Rýchlo sa unaví a potom spí iba polhodinu

vaness
4. apr 2008

Naša Vaneska má 5 mesiacov a cez deň vydrží byť hore tak 2 hod. a už je unavená a chce spať, tak ju uspím a za 20 - 30 min. je hore a znova tak 1,5 - 2 hod. hore a znova spať tak na 20- 30 min. Neriešila som to lebo spávala cez obed v kočári vonku aj 2,5 hod. ale teraz aj tam niekedy len tak 1 hod. A takto spí počas dňa min. 4x. Neviem či je to v poriadku. Máte niekto takýto problém?

megee
5. apr 2008

tak vyzkoušet to určitě můžeš a uvidíš nám se tohle nepodařilo aby spal v určitou hodinu...

artuse
5. apr 2008

ahoj holky,
musím se přidat, naše malá spí taky půl hodinky, přesně jak píšete - je tak dvě hodinky vzhůru, někdy i víc a pak dá nanejvýš půlhodinku 😔 někdy je to max. 40-45 minut - to hlavně v kočáře, někdy třeba doma jen 20minutovka 😅 dřív spala alespoň dopoledne dýl, ale posledních asi 14 dní je to takto, v noci jak kdy, ale přes den ji prostě nedonutím víc spát, je prostě úplně čilá a také dost akční...

kim
5. apr 2008

Ahojky taky se přidávám...zatím mám malého na gauči, kde má hrazdičku a hračky, vždycky si hrál a jak začal kňourat, dala jsem dudel a on usnul na půl hodky, max. na těch 45 min.jak píšete 😀 no tohle tak 3x za dopo a pak 2x odpo po kočárkování..no ale nějak začíná špatně usínat, začne sebou mrskat, vyvalená kukadla a nejde mu zabrat.Dnes tu mám mamku a ta mi poradila dát ho právě do postýlky, že na gauči má hrací koutek a tak by měl mít jiné místo, kde bude vědět, že se tam spí...no takže když zase nastalo vrtění a nemohl usnout, dala jsem ho tam a světe div se, zabral, sice tak za 10 min., ale jo..takže začnu dávat do postýlky i přes den, ač jsem byla proti tomu, ale kde by pak spal, až by se otáčel, na gauči už těžko, aby mi nezbuchnul 😖 no takže uvidíme, zda se ten spánek i tím třeba trochu prodlouží, ale nespoléhám na to 😀

dendula
5. apr 2008

ahoj dievčata.Moj mali ma 7mesiacov a doma mi spi tiež tak 30minut a tak 4h je hore.A v noci sa mi budi každých 5hodyn.A ked sme vonku tak mi vydrži tak 2hodiny spat.

silvia123
5. apr 2008

Aj môj malý sa kedysi budil každú chvíľu, nespával ani pol hodinku a potom chcel po 2- 2,5 hod. zase spinkať, uspávanie bolo náročné, už som mala toho dosť, tiež som si prečítala tú knihu každé dieťa sa vie naučiť spať a v tomto mi pomohla. Jednoducho som si vytvorila denný režim, ktorý prísne dodržiavam a darí sa mi už skoro 2 mesiace. Každé ráno vstávame okolo pol 7, -7 hod., spinkať ideme o pol 10, 10 hod. a to na 1 a1/2 hodinu - zo začiatku som sa s ním chodila vždy prechádzať , vonku na prechádzke nebol žiaden problém so spaním, dokedy sa mu "riťka natriasala dovtedy mi spal a poobede som ho dávala spinkať okolo 3 hodiny a to mi vydržal spinkať 1 hodinu, no a potom ho nechám riadne unaviť 4,5-5 hod. a večer velmi rýchlo zaspal, ani som nemusela používať tie drastické metody, že nechať dieťa plakať, pravdu povediac skúšala som to ale nemala som na to nervy, skôr zaberalo to že som ho nechala poplakať len nejakých 5 minút a to už bol taký ustatý, že keď som ho zobrala na ruky okamžite zaspal, tak som nevidela dôvod nechávať ho dlho plačkať. Denný režim vrele odporúčam, samozrejme že každé dieťa je iné a na niektoré nezaberá nič, ale mne to naozaj veľmi pomohlo, doteraz malého poobliekam a dávam spať von, alebo pri otvorenom okne, na prechádzky nie je vždy čas a vonku vydrží dlhšie spinkať a čo sa týka uspávania - tak dám do kočíka a väčšinou zaspí okamžite alebo stačí prejsť po bránu a už spí, nie ako predtým polhodinové natriasanie na rukách a obrovský rev.

susika
5. apr 2008

ahojte.aj moja malá tak spáva.v tú istú hodinu a rovnako dlho.30-45 minút.ked som s nou vonku, tak je to to isté. možem sa aj rozkrájať, dlhšie spať ani vonku nechcela. ale teraz už asi dva dni je nejaká ospalá, asi jarná únava 😀 a vonku dokáže prespať aj 2 hodiny.tak idem domov na krmenie a ked je vonku pekne, tak zasa po nejakej hodke idem von, lebo dnu by zasa spala len pol hodiny a bola by mrzutá.

inak s uspávaním nemám problém. po 2,5 hodke je už unavená, položím do postielky, odídem a ona sa trochu povrtí a spí.režim funguje.nemala by som nervy na drastické "minutkové"uspávanie.

alami
5. apr 2008

vaness - prečítaj si knihu každé dieťa sa vie naučiť spať - získaš ju v rovnomennej téme - tam je popísaný aj denný spánok, malo by ti to pomôcť. - jednou vetou zhrnuté: dieťa by malo mať medzi spánkom 3 hod pauzu a mať pravidelý režim spania...hlavne toto je pre teba - teda skús ju udržať bdelú 3 hod po zobudení - zabávaj ju, nos na rukách, aby nezaspala...alebo aspoň tak dlho, ako sa dá a postupne predlžuj na 3 hodiny. potom ti bude spať isto dlhšie. Možno to znie kruto, ale nám to stačilo urobiť jeden deň a na druhý už spal tak, ako mal ...a teraz vie, že keď je 10hod, tak spíme...zvykol si a vždy o 10 ľahko zaspí(spí do 12tej)...a potom zase o 15tej...

silvia123
6. apr 2008

Alami - Presne tak sme zacinali aj my a ide to 😉 teraz je hore aj štyri hodiny bez problemov, uz je väčší.

sammy
6. apr 2008

Alami, predstav si, ale u nas to nefunguje. Monika je schopna vydrzat aj 3-4 hodiny hore, no potom je taka unavena, ze nevie zaspat a strasne pri tom protestuje. A nakoniec si odspi polhodinu a funguje dalej. 😲 Neraz som to skusala.
A ako som pisala, zacina uz lozit, hoci este nema 6 mesiacov, ale vobec ju to neunavuje a nema potrebu spat viac. Ja mam asi nezmara doma 😲

evi3
6. apr 2008

Hm, tak 3 hodinovy odstup od spania nefunguje ani u nas, da si svojich 30 a pokracuje v zabave. A so zaspavanim ako takym byva problem vynimocne, vacsinou zaspi sama do 10min. po vlozeni, pospi si 30 minut a potom ju pocujem ako si rozprava, len v tom kociku vydrzi dlhsie, ale vzdy po 30min. sa zobudi aj tam, ale vzdy ju pohyb uspi a potom uz spi tie 2hodky. A vecer tiez zaspava v pohode a v noci sa nebudi 🙂

alami
6. apr 2008

tak som nepomohla ☹

kachnik
6. apr 2008

Ahojky, tak i já se přidávám do klubu půlhodinkového spánku. Přes den několikrát má svoje půlhodinovky, mezi tím si hrajeme a papáme. Když už po hraní začne kňourat a začne se šudlat k plínce, kterou má u sebe, tak poznám že chce spinkat. Po večerním koupání usne a spí do 3,30 většinou, a pak kolem 6.30 - 7.00 je vzůru a začne nový den hlasitým povídáním. Zkouším různá místa, taky po obídku do postýlky,ale je to stejné, delší jak třičtvrtě hodinky to nikdy nebylo. Jen v kočáru, když jezdím déle jak hodinu, tak dobrý, to se během jízdy vzbudí, kouká a pak ho ještě povozim a zabere, doma většinou dospí na balkoně nebo v ložnici u otevřeného okna, ale jak vypadne dudl, tak řve 😀

petulienka
6. apr 2008

vaness,

nas Jakub je presne taky isty. V noci pekne spinka, cez den ak nejde von tak si pospinkava tak len po pol hodnke a prve mesiace vonku prespal aj 4 hodiny, teraz uz len hodinku... 😉 Neboj je to ok 🙂

leninn
6. apr 2008

My jsme na tom také stejně...
ráno se probudí a hrajeme si a po těch 3-4 hodinách začne být unavená a ňoumat si očka, dám jí papat a usne tak na těch 20-30min...a tak se to pořád opakuje celý den.
Dřív si pospala aspoň v kočárku, ale teď už také moc ne...probudí se a chce koukat, takže často začne i brečet...a já jsem někde v půlce trasy...je to už svéhlavý tvoreček 😅 😉

zuzula
7. apr 2008

baby mozete sa tesit ten spanok sa postupne predlzi 😵 teda aspon u nas to tak bolo...dlhe mesiace mi maly spinkaval 30 minut, maximalne 40 - a dlhsie ani za svet, hoci by bol neviem ako unaveny...
a ked mal 10 a pol mesiaca tak zrazu z nicoho nic zacal spinkat hodinku, niekedy hodinku a stvrt doobeda aj poobede - takze po 11 mesiacoch mame konecne rezim 😉

janka07
7. apr 2008

kocky, ten isty problem mame aj my a trva to uz asi 2 mesiace......pohra sa tak hodinku a pol az dve a potom uz je strasne unaveny, ale sam nedokze zaspat, musim ho uspavat a aj to s placom a spinka max. pol hodinky....je to na nervy, lebo nic nemozem spravit..... 🙂

lubkaaa
7. apr 2008

tiež sa pridávam.. my cez deň spíme iba 20-30minutovky, kočiar 45mi. a v noci maximalne 2,5hodiny a to len raz.. potom sa budime každu 1,5hodinu aj skor.. a niekedy mam teda sto chutí dať jej nejakú krupicu alebo čo..aby dlhšie spala.. (HAMI HAJAJA NEZABRALA..)

a nebudi sa vam niekomu babo v noci s tym že šermuje rukami okolo seba? lebo posledne dni.. 🙄 🙄

lubkaaa
7. apr 2008

inak ja strašne zavidim tym, čo píšu, že"v noci niekedy prespalo 8hodín a teraz už len 5.." ja by som vyskakovla po strop, keby som mohla povedať: "v noci prespala 3 hodiny v kuse.."a bez mrnčania plačov atď.. 😔 🙄

janka07
7. apr 2008

lubka, my s tym sermovanim ruciciek a haadzanim sa bojujeme uz dost dlho..... ☹

lubkaaa
7. apr 2008

janka a nezlepšuje sa to? nič ste nevymysleli ? ☹

janka07
7. apr 2008

my sme predtym mali trosku problem s kakanim, teraz uz je to lepsie, lebo uz aj prikrmujeme, ale aj tak nic moc.....chodime spinkat medzi pol 8 - 8 a pekne spinka do polnoci, ale potom sa zacne hadzat, poplackavat, ocka ma zatvorene, ale mrnci a akoby si nevedel najst miesto....skusila som ho prikryvat najprv s dekou, potom s lahkym paplonikom no akosi nebadam ziadnu zmenu....a este po polnoci si dost casto pyta papat.... ☹ 😠

lubkaaa
7. apr 2008

tak Ta aspon potesim-bud rada, ze Ti pospi od 8. do 12.. to su 4 hodiny.. to u nas neexistuje, o22,00 ideem spat a o 00,00 uz papame..potom 1,45, 3,00 ...atd.. skoda reči..a to ked dopapame,m spi 5minut a potom začne trepať rukami a ja na nu pozeram ako teľa a neviem čo robiť-hlavne keď ju berie do plaču a cumeľ nechce..

kim
7. apr 2008

Janka07: trochu od tématu, prosím Tě, když jste měli problém s kakáním, začínala jsi dávat malému mrkev, která ještě staví????My taky kakáme spíš bobečky a tak se bojím začít s tou mrkvičkou 😉 díky

janka07
7. apr 2008

tak to hej.....boze, ved to musis byt strasne unavena....pomaha ti s malou niekto? ale poznam ten pocit aj ja, ked ti babo place, nechce cumel a ty nevies co robit a nicim sa neda utisit....ak budes potrebovat nieco, kludne mi napis IP....drzim palce, nech sa to aspon trosku upravi.... 😉

lubkaaa
7. apr 2008

diki.. vies ono, to my mame tendenciu sa skor zhoršovať ako zlepšovať.. všetci mi vraveli "vydrž prve tri mesiace, potom bude lepšie.." ale ked mala tri mesiace, jedla v noci kazde 2 hodiny.. idem smerom k horšiemu, ale čo už.. a to len nech nezačnu zuby.. 😠

janka07
7. apr 2008

lubka a davas uz aj prikrmy? a mate nejaky vecerny ritual?
od kedy sme my zaviedli nejaky vecerny ritual ( kupkanie, papanie a spanie) zhruba vzdy v tom istom case vecer, tak sa maly trosku zmenil.....alebo skus trosku pootvorit okno v noci, mozno sa bude lepsie spinkat....na nasho to niekedy zabera....

janka07
7. apr 2008

a cez den ti ako spinka?

veverica
7. apr 2008

no nemam cas citat celu temu, ale poznam aj ja tie kratke spanky a cez noc tak isto nespi poriadne. Moj syncek sa budi v noci zo strasnym revom a je dost tazke ho utisit. Vacsinou zaberie jedlo cca o 01:00 a dalsie o cca 05:00 a medzi tym vstavame a nosime, cajikujeme a pod. Chystam sa mu upravit denny rezim tak snad to pomoze.

lubkaaa viem o com pises..... my sme sa trapi tak isto a vsetci mi tvrdili, ze to su koliky a treba pockat, tak sme cakali no napriek tomu som je vedela, ze to koliky nie su. Boli sme uz na vseliakych moznych vysetreniach a nakoniec malemu zistili, ze ma v crevach mykozu!!! Zistilo sa to banalnym vyterom z konecnika. Od kedy mu davam probiotika Infants Dophilus a bol prelieceny na tu mykozu je to lepsie. Do toho mame este tichy reflux, ktory sa uz tiez zlepsil.
Citala som len tvoje posledne 3 prispevky tak ani neviem nic blizsie, ale ak by si chcela napis IP mam toho uz vela za sebou mozno ti v niecom pomozem, poradim.

Tak isto uvitam aj ja nejake vychytavky 😎

dai
8. apr 2008

ahoj vaness,
ja sa vratim k teme - moja mala vo veku tych 4-5 mesiacov aj neskor, tiez tak spavala, asi 2 hodiny hore, potom spinkat na par minut, mnohokrat mi aj pred nocnym spankom zaspala na nejakych 10 minut - az potom som ju mohla kupat, krmit a pripravit na noc, inak bola velmi nervozna...
teraz sa to trosku upravilo, spi 2x za den, niekedy po 30 minut, niekedy aj po 2 hodiny. Myslim ze kazde babatko je ine a vypyta si kolko spanku potrebuje, urcite spoznas, ked vstane, ci je vyspinkane a zas moze fungovat na chvilku alebo nie ( u mojej sa to prejavuje tak, ze bud vstane krasne svieza s jasnymi ockami a je pokojna, alebo je umrncana, pritlaca sa k vankusiku a zatvara ocka - teda dost vyrazne znaky ze chce este spinkat, potom ju chvilku pomojkam a este buba nejakych par minut 🙂 )
neboj, je to normalne a upravi sa to casom

susika
8. apr 2008

baby, toto som našla:

nočný spánok dieťaťa 19.00-7.00,
ranný spánok 9-10.00,
obednajší spánok 12-14.15,
poobednajší spánok 16-17.00.

závidím mamine, ktorej bábo takto často spí. ja by som tú moju po dvoch hodinách doma spať nedonútila. ona niekedy pol hodinu papá a potom sa potrebuje trochu "vyblázniť".iba, ked ju po hodine a pol dám do kočíka a ideme von, dokáže zaspať dosť rýchlo.už dva dni prespí aj hodinu 🙂 🙂