• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som zúfalá. Bez dôvodu preplače hodiny

23. júna 2008 
no moja mala uz vecer spinkava od tej 5 nejneskor 6 a prespi takmer celu noc budi sa az nad ranom, napapa sa a este do tej 8 spinka :slight_smile:
26. jan 2007 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda mimi, vedieť to skôr, tak si ju prídeme skopírovať, ja už ledva chodím, schudla som, že vyzerám ako anorektická modelka, manžel spí už na zemi, lebo malú mám na posteli, inak by som v noci vstala sto krát, vlastne by som si asi ani neľahla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. jan 2007 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mario a kojis malu alebo aj dokrmujs, ona zacala v noci spat lepsie az ked sme zacali dokrmovat, ink sa budila aj 2-3x za noc
no a do tych 3 mesiacov sme to tiez mali vselijake :confounded:
28. jan 2007 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kojíme sa a zatiaľ nedokrmujeme, lebo malá asi dietuje, ona aj cez den vydrží 5 hodín nejesť, darmo jej núkam, aj táto noc bola veselá :cry:
28. jan 2007 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj ako vlastne funguje to prikrmovanie? umelé mlieko fľaškou? :astonished:
28. jan 2007 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej umele mlieko flasou,moja cez den vydrzi 3-4 hodiny ale mi uz papame aj polievocky a sem tam trosku bananiku :wink:
28. jan 2007 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedy ste začali polievkovať? ešte aj kojíš? to chce potom ešte prsník ked má fľašu?
28. jan 2007 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak sa mozem zapojit do debaty ja som zacala polievockou v 4m.a kojila som,len marek malo priberal a nechcela som ho dokrmovat flasou.
28. jan 2007 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aké papáte polievočky? Sú nejaké recepty v téme RECEPTY? Ja som tiež kúpila ryžovú kašu , že to skúsime budúci týžden, len neviem či je dobré začať sladkým, skúsila by som tie polievky. Dobrú noc!
28. jan 2007 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimi a mario:takze vcera som zacala s experimentovanim- dokrmovanim, ale materskym mliekom(teda uz aj predtym som mu parkrat dala cucnut z flase, ale len malicko, takych 30ml...ale teraz viem, ze mu to nestacilo)fungujeme tak, ze ho prilozim k jednemu prsniku a z druheho zatial elektr.odsavackou odsavam ...takto sa nam dari...odsajem tak priemerne tych 60-70ml...a to mu potom, po urputnom snazeni o zobudenie, davam flasou. Sice som citala o zmateni babatka, ked sa zacne davat aj flasa...ale malinky zatial nastastie neodmieta prsnik. Normalne nam vcera krpcok spal 2x po 3 hodinach :slight_smile: ...som ho musela zobudit...to sa nam este nestalo. Zato noc nam vynahradil...zaspal okolo 22.00, zobudil sa o dvanastej a potom bol kazdu hodinu hore... :frowning2:

mimi: odkedy si zacala s polievkami?
29. jan 2007 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a teraz zase strajkujeme...uz hodku sa snazime zaspinkat...unavene je chudatenko moje, ale nie a nie zaspat...ho tu drzim na rukach...mame totiz problem s odgrgavanim...niekedy mu to trva vyse hodiny. a ked ho ulozim do postielky, spusti krik :frowning2:
29. jan 2007 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, necitala som sice celu tuto temu, ale mozno by vam pomohla jedna knizka. mne ju manzel nedavno kupil za nejakych 249,- v Poluse, a vola sa "Najspokojnejsie miminko v okoli" od Dr.Harveyho Karpa, ma fialovy obal. Podla mna je perfektna, je urcena presne pre rodicov, ktorych mimi stale place a uz fakt nevedia co s nim (po vyluceni jednoznacnych priznakov ako hlad ci vymena plienky...). Su tam osvedcene utisovacie metody a podrobny opis i vysvetlenie. Skuste to, mozno to pomoze :wink:
29. jan 2007 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mario malu uz nekojim,asi bolo malo mlieka tak sme museli aj dokrmovat a naucila sa na flasu tak potom nechcela vobec prsnik

kkarin polievocky sme zacali papat od ukonceneho 4. mesiaca,najprv len mrkvicku,potom aj so zemiacikom a davame aj trosku kuracieho maska uz,malej to chuti :grinning:
29. jan 2007 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
titkovamiriam,ake polievocky si mu davala a co vsetko?zacal potom maly priberat?my zaciname mat tiez problemy s priberanim hoci ho stale kojim.Zatial odmieta vsetko,tak prosim ta poraddd!!!!!
29. jan 2007 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mario, a preco chces dokrmovat?
ked som to tak pochopila, som citala iba posledne prispevky....tak som mozno "mimo"....
ved ak pribera pekne tak je to zbytocne. Ja som kojila LEN kojila celych 7 mesiacov. Cim dalej tym lepsie. No ale od tych 7 sa uz odporuca dokrmovat, lebo treba zelezo zo zeleninky. Zacina sa zeleninkami. A snaz sa ak ti to podmienky dovoluju radsej varit ako kupovat. Vies je to predsa take z obchodu, praskove....nevies ako to robia, ake jablcka dali do vyzivy, ake masko a zeleninku do prikrmov. Ja vsetko robim a myslim, ze to je najlepsie pre mimco. Samozrejme kralicie masko a asi aj jahnacie skusime to kupovane, lebo to si netrufam robit.
29. jan 2007 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
karinka, no to by som fakt neriskovala s tou flaskou, vacsinou, nie vzdy, vacsinou deti odmietnu prsnik, lebo s flasky je to lahsie. Tak preco sa namahat?
Drzim palce pri kojeni... :slight_smile:
29. jan 2007 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka,my sme asi vynimka,lebo moj maly sa naucil najprv pit z flasky a az potom z prsnika.A teraz mame problemy,lebo nechce pit z flasky a neviem nic ineho do neho dostat :frowning2: potrebujeme ho uz prikrmovat,tak len len po lyzickach nam to ide :cry:
29. jan 2007 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nepribera? preto prikrmujes? kolko mate....
my flasku ani nic nepozname. A my uz by sme mali mesiac pit a nic, okrem teda mna. Neviem zase pit, ani z flasky, ani sosacik, ani lyzicka, ani poharik, salka, striekacka, nic. Ona vie a vyciti, ze to je pit a proste neotvori pusu.
29. jan 2007 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slabo pribera a nechapem tomu,lebo ho stale kojim,jednoducho mi to nejde do hlavy.Dnes som ho prevazila a podla nasej vahy schudol :frowning2: ,tak asi neprospieva.Doktorka mi predpisala Nutrilon,ale on ho pit nebude,hoci bude vrieskat od hladu,tak mu dam prsnik a je ticho.Neviem,ci si neberie len predne mliecko a z toho veru moc nepriberie.Skusame uz aj kasicky,ale slava to zatial nie je :frowning2:
29. jan 2007 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kolko mate?
29. jan 2007 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u doktorky mal 5800g.co je len tak tak :frowning2:
29. jan 2007 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuknem, kolko mala vazila....hned sa ozvem...
29. jan 2007 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimi ten nutrilon mu davas z flase? moja ju tiez nevedela chytit a dost sme sa aj pri fleaske trapili,az ked sme kupili Avent flasu s tym cumlom ako prsnik sa normalne napapala bez revu a hnevu
29. jan 2007 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem, az tak malo....neviem.
My sme v 5mes. a 1 tyzdni vazili 6300, a potom v 7mes., 1 tyzdni 6940.
Takze tam to tak velmi rychlo hore nejde ako pri malom mimi.
Dr ti kazala dokrmovat?
29. jan 2007 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka tak teraz neviem bud vy ste vazili malo alebo mi moc lebo mala mi vazila ku koncu 4.mesiaca 6150g a to je stredna vaha :confused:
29. jan 2007 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka,dr.mi kazala ho dokrmovat,ze ked mu pravdepodobne moje mlieko nestaci.Ja si uz sama neviem poradit a ani neviem koho by som sa na to spytala.Dr.ide podla tabulky.Maly mal iba 2120g,ked sa narodil,takze nie je s tou vahou az tak zle,lebo v 5-6 mesiaci maju babetka zdvojnasobnit svoju vahu,co on vlastne uz dosiahol.
a pamatas si,ze by tvoja mala take obdobie,ze velmi malo pribrala?
29. jan 2007 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sme tak vazili, lebo 5730 sme vazili 3 tyzdne pred 4 mesiacmi. Tak v 4-tom sme mohli mat cez 6 kil.
No som z toho teraz domotana, ved ja ani vy by ste nemuseli dokrmovat nie? To nieje malo, mne dr celych 7 mesiacov v poho, sa ma pytala ci mam mliecko, ja ze hej a basta, nic nekazala az od 6,5. Ale ja som pockala do 7mes.
29. jan 2007 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka ja som musela uz dokrmovat lebo mala bola kojena len mesiac :cry:
a babatka co maju umele mlieko sa maju od ukonceneho 4.mesiaca dokrmovat,len sa bojim aby moc nepribrala :unamused:
29. jan 2007 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to som nevedela, to sa nevyznam, som myslela, ze si len mysli, ze ma malo a ze kojis. Tak potom nic. To ti neporadim, lebo neviem.....
29. jan 2007 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka,tak ja som uz magor z tych doktorov. :frowning2: kazdy ti povie nieco ine :angry:
29. jan 2007 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok