Som zúfalá. Bez dôvodu preplače hodiny

mirina
23. jan 2007

Maminky prosíííí poradte mi. Mam 4 tyzdnove babatko, ktore preplace celu noc. Zacalo to pred dvoma tyzdnami. Vylucila som vsetky mozne dovody - od koliky, hladu, prejedenia, choroby, tepla, oblecenia,... az po suchy vzduch v izbe. Nepomaha moja blizkost pri zaspavani, pohladenia, pritulenia, cumel ani kocik, uz ani hojdanie. Zacala som ju pred a po kojeni vazit - papa podla tabuliek. Nechavam ju prisatu tak dlho ako ona chce - zvycajne pol hodinu. Po kojeni vydrzi v klude 15 minut a potom znova spusti hrozny plac. Casto ju prilozim len cucat bradavku, ani to nezabera. Plakat zacina casto uz popoludni, nespi skoro vobec az do druhej hodiny nocnej. Podla doktorky je zdrave dieta. Preco potom nonstop place kazdu jednu noc? Ako jej mam pomoct?

kkarin
26. jan 2007

teda holky, krpcok mi uz skoro 45minut spi 🙂 Radsej si ale zaklopem a idem sa asi pokusit na chvilku si zdriemnut...som total unavena 🙂 Urcite sa este ukazem...zatial pa 🙂

mariak2
26. jan 2007

treba ho aj kojit ale skus mu dat aj ten nutrilon ale aj kojit a o tom porode som citala a tym ze je skor narodeni to mozno tiez ma nejaky vplyv no tazko povedat ja som mala super babo

katrin
26. jan 2007

baby, bavím sa dobre na vašich príspevkoch 😀

skúste si predstaviť hurónsky rev v double vydaní... o polnoci 😎 Je to tým, a hlavne u chlapcov, že mávajú zastavené vetry a preto hrozne plačú.. Nepomáha nič, len to vydržať.

Ja som skúšala asi všetko, presne ako napísala mirina, dokonca, malí pijú aj čajík na spokojné bruško, na dobré sníčky a neviem čo všetko.. (nekojím, dostávajú Nutrilon)

erika153
26. jan 2007

katrin ja mam tiez chlapca a ked spusti tak koniec!!vcera do 11stej a ked som mu trochu pocvicila s nozkami tak sa pokakal a prestal plakat! jednoznacne chcem prejavit uctu a obdiv vsetkym zenam ktore maju dvojicky-ja si to neviem predstavit! mam skutocne dost pri jednom dietati.. 😕

katrin
26. jan 2007

erika, dík... dá sa to vydržať 😎 občas mám síce dojem, že skončím na psychiatrii, ale inak pohoda...

najlepšie je, ak jedného utíšite, dáte do poriadku, chcete si pospať, v tom začne druhý 😀 spávam momentálne tak 3 hod denne, kto si to vyskúša? 😎

kili
26. jan 2007

katrin, ja už teraz spím 3 hodiny 😀 . Našťastie som doma a môžem to dospať hocikedy chcem.
A teraz si ma vyľakala, naposledy som čítala, že sú ako anielikovia. To asi zbierali sili, čo?

katrin
26. jan 2007

kili... to ešte nevedeli čo a ako... ono na začiatku prvé týždne nemali až také koliky.. začalo to teraz, ako začali rásť, viac jesť..

kili, spi kým môžeš, pretože potom sa už tak skoro nevyspíš.. 😉 😀

titkovamiriam
26. jan 2007

Klobuk dole pred maminami dvojiciek a viac...Ja som mala vzdy len jedno aj to ma uplne zo zaciatku vycerpavalo.teraz je to uz pohodicka velky su velky a najmensi uz nieje az tak malicky.

kili
26. jan 2007

to je problém, že moc nemôžem spávať. Ale už je to lepšie, aj keď dnes v noci som spala 3 hodiny, zobudila som sa o 1-nej a už som bola tak vyspatá, že som nevedela zaspať. Potom do obeda som dospala ešte asi 2 hodiny. Asi to je príprava na roztrhaný spánok po narodení 😀

erika153
26. jan 2007

kili tak sa cvicis na bezsenne noci? 😀 ja spim denne tak 5-6 hodin samozrejme s prestavkami-viac neexistuje. a presne o tom som uvazovala ze ked jedno babo das do poriadku katrin a zacne druhe? ved to musi byt ten isty kolotoc dennodenne! ja som taka vycerpana a mam len jedno dieta-sice je pravda ze som nan sama bez muza ale aj tak! tak kili drzim palce 😉

katrin
26. jan 2007

erika... 😀 kolotoč to je.. prebaliť, nakŕmiť, odgrgnúť.. potom sa pociká jeden, tak prezliecť, prebaliť.. potom druhý, medzitým dostane jeden štikútka, tak dať čajík, potom sa druhý pociká, tak prebaliť... a takto dokolečka.. a samozrejme, v noci spievame niekoľko hodín v kuse 😀

erika153
26. jan 2007

no ved toto katrin, boze toto vsetko si zapis do dennicka a ked budu deti velke tak im to ukaz, a dorazne im vysvetli ze za toto ta musia do konca zivota obskakovat 😀 😀 😀

ja mam dost ked moj maly place prebalim ho, naraz pocujem prdy vlhke zase prebalim cely je pokakany, dam papat a zase citim podozrive smrady z plienky, potom uz je podrazdeny zacne plakat,potom si grgne a zacne sa mu ckat a tak dalej a tak dalej, a dvojmo? to si nechcem predstavit!! 😨

erika153
26. jan 2007

katrin a este stihas aj pisat na Mk? utekaj spinkaaaat! 😎

katrin
26. jan 2007

erika 😀 ja držím jedného na rkách, čo vreští 😀 myslíš, že môžem spať? 😲 😀

alex21
26. jan 2007

Mirina niesom zatial matka takze nemam vlastne skusenosti. Moja mama mala so mnou taky isty problém. Nonstop so platkala a doktorka hovorila, ze som zdravá a nič mi neni. Problém bol v tom ze mamina mala sice dost mlieka ale strasne riedke a to ma vôbec nezasítilo. Takze ked ma nakojila tak podla vahy som mala dost ale v skutocnosti som bola strasne hladna. Ked ma začala trochu prikrmovat tak odvtedy hovorila, ze lepšieho bába na svete nebolo. Tá trauma mi asi ostala doteraz ked som hladná som strašne zlá a nervozna. 😀
Este jedna vec ma napadla. Píšeš, že si malej nechávala svietit. Raz to dávali aj v rádiu v nejakej relácii a raz som o tom čítala. Pri spánku by mala byť tma. Vraj pri tme sa nieco tvorí uz si nepamätám čo ale že to má vplyv na dobrý spánok. Vraj svetlo môže spôsobiť aj nespavosť a nervozitu. Samozrejme to asi na všetkých neplatí. Skús niečo a uvidíš.

kili
26. jan 2007

ja som tiež v nejakom dokumente videla, že pri svetle sa v spánku nemôžu tvoriť nejaké látky, a to spôsobuje rakovinu-leukémiu u detí. Neviem, čo je to naozaj tak, ale ja určite deťom svietiť nebudem. Ale aj by to celkom vysvetlovalo, pročo teraz toľko detí má leukémiu a najmä vo vyspelích krajinách.

erika153
26. jan 2007

jaj zeny a ja svietim stale malou lampickou pri posteli ale nie preto aby sa maly nebal to rozhodne nie ale preto aby som na neho videla v noci, neviete si predstavit ked sa narodia babatka a kazducky zvuk v noci vas vystrasi, kazde zakaslanie a proste vsetko..ci sa maly nedusi, ci lezi na boku, ci sa neprekoprcol, ci negrcka - vela veci..ale od dnes nesvietim!! normalne som sa vylakala.

nici
26. jan 2007

kili,
presne, ja som minule tiez citala podobny clanok, a tam bola este fotka sveta odfotena druzicou v noci a hruza....cely svet vysvieteny....a ze to ma vplyv na celkovy spanok populacie a ze preto sme viac deprimovany, vystresovany a podobne, co nikdy predtym tak nebolo....

erika153
26. jan 2007

ale to je v new yorku a vo velmi velkych mestach kde svietia v noci tie svetelne reklamy a ozaj je tam v noci na ulici take svetlo ako pomaly cez den..to som volakde pozerala aj ja..u nas to zatial nehrozi a to sme v meste a na dedinach ani nevravim, ked u mojej babky v dedine zhasnu svetla o 23.00 nedovidis si na spicku nosa 😀

ervotoc
26. jan 2007

riedke mlieko neexistuje,je to niečo ako mytus 😉

nici
26. jan 2007

ano erika,
ale myslim, ze v BA tam nie je..... 😉 a podla odbornikov ani Slovensko daleko nie je, ze svieti v noci cele

monicka17
26. jan 2007

No ste ma pekne vyplasili s tym svietenim v noci 😒 . Ja svietim aj nasej starsej Sonicke , ked zaspi tak jej zhasnem ale pri krpcovi svietim celu noc, tiez tie iste dovody ako erika. Dnes teda skusime potme 🙂

yesno22
26. jan 2007

pre Alex21 a ostatne 😉
V noci sa pocas spanku tvori latka s nazvom melatonin, svetlo jeho tvorbu spomaluje a znizuje....co hovori odborna literatura:

1. Melatonín je prírodný hormón regulujúci ľudské biologické hodiny, kontroluje rytmus spánku a bdenia. Hladina melatonínu s pribúdajúcim vekom enormne klesá. Už na začiatku dospelosti je 4-násobne nižšia ako u 3 ročného dieťaťa. V strednom veku je už 8-násobne nižšia, a v staršom veku klesá hlboko pod jednu desatinu z pôvodnej hodnoty. Tento pokles hladiny melatonínu sa podieľa na postupnom zmenšovaní, až znefunkčnení týmusu, v ktorom sa vyvíjajú, školia T lymfocyty. T-lymfocyty v rámci funkčného imunitného systému rozpoznávajú a likvidujú nádorové bunky v organizme hneď po ich vzniku, čím brzdia rast zhubných nádorov. Zakrnenie týmusu a stresom podmienené narušenie imunity sú najvážňejšie príčiny zlyhania imunitného systému, ktorým melatonín dokáže úspešne predchádzať.

2. Melatonin je hormón epifýzy produkovaný počas spánku. Stimuluje činnosť imunitného systému a má antioxidačné účinky. Melatonín pomáha obnovovať cirkadiálny rytmus, ktorý sa s pribúdajúcim vekom zhoršuje. Zhoršením sa striedania spánku a bdenia sa zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Jednou z hlavných fyziologických úloh melatonínu je jeho synchronizačný vplyv na cirkadiánne rytmy a indukcia sezónnych rytmov, ako odpoveď na zmeny v dĺžke dňa. Melatonín sa úspešne využíva pri liečbe porúch vznikajúcich v súvislosti s preletom cez časové pásma a pri poruchách rytmu spánku a bdenia. Nezanedbateľným je antioxidačný účinok melatonínu a schopnosť likvidovať niektoré reaktívne formy kyslíka.

kili
26. jan 2007

yesno, dík za vysvetlenie, aspoň tu nekecáme o niečom fiktívnom ale máme dôkaz. 😉
Ty asi bábetku tiež nebudeš svietiť, čo?

yesno22
26. jan 2007

🙂 killy, ja urcite nie...okrem toho, ze presne kvoli nocnemu svieteniu ma sestra problemy so spanim, nieco malo o tom viem ..ked vidim mladych ludi hltat tabletky na spanie namiesto toho, aby si do zivota zaviedli nejaky rytmus, mam sto chuti im nieco povedat 😠 ...

erika153
26. jan 2007

ved kazda uvidi ako to bude ked bude mat dieta, ale ja urcite nesvietim preto aby sa babo nebalo potme ale mam na to dovody a myslim ze kazda mamicka...ale od dnes ani ja nesvietim radsej aj 100x vyskocim z postele a mrknem ci je vsetko s malym ok.. 😉

mario
26. jan 2007

ja som pri prvom svietila takou malou lampou, bol silný laryngitik a tak som ho mala stále pod kontrolou, pri malej mám tiež pološero a som tak spokojnejšia, je dosť nervozna v noci a často sa budí, to by som štukala svetlom aj sto krát, dnes už sú štúdie aj o tom že škodia jogurty, veľa ovocia a zeleniny a nedávno som čítala že aj zubné pasty 😲

kkarin
26. jan 2007

ahojte 🙂 reagujem neskor, ale predsa....skladam uctu maminam dvojiciek, to je fakt. to si neviem ani len predstavit...a taktiez maminam, ktore su na mimco same.
Mne velmi muz pomaha, aj ked az vecer...a v noci cez tyzden sa ho tiez snazim sanovat...ale cez vikend, ked je doma, je to fajn 🙂
Pisete, ze si cez den pospite aj 3 hodky...tak to zavidim 🙂 mne sa to pri malom nedari...jaj, keby tak spinkal aspon hodinku a pol. A to mi sestricka poradila, aby som ho cez den nenechavala spat dlhsie ako 2 a pol hodiny (kvoli nocnemu rezimu)...tak som sa zasmiala.
Neviete nahodou, co je pravdy na tom, ci je mozne mat nedostatocne syte materske mlieko(preto mi malinky nevie spat a stale place) a o dokrmovani umelym mliekom? mliecka mam totiz dostatocne, len sa bojim, ze ak raz zacnem s dokrmovanim, uz maly nebude chciet materske...

mimi109
26. jan 2007

ahoj kkarin to sa stalo mne, musela som malu zacat dokrmovat umelym mliekom, lebo on vypila len to predne od smädu a bola leniva tahat a samo jej to netieklo, ako sme zacali s flasou tam trosku cucla a uz jej to islo samo tak mi odmietala prsnik ☹

no a co sa spania tyka nespala mi cey den dlhsie ako 15 minut prve 3 mesiace
teraz bude mat 5 mesiacov a spava 2x po pol hodine

mario
26. jan 2007

nam v nemocnici tvrdili že neexistuje silné a slabé mlieko, to len tie naše babatká sú vymýšľavé, čo sa spania týka, aj moja malá nespávala skoro vôbec a teraz spí tiež 2-3 krát po hodine a večer zaspí niekedy až o jedenástej, ale aj neskôr 😝