Som zúfalá. Bez dôvodu preplače hodiny

mirina
23. jan 2007

Maminky prosíííí poradte mi. Mam 4 tyzdnove babatko, ktore preplace celu noc. Zacalo to pred dvoma tyzdnami. Vylucila som vsetky mozne dovody - od koliky, hladu, prejedenia, choroby, tepla, oblecenia,... az po suchy vzduch v izbe. Nepomaha moja blizkost pri zaspavani, pohladenia, pritulenia, cumel ani kocik, uz ani hojdanie. Zacala som ju pred a po kojeni vazit - papa podla tabuliek. Nechavam ju prisatu tak dlho ako ona chce - zvycajne pol hodinu. Po kojeni vydrzi v klude 15 minut a potom znova spusti hrozny plac. Casto ju prilozim len cucat bradavku, ani to nezabera. Plakat zacina casto uz popoludni, nespi skoro vobec az do druhej hodiny nocnej. Podla doktorky je zdrave dieta. Preco potom nonstop place kazdu jednu noc? Ako jej mam pomoct?

hanka274
29. jan 2007

kojis?
som si nevsimla, ze si sa ma pytala na to obdobie malo priberania.
tam su tie zlomove 3, 6 tyzden a 3 a 6 mesiac. Poznas to? Len neviem ci kojis?
uz som z vas mimo, mimi, mimi109. pomaly na mna 😀 😀 😀 😀

mimi109
29. jan 2007

hanka a to sme mimi aj ja este obe augustovky 2006 😀 😀 😀

hanka274
29. jan 2007

😲 pekne kolko vas tam takych je, ale mimi bez cisla tusim isla zalahnut....neodpisuje ci koji....

mario
29. jan 2007

baby ale ste sa rozbehli

mimi109
29. jan 2007

no ak dobre ratam mimi sme len 2 😀 inak je nas tam 6 augustoviek co sa vykecavame 😀

mario
29. jan 2007

ja nestíham s vami držať krok a malá ešte nespí

mimi
29. jan 2007

nie este som tu,len kukam na take tabulky,co mi mimi109 poslala.Takze podla tej tabulky moj maly je s vahou O.K.ANo stale ho kojim,vsak nic ine ani nechce.Ved mi doktorka vravela,ze mu moje mlieko uz nestaci a ja neviem co mam s nim robit( s mojim mliekom),ked mu dam umele mlieko 😒

mimi109
29. jan 2007

mario moja zaspala o pol 7, o 10 sa napapala a spinuska aj s tatikom 😀

mario
29. jan 2007

Hanka, ja som chcela dokrmovať, lebo asi schudla a odmieta prsník aj pri naj hlade, takže kojím len ked je v polospánku a keby cez den nespala asi by nejedla. Fľašu nepozná, ale asi za to môže dudlík.

mimi109
29. jan 2007

mario mz aj dudlik mame bez neho totiz zaspi malokedy 😒

mimi
29. jan 2007

moj ani nevie existovat bez dudlika,ale flasku nechyti,este ho aj natahuje z nej.Nechapem tomu,ale to nic 😕

mimi109
29. jan 2007

mimi asi nie je zvyknuty na cumel z flase,
aky dudlik pouzivas silikon ci latex?

mario
29. jan 2007

Dnes som ju skúsila kojiť cez klobúčik, nadrela som sa ako kôn, ale vtedy sa neodťahuje od prsníka, nechápem ani ja už ničomu 😒

mimi109
29. jan 2007

mario bud rada ze ti pije,ja som skusala aj cez klobucik a nechcela mi pit 😢

hanka274
29. jan 2007

mimi, neviem, tak kasli na to, nedokrmuj, ved pokial ma v poho vahu ta povedz doktorke, ze chces vyhradne len kojit ahotovo. Pokial je to teda v norme, co mne sa zda, ze je. Ved najlepsie je len kojit pre babatko....
mario, kokso si sa pridala a ja som z tych dvoch mimi vykolajena a vobec netusim, co som sa teba pytala.
Tusim ci tiez si bola nutena dokrmovat.
Ale necham to uz tak , idem zalahnut, ja len som chcela, ze baby, pokial mate mimco v poho s vahou, neplacu vyslovene od hladu tak nedokrmujte, je najlepsie ozaj co najdlhsie tak vydrzat. Drzim vam palceky vsetkym!
Bru noc.

mimi
29. jan 2007

dobru nocku hanka 🙂

mimi109
29. jan 2007

dobru noc hanka 😉

hanka274
29. jan 2007

a este mi aj naraz skoro rovnake napisete, ste segry alebo co? 😀 😀 😀 pisete jak draci, som aj ja kojila prvy mesiac s klobucikom, lebo si nechcela chytit, potom v poho, asi mi to vytvarovalo...
😔

mario
29. jan 2007

Dobrú noc maminky. 🙂

mimi
29. jan 2007

😀

mirina
autor
4. feb 2007

Maminy ahojte, ked zalozila temu pred 2 tyzdnami, bola som z malej dcerky zufala. Myslela som si, ze koliky nema, neboli ju brusko /brusko nemala tvrde, davala som jej cajik pre spokojne brusko, rektalnu rurku atd/ vyskusala som naozaj vsetko mozne. Precitala som vela info o kolikach ci uz vo forach alebo na odbornych strankach a toto nam pomohlo:

Vylucila som zo stravy vsetky mozne potraviny, ktore sposobuju koliky a s ktorymi mali skusenosti ine maminy /o vela potravinach som nevedela a jedla ich/, zacala som viac papat /ked malinka plakala, nestihala som vela krat najest, alebo mi vobec nechutilo/. A od vtedy plac prestal v takom rozsahu. Vylucila som zo stravy tiez vsetky alergeny. Na zaciatku to vypadalo tak, ze nebudem nic jest, len starych chlieb s feniklovym cajom 😀 😀 ale nasla som si cestu.

Hlavne, ze mame vyse tyzdna klud v noci. Mala je v noci aj cez den pokojnejsia a ak place, tak uz to nie su zufalstva. Casto mi v noci prespi 6 - 7 hodin. Snad to nie je len prechodny stav a nevrati sa to 😒
A este jedna vec: zacala som ju viac pozorovat, rozlisovat druhy placu a zistovat co si take malinke stvorenie asi tak zela 😅

titkovamiriam
4. feb 2007

to je supeer 🙂 .

yuya
7. feb 2007

mirina, to je super, že sa vám polepšilo. viem, o čom hovorím, lebo tiež sme si pri malej "užili". ale je dosť možné, že sa detičkám polepšuje vo veku 6 týždňov, lebo ja som v mojom jedálničku nezmenila nič a tiež je u nás väčší kľud. tak nechcem ťa nahovárať, ale skús sem-tam pridať nejakú obávanú potravinu, možno budeš prekvapená 😉

mirina
autor
8. feb 2007

Teraz som rada, ze je klud 🙂 vylucila som toho vela, co som papala po tom ako sa malinka narodila. Postupne a hlavne neskorsie to budem zaradovat, lebo mam vycitky svedomia, ze som vylucila ovocie a zeleninu /zjem len jablka aj to len osupane, sem tam banany, zo zeleniny len mrkvu/. Tiez mi chybaju oblubene jedla, musim sa v kuchyni ovladat.

zuz11
23. jún 2008

luciaakubko • 1d • Dnes o 10:58
ahojte. som uz naozaj zufala. mala bude mat zajtra tri tyzdne, do stvrtku to bolo dobre dietatko no odvtedy neustale place, ale az tak, ze sa zachadza. neviem, co ju trapi a preto sa trapim s nou. cez den mi vobec nechce spat, v noci sa zobudi tak dva krat. v sobotu sme boli aj na pohotovosti, od rana do vecera vkuse plakala. nezaberalo nic. ani kvapky na bolest bruska, ani masirovanie, len ked som jej prilozila prsnik sa ukludnila. na pohotovosti mi doktorka urobila prednasku o tom, co smie m a nesmiem jest, malaa mala nafuknute brusko, spominala aj daku laktacnu krizu, ibaze ja mliecko mam. tak neviem. davam si riadne bacha na to, co zjem, no uz 5.den sa nic vyraznejsie nedeje. prosim vas, ak mi vie dakto poradit, bola by som velmi rada. dakujem

kaluha • 2d • Dnes o 11:07
ahoj skús si v lekárni kúpit takú trubičku na uvolnenie prdov.stojí to okolo 40sk nám to teda neraz pomohlo.užšiu stranu nakrémuješ strčíš di ritky tak ako ked dávaš teplomer a chvýlu počkaj.čakaj kým neprestane prdiet a to si píš že sa jej ulaví.vyskúšaj a daj vedieť

luciaakubko
23. jún 2008

dakujem,kaluha,aj rektacnu rurku mame za sebou...trolinku je snad lepsie,dufam,ale aj tak to nie je ono

katia7
23. jún 2008

ahoj, moj drobec takto plakal asi do styroch mesiacov,mala si kludne tehotenstvo? no ja ti velmi nepomozem, rurku ti moc neodporucam,niekedy viac uskodi ako pomoze ale nie je to samozrejme pravidlo,ja som to neriskovala. ja som skratka maleho stale pestovala, nic som sice neurobila ale priatel mi potom vecer pomohol aspon s tymi najnutnejsimi vecami. on spinkal aj cez den iba tak ze som si ho stulila na jednu ruku,sadla som si a nesmela sa hybat 🙂 inak sa zobudil a stale plackal,je to unavne ale neboj urcite to skonci 😉

luciaakubko
23. jún 2008

🙂 aj malinka reaguje podobne. dnes mam pocit, ze je lepsie...uz spi treti krat od siestej rana. snaad...to bolo len to brusko...je pravda, ze som podrazdenejsia, je toho zrazu na mna dost a ked sa to vsetko prenieslo na malu...cize je to asi moja chyba...bruskabol je podla mna hlavne o psychike, teda v mojom pripade...dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

kaluha
23. jún 2008

katia7 s tou rektačnou rúrkou máš istým sposobom pravdu nieje to na každodenné použitie,ale ked sa dlhšie trápi tak mu takto pomožem.ale neviem či je až také dobré celodenné pestovanie moj drobec bol tiež vela na rukách/kto by svojmu dietatku odolal/ a cez den už postielku nepozná.teraz ho pomaly učím naspat na postielku.a ano psychika to narobí vela problémou.Tvoja vnútorná nervozita sa prenesie aj na bábo.