Škvŕkanie v bruchu bábätka. Reflux?

evina313
30. jún 2008

škvrka vasim babatkam v bruchu? moj syn ma mesiac a ked ho držim na rukach, normalne citim, ako sa to prelieva črevami.je to skoro počas celeho dna, pri jedle, po jedle...mam pocit že ma aj reflux, vracia, je velmi nekludný, ma velmi riedke stolice, bruško mu neda spavat. neplače, len stona.maleho kojim.

olivova
30. jún 2008

no, mne lekarka povedala, ze sa mi mala vtedy nahltala velmi vela vzduchu...prve tri mesiace som mala s nou tolko roboty (nas velmi bolelo brusko z toho), aby si odgrgla - postup : najedla sa, zdvihnut, ak neodgrgla, znova lahnut a po chvili zdvihnut a aj ked si odgrgla, aj tak - lahnut a po chvili zdvihnut- to som opakovala asi 3-4x. Bolo to o nervy, hlavne v noci, lebo sa mi vzdy zobudila, ale vzdy lepsie, akoby ju malo boliet brusko - to som sa utesovala a aj pomahalo. Zhruba 3 tyzdne uz tak nemusim.....aj sa vyspim 😉 ale niekedy sa jej podarilo odgrgnut az o 15 min. Tak sa obrn trpezlivostou.. a samozrejme este som pouzivala espumisan
Ja ked kojim, doteraz sa mi mala skruca ako paragraf...nemam inu moznost, len ju donutit odgrgnut. A velakrat sa stalo, ze vecer bola velmi ale velmi nepokojna, a ked som ju zdvihla na ruky, a odgrgla si, bolo po vsetkom - v pokoji zaspinkala (ale niekedy sa to zopakovalo 2-3 x)

junovka
30. jún 2008

aj my sme to mali....a sme tu 😉 🙂

danu
18. feb 2010

ave1 • 25. apr 2008 o 09:16
Ahojte, neviete mi niekto poradit, co moze znamenat skvrakanie v bruchu u maleho (5,5 mesiaca) plne kojeneho. Nemate s tym niekto skusenosti. Nechce sa mi kvoli tomu volat nasej Dr, a do poradne ideme o 2 tyzdne.
Dakujem

simonka99 • 1d • 25. apr 2008 o 09:35
ahoj ave1,tak moj maly ma ten isty ''problem''.zacalo sa to asi pred 3mi tyzdnami,to skvrkanie je niekedy fakt hrozne-je to akoby mu niekto v brusku nalieval z flase 😒 Je tiez plne kojeny.Aj ja som zvedava na skusenosti inych mamin.

ave1 • 25. apr 2008 o 09:36
Ahoj Simonka, a nespomenula si to svojej Dr?

tribitka • 1d • 25. apr 2008 o 10:23
mne malej strašne škvčí v brušku ked jej dám Maltofer....

zuzka99 • 1d • 25. apr 2008 o 11:45
čítala som že to je v poriadku, mojmu malému to robí ked začne papať, to sa mu len črievka a tráviaci trakt dáva do pohybu

lenka1smejka • 1d • Dnes o 21:35
Mojej malej zacalo tak robit teraz asi 3 tyzdne zprvu som myslela,ze este si chce grgnut ale nie.

iivkam
7. apr 2011

Dobrý den, mojej 5,5 mesacnej dcerke neuveritelne skvrka v crevách doslova ako keby sa jej voda prelievala , je plne dojcená, nemá problemy so stolicou, jej to asi nevadi netvári sa ze ju nieco bolí, ale mna to trápi ze co to moze byt. Vie mi niekto poradit? Nechcem hned za vsetko volat Dr. aby nepovedala ze som nejaka histerická matka. dakujem za odpoved