Rýchlo sa unaví a potom spí iba polhodinu

vaness
4. apr 2008

Naša Vaneska má 5 mesiacov a cez deň vydrží byť hore tak 2 hod. a už je unavená a chce spať, tak ju uspím a za 20 - 30 min. je hore a znova tak 1,5 - 2 hod. hore a znova spať tak na 20- 30 min. Neriešila som to lebo spávala cez obed v kočári vonku aj 2,5 hod. ale teraz aj tam niekedy len tak 1 hod. A takto spí počas dňa min. 4x. Neviem či je to v poriadku. Máte niekto takýto problém?

blumka
8. apr 2008

susika, toto myslim ze je od Giny Ford, ale to tak sedi na mozno dvoj, trojmesacne babo...jasne ze starsie uz nebude chciet po dvoch hodkach spat 😉

zuzka99
8. apr 2008

my máme 3-mesačné a zhruba to sedí

máme to takto:

nočný spánok dieťaťa 20.00-7.00, - vždy
ranný spánok 9,30 -10.30, - vždy
obednajší spánok 13-15,30, - v kočíku, pokial je vonku hnusne a nedá sa doma spí menej
poobednajší spánok 17-17.30 - niekedy, ak nie zaspí už o 19,00

ale to až po nastolení režimu, dovtedy to boli tie sem tam polhodinové spánky, samozrejme ked niekam ideme (napr. aj k doktorke) je to celé poprehadzované, ale snažím sa to takto udržiavat. a dokedy má tento režim platit susika? fakt si neviem predstavit napr. ročné dieta takto dlho spinkat

blumka
8. apr 2008

zuzka, tak mi mame tie casy zhruba take ako vy, len s tym rozdielom, ze doobeda aj poobede to je len pol hodka max 45 min ale cez obed dnes napr poyiahla az do 16:00

elinka27
9. apr 2008

mne by ani nevadilo,ze maly spi tak max. 30min,keby ten zvysok casu dokazal stravit inak ako vyzadovanim si mojej pozornosti.Dam ho do hrazdicky a tam vydrzi maximalne pol hodinu a potom zvysok casu ho pretriasam na rukach alebo v kociku aby som ho nejak zabavila 😠 ja nestiham skoro vobec nic, som rada ze sa najem 😉

zuzka99
9. apr 2008

elinka, tak to bud rada za pol hodku v hrazdičke. nášho to baví tak 5 min. a potom začne tak zvlášte zúriť a trieskať do toho, že neviem či sa toho bojí alebo ho to nebaví alebo sa naopak teší. ja si zavtedy stihnem maximálne zaliat čaj

marcelirv
9. apr 2008

ahojte baby ja ten problém až taký nemám ,moj chlapček Dávidko má 4mes a mi spí aj cez den 2-3hodinky niekedy aj viac ale to len doobedu a po obede spí len hodinku a ale hlavné je že mi spí celú noc ked ho dám spat večer o 9-tej tak mi spí do rána do tej pol osmej 😅

susika
9. apr 2008

blumka-neviem od koho to je. to som našla niekde na nete.netuším, na koľkomesačné bábo to može platiť.moja malá má už vaic ako 8 mesiacov a stále spáva tak po 2,5 hodinách. 3 hodiny bdieť, to je už na nu dlho

elinka27
19. apr 2008

tak my posledny tyzden trhame rekord, maly zacal spat uz po hodine ale len doobeda a poobede, zvysok musime ist von aby zaspal 🙂

schwarzovka
19. apr 2008

ahojte, koukám, že je to opravdu všude skoro stejný...malej ma taky po tech 1,5 -2 hodinkach 30minutovku, ale nastesti spi i po "obede", tak od 13 do 16 a pak zase pulhodinovky a vecer usne okolo 21 a spi (s prestavkama na mlicko) az do 8 🙂

lu777
20. apr 2008

tak koukám, že to taky máme podobný 😀 akorát že u nás to bylo 2x půl hodiny dopoledne a pak tak půlhodinka odpoledne, pak už neusnul a byl vzteklý a vyžadoval pozornost pořád, mnul si oči, ale usnout nedokázal....maximálně na pět deset minut a probouzel se s brekem ať jsem dělala co dělala

tak jsem zkusila nastavit napevno časy jídla (což se vcelku dá, jsme na UM) a do postýlky dávám striktně v 19.30 plus mínus čtvrthoďka.. večer hysterický řev, někdy i hodinu, hodinu a půl.. byl prostě tak přetažený z toho odpoledního nespaní, že nemohl usnout 😝

takže teď jsem se snažila najet na režim 19.30-6.30, pak 10-11 a 13-15.30 (tak nějak to i doporučila doktorka)... několik dní se to podařilo,ale to jsem ho musela fakt krutě budit, aby nespal ty destiminutovečky během dne...

mám pocit, že je na to malý, že nevydrží vzhůru dýl než ty 3 hodiny maximálně, takže asi opravdu ještě potřebuje třeba 8.30-9.30 a pak 11-12 a odpoledne 13-14 a 17-17.30...

fakt ale je, že když si hlídám, aby neusnul dřív než za dvě hodiny, tak pak spí půl hodinu určitě a vypadá to, že hluboce

takže zkusím tenhle režim... akorát mi připadá, že se zas budu o něco snažit a pak za dva měsíce už stejně bude spát jinak 😝 mně by bylo jedno jak spí, kdyby pak nebyl přetažený a nepobrekával celé odpoledne a večer nebyl ten řev 🙄 😅

ivetah
27. apr 2008

ahojte,
tu je stranka, na ktorej sa o spankovom rezime pise: http://www.koliska.sk/Spanok_Gina/rezim.htm
aj nasa Terezka ma pol-hodinove spanky, ona ten poobedny ma rozdeleny takto: 15:00 - 15:30 spinka, 15:30 - 16:30 kuka na svet 🙂 , 16:30 - 17:00 spinka (tento sa niekedy posunie na 17:00 - 17:30).
a je fakt, ze ak spinka cez den viac ako 4,5hodiny, tak je vecer problem so zaspanim.

mandragora
28. apr 2008

Holky můžu vás uklidnit,že to přejde.můj první syn spal třikrát denně půl hodinu doma,ale když jsem s ním jezdila v kočáře,tak spal i tři hodiny,ale musela sem s ním jezdit.ted u druhého máme to samé,v postýlce 20-30 minut,ale v kočáře za jízdy i tři hodiny.
prvního syna to přešlo v roce,fakt začal spát jednou denně po obědě i tři hodiny a vydrželo mu to do pěti let,pak už musel přestat,protože byl předškolák.i ted to někdy zalomí.
věřte,bude líp 🙂

dididi30
28. apr 2008

baby......moja dcera mi prespala celu noc od 3 mesiaca, cez den nelubila spat a to jej aj ostalo do roka cez den vobec nespi a ked tak to raz za rok alebo v aute...inak zaspi pekne okolo 8 vecer a rano ju neviem zobudit, cez vikedn potiahne aj do 10 hodiny, no je to zazrak 😀 ....mam dojem ,ze syn bude pravy opak a ked hej tak ma porazi 😝

krista
21. dec 2008

flor1 • 1d • Dnes v 11:09
Ahojky,potřebuji poradit nebo nějaké info...Malý mi ve dne vůbec nechce spát, snažím se mu stanovit režim, většinou stějně vstává a usíná..Tak jsem si říkala, že dopo po 3 hodkách co je vzhůru uspíme...no, on trochu unavený je, tak uspávám, musím nosit, položím, probere se..a furt dokola, učím ho, aby usínal sám, tím se úplně probere, takže spí max.10 min a to né v kuse..Takže usne většinou a po poledni, pak po 3 hod a pak až večer..celkově nespí ani hodinu, nikdy nebyl spavec..ale že bude bdít celé dopo??!! Vždyť má přece ještě chrápat..nevíte co s tím? Nebo je to normál a nemám to hrotit..nechat ho prostě vzhůru...
Kdyby aspoň spal celou noc..to k němu vstávám min.4x ☹
Díky

alishia • 1d • Dnes v 11:13
Ahoj, hele me malej v postylce spi taky max.. 20min. a v kocarku spi treba hodku a pul v kuse. Ale za den dal stejne tak max. 3hodiny v tech 5 mesicich. A chodil spat taky po trech hodinach. V noci se mi budi kdyz se nahodou nejak blbe otoci nebo kdyz mu vypadne dudlicek. Vem ho do kocarku. kamoska se taky porad divi ze ji mala nechce spat, ale kdyz s ni nechodi ven tak se nemuze divit.

alishia • 1d • Dnes v 11:14
ja maleho nechavam spat na balkone, nebo pred barakem, a driv sem mela kocarek doma a v nem mi taky spinkal dlouho.

saska.t • 1d • Dnes v 11:19
flor, sme na tom rovnako, akurat cez den spi 3x po 20 min. a to je vsetko, v noci chvalabohu ok, ale v kociku tiez vydrzi driemat 20-30 min. a to je vsetko ....
Ked bude starsia snad to bude lepsie ... 😉

flor1 • 1d • Dnes v 11:19
Kočár nepřipadá v úvahu...už je odložený přes 2 měsíce,sem tam ho zkusíme, ale jen co ho tam položíme, tak šíleně řve a řve..klidně tam vydržel řvát i přes půl hodiny..takže to na nás nefunguje... 😅

flor1 • 1d • Dnes v 11:20
jj..snad se to zlepší...předtím mi usínal i v Ergu, ale teď když všechno sleduje a jdeme ven, tak čučí a čučí..a dopo fakt nezatuhne..chjo

berenika39 • 2d • Dnes v 11:46
ahoj, nám se ted taky spinkání přes den zhouplo...byl spáč, dopo dvě hodiny, odpo tři hodiny a usínal v kídku sám v pelíšku...ted je najdnou strašně akční a chce všechno vidět a zkoumat, myslím že to je tím věkem - je těch podnětů moc a nestíhají to vstřebat, jsou rozrušení. Ted spíme 2x denně max hodinu a stačí m to, mimo to je veselej. Vydrž, mění se to s věkem.

flor1 • 1d • Dnes ve 12:00
To doufám, právě že už redukuju spánek na 2 x denně..aby spal déle...no sice spí 2xD...ale jen odpo..
Mé plány byly, že bude spát dopo i odpo..no jde vidět, kdo je u nás šéf 🙂
Všude právě čtu, jak se spánek u dětí důležitý a že když spí dobře přes den, tak spí krásně i v noci..No, režim na něho asi nefunguje..

fifinna
21. dec 2008

flor, a neskusala si ho uspat skôr ako po troch hod. ? Mozno je uz az moc unaveny a preto sa mu neda zaspat. Mne maly zaspaval po 1,5 az 2 hod. On sa este len uci spat. Väcsinou skoro vsetky deti maju take 20 min. spanky, len treba prist na to co by mu vyhovovalo, aby spal dlhsie. Mne ked zaspal a po pol hod sa zobudil, tak som mu dala prsnik, napil sa a spal dalej. Casom si ten interval sam predlzil. Ak u tvojho nic nezabera, tak pockaj on sam pride na to , ze potrebuje dlhsie spat, sice bude to mozno az v jednom roku, ked prejde na rezim raz za den.

kim
21. dec 2008

Mě Daník spával přes den dlouho jen jako čerstvé mimi, už od nějakého 2-3 měsíce spí pouze půl hodiny, spával 4x za den - to byla hrůza, spal jen v kočáře, takže jsme furt lítali ven a domů 😖 ale bylo jaro/léto, tak to nebylo tak hrozný, říkala jsem si, že čím bude starší, tím to bude lepší a postupně bude spát dýl a třeba jen 2x za den...prdlajs 😀 bude nám rok a spíme 2x denně 11:30-12 a 15-15:30 takže pořád půl hodky, už ani nedoufám, že se stane zázrak a malej bude spát jednou denně po O třeba 2 hodky v kuse 😢 😢 mají to v hlavě nějak naprogramované či co 😒 ale v noci je to paráda, to spí 13hod v kuse!!!!!

ma76
21. dec 2008

Podobne kim...Dnes spala zazrakom v kočiku 1,5 hodiny inak su to 4x20min. 😉 ale zaspi aj v postielke.

reruna
21. dec 2008

Ahoj, Míša je taky nastavený na půl hodinový spánek, jenom výjimečně, hlavně venku v kočáru spí dýl, taže teprve teď v 15 měsících přecházíme na spánek 1X za den, ale občas se ještě podaří i 2X, takže žádné polední dvouhodinové spaní u nás taky nehrozí, asi jako u kim. V noci naštěstí spí, minimálně 10 hodin v kuse.

lenocka80
22. dec 2008

Tak aj ja sa hlasim do klubu pol hodinky spiacich babatiek 🙂 Ovsem v kociku za chodze aj 2, 2,5 hod. My to mame ale o to horsie, ze zaspava len na rukach...som uz z toho hrozne nestastna...skusam uz aj tu metodu z knihy co tu na konikovi bezi...ale ja na to nemam akosi nervy...Mate s tym niekto skusenost? Predlzil sa potom spanok...? Vlastne mozno by mi ani nevadilo, ze spi len pol hodku, len keby konecne zaspal sam...Ma to vobec vyznam, nechat ho plakat hodinu, ked i tak spi potom len 30 min.?

mikalove
22. dec 2008

s tým spaním to je fakt strašné,mne spí malá 3x za deň v kočiari,musím ju pohojdať,tiež to boli donedavna len polhodinové spánky,no teraz sa to zlepšilo,niekedy spí aj dve hodiny,najčastejšie však hodinu.mi sme skúšali nechať vyplakať v postielke,ale aj ked plakala hodinu,nikdy nam tam nezaspala,tak už to nerobíme.som zmierená s tym ,že ju musím uspavať,hadam sa to zlepší...

flor1
22. dec 2008

lenocka80 : no, ten můj prckek uíná taky jen v nárůčí, nechala jsem ho nedávno jakože ,,vyřvat,, ale byl úplně neštastný a myslím, že by vydržel řvát pořád...Tak teď mám novou techniku, uspávám v náručí, položím do postýlky, když není úplně tuhý...vždycky se probral, řev a musela jsem nosit...teď ho položím, ozve se, hned mu vratím ovečku k obličeji a usne...snad to vydrží a pomalu a bez řvaní se dopracuju, že bude usínat sám..Segře se to tak povedlo...Jestli se nám spánek prodlouží,tak bych byla ráda...noteď si říkám, hlavně když bude spát v noci 😉 Začal se mi budit, jakože na kojení...ale hlad nemá..tak budeme v noci omezovat..

lenocka80
22. dec 2008

Len ja zacinam mat pocit, ze to uz akosi nezvladam...Nechapem preco nezaspi cez den sam, ked vecer po kupani nema s tym ziadny problem, to vtedy ho len polozim do postielky, niekedy sa chvilu hra a zaspi a niekedy len po polozeni sa otoci a spi...samozrejme o hodku je hore a caka ze pridem dat cumlik...o dalsiu hodku znova...a o pol desiatej desiatej ho uz musim zobrat k sebe do postele lebo inak bude rev...A pri mne sa tiez budi zhruba po dvoch hodkach...ked spi tri tak nechapem....Ale kojim uz len o jednej a potom rano o siestej...ale i tak sa budi. Niekedy pomoze, ze mu len zmenim polohu a spi dalej a niekedy sa nevie nijako ulozit, tak ma kvaka, skriabe...to je hrozne...uz som z toho fakt zufala. A s tym vyplakanim mam pocit, ze on place co den horsie...dnes sa mi dokonca povracal ☹ Uz sa zacinam citit ako otrok a nie ako matka...

flor1
22. dec 2008

A jo, tak to tě chápu...já už jsem právě taky z něho nervní...když jsem ho třeba uspávala pořád dokola...říkám si, že musím zakročit rychle, aby to nebylo ještě horší...
Vím, že nemůžu radit, ale asi bych to teď týden nehrotila, jakože bych ho nenechala plakat a neber si ho k sobě do postele..já to taky dělala, a pak jsem si říkala, že nee...musí si zvyknout na postýlku. Večer ho máš asi hodně unaveného, tak ti usne sám, tak je to supr, já uspávám i večer, jde vidět, že to umí..tak ho v tom podporuj, máš nějakého plyšáčka? Přeji ti pevné nervy a doufám, že to bude brzy jen a jen lepší 😵

flor1
22. dec 2008

Jo holky...ten noční spánek v kuse vám závidím...taky mi tak spával a včera se budil co 2 hodky ☹

fifinna
23. dec 2008

lenocka, to si ty, co ti spal len v kociku ? Kolko krat ti spi cez den teraz ? Je to namaha uspat na rukach, môj stale zaspava na cici. Ak ho to neodnaucis teraz, tak ti bude este dlho zaspavat na rukach. Ale ja tiez nemam nervy nechat maleho vyplakat. Raz som to skusila, zaspal a spal hod. a stvrt v kuse a potom bolo uz po spanku. Ked ho uspim na cici a prebere sa tak mu dam znova cici a spi dalej a prespi tak aj tri hod. Tak mi to zatial vyhovuje.

lenocka80
23. dec 2008

Hej to som ja co spi len v kociku 🙂 No spi tak, rano vstane o siedmej, tak okolo deviatej ho uspim a spi pol hodky, potom naobed idem s kocikom, tam spi 2,5 hodky a potom este 16.00 ho znova uspim na pol hodky...Je to uz na nervy. Inak dneska som ho nechala plakat, tak plakal hodku a pol a spanok ziadny a to bol cas kedy mal byt v kociku, co je vlastne nauceny...ale potom o pol druhej mi zaspal skoro pri jedeni 😀 tak som ho dala len do postielky a spal hodinu...zaaazracne. Ale inak pocuvat ten plac, to je horsie ako porod ☹

claudinka
25. dec 2008

moj drobec spava doma tak 2x 45 minut a vonku vydrzi tak 2 - 3 hodinky v kocari.. doma tolko nevydrzi..

saska.t
25. dec 2008

Kocky budte radi moja mala spi 3x25 min, ale v noci spi celu noc chvalabohu ....

claudinka
25. dec 2008

saska to dufam aj nas caka 🙂

many
25. dec 2008

ahoj holky - my přes den taky spáváme jen půl hoďky,vždy po dvou hodinách,takže mi spí 4x 30min a v noci už spí díky bohu dýl a doufám,že to tak zůstane 🙂