Spánok 8-mesačného dieťaťa

annouk
2. apr 2009

Ahojte,
mala bude mat za chvilku 8 mesiacov, noc prespi celu od cca.20oo do rana 6-7oo, potom je take dve hodinky hore, zase si pospi(1-2hodiny), obedujeme, hrajkame sa a zase si chce pospat, sucha si ocka, je umrncana(zaspi na take1-2 hodiny).Potom ideme von na prechadzku, niekedy si zdriemne, inokedy nie a do tej 19-20oo je hore.
Predtym mala cez den skor take kratke 20minutove spanky, niekedy hodinove,
ale posledne 3 dni sa mi zda, ze je nejaka spava, teplotu nema, zubky este nema, vidim tam male hrbolceky, tak mozno coskoro pojdu.
Je takyto spanok v poriadku? Co si o tom myslite? Dakujem za rady!

macaeliska
2. apr 2009

no ci je v poriadku to neviem, ale ja by som chcela mat take dieta, ktore si pekne pospi doobeda hodinu a este aj po obede. Nam ked isli zubky, tak skoro vobec nespala. Podla mna to neries, ono sa ti to opat za nejaky tyzden, dva zmeni.

fifinna
2. apr 2009

My sme mali taky spanok v ôsmich mesiacoch tiez, teda ten denny, ale bol taky pred ôsmim mesiacom. Po ôsmom mesiaci maly vynechal vecerne zdriemnutie okolo piatej. Tak si myslim, ze sa ti mala naucila lepsie spat, alebo na nu dolahla jarna unava, ale samozrejme ju kontroluj, lebo môze to byt aj choroba, alebo zubky.

henus
2. apr 2009

Ahoj, ja mam dceru 1.5 rocnu a podla mojej skusenosti sa spankovy rezim dietata meni. Napr. ked mala 9 mesiacov tak spala len po polhodine doobedu aj poobede. Teraz si pospi cez obed aj 2 hodiny. Kazde dieta je ine a aj sa vyvija a meni. Ak by sa ti dcera nepozdavala a zdala chora tak chod k lekarke, moze napr. mat malo zeleza v krvi a z toho byt ospala.

simona55
2. apr 2009

no take dieta bysom prijala aj ja ale nevimenila mojho certka.do8 mesiacov bol aj moj maly takyto isty ako pise annouk potom sa mu to nejako narusilo a teras ked mu ide na 10mes. tak je to snim trosku na nervi on by chcelbyt stale na zemi a chodit a nespat a ani noc neprespi zobudi sa aj 4krat za noc trosku mrnci dostane cici a potom spi a potom do okola to iste. no ale dasato zvladnut. 😀

cristin
4. apr 2009

anna,aj ja by som prijala,keby si moja mala viac oddychla.Konzultovala som knihu,v osmom mesiaci by mali deti spat 11 hodin v noci a 3 hodiny cez den.No nam sa to nedari.Moja sa zobudi okolo 8:00,po dvoch troch hodinach je unavena,tak si pol hodinu pospi,cize sa zobudi okolo 12:00,12:30.No a potom zaspi okolo 17:00 na hodinu,malokedy na dve.Lenze problem je vecer,zaspava o 23:00!!!
Ako mi radite zmenit rezim,bola by som rada keby spala poobede a vecer skor,lebo ja nevladzem byt hore do 23.Dakujem

mirustek1
4. apr 2009

cristin-skus ju rano zobudit skor,viem ze sa vam dobre spi,ale potom ti zaspi dobeda skor a ja nechavam malu spat len do niakej 11.30,aby isla pobede zas buvat okolo 14.30 a spi okolo 1,5,ked zaspi neskor,ja ju dlhsie ako asi do 16.30 nenecham a vecer o 20hodky uz spi vzdy.Ked ti malinka spi pred vecerom asi nemoze potom vecer zaspinkat.

lilyk
4. apr 2009

Cristin skus ju uspat o 16:00,16:30 a nenechaj ju spat dlhsie ako hodinu, najneskor do 21:00 by mala zaspat - teoreticky po tom co pises.
moje deti ani jedno nevedeli spat, obe som ich naucila v urcitu hodinu ist spat a organizmus si zvykol. Jasne ze sa to bude menit ale nie nejak rapidne,teda verim tak to bolo aj s mojim prvym 😅 😉
Tomino my tiez ide spat o 17:00, spi max do 18:00 potom ho budim. Vecer spi uz o 19:45 😉

andika10
6. apr 2009

ahoj annouk ako by som čitala spanok mojich drobcov ale mne to vyhovuje už som si zvykla

vejinka
6. apr 2009

ann waw to gratulujem ze ti prespi celu noc my to mame asi taketo: rano vstavame okolo 7:30 o osmej papame potom sa idem najest ja a o deviatej papame a ide spat spi hodinu o 11:30 obeduje potom ja..okolo 1:00 papame a ideme spat spi hodinu potom papame a ideme von vonku na lavicke nakojim lebo on vyzaduje papat kazdu hodinu a ked sa vratime okolo 16:00 tak papame o 17:00 papame a ideme spat spi hodinu potom papame a kupem o 20:00 potom papame a zaspime na nocny spanok..prvy krat sa budi este pred 24:00 vzdy ked sa zobudi je samozrejme hladny takze papame hned ako sa naje spi potom sme hore asi takto: 2:00,4:00,5:30,a vstavame o tej 7:30 a toto je dost pravidelne...takze ty bud statsna ze ti prespi celu noc 😉

monika588
12. máj 2014

@cristin
Ja robím tak ked moj je unavený a už mrnčí snažím sa ho aspoň pol hodinku zabaviť aby bol vyčerpaný.Lebo moj mi prespí skoro celu noc a ked sa mi zobudí tak po 2h je unavený. tak ho zamestnám ešte na 1h a potom my pospí 1h vkuse a ked sa mi zobudí skor tak ho ulozím vedla mna kde si ešte pospinka a potom zase pockám 3-4h a až potom ho uložím a pospí aj 2h. Mama my hovorila že by už mal spať len raz denne ale nevydrží mi.