Ptóza,alebo klesnuté viečko. Vaše skúsenosti

elinka27
18. jan 2008

Ahojte,chcela som sa informovat ci nema niektora z vas skusenosti.Moj malicky od narodenia zle otvara lave ocko,najprv ho neotvaral vobec,a lekari si mysleli,ze ho ma len zapalene, a potom postupne ho zacal otvarat, uz je to lespie od porodu,a niekedy to nieje ani vidiet ze by ho otvaral menej,no niekedy ked je lenivy tak ho otvara menej.Lekari u nho zistili podozrenie na ptozu,inak ma ocko zdrave a aj cez neho vidi.

waikiki
13. máj 2021

Ahojte, moja dcéra má desať rokov a veľmi chce ísť na operáciu, lebo jej to veľmi vadí, má spadnuté viečko na jednom očku... mám zmiešané pocity, keď som si prečítala komunikáciu, lebo to vyzerá že každý lekár hovorí dačo iné.. keď bola maličká, tak už sme riešili termín operácie na Kramároch a potom nám povedali, že možno nebude dovierať očko a bude jej vysychať, tak sme to nechali tak a sme to ďalej neriešili, teraz už ale začala sama hovoriť, že nechce mať také očko... je vôbec dakto na SK, kde sa človek nebojí zveriť dieťa v tejto veci...? ďakujem za každú reakciu

flegi
14. máj 2021

@waikiki Ahoj v BB je Dr. Izák, ale nemám s nim osobne skúsenosti. Syn má ptozu, má dva roky takže do predškolského veku to neriešime. Také sme mali odporúčanie od Dr. v Prahe. Tak skus na nete pozrieť jeho kliniku a napísať mail. Za konzultáciu nič nedáš... 🙂

waikiki
15. máj 2021

@flegi Ďakujem za info, skúsim aj túto možnosť. Teraz mi vybavili u jednej doktorky konzultáciu v BA, ale najprv máme mať vyšetrenie u neurológa, tak to teraz vybavíme a potom sa pôjdeme poradiť aj na viacej miest... malej to začalo veľmi vadiť teraz keď má 10 rokov, tak som zvedavá... keď mala dva rôčiky ako tvoj malý, tak len lekári skonštatovali, že keď jej to neprekáža v zraku, tak je to ok a to nemáme našťastie problém, len má veľké oči a už sa jej aj v škole stalo, že jej dajaký krpec povedal, že má oči ako mimozemšťan a teda dosť bola z toho hotová... ja mám pocit, že vždy boli deti k sebe nepríjemne úprimné ale v tejto dobe sú daktoré deti úplne utrhnuté z reťaze a s tešia, keď môžu ublížiť iným deťom...

flegi
15. máj 2021

@waikiki aj my sme boli na neurologii na vyšetrenie. Deti sú rôzne, aj mne sa stalo, ze už sa pýtali deti prečo ma také očko. Som zvedavá ake to bude keď pôjde v septembri do škôlky. A hlavne fotky, ja sa snažím fotiť ho tak, aby veľmi nebolo vidno že ma iné očko. Tak uvidíme.

adriana1501
17. jún 2021

Ahojte Mamičky . Už som tu prednedávnom písala, ale mala by som prosbu kto má po operácii ptozy či by mi nenapísal a neposlal nejaké fotky ako Vám to spravili 🙂 bola by som moc vďačná za každé info . S pár mamičkami už som písala ale ešte by som chcela vidieť viac . Naozaj Ďakujem a dúfam že sa niektorá ozvete . Malička bude mat 3 mesiace a v Nudch nám povedali že po roku až operujú tak čakáme.

petra844
26. mar 2022

prosim vas neviete aky dr to operuje v prahe alebo kontakt na neho?

zuzicka48
23. jún 2022

@lubah ahoj prosim ta ako pokračujete s ptozou? My mame tiez vylepovat tak by som rada o tom pokdcala

zuzicka48
23. jún 2022

@adriana1501 ahoj mame aj my ptozu, mohla by som ti napísať?

petra844
23. jún 2022

@zuzicka48 aj my mame ptozu mozeme si napisat sukromnu spravu tiez ma zaujima par veci 🙂

zuzicka48
24. jún 2022

@petra844 ahoj Ok super