Rýchlo sa unaví a potom spí iba polhodinu

vaness
4. apr 2008

Naša Vaneska má 5 mesiacov a cez deň vydrží byť hore tak 2 hod. a už je unavená a chce spať, tak ju uspím a za 20 - 30 min. je hore a znova tak 1,5 - 2 hod. hore a znova spať tak na 20- 30 min. Neriešila som to lebo spávala cez obed v kočári vonku aj 2,5 hod. ale teraz aj tam niekedy len tak 1 hod. A takto spí počas dňa min. 4x. Neviem či je to v poriadku. Máte niekto takýto problém?

sammy
4. apr 2008

Nenazvala by som to zrovna problemom, lebo aj u nas to tak je a uz som si zvykla 😀
Moja Monika zacala so systemom polhodinoviek od 2. mesiaca - vtedy ich mala tak 6 za den a trva to dodnes, uz si ani nerobim nadeje, ze sa to zlepsi. No uz asi 2 mesiace jej staci spat 3-4x denne po polhodine. A medzitym je tak 2-3 hodiny hore. Aj ma ukludnovali, ze ked sa bude viac hybat, viac sa unavi a bude dlhsie spat. Omyl 😀
Od narodenia je dost akcna, teraz az tak, ze uz sa dava na styri, cuva dozadu a pohupuje sa dopredu - dozadu. Vobec ju to viac nevycerpava, dokonca mi zacala spat horsie aj v noci posledny tyzden, takze som cela happy a kedy sa mam vyspat ja netusim 😅
Mimochodom, polhodinovky ma zakodovane aj vonku v kociku, tam si to vie predlzit maximalne na 45 minut, takze je to o drzku 😝

cazadora
4. apr 2008

vaness u nás je to naprosto stejné já si teda neřikam že je něco špatně prostě některejm mimčum stačí krátké zdřímnutí.(jen my nemáme čas na oddych😉 spinká ti v noci?jestli jo tak si myslim že je to ok

martina46
4. apr 2008

nasa tanicka tiez tak od 6tyzdnov skoro nespi, boli to take 20m inutovecky 2x 😕 😖 denne a poobede v kociari2 hodky. dnes zhruba do pol4 spala hodinu!!! teraz isli statom von, keby ostane doma, spi tiez tak max. hodku.

manka76
4. apr 2008

neviem ci to je problem ja to uz neriesim nasa Lucinka spava presne tak isto 1,5 - 2,5hod je hore a potom spi presne 30 minut zaspi aj sama nemusim ju uspavat niekedy jej to stopnem a mam taky dojem ze ma v sebe budik. vonku spi len ked sa jej trasie zadok 😀-ako hovori nas dedo ked sa vozi tak spi,ale akonahle vojdeme domov do vchodu tak je hore.

zuzka76
4. apr 2008

U nas to byvalo podobne, tiez maximalne polhodinovy spanok, ale zato mi prespi celu noc od cca 3 tyzdnov. Cez den mi teraz spava dva krat, ale vzdy sa preberie tak po pol hodine. Zacala som to riesit tak, ze ked zbadam, ze sa prebera, vezmem ju na ruky a chvilku ju pokolisem a zvykne mi znovu zaspat, potom spi este aj vyse hodiny. Takze spolu niekedy aj dve hodiny. No ale nie vzdy sa mi to podari. Niekedy je jednoducho vyspata po pol hodine 😉

jandalinka
4. apr 2008

Každé mimi je jiné.Naše Elinka mi takhle spí už od 2,5měsíce,že si zdřímne na 20-30min.A od 4měs.mi teď dokonce spí přes den tak max.3hod.(ráno 20min.,v poledne v kočárku 1,5hod a odpoledne tak 30min.)A večer se i stane kolem 3:00že se jí už nechce spát.
No tak snad se to zase upraví.Někdy už jí fakt počítám za ten den,že jsme naspali málo a říkám si,že večer bude chrnět jak medvídek,ale někdy i večer nemůže usnout.Hm.musím ji přes den unavit víc hraním 😀

martas123
4. apr 2008

naše ellinka si 30-ti minutovky zavedla řekla bych tak v 1 měsíci, jenom v kočárku spí dýl, ale i tam za těch 30 min otevře oči a to se musí začít drndat a ona zase usne. ale jak jsme doma, tak prostě tak po 2 hodinách vždycky na 30min odpadne. takže jsme zavedli 2x denně dvouhodinovou vycházku. 😉 po tom delším spánku bych řekla, že je víc odpočatá, ale těch kilometrů v nohách. 😝

majaaita
4. apr 2008

Vaness, takovýhle krátký spánek v tomhle věku stačí, zas tak se neunaví. Až začne lézt a později chodit, unaví se víc a spánek se natáhne - i když se zmenší počet spánků. Prostě vývoj 🙂 Spí ti krásně, je to úplně v pohodě 🙂

elinka27
4. apr 2008

vanes, a ja som si myslela,ze to len moj Jakub je taky,ale mame to presne tak isto.Cez den doma spi maximalne 20-30min a potom je 1,5 - 2hod hore.Vonku spi po cely cas,ale akonahle ideme do vnutra uz je hore.A my to tak mame od narodenia 😉

valhali
4. apr 2008

my to mame presne to iste kazde dve hodiny po 20 min skoro od narodenia,takze ja som bola v tom,ze takto to ma byt. Inu variantu som u nej este ani nezazila,takze som si zvykla 🙂

krista
4. apr 2008

Ahojky holky, tak koukám že nejsme vyjímka 😲 Ze začátku spala malá tak 3 hoďky, to mi vyhovovalo 😅 a teď přesně to co popisujete spí takových 30minut, někdy 45 a pak je vzhůru třeba 2 hoďky, v noci teda vydrží spát aspoň 2 hodiny, ale stejně jsem doufala, že bude spát dýl 😅
Musím ale říct, že aspoň v kočáru a v autě vydrží spát jak dlouho s ní jezdíme 🙂

elinka27
4. apr 2008

a ako to mate vonku?lebo moj pokial je na vzduchu tak spi a ani jest nechce, pokial sme vonku na prechadze vyriesim to jednoducho ideme domov a tam sa prebudi,ale pokial sme napriklad u svokrovcov na dome a tam spi na dvore, tak spi pokial ho vyslovene nedam do vnutra a potom ma moja svokra mudre reci typu,ze ho mam nechat ked spi a ze preco ho budim a neda si vysvetlit,ze keby ho tam necham pol dna tak on pol dna tam prespi 😠

webi
4. apr 2008

My mame to same. Nejdrive me to stvalo, ted jsem si uz zvykla a prispusobila se malemu. Hodinu po kojeni si proste potrebuje zdrimnout, rikam tomu 20-ti minutovky a pak je zase vzhuru. Kojim co 2 hodiny, takze je to porad dokola. Akorat ted v 5-tem mesici zacal spat odpoledne dele, od tech 14-15 si zdrimne nekdy i 1,5-2,0.

krista
4. apr 2008

Mě hlavně malá usne vždycky u toho kojení a ta si schrupne a pak je zase živá 😝
Venku právě taky spí dobře a minule jsem to i vyřešila tak, že jsem doma otevřela dokořán balkon a dala jí k němu (s kočárem bych na balkon nedostala) a tak ještě asi hoďku spala 🙂 Když jsme jeli první den z porodnice tak vydržela v autosedačce s námi cestovat 5 hodin bez jídla (lítali jsme po úřadech) no a teď toto 😀

ada.lubo
4. apr 2008

Ahojte maminy my máme to isté. v prvých týždňoch spal skoro stále, v druhom mesiaci nespal doobeda ani po obede iba vonku v kočíku 2-2,5hod. ale zase spal skoro celú noc, no a posledný mesiac spí pred prechádzkou asi pol hod., von 2-2,5 hod. no a po prechádzke znovu asi pol hod. ale zase sa začal budiť v noci ☹ tak neviem čo je lepšie ak spí trochu cez deň a v noci sa budí alebo cez deň nespí vôbec ale prespí celú noc 😀

filipi
4. apr 2008

Ahojte, mne malá spí presne tak isto ako to tu popisujete akurát s tým rozdielom, že mi to máme aj v noci. Jedine vonku spí v kuse 2 - 2,5 h. Vydrží fakt dlho byť hore jedine neviem dokedy to vydržím ja.

iffka2002
4. apr 2008

filipi, nie si sama.. s tym, ze nasej zacina noc o 00:30 a konci 7.00 🙄

edita33
4. apr 2008

ahojte.moje dve deti tiez toho nenaspali vela,kamoskin maly 3 rocny spi 3 hodiny co ona stihne porobit toho dost a moj 2 rocny spi 30 min.ked je uz velmi unaveny tak potiahne hodinu,a ten starsi bol taky isty,nezmar. ☹

bystricanka
4. apr 2008

ahojte....aj moje dieťa tak spávalo. Po polhodinke vyspatý. A ked spal 45 min, tak to bol zázrak.A teraz ked už je väčší sa mu to začalo upravovať. Doobeda spí takú hodinku a poobede 45 min. Ale stačí mu to. 🙂

nataly
4. apr 2008

ahojte, náš maly tiež spinká presne 30 minút. Ale ked je v kočiari vydrží aj 4 hodiny, tak vôbec neviem čím to je 😨

zuzidr
4. apr 2008

Emmka má 10mes.a spí mi doobeda 30min. a poobede 30min. a niekedy si pred večerným spánkom ešte hodí dvacku 😀 😀

závidím babám,kt. spia detičky aj 2-3hod.v kuse,aspom stihnú niečo porobiť 😉 😅

edita33
4. apr 2008

ja za tu hodinku co maly spi rychlo nahadzem do hrnca,,, a utekam na net,lebo ked je hore tak ma tu nepusti alebo musi tu sediet so mnou,tak si uzivam aspon tu slabu hodinu,

biba12
4. apr 2008

Nas maly mal mesiac a nespal cely den,zalomil az o 17 hod a potom spal s tym, ze 2-3 krat sa zobudil. Po 3 mesiacoch nam cez spaval tak, ze 2hodky hore, 20 minut hajal. Teraz je hore 3-35, hod a spi cca 45 minut doobeda a 30 minut poobede. V kociku spi 30 minut a potom chce pozerat okolo, popripade sa pyta von z kocika/ bud na ruky, alebo do nosica. V noci spi tak, ze k nemu vstavam niekedy aj 7 krat, niekedy 3 krat, ako kedy. Ale hladny nie je, len chce citit niekoho pri sebe a dozaduje sa chytania za ruku a po chvili zaspi. Katastrofa. ALe inak je to mile, zive dieta a vyzaduje veeeeeeeeela pozornosti a casu.

edita33
4. apr 2008

čim deti rastu tak si menia režim spanku,tak dufam ze aj moj maly motorček bude spat dlhsie,

evi3
5. apr 2008

kockz, ani neviete ako stema potesili 😉 , tiez mame takyto rezim, doobedu 30, potom na pochodaku v kociku 2-2,5, a poobede 30. Takze viem, ze na tom nie som takto sama, je pravda, ze nic moc sa doma neda stihnut, ale to chvilu vydrzim a ked bude mobilna tak si naivne myslim, ze sa trochu zabavi aj sama 😉
Ale v noci zase spi krasne, a budila sa vlastne len prve 2mesiace

pipisek
5. apr 2008

tak u nás v 8měs. tak 2-3x půl hodinky přes den a v noci spí mizerně, budí se 2-3x za noc...tak nevím, co s tím, asi vydržet, ale někdy je to fakt těžký!!!!

nevesta
5. apr 2008

Tiez sme mali donedavna pol hodinovky, ale cca od 5. mesiaca si da niekedy aj 3 hodinky cez obed a potom je hore az do kupania...

petrolejka
5. apr 2008

Naše Týna (2 měsíce) skoro od narození přes den spí minimálně. Jak píšpu holky ... tu půlhoďku dopoledne, odpoledne a někdy k večeru- V kočárku spí lépe. Pokoušela jsem se zavádět delší odpolední spaní v postýlce, ale nechce. Zato v noci spinká krásně, máme už 1, někdy 2 kojení vnoci, kdy se napije a hned usne, takže paráda. Přes den všechno dělám v letu, každá minuta dobrá, ale dá se to ... někdy se sama zbaví v lehátku nabo nadece s hrazdičkou. Je to prostě člouš. 😀

megee
5. apr 2008

ahoj holky tak malej mi tak spí taky zhruba od těch 2 měsíců, ale pak usne kolem 17:30 a spí s přestávkama na jídlo až tak do 6 hod. ráno, takže to spaní přes den neřeším....

lu777
5. apr 2008

tak my máme poslední asi tři týdny totéž 😝 v noci spí poměrně dobře, asi 10 hodin, ale přes den sem tam půlhodinka. chvíli usíná, pak usne, nato je hned zas vzhůru.. prostě takový chaos v tom má.. přemýšlím, že i přes den ho zkusím dát v určitou hodinu do postýlky, aby se naučil, že má spánek okolo oběda a pak jeden kratší odpoledne.. takhle to doporučují v knížce Každé dieťa sa vie naučiť spať, teď to čtu..
Matýsek bývá neklidný a píší tam, že čím neklidnější dítě, tím víc rigidní režim potřebuje..

jinak já bych to taky neřešila, mně by nevadilo, že se přes den nezastavím, protože v noci se budí jednou nebo vůbec... ale přes den vidím, že je přetažený a v mizerné náladě, prostě potřebuje víc spát i přes den ve svém věku