Som zúfalá. Bez dôvodu preplače hodiny

mirina
23. jan 2007

Maminky prosíííí poradte mi. Mam 4 tyzdnove babatko, ktore preplace celu noc. Zacalo to pred dvoma tyzdnami. Vylucila som vsetky mozne dovody - od koliky, hladu, prejedenia, choroby, tepla, oblecenia,... az po suchy vzduch v izbe. Nepomaha moja blizkost pri zaspavani, pohladenia, pritulenia, cumel ani kocik, uz ani hojdanie. Zacala som ju pred a po kojeni vazit - papa podla tabuliek. Nechavam ju prisatu tak dlho ako ona chce - zvycajne pol hodinu. Po kojeni vydrzi v klude 15 minut a potom znova spusti hrozny plac. Casto ju prilozim len cucat bradavku, ani to nezabera. Plakat zacina casto uz popoludni, nespi skoro vobec az do druhej hodiny nocnej. Podla doktorky je zdrave dieta. Preco potom nonstop place kazdu jednu noc? Ako jej mam pomoct?

siskatan
23. jan 2007

mirina, podľa mňa robíšš všetko správne... zrejme malú bolí bruško a ak to nie je príčina, tak asi potrebuje plakať... skús to vydržať, iné Ti asi nezostáva keď lekárka tvrdí, že je zdravá... mne malý plakával tiež, ale nie až takto ako to popisuješ Ty, mám pocit že okolo 8týždňov to začalo ubúdať... držte sa!

siskatan
23. jan 2007

a ešte ma napadlo, že mne pomohlo, keď som zmenila stravu, malý akoby sa upokojil... napr. vylúčila som ovsené vločky na raňajky... skús odpozorovať čo zješ a či to nemá súvislosť 😉

magg
23. jan 2007

Urcite nema koliku? Nasa tiez revala do dvoch mesiacov, a potom ked prvy krat spala pokojne tak som ju o 3 rano zobudila, lebo om sa bala ze sa jej nieco stalo. My sme boli aj na usnom aj vsade, dvakrat do tyzdna u lekarky, davala som si pozor na stravu a aj tak plakala.Skus pit rascovy caj, nasa bola pokojnejsia ked som ju potom kojila, ale naa mala koliku, aj ked to tak vzdy nevyzeralo. Skus rektalnu rurku alebo teplomerik do zadocku, nasej to pomohlo, vyprdkala sa a aspon dve hodky bol relativny klud

vilki
23. jan 2007

ahoj, moj maly taktiez plakaval, bola som v koncoch.tiez som s nim bola na usnom aj u obvodnej a vsetko mal v poriadku.prestalo to po siestich tyzdnoch.hovori sa ze dieta sa do vtedy cisti a preto je zle.maly vtedy tiez nespaval a stale plakal.ale hovorim ze potom akoby utalo a maly ostal kludny.snaz sa to vydrzat.papa a drzim palce.

mirina
autor
23. jan 2007

No pokial nema tvrde brusko a ma pokakanu plienku kazde 2-3 hodiny, myslim, ze koliku nema. Alebo moze mat? Vzdy ked place, preventivne jej potriem brusko PUPIKOM a jemne pohladkam zboka na bok. Nevsimla som si, ze by prestala potom plakat. Skusim dnes vecer rektalnu trubku, ak to pomoze. Na stravu si davam pozor. Asi by sa zisiel zoznam, comu sa vyhybat ☹

ivankaalenka
23. jan 2007

moja plakavala az do tretieho mesiaca a este obcas ju to chyti aj teraz, myslim, ze musis vydrzat, pokial sa pediatricka vyjadrila, ze je vsetko ok.

mirina
autor
23. jan 2007

Ja viem, ze musime vydrzat. Pri predstave, ze rici celu noc, je z toho cela fialova a straca hlas, mi je do placu. Je to zufalstvo, strasne ma to trapi, ked ju vidim ako hodiny bojuje ☹ a tie krokodilie slzy

emjee
23. jan 2007

mirina tu najdes tipy comu sa vyhnut v strave https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

miriam
23. jan 2007

Skusila by som preventivne kvapky proti kolike Lefax alebo Sab Simplex. Babetku urcite neublizia a mozno pomozu. Ale poradila by som sa o tom najskor s lekarkou - aspon telefonicky.

mracik
23. jan 2007

Okrem toho, čo už baby písali, by som skúsila aj nosenie cez deň v babyvaku - nám to u mladšieho syna veľmi pomáhalo.

zuz11
23. jan 2007

no aj nasa mava nakakane v kazdej plienke a aj mavala a napriek tomu mavala koliky, tie presli po tom ako som zacala ja pit liter caju pre pokojne brusko 🤐

magg
24. jan 2007

zuz11.. to iste nasa, ale ja som pila rascovy caj, tiez to velmi pomaha, dokonca aj podporuje tvorbu mliecka

mimi109
24. jan 2007

no tak isto aj moja mala len revala a revala nic nepomahalo cez den spala asi 15 minut
trosicku na par hodin sa upokojila ked som jej davala feniklovy caj a ja som ho tiez pila
ako jej koncil 3 mesiac tak sa uplne zmenila zcala viac spat cez den a skoro vobec nerevala
treba vydrzat, drzim palce

erika153
24. jan 2007

joj aj ja som si myslela ze uz sa moj ukludnil uz tak nereval a zase to iste uz druhy den vkuse ryci a ja neviem co mu moze asi tak byt..dufam ze sa to zmeni lebo uz ma to nebavi 😒

mimi109
24. jan 2007

my sme boli s malou tiez u usnej a dokonca nas doktor poslal aj na chirurgiu ale nastastie bolo vsetko v pohode, to mala dcerka 2 mesiace tak sme to museli len pretrpiet a vydrzat, kolko krat som revala zarovno s nou co mi jej tak bolo luto ked tak stale plakala

marijana
24. jan 2007

mozno ju niekto uriekol.Mozno sa ti to zda smiesne,aj mne sa zdalo a neverila som tomu.Stalo sa to totiz aj nam.Jedna pani mi dala bylinku-cistec lesny.Uvarila som vodu vyluhovala a v tom som potom malu okupala a umyla jej tvar,a bol pokoj.Naozaj.Niekedy aj domece cary mary funguju.

palma
24. jan 2007

aj ja som o tom počula-tak ako marijana....:alebo Sárkinou pocikanou plienkou-bavlnenou potrieť viečka z vnútra -von.iba trošíčka a jemnulinko.fakt,to nie je žart. 😉

marijana
24. jan 2007

plienkou potierame vzdy ked sa na nu pozera niekto cudzi,koho este nevidela.Raz sme zabudli a celu noc sme nespali

mario
24. jan 2007

to je dobré s tou pocikanou plienkou, musíme to vyskúšať, po nedávnej návšteve som nevedela spať ani ja, tak skúsim aj sebe, ale jej plienkou, nie mojou 😀 😀 😀

magg
25. jan 2007

no my poplujeme cielko, neviem ci to ma nejaky ucinok, ale aby neprislo z oci, tak jej trikrat za sebou trikrat pluvnem na cielko (ako nie velky pluvanec, len taky symbolicky)

barbulka
25. jan 2007

a nema otoceny den s nocou? nasa mala tiez hucala od osmej do polnoci, do jednej, tak teraz ked viem, ze cez den viac spala, necham vecer rozvsietene a venujem sa jej, tak do 11tej, potom ju nakojim a vacsinou zaspi. deticky by vraj pred vecernym spanim mali byt aspon 4 hodiny hore 😵

mirina
autor
25. jan 2007

To s tym urieknutim ma tiez napadlo /aj ked som si pripadala ako blba, za pokus to stalo 😀 / skusili sme to teda a aj tak nepomohlo. Feniklovy cajik pijem denne. Dnes skusime nieco ine - zabavit ju na par hodin pred spanim, nech nespinka, potom napapat a vypnut sveto /doteraz sme mali zapnutu malu lampicku celu noc/.

nici
25. jan 2007

a mirina obycajny dudlik si skusila? lebo take tu nic nepises...niekedy skutocne pomaha len to, lebo citam, ze si snad skusila vsetko,a ked teda je normalne dieta? ak sa bojis dat dudel kvoli kojeniu, tak to je pekna blbost....neboj sa, skus....

erika153
25. jan 2007

ja tiez davam dudel, aj ked nepomaha stale a vkuse ho vypluva, len sem tam ale urcite keby som nedala zblaznim sa. dokonca ho nekojim len raz denne a aj tak taha o dusu a to aj napriek tomu ze aj dudel pouzivam aj z flasky krmim!

vilki
25. jan 2007

no tie cary mary naozaj funguju.aj u nas to bolo.hlavne si daj na perinku aj na kocik cervenu maslicku ak nemas.hovori sa ze vtedy neurieknu... 😀 😀 😀

kkarin
26. jan 2007

Ahojte obcas zufale maminky 🙂 Pripajam sa k Vam. U nasho maleho bolo vsetko ok do minuleho tyzdna. Zacalo to vsetko okolo 6.tyzdna, maly mi prestal spavat cez den. Zaspal na pol hodku a potom ten zufaly, srdcervuci plac. A po novom zacina v noci, minulu noc sa nocna smena zacala o 19.00 a trvala do polnoci. S manzelom sme sa striedali, inak by som asi skoncila na psychiatrii a plakala by som zarovno s nim ☹ Trosku ma utesilo, ked vidim, ze nie som sama s podobnym problemom. Jedine co spi bez prerusenia je v kocariku a v aute. Vcera sme boli u doktorky a ta povedala presne to iste, co pisete...ze treba vydrzat do takeho 3-4.mesiaca, kym sa utvori traviaci trakt...fu...to je este dost dlha doba 🙂
Inak robime vsetko-uprava stravy, masaz bruska, noziciek, pouzivam rektalnu rurku, pijem fenyklovy cajik, davam mu dudlik (ukludni sa len dovtedy, kym mu nevypadne)...ale prilis to nepomaha...spinkat cez den nevie ani hodinku. Ale volala som vcera mojej laktacnej poradkyni, a ta sa vyjadrila, ze moze ist o reflux, lebo malinky mi grcka takmer po kazdom jedle. Poradila mi davat ho spinkat do vyvysenej polohy, tak cca 30 stupnov, a ked sa tak nahle zobudi zo spanku, aj ked chvilu predtym papal, dat mu este prsko, ale len par kvapiek, alebo 1-2 lyzicky prevarenej vody. Pretoze sa mu potrava vracia naspat, pali ho to (nieco ako zaha), tak aby mu to to mliecko ukludnilo. Zvierac, ktory este nie je uzatvoreny, sa casom upravi...tak uvidime...skusam to 🙂

mariak2
26. jan 2007

ja by som ti poradila zmenu tvojej stravy asi tvoje mliecko nieje az take syte ako babo potrebuje mali sme podobny problem vsetko sa podla vahy a kojenia zdalo ze je v poriadku ale nebolo mliecko dostatocne syte skus niecim dokrmit naj asi nutrilonom

mariak2
26. jan 2007

treba skusit no uvidite co a ak ani to nepomoze niekde musi byt pricina.porod bol v poriadku nemala si ziadne problemy lebo citala som v jednej anglickej knihe vraj niekedy sa moze stat pri tazsich porodoch maju deticky aj traumy a nevedia sa z toho spametat ale nieje nato nic casom to prejde

kkarin
26. jan 2007

to s mlieckom neviem...mozno na tom nieco je...ale neprestane malemu potom chutit moje mliecko? inak s vahou skutocne problem nemame, prave naopak...za 3 tyzdne od poslednej navstevy pribral 900gramov...az som neverila 🙂 Porod prebiehal v pohode, za 4-5 hodin bol krpcok na svete...a neprislo mi to vobec ako nejaka trauma...ale malinky prisiel podla terminu menstruacie na svet skor, v 37.tyzdni (vahovo bol celkom ok, vazil 3100gr)

titkovamiriam
26. jan 2007

No nieco na tych traumach bude.mareka mi po porode na druhy den previezli do inej nemocnice bolo pol osmej vecer.ked sme boli konecne doma tak tri tyzdne kazdy den o pol osmej mal zachvaty placu,koliky nemal len plakal a plakal,musala som ho mat na rukach a za pol hodinku akoby utlo,to je asi cas co prisiel do nemocky na oddelenie.