Prvé kroky v 8. mesiaci. Začalo vaše dieťa tak skoro?

psyxooo
14. mar 2008

MOj maly drobec zacal robit prve kroky sam presne v den svojich 8 mesiacov, o tyzden bude mat 9 mesiacov, a sam prejde 2-3 metre. Boze, ved to je strasne skoro!!!! Je tu niekto kto ma tiez take sidlo, ktore sa ponahla s vyvojom? Co je ale sranda, ze ked mal cca 4 mesiace a boli sme na poradni, tak nam doktorka chcela predpisat rehabilitacie, lebo nechcel dvihat hlavicku z podlozky.
A este jedna vec je zaujimava, ze kedze sa strasne skoro staval na nozky a sediet nechce skoro vobec, len chodit a stat, tak od 6.mesiaca ho davam do choditka. Takze nie je celkom pravda to, zeby choditko brzdilo vyvoj dietata, ze sa nauci neskor alebo nespravne chodit, napr.ani nechodi po spickach ale krasne doslapuje.

uhlikova09
16. mar 2008

ved to nic aj my sme mysleli akeho mame sikuliaka ked to robil v 3 m. ale aj tak je sikovny s hlavickou 😉

denisocka
16. mar 2008

😀

titulienka
16. mar 2008

nooo ja si vobec nemyslim ze choditko brzdi vyvoj chodenia....pokial sa don vlozi ak stabilne sedi....ja mam 3 deti a nemzslim si zeby ich to zabrzdilo....starsie som dala do chodaka na 6m. a normalne same zacali chodit na 10 mes.takze neviem ale mam na chodak normalny nazor....dietatko sa v nom vie zabavit....a nikdy nemali problem ani s nozkami ani s chrbticou ako to niekto pise....tak to je len moj osobny nazor.... 🙂

denisocka
16. mar 2008

aj ja už planujem chodák - kupiť myslím.kamoškyne dvojičkyx maju 6 mes, a už lietaju po byte v chodaku a dava ich tam ako 4mes,čo mi zas príde kus na hlavu

titulienka
16. mar 2008

tak dat 4.mes babo do chodaka mi pripada nie na hlavu ale celkom nezodpovedne.... ☹

martinaema
16. mar 2008

denisocka ja by som najprv ten chodák niekde u kámošky vyskúšala - moja krpaňa tam nechcela sedieť ani za svet. A to som ho chcela využívať len príležitostne, ked som si potrebovala niečo urobiť, aby mohla byť pri mne. Ona totiž bola poctivo vynosené deco - 9m v brušku a skoro 9m na rukách 😀

rainbow
16. mar 2008

denisko začal x 9 mesačný

denisocka
16. mar 2008

martina-no to hej,bolo by dobre vyskušať -šak už mám doma kopu somarín čo nepoužívam,trebars mi nevysedí ani v drahom chicco play lehatku - a tak som sa o nho bila na ebay 😀 ,hračiek sa bojí ,,,,, no des,,,klokanku som musela predať a teraz trenujeme v manduce a začína sa mú nepáčiť aj v kočíku 😀

lucaska
16. mar 2008

ahojte,denisocka radsej najskor vyskusaj to choditko ,lebo aj ja som vyvalila za nove a moj drobec tam bol mozno tyzden,nechcel tam byt staval sa v osmych mesiacoch a ked prisiel na to ze sa da chodit okolo nabytku tak choditko nehrozilo.............. 😉

sarkaa
16. mar 2008

Náš Pája začal dělat první krůčky v osmi měsících,v devíti už si to pěkně vyšlapával - žádné chodítka nic takového,prostě sám od sebe se pouštěl a zkoušel kam až dojde 😀

martinaema
16. mar 2008

aj u nás to tak bolo lucaska. A čo sa týka kočíku - my sme ho začali reálne používať, až keď sa malá naučila sama chodiť. Predtým, ked sme išli na prechádzku, tak 10 min. vydržala v kočári a potom davaj na ruky. Kúpili sme babyvak a bol 100%využitý. Ešte aj teraz niekedy ked idem do obchodu u nás na sídlisku a nechce sa mi teperiť kočík, posadím ju do babyvaku a ide sa

denisocka
16. mar 2008

martina,ja sa teším až bude aspon o mesiac starší že pojdeme do manduci bez novorod.vložky a hajde von,teraz moc s nou nechodím,len po byte...len ten kočiar ma štve,v zime treskucej vyspal aj 3 hodiny ,teraz jak je teplo oko nezažmuri a vydrží max 1 hodinu

dididi30
16. mar 2008

ahote....to ja ked som bola malicka tak som sa uz do 7 miesiaca pustala a v 8 som chodila....moja mala zacala ked mala rok a cim je starsia tak tym by sa viac v kociku vozila. ale samozrejma kocik nepouzivame, ale ona vyplakava, ze ju nozky bolia a tak,,,,hruza. 🙂

melani
16. mar 2008

ahoj po precteni mam trovhu deprese....Laure je devet mesicu a sedi...neleze je to lenoch..o stani ani nemluvim...

katy1979
18. mar 2008

melani nemaj depku každé dieta je iné, ale nakoniec sa to naučia všetci. Asi sa jej nechce. Neboj ona sa raz rozbehne a už sa nezastaví 😀

susik77
18. mar 2008

cafte, aj moja je rychlik. ma 7 mesiacov a dnes sa s oporou prvykrat postavila na nohy.leze uz po celej izbe. Za aky dlhy cas odkedy sa vam deti postavili zacali chodit?
este mam problem, ze nemame v byte nic stabilne, o co by sa mohla opriet...myslite, ze sa nauci chodit aj bez toho?al. mam kupit choditko?

aponchie
18. mar 2008

jj uz chodila pomalicku 😔

ivca82
18. mar 2008

ahoj, tak moja malá sa tiež chce stavať na nohy, ale loziť ani za svet, sedi bez opory uz vyše mesiaca. Nemôže jej to nejako poškodiť kĺby keď by sme jej dovolili sa stavať? 😕

uhlikova09
19. mar 2008

ivca myslim ze pokial ona sama chce tak nie,len netreba nutit a nasilu stavat na nohy

ivca82
20. mar 2008

Sama sa pokúša, len som niekde čítala, že vraj môže predčasné stavanie na nohy spôsobiť problémy s kĺbami a chrbticou. Ale zase moja sestra chodila v 9. mesiaci 😵

uhlikova09
21. mar 2008

To bolo asi myslene tak ze my rodicia nemame predcasne stavat na nozicky,moj maly sa sam postavil v 7 mesiacoch-najskor v postielke,potom pri nabytku a v 10 m zacal chodit 😉 Ona pokial chce sama tak bud rada 😉 😉 😉

luculka
22. mar 2008

mna nasi nasilu nestavali,,,a sama som zacala v 8 mesiacoch 🙂

ivca82
22. mar 2008

no ste ma potešili, lebo naša dr. nieje nejak extra zhovorčivá 🙂 Tak len teraz to začne byť zaujímavé, 😀

uhlikova09
22. mar 2008

ano ivca to si bud ista 😉

lencici
22. mar 2008

Moja mala sa prvýkrat postavila na nožky asi na osem mesiacov. V chodítku behá ako splašená, chcela by už aj sama chodiť ale veľmi sa jej to nedaí nožky neposlúchajú 🙂

maca793
22. mar 2008

to je v pohode, mne začala síce v 10 mesiacoch sama chodiť ale od 7 mesiaca chodila za pomoci. do chodítka som ju vôbec nedávala.

iskricka55
23. jan 2015

Nas ma o dva tyzdne 9 mesiacov a ked mal 8 a tyzden sa postavil uplne sam v postielke a odvtedy sa stavia popri nabytku kde moze takze mame veselo, sedka stvornozkuje samozrejme tiez 🙂 😎

iskricka55
23. jan 2015

Samozrejme choditko nemame vobec, pretoze h8 nexceme, dufam zeto zvladneme aj bez neho heh

kaculda2
23. jan 2015

Moja dcerka zacala chodit ked mala 7mes. v 6.mes. zacala za dve ruky a neskor v 7mes. uz sa pustala a chodila sama. Ani ortoped na kontrole nechcel verit kym som ju nepolozila na zem a zacala pekne cupitat. Bola a aj je velmi sikovna. V ziadnom pavuku nebola, ja som proti akurat len co mala choditko ktore tlacila pred sebou. Inak aj sediet zacala v 3mes. a stvornozkovat v 4,5mes. Teraz ma 16mes. a pekne sa vie obliect do nohavic aj sa obuje, pozna zvieratka, veci ale rozpravat nerozprava. Nechce sa jej nejak do toho. Kazde dieta je v inom sikovne, neda sa porovnavat s inymi detmi. Radsej by som bola keby ze sa jej chce rozpravat a nie len stale ju nahanat a behat vsade za nou 🙂

monika2504
23. jan 2015

Som uz stara mama ale ako rodicia sme vela sportovali ,moja dcera bola od malicka slachovita ,silne ruky ,nemala ani 6 mesiacov a drzala sa v postieke paliciek a takto obchadzala postielku,sem tam capla na zadocek ale rychlo na nohy ,mali sme ist na kontrolu klbov a tiez som sa bala co povie pan doktor,nepovedal nic ,klbiky v poriadku a 7 mesacna chodila sama,v obchodoch mala prednost lebo bola malicka a kazdy sa cudoval,hlavicku tiez drzala rychlo,balila som ju nasiroko a tiez v pol 6 stacilo podat ruky a ona len na nohy....do teraz je sikovna mamina,dokonca na ZŠ vzdy prva vysplhala na lane....