoka, takze sme ho prebalovali normalne, velmi sme ho nekupali. Ja som mu to potom odlepila anechala rozbaleneho sem tam, presa len je lepsie ked je to suche 😉 a na 7den sme isli na steh a vsetko bolo ok. Naozaj mu to ani nevidno 🙂 Aspon to ma za sebou a nebude si to pamatat.

Drzim palceky, zvladnete to 🙂

berus222
10. júl 2009

ja som nasla objavila drobcovi slabinovy pruh v pondelok. po vysetreniach v tt nas poslali do ba. v pondelok ideme. drzte nam palceky

jumca
16. okt 2009

babenky prosim ma tu niekto skusenosti s pruhom u xlapceka??? sme objednany na 10.11 do BA na operaciu a rada by som vedela ako to prebieha....prosim poradte

dash
19. okt 2009

jumca

vo stvrtok ideme na Kramare na pruh a v piatok nas budu operovat.ked sa vratime domov tak urcite sem napisem ako to prebehlo🙂)

wild.horses
20. okt 2009

drzime palce, nech vsetko dobre dopadne. nemusite sa bat, je to velmi jednoducha operacia

annie.b
23. okt 2009

ahojte, aj my sme objednaný na operáciu pruhu na 12.11. na kramáre, malý bude mať pár dní na to rok, chcem sa Vás opýtať, či ste nemali problém s odberom krvi, ktorý je potrebný na predoperačné vyšetrenia, resp. ako to prebieha potom pri operácii, pretože nášmu drobcovi nemôže pediatrička zobrať krv kvôli bacuľatosti v tomto veku ... bojím sa, aby ho tam nedopichali, nevie mu nájsť na rukách žily a z hlavičky sa jej to nepodarilo, strašne moc už plakal, on už plače, len čo ju zbadá, tak mám obavy, či nám to už konečne vyjde, to už máme tretí termín, prvý stroskotal pre baktériu a druhý pre ťažkú chudokrvnosť

dash
25. okt 2009

Ahojte.uz sme doma🙂)))
takze vo stvrtok sme sli najskor do chirurgickej ambulancie,pozreli to a poslali nas vedla do anesteziologickej(odporucili nam tam dat mu pichnut do miechy umrtvenie a zaroven aj lieky proti bolesti-velmi odporucam).trvalo nam to 2,5 hodiny(majte poruke jedlo pre baby keby bolo hladne-nas bol)!!!!!!!!!!!!!!potom nas isli prijat na oddelenie.majte pri sebe uterak a samponik pre baby lebo skor ako vas prijmu musite sa okupkat a odvazit a zmerat teplotu.teplomer daju ale ja som mala radsej svoj.
daju vas na izbu a spisete dotaznik so sestrickou,stravu mozete mat vlastnu-HAMI,HIPP,.....okrem mliecka.My mame UM takze to nam objednali a poslielali z mliecnej kuchynky.Staci si ho potom pytat u sestricky(maju aj ohrievacku a sterilizator flasiek).maminky si mozu doplatit stravu ale nerobia to vacsinou🙂))))takze bufet alebo zasoby z domu🙂)
potom nas vysetrila doktorka na oddeleni a zobrali mu krv.Su velmi sikovne.ani nam sa neda lahko napichnut zilka ale podarilo sa im to pomerne rychlo,takze ho netrapili.potom sme sa uz len hrali.
Na druhy den sme boli objednany na 7.30.rano som mala okupat maleho a okolo 7 pre nas prisli.Isli sme dole na operacku,maju tam taku miestnost kde mozes byt s dietatom.Dali nam vypit nieco na oblbnutie a cakali sme do pol 8.maju tam hracky tak sme sa zabavili.potom my ho zobrali a poslali ma hore cakat:(((
nbam trvala operacia dlhsie lebo to mal velke a zrastene zle:(((cca 1,5-2 hodky kym my ho doniesli.
Zle sa prebral z narkozy takze plakal.utisila som ho a zahajal.spal 4 hodky a akurat ked sa zobudil uz sme mohli pit cajik(aj stavu moze ak nelubi caj).po dalsich 2 hodkach by mal mliecko ale nam ho dovolili po pol hodinke🙂ked si cucol stavy tak zistil ze je vlstne hladny.inak neplakal od hladu.pred operaciou sme nemohli jest 6 hodin a pit 4 hodiny,takze som si objednala mliecko navyse a vnoci som mu este dala papat(bol zmeteny lebo v noci uz nepapa).ked to do hodinky nevyvracal tak nam zrusili infuzku.cely cas bol este ospaly takze sme vydrzali hore max. 20-30 minut a hajal zas.takto prespal cely den,ale vecer uz bolo vidno ze je dobre.postavil sa a liezol po mne🙂))
celu noc prespal co som sa cudovala ked tolko spal cez den.zevraj to z tych liekov na bolest co mu nadavkovali cez infuzku do miechy.
na druhy den nas pozrel lekar a ze sa to pekne hoji.mali sme opuch lebo to mal velke.uz je prec🙂)rychlo sa to hoji a pekne.pustili nas teda domov.
akoze len tak na okraj upratovacky tam srali na to ze deti spia a veselo buchotali,ale inak sestricky veeeelmi mile a starostlive.boli uzasne,hlavne ked som ako ustrachana maminka mala 10000000 otazok a niekedy asi boli aj fakt smiesne🙂)ale tak radsej sa opytat🙂)
v piatok ideme na kontrolu a kuknu stehy.dovtedy sa musime setrit.
a este po operaci mu prve kakanie islo tazko.myslim ze sa bal potlacit(asi to trosku bolelo) ale ked zjedol vyzivku tak to islo🙂)))

emily3
25. okt 2009

ahojtte maminy, moji dva synova mali pruh ako babatka, jedneho operovali ako 10. mesacneho, najprv som si ani nevsimla ze ma pruh, vyliezalo mu to ked plakal...viac som sa bala ako on, ale zvladol to super, aj tu hladovku pred operaciou, boli sme tam tri dni..s druhym synom som chodila na kontrolu ku chirurgovi, lebo mal pupocny pruh a vodu v semenikoch...ale dr. nevsimol ze ma aj slabiny pruh, ...ten pupiocny sa mu spravil, ale slabinny nie, bol aj objednany na operaciu , ale sme u prekladali, lebo mal soppliky....ale uz to mal tak strasne akutne, ze sme s nim trikrat utekali na pohotovost, ale kym sme tam prisli sa mu to odseklo a dr. potom na nas pozeral ako na histerickych rodicov...ale raz uz to bolo brutal, vecer, nejedol, nepil, bol apaticky, dali sme ho spat, ze to prejde ale ked nadranom zacal zo spanku grckat..tak manzel s nim utekal a konecne uznali ze je to naozaj vazne. rano ho operovali..bolo to v sobotu a ocko zostal s nim, v pondelok ich pustili domov, tiez to zvladol skvele uz poobede po operaci vymyslal akoby ho neoperovali...teraz mame dievcatko a dufam ze ono pruh nebude mat.

dash tak super ze to mate za sebou, prajem skore zotavenie 😉

dash
26. okt 2009

Dakujeme🙂v piatok este vyberu stehy tak sa musime setrit aby si to nepotrhal.ale tak ako mu to mam vysvetlit🙂))))dnes nam to pozerala pediatricka a ze je to OK.

annie.b
26. okt 2009

Dash, koľko má tvoj synček? Mal to stále "vyduté"? Náš nemá momentálne žiadne prejavy, ani ked plače sa mu to neukazuje. Kam idete vyberať stehy? opäť do Bratislavy? nemôže sa obvodnému chirurgovi? A ako to bolo s tým pichnutím do miechy? Ked ti ho vrátili z operačky, ešte to tam mal? neviem si predstaviť, ako si na tom leží ... alebo je to len jednorázová záležitosť ...?
Bojím sa, že nám to zase nevyjde, lebo vo štvrtok bol na treťom očkovaní hexa vakcínou plus prevenar a včera sa nám objavili teploty a dieťa je od očkovania apatické, odmieta mi aj kojenie, neusmieva sa ... tak neviem čo s tým...
A ešte jedna otázočka .. dávali pred operáciou klystír alebo niečo podobné? náš malý je zvyknutý ráno kakať, cca o deviatej, tak si to neviem predstaviť ... aby potom nemal plné črievka ....

dash
27. okt 2009

o 2 tyzdne bude mat 1 rok.akurat planujem oslavu🙂))
stale to mal uz vydute na konci,teda okrem rana ked sa zobudil.na stehy ideme k nasmu chirurgovi.nemusime sa trepat do BA.aj pediatricka by to vybrala ale nech to pozre radsej chirurg.To do miechy bola jednorazovka,mal to pocas operacie,potom ked mi ho doniesli tak uz len tam mal lepku kde ho pichli.no klystir nedavali.moj tiez az tak neskor kaka a v to rano nestihol,kakal az vecer ale poriadne smradlave hovienko🙂))))))
Porad sa s lekarkou radsej ci tam mas ist.maly bol tiez ockovany predtym tyzden.aj sme mali teplotu ale len prvu noc po ockovani,potom bol OK,teda mal soplik ale nejak zazrakom mu zmizol den pred nastupom do nemocnice.uz sme to skoro tiez prelozili🙂)doktorka nas tam poslala ze sak vas v najhorsom otocia domov🙂)
som rada ze uz to mame za sebou.pre mna je horsi tento tyzden po operacii ako samotna operacia.maly sa musi setrit ale nejak to nechape🙂))tak sa musime snazit aby neplakal,netrucoval,moc nebehal,no je to tazke.vecer uz umieram od vycerpania a neviem sa dockat kedy dojde tatinko a popestuje ho aj on.myslim ze Daniel vie ze teraz okolo neho skacem a zacina to vyuzivat.Jaj nech uz je zahojeny.necham ho nech sa aj ,,hadze o zem´´ od jedu
🙂))))

emily3..... aj o mne si mysleli ze som hysterka🙂))tiez sme mali plany poplach o pol 2 rano,byvame 60 km od BA takze sup do auta a rychlo na Kramare,kym sme ale dosli tak sa to zazrakom uvolnilo.A to si s tym nevedeli rady 2 lekari na detskej pohotovosti🙂)))

annie.b
27. okt 2009

aj môj malý má o dva týdžne narodeniny, teda vlastne o tri, presne 18.11., tak to bude taký nepekný darček k narodkám
a to ste mohli ísť na operáciu, ked ste boli iba týždeň predtým na očkovaní? mne povedali, že min tri týždne odstup, tak dovtedy to snád prejde ... s lekárkou sa radšej o tom baviť už nebudem, lebo ona nás odhovára a ja som to objednala proti jej vôli, tak sme sa s manželom rozhodli, aj iní ľudia majú taký názor, že čím skôr, tým lepšie, kým je taký malinký, aj to tu vlastne čítam v tejto diskusii ... ona by to nechala až do doby, kým sa mu to bude dať "vysvetliť" .... neviem, či teraz po tých plačoch, no dnes som mu nenahmatala semenník v miešku, bol ujdený hore a aj na druhej strane sa nedal moc chytiť ... tak si myslím že čím skôr to bude za nami, tým lepšie

Danielkovi prajeme teda všetko najlepšie k narodeninám 😲