Rýchly rast a priberanie bábätka. Vaše skúsenosti

ajdika
31. aug 2008

Ahojte, viete sa niektorá podeliť o skúsenosti s rastom a priberaním? Môj malý má 8 týždňov a za ten čas už stihol pribrať skoro 2,5 kg a narástol 8 cm. Narodil sa s hnotosťou 3880 g/54 cm a momentálne má 6220 g/62 cm. Zdá sa mi to príliš veľa, keďže dieťa by malo zdojnásobiť hmotnosť v cca. polroku a nám už do toho veľa nechýba a to ešte nemá ani 2 mesiace. Inak je plne dojčený.

denisocka
3. sep 2008

annag ty si proste šikulka 😉 - to ako ronie v teme sedenie 😎

marorlinko
4. sep 2008

dr nepocuvaj,lebo mne najprv kazali ,ze staci kazde 4hodiny dobre, lenze maly zle priberala ja som vyzerala,jak keby som mu nedavala jest ta najhorsia matka,az som plakala, urobila som si po svojom a jedol kazde 3hodiny a pekne priberal sak ako som uz pisala,bol maly tucko, riad sa svojima pocitmi ni dakoho ineho, ty najlepsie poznas svoje dieta vies kedy je hladny, hladneho ho predsa nenechas, to neurobi ziadna matka, tak dr nech dakde ide si radit inemu, najlepsie sebe samej

martina46
4. sep 2008

My so svojou váhou sem do témy asi veľmi nepatríme, ale predsa. Malá má 9 mesiacov a 9 a pol kila, čo nie je nič zvláštne, lenže malá priberá stále 100g aj viac týždenne. V prvých mesiacoch okolo 200, niekedy až 250. Už sa aj hýbe dosť samozrejme. Príkrmy papá tak nie s veľkým záujmom, zatiaľ obed a neskorý olovrant. Kašu nedávam. Je to v pohode?

danu
19. nov 2009

stastickova • 49tt • Dnes o 07:35
ahoj baby, rada by som vedela či len my alebo nás je viac čo sa vymikáme z tabuliek..môj malý má dva mesiace a týždeň a má skoro 6500g..a to za 3 týždne pribral skoro kilo..je to moc..je nás viac

pink_lady • 1d • Dnes o 07:39
ahoj, moj za 2 tyzdne pribral kilo, a dr povedal, ze ved je chlap 😉 a ze kazde dieta pribera inak. My mame dnes 3 mesiace, ale sme narodeny o mesiac skor cize mame vek podobny ako vy a vazime viac

macka23 • 1d • Dnes o 09:10
stastickova, nerob si starosti 🙂
nas mal ako 2 mesacny 6kg, ako trojmesacny plus minus nejaky tyzden 7600g a ako poolrcny takmer 10kg 🙂
Teraz ma 10 mesiaco a ma asi 11 kg 🙂 6 mesiacov som ho len dojcila, takze tam nebolo co riesit, ked mu chutilo papat, no nedaj mu 🙂 Bud rada, ze ti pekne rastie a prospieva 🙂

josephine77 • Dnes o 10:16
Ahoj my keď sme sa narodili mali sme presne 4 kg a 52 cm. Do 5 mesiaca som len kojila a to malý priberal 1 kg mesačne. Teraz máme 6 mesiacov aj nejaký ten týždeň a máme 9,5 kg. Keď som začala s príkrmami tak priberáme pomalšie. Doktorka mi vravela, že dieťa do ukončenie 5 mesiaca má zdvojnásobiť svoju pôrodnú váhu. To je také optimálne. Takže tak.....

lenka_66 • 1d • Dnes o 10:41
kazde dieta inac pribera.my za 4 tyzdne cca kilo.narodeny sme 3790g .z nemocnice sme odchadzali 3500g a v 5tyzdni sme mali 5kg.na 12 tyzdnov sme mali 7045g. nosime oblecko 80.alebo ked pisu ze 9-12 mesiace

sjuzika • Dnes o 10:41
ahojte babule

my mame evicku,v pondelok mala 8 mesiacov a vazi 10.6kg...(porodna vaha 2820,48cm)

lenka_66 • 1d • Dnes o 10:43
a este pokial pribera z MM by mato uz vobec netrapilo.ja som od 4t.prikrmovala a od 7 len UM 😒 .nedalo sa inac.drobec by zjedol aj mna ked by mohol 😀

stastickova
19. nov 2009

mamičky z mojej témy...

dakujem moc ste ma upokojili..vidím že sú tu aj väčší bambuliaci a bambulky ako my...neviem či mám ja takú doktorku ale pozerala sa ma mňa akoy som tomu malému nasilu tlačila..ale ked on si toľko pýta..teda zatiaľ stále spapá tých 120ml a to y už mohol aj viac..dokonca od pondelka do včera mi spapal len 60ml...len ma trošku trápi že ak to pôjde takto dalej tak budem musieť v januári vytiahnuť športovú časť..no hádam nebude tuhá zima..
inak ak prikrmujete tak čím..my v podstate od narodenia prikrmujeme..v pôrodnici mu dávali bebu a doma som prešla na nutrilon lebo mi z beby vrackal...rada by som kojila ale moja babka a mama náš prídel vyčerpala na dve generácie dopredu...

ali27
19. nov 2009

stastickova, blahozelam ku takemu papacovi. nemam do tejto temy velmi co prispiet, lebo nasa sa narodila sice s "netabulkovou" hmotnostou (4150g), ale v osmich mesiacoch ma "len" 8600g. len sa chcem opytat co znamena to, ze tvoja babka a mama vycerpali vas pridel kojenia na dve generacie? nejak tomu nerozumiem.

murinka
19. nov 2009

zavidim ti takyto ,,problem,,-my mame opacny-dcera ma osem mesiacov a sedem kil,dlzku 68cm.tes sa ze takto pekne pribera 🙂

stastickova
19. nov 2009

ali - no babka kojila tri deti každé tak 15 mesiacov a vždy musela prestať bo čakala dalšie a mňa mama tiež nejak tak a tiež prestala bo bola tehotná..a brata si už nepamätám do kedy...ale to bola len taká poznámka..všetci mi hovorili že budem mať mlieka lebo že to je aj v rodine a i sa mi nejak nevytvorilo a to mi babka stále vyvárala zasmažené polievky...

murinka - jaj to je teda malička..ale asi zas nemá byť si po tom veľká..my sme sa narobili s váho 3450 a 48 cm..a teraz má 59,5 cm..a to sa dnes sám pretočil z bruška na chrbátik...

ale hlavne nech sú tie naše ratolesti zdravé..

vie11
19. nov 2009

Ahojte. Dnes som bola s malým Samkom na očkovaní a tiež ho aj odvážili. Má 7600 gr a 61 cm. Ja som sa už smiala, že mu musím nasadiť odtučňovačku, no ale veľké starosti si z toho nerobím. Starší synovia v jeho veku vážili tiež toľko no a teraz sú len kosť a koža. 🙂

stastickova
19. nov 2009

vie - aj ja mám malého Samka...
inak baby čo hovoríte na očkovanie proti rotavírusom...

vie11
20. nov 2009

Nemáš nejaké fotky ? 🙂

stastickova
20. nov 2009

vie - to sa pýtaš mňa?

vie11
20. nov 2009

Ano Teba. Vieš, keď už sú naši synčekovia Samkovia. 😀

stastickova
21. nov 2009

no jasné mám..boli sme sa fotiť aj v atelieri..a nemá aj tvoj synček jedno očko modré a druhé hmedé...a máš nejaký mail..nechcem to dávať sem

jankaw
22. nov 2009

Ahojte,
moj Maťko ma 3 mesiace a dva tyzdne a vazi 8 kg 🙂 zo zaciatku som sa trapila lebo strasne vela jedol, sme na UM. Skusala som mu davat menej a natahovat intervaly medzi jedenim, ale to nejde. On ked je hladny tak place ako by ho z koze drali... Bala som sa ze mi detska doktorka bude nadavat a ona len povedala ze vyzera ako na pol roka a ked je hladny tak nech ho netrapim, ze on vie sam najlepsie kolko ma zjest...

ciernovlaska
22. nov 2009

Moja tiez velmi rychlo priberala, v druhom mesiaci mala 6300 g (porodna vaha 3440 g), 3 a pol mesiaca 7800 g, 5 mesiacov 8650 g, je len kojena. Priberala napriek tomu, ze v nemocnici mi ju prikrmovali, ze mam malo mlieka, napriek tomu, ze som mala nespravnu techniku kojenia a ze kvoli bolestiam pri kojeni som natahovala interval medzi kojeniami ako sa dalo, nakoniec som musela kvoli nehojacim ragadam na prsiach asi tri tyzdne odsavat a davat je to cez flasku. Po veceroch mi plakavala od hladu, vsetci radili prikrmovat, ale ja som nechcela. Najprv som si robila starosti, ci dostava dostatok zivin, potom zase starosti, ci ju neprekrmujem. Dojcila som podla toho, kedy chcela - priemerne 7 krat cez den a raz v noci.Teraz som uz hodila vsetky starosti za hlavu, som rada, ze tak krasne prospieva. Je pravda, ze velmi vyrastla (nosime uz oblecenie c.74-80), a teraz, ked sa viac hybe, zrazu zacala stracat faldiky (este ale ma nejake).
Nerobme si starosti kvoli priberaniu, tiez verim, ze babetko si urci, kolko potrebuje. Este chcem dodat, ze krasne to vyjadrila annag, velmi ju uznavam a obdivujem, mne dobre poradila, ked som mala bolesti pri kojeni. Je to fakt uzasna zena, ktora napriek tomu, ze ma tri deticky, vzdy si najde cas na to, aby poradila mamickam ohladom kojenia.

danu
2. dec 2009

jajkalajka • 2d • Včera o 20:43
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či je normálne, aby bábätko za 6 týždňov narástlo 6 cm? Malý má len 4 a pol mesiaca a už narástol 17 cm a pribral 4 a pol kg. Je čisto dojčený. V poslednom čase začal až hystericky plakať každý večer presne pred spaním a taktiež plače cez deň ale menej./Minulú noc plakal do 01.00 hod. ráno./ Večerný plač by som nazvala hysterický záchvat a škriekanie, pričom mám pocit, že mu každú chvíľu odídu hlasivky. Je možné, že by ho ten "rýchly rast" bolel? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.

rimmel • 1d • Včera o 20:44
ano je to normalne 😉

rimmel • 1d • Včera o 20:45
a nie, nemyslim si ze ho rast boli...

voskovka • 2d • Včera o 20:50
ahoj..ak ťa poteši moj maly od narodenia narastol o 19cm a pribral 5kil....teraz ma 4mesiace a 3tyždne...ale nekojim,je na nutrilone alergy care...a začiname prikrmovať od zajtra..
revy tiež máme,večerne,až kym nezaspi v kočiku,a dokina povedala že je to ok...tak to neriešim

momin • 1d • Včera o 20:50
Deti se v prvnich tydnech vytahujou natahujou se... neni to zase tak ze by o tolik vyrostl... kdyz se narodil byl takovy schouleny,skrceny v klubicku.... Teda tak mi to vysvetlila doktorka nejak... 😎 A ta vaha je taky myslim v pohode... 😉

beruska2x • 1d • Včera o 20:52
me maly rostl co tyden to 1cm, pak se to si v 5m spomalilo 😉 je to normalni, neboj, je v poho ten plac bude necim jinym 😅

jajkalajka • 2d • Včera o 21:05
Ďakujem, ste všetky veľmi milé. Tak skúsime vydržať a vytrvať s tým plačom a hľadať jeho príčinu inde. Upokojili ste ma. Pekný večer. 🙂

momin • 1d • Včera o 21:07
nemuze to byt brisko? Nebo zoubky? na to ja svadim vsechno..... 😎
jasne bud raada ze roste a pribira! Urcite to nemuze vadit a je to lepsi nez kdyby to bylo naopak... 😉

poletucha • 1d • Včera o 21:09
ahoj, nas Dannysek je na tom stejne, porodni vaha 2780g a 47cm a ted ma 7180g (cm nevim,ale pred 3 tydny mel 63cm)...neplace pred usnutim,ale zacal mi ted plakat po kazdym kojeni 😒 a nevim jestli je to hladem anebo je zavislacek na cecku 😀 a chtel by ho furt tahat.

anicka164 • 1d • Včera o 22:16
Dula nám říkala, že růst bolet může. Prostě děti jsou takový celkově napruzený, je toho na ně dost. Musíme to holt vydržet 😉
Otázka je, jestli je zrovna tohle příčina pláče Tvého miminka... Mikuláš taky začal teď před spaním plakat, až mám pocit, že prostě bez plakání usnout neumí - přes den i večer. Často už spí, ale přitom ještě pláče. Je mi ho líto, ale nevím, jak mu pomoc. 😢
Hodně síly!

alca85
2. dec 2009

Ahojte...viete mi prosím povedať, koľko by malo také bábo pribrať za mesiac? Lebo podľa toho čo čítam, moja priberá akosi máličko, aj keď mi dr. povedala, že je to dobre. Takže keď sa narodila mala 3610g a 51 cm...na 1. kontrole po odchode z pôrodnice mala 3550g. na ďalšej poradni v 4.týždni mala 4160g, v 8.týždni 4900g a teraz naposledy v 12.týždni 5200g..do poslednej poradne pribrala teda len 300g za 4 týždne. Myslíte, že to stáčí? Malú kojím každé 2 hodiny..a v noci asi každé 2-3, teda za posledné 2 týždňe.Predtým mi prespala v noci aj 6 hodín...

alca85
2. dec 2009

danu moja malinká takisto histericky plače (tí čo to počuj si musia myslieť, že ju týrame).Ale ona to má podla mňa z toho, že nevie ako zaspať...lebo nevidím na nej, že by mala nejaké bolesti....

alca85
2. dec 2009

či to patrilo jajkalajke...nejak je to tu blbo zobrazené..

kessiee
3. dec 2009

ahojte maminy, moj chlapcek je tiez pekny macik, aj ked kojit sa mi podarilo zial len do tretieho mesiacika... no musim povedat, ze od mojho mliecka teda priberal viac ako od UM. pred par dnami mal styri mesiaciky a vazi 8kil, z toho nieco cez pol kilecka pribral z UM, ostatne z mojho 🙂

katrin tvoj chlapcek je naaaadherny, nemohla som sa na neho vynadivat 😵 moj nie je az taky baculko na pohlad, ale uz aj tych osem kil na rukach pekne citit, asi vies, o com hovorim 😀 ale stastna som, ze je zdravy a ze som aspon tie tri mesiaciky pekne kojila 😉

jankac1986
1. aug 2010

Ahojte baby,vidim ze mate temu o priberani a tak sa chcem spytat,ci je podla vas dost ked ma moja 3 mesacna dcerka nieco cez 5 kil,dost ludi mi totiz pili poza usi ze je chuda akoby som jej ani jest nedavala:(

didiana333
1. aug 2010

@jankac1986 pokial je maličká spokojná a neplače...a priberá pravidelne,tak reči nerieš...každý je mudry... 🙄
moj najstarší syn mal 5kg ked mal 5mesiacov.... 😵 a bol šikovný a spokojný a aj je 😀 😀 😀
Neporovnávaj deti,lebo každé je iné.... 😉

jankac1986
1. aug 2010

nie mala neplace a stale sa usmieva,len ma trapili tie reci... 😒 tak si ma ukludnila🙂je to asi aj preto ze mala do 3 mes koliku,dost sme si vytrpeli. ☹

nikuska124
6. jan 2012

Dobry den poradte mi prosim co mam robit, aby mi moja dcerka zacala priberat. Ma 5 mesicov aj 2 tyzdne a vazi iba 4 kg ked sa narodila mala 3kg, ale kedze hned po narodeni putovala do inkubatora tak som jej nemohla davat materske mlieko takze cely cas som ju prikrmovala, Papa vsetko cerealie, vyzivy, dzusiky jogurtiky, mliecko... Papa dost casto,ale bohuzial nepribera. Ked idem k nejakemu lekarovi pytaju sa ma kolko ma dni. Ked sa narodila mala 48 cm a teraz ma 58 je normalne ze len 10 cm narastla za 5 mesiacov? Pravda je tiez ,ze ma problemy so srdieckom a je trosku pomalsia napriklad len hlavicku zdvihla pred dvoma dnami je to normalne? prosim poradte mi

danielka1982
7. jún 2012

Neviem či píšem do správnej témy ale nieje veľmi čas hľadať...Bambulka bude mať 11.6.mesiac.dnes v poradni ju vážili aj merali...Chcem sa opýtať koľko by malo bábätko podrásť za necelý mesiac?Moja podrástla o 1 cm a to je podľa mňa málo...teraz má 48cm...teší ma ale,že pekne priberá...