Spí len v kočíku za jazdy. Zmení sa to niekedy?

lenocka80
30. sep 2008

Ahoj babenky. Moj syncek nechce inde spat len v kociku a samozrejme za jazdy 😒 Ked ho dam spinkat do postielky, tak vyspi max. pol hodinky a potom je nervozny a plany, lebo je nevyspaty...Ale takto chodim von aj tri krat za den a vtedy pospi zakazdym aj dve hodinky....Doma samozrejme nic nespravim a nemam si ani kedy pospat a oddychnut, pretoze v noci zasa stava na cicik kazde dve hodinky... 😝 Mate to niektora podobne? Zmeni sa to niekedy?

macaeliska
7. okt 2008

kocky, skuste kuknut temu Kazde dieta sa vie naucit spat. Je tam celkovo pisane, ako deti spavaju a ako sa snazime ich oducit

lenocka80
autor
8. okt 2008

macaeliska, citala som tu knihu, ale ono je to asi vtedy najvhodnejsie skusat, ked je uz dietatko plne na UM, alebo poriadne papa. ja stale kojim, len teraz zaciname prikrmovat a jemu sa niekedy stane, ze vecer zaspi pri ciciku a hlavne v noci, tak zaspava. A podla tej knihy treba pri kazdom zaspavani postupovat rovnako a toto si neviem predstavit robit v noci, ked sa mi budi kazde dve hodiny...a nechat ho revat, tak to by som asi zcvokla. Ale ak sa to nezmeni, tak urcite ked bude starsi toto skusim.

Katuska, presne takto by mi maly spal, keby som ho nechodila kocikovat, po pol hodinkach 3x. Vcera mi tak presne spal, dokonca aj v kociku len pol hodky a uz nie a nie zaspat, a taky bol plany cely den, ze som myslela ze zosediviem a aj v noci sa mi castejsie budil. Dufam ze to bolo len prechodne... 😝

majcik
8. okt 2008

Moj syn tiez najradsej spi v kociku vonku, hlavne ako sa po lete ochladilo. Vo vnutri prespi tu polhodinku, presne, ako baby pisali. Tak pokym to pocasie dovoli, davam ho aj dobeda aj pobede von, ani nepotrebuje sa vzdy vozit, staci, ked mu kocik otocim tak, ze odtial vidi na nieco zaujimave - napr. strom a pohybujuce sa listie a zaspi. Ked to nestaci, tak ho trosku povozime. Ked sa neda ist von alebo mi zaspi po kojeni a nechcem ho budit tym, ze by som ho obliekala a dala von, prespi vo vnutri iba chvilku a je hore. A potom je vacsinou mrzuty a spanok dobieha.

Ja som tiez skusala to, co ste niektore spominali, ze nechat dieta vyplakat ... no neosvedcilo sa, pretoze on neprestal plakat ani po polhodine a to uz bol cely fialovy a zasopleny ... Skusala som to viackrat, ale u nas to nefunguje... Jasne, ze nebezim k nemu, ked len trochu zamrnci, to uz kazda mama rozozna, ze ako dieta place ... ale pri tom "spankovom" placi uz viem, ze nema vyznam ho nechat, lebo on sa sam neupokoji...

katus79
9. okt 2008

Lenocka ja tiez stale dufam ze zacne "spavat". Ale my polhodinkujeme uz pekne dlho. Keby prespala v kociku dlhsie idem von, no u nas je to jedno. 30 min a hotovo. Takto toho vela nestihnem, keby sme vonku nestiham vobec nic, kedze ked sme hore musim sa jej venovat. Cize niekedy 2x doma, 1x vonku alebo 2x vonku 1x doma.
Ked spi doma to pak zapnem doma turbo pohon a ficim aby som stihla co najviac 😅

fifinna
9. okt 2008

Lenocka : mozno pisem neskoro a mas uz system ako uspat maleho aj doma, ale aspon Ti napisem ako som to zvladla ja. Mne tiez nemohol maly zaspat doma . Takze som cele dni vonku kocikovala od rana do vecera. Okolo siesteho tyzdna ochorel, tak som prvy krat ostala cely den snim doma. Uspala som ho doma v kociku, po pol hod. sa zobudil, potom som sa snim 1,5 jedovala a zase na pol hod. zaspal. Ked vyzdravel zacala som snim chodit von uz len po obede. Okolo 10 tyzdna jeho zivota, ked mi zaspal pri kojeni v naruci, tak som si ho nechala tam a vydrzal spat aj hodinu, pokial som ho vladala drzat. Potom ma napadlo, ze skusim ist snim do postele a kojit ho po leziacky tam. Tak sa naucil somnou cez den spavat v posteli. Musela som byt pri nom, lebo sa kazdu chvilku prebral a hladal prsnik, ale postupne som zacala od neho odchadzat a naucil sa spat sam. Toto cele trvalo rok.

macaeliska
9. okt 2008

lenocka, ja mam plne kojene babatko a "naucila sa spinkat". Nenahovaram ta, len hovorim, ze sa to da aj u kojenych deti. A v noci ani nevie, ze bola hore a papala. Nakojim ju, tiez po leziacky a popravde sem-tam zaspime spolu. Potom precitnem, lebo jej zavadziam a tak ju ulozim do postielky na brusko. Ona sa len tak trosku pomrvi, ani nepipne a spinka dalej. Ked sa niekedy aj dlhsie mrvi, tak si to nevsimam, pretoze viem, ze je rozospata a pekne zaspinka. Nechcem ta na nic nahovarat, len aby si vedela, ze v noci, pokial je tma a nie je nic vidno, tak to dietatko ani nespozoruje, ze spi v postielke. Teda aspon moje.

lenocka80
autor
9. okt 2008

fifinna tiez kojim po leziacky, ale cez den mi akosi nefunguje aby zaspal na prsniku, on sa naje a ked je hotovy, pusti a zacne sa hrat. Tiez som skusala s nim spat, ale i tak spal len pol hodiny ☹ Skusala som to dva dni a nic...neviem ci to bolo malo ci nie...ale bol mi potom dost nervozny...Teraz je chory ma sopliky a rano troska zvysenu teplotu, tak mi spal v postielke dve hodiny, zaaaazrak 😀 Joooj keby to tak ostalo...no a potom spal zasa v kociku dve a ked som znova poobede vysla von, tak ani za svet byt v kociku, reval ako drak...ja mu uz fakt nerozumiem...

macaeliska moj maly tiez tak spaval ked mal tri mesiace...Len som ho pekne nakrmila a sup do postielky a buval paradne, a tiez papal v takom polospanku, a vydrzal mi v noci spat 4 hodiny. Budil sa vzdy o pol noci a potom o stvrtej rano. Lenze teraz je akosi viac vnimavy a ked v noci co i len troska precitne a niesom tam, tak zacne plakat...Ja som si tiez vravela, ze ani nahodou si ho nenecham v posteli, ale vydrzala som ho prenasat asi styri dni a rezignovala som, bola som viac unavena ako teraz...budi sa po dvoch hodinach a je mu jedno ci spi vedla mna alebo v postielke...

katus79
9. okt 2008

ta pol hodka je nejaka zacarovana alebo co 😅
Nasa mala zaspava sama, niekedy sice na prse, ale vie zaspinkat aj sama. niekedy trochu pomrkna, ale zaspi...a cez den je aj tak po pol hodke hore 😒

macaeliska
9. okt 2008

no lenocka, to si ma moc nepotesila. Ja uz som si odfukovala, ze to mam za sebou. ☹

zuza.m
10. okt 2008

ja som sa tiež tešila že mi spinkal už bez plaču a včera veru som mala čo robit.už chcel muž ustupit a zobrat ho na ruky.poslala somho preč a nakoniec zaspal.som si vydychla.ale v noci sa o pol 2 zobudil a kakal.tak že sa cely prebral vytešeny ,vysmiaty proste vyspaty,ale aj tak som ho uložila a každu chvilu dala dudlik.inak si aj pomrnkal,poplakal.ale všimla som si že ak si detičky nevšimate skor sa ukludnia.vyskušajte.nehovorim nechat tak bez dozoru.ja som prinom len nanho nerozpravam,ani nehladkam.maximalne dam dudlik a chytim za ruku.a zda sa mi že sa skor ukludni ako ked ho čičikam a tapkam po zadočku.

fifinna
10. okt 2008

Lenocka : kolko ma tvoj maly mesiacov ? Aj mne zacal maly vonku plakavat, ale bolo to preto, lebo uz nepotreboval tolko spat a v kociku sa nudil, tak som mu spravila taky rezim, rano som ho dala doma spat 2 hodiny po zobudeni, druhy krat som ho dala doma spat 3 hodiny po zobudeni a treti krat som isla snim von 2 hod po zobudeni a zaspal. Ked bol starsi tak vynechal to posledne spanie. Ale v kocari mi nechce byt doterez, lebo sa vnom nudi.

lenocka80
autor
11. okt 2008

fifinna ma 6 mesiacov...Teraz momentalne fungujeme asi takto. Rano po zobudeni ho dam spat 1,5 alebo 2 hodky, vydrzi spat pol hodiny /samozrejme/ vstane nevyspaty, takze o hodinu niekedy sa mi podari o dve frcim von s kocikom, tam vydrzi spat aj dve a pol hodky, potom sa zasa hra, niekedy aj tri hodiny vydrzi byt hore a ked sa zasa pyta spat, tak ho dam do postielky a znova je to pol hodka, niekedy zazracne cela... 😝 Inak v lete som chodila tri krat za den von s kocikom a vydrzal spat po dve hodiny...Len proste ho chcem naucit spat v postielke.

macaeliska
11. okt 2008

my sme zaviedli rezim, rano sa zobudi o 6.15 Naje sa, prebalime a chvilku sa hrame. Potom okolo 7.30 ju znovu nakojim a ulozim do postielky spat. No samozrejme, ze nie vzdy sa jej tam paci a tak si ju dam k sebe na cici a ona na nom zaspi a ja nad nou. Spime do tej 9 a potom zase jeme a debatujeme. Okolo 10 sa oblecieme a ideme von. V kociku mi tak spinka 1.5-2 h. Ale za pochodu. Boze chran zastat! Prideme domov a samozrejme jedenie, prebalenie, hranie, nosenie na rukach a okolo 14 ju opat ulozim spat, ale tento raz do postielky,nech si zvyka. Samozrejme, ze je svetlo a tak sa zlosti. Niekedy, ako dnes som nemala nervy a tak som ju zobrala na cici a ked zaspavala, tak som ju polozila do postielky na brusko a mala vynimocne v klude zaspala. No a potom spime tak hodinku, a dalsie spanie sa odohrava okolo 17.00 v babysatke. Tam spi tiez hodinku a potom sa budime. O 19.00 sa okupe, kojime a ulozime sa do postielky. Je tma a tak nam nic ine neostava, len spat. Ale nebolo to tak vzdy. Najprv som ju frajerku musela nosit aj hodinu po dome a este aj tancovat! Kotuha. No a jedneho krasneho dna som si povedala dost. Pekne sme sa vyplakali a od vtedy v noci takto krasne spinkame. 😅

zuza.m
11. okt 2008

my ešte nemame takyto režim ale tiež sa snažim dodržiavat to že asi hodinku a pol je hore a potom ideme spinkat.niekedy spi asi polhodinu inokedy si potiahne aj viac.kočik ma zatial celkom rad a zaspinka si aj ked sa nevozime.,teda ako kedy 😀
ale začalo nas trapit bruško tak že sa dost trapime s plačom.

katulka1
13. okt 2008

Ahojte ,tak my budeme mat 9 mesiacov, tiez sme mali problem so zaspavanim, tak som to riesila tak,ze zaspal na dide,bolo to pre mna ako vykupenie. To ze od narodenia cez den spime 2 krat po 45 min neriesim, ale teraz uz ani na prsniku nechce zaspat az po 1,5 hodine, a v noci sa mi budi kazde 2 hodiny aj castejsie, nie je hladny ale potrebuje mat dudel teda mna 😒 , uz som tiez vyskusala vsetko , dudle nechce, vodicka nepomohla, ani pohlatkanie. Uz naozaj uvazujem ze ho odstavim, lebo nevladzem, ale co potom ????? Cim ho utisim???

zuza.m
13. okt 2008

tažko oduča ked si na niečo zvykne skus si prečitat tu knižku možno tam niečo najdeš .je tam vela dobrych veci . 🙂

tilly
13. okt 2008

domko spával tiež len vonku v kočíku cez deň, nevidím na tom nič zlého, bol na čerstvom vzduchu, dobre si pospal a ja som si vo vnútri mohla všetko v pohode porobiť bez toho, aby som si ho zobudila, ak sa mi náhodou zobudil, tak ho väčšinou stačilo trošku pohojdať a ešte zaspal...

inak som niekde aj čítala, že je to dobré na imunitu...

môj malý spával vonku aj pri slabších mrazíkoch, bol poriadne naobliekaný a na sebe mal sieťku proti hmyzu, ktorá trošku tlmila ten ľadový vzduch a na strieške mal ešte deku a mal to pretiahnuté tak do polky striešky, aby nedýchal úplne nastudenší vzduch, ale aby mal aj dosť čerstvého vduchu, tak sa mu spinkalo najlepšie...

dokonca spal vonku ako 4 mesačný aj pri - 15, ale to bol v garáži, ktorá bola tak na polku otvorená, takže nebol na tom najväčšom mraze...

tilly
13. okt 2008

ozaj, ja som si na účel spinkania vonku kúpila špeciálne len ťažký, veľký kočík na spanie 😉 malý v ňom spinká aj teraz rád, aj v sobotu v ňom spal 😀

lenocka80
autor
13. okt 2008

tilly to je super, ze ti maly takto buva. Mne tiez maly dobre vonku spi, len posledny mesiac vyzaduje aj vozenie, ked ho necham len tak odstaveneho za dvadsat min. je hore a plac...Ale budem este skusat ho nechat len tak.

fifinna
14. okt 2008

Lenocka. Skus si spravit, takyto rezim. Do obeda choj von, nech spi v kociku, kolko vladze. Cez obed ho uspi doma, to je jedno kolko bude spat, len hlavne nech ma obedny spanok v posteli. Po obede chod snim znova von, nech spi vonku. Tak okolo deviateho mesiaca vynecha posledny spanok a okolo jedneho roka vynecha doobedny spanok a ostane mu len ten jeden doma v posteli. Dlzku si urci dieta uz same. Mne maly spava uz len raz a to od 1,5 hod do 3 hod. Ako kedy.

lenocka80
autor
15. okt 2008

fifinna znie to ako celkom logicke riesenie...Len zasa ak mam ist von doobedu, tak to by som musela ist rano o osmej...tak to neviem. Ale skusim vyskusat a uvidim.

najjanka
15. okt 2008

Vidis Lenocka, aj Fifinna ti radi to iste co ja. Vyskusaj, nam sa to fakt osvedcilo.
Rano sme spali v kociku (cca 20 miunut), teraz na obed odfukuje na posteli (on vzdy spi na mojej, aj v noci) a pred vecerom ho supnem do kocika a este par minut podrieme. Vecer opat v posteli zaspava.

fifinna
15. okt 2008

lenocka, ja som od narodenia s malym chodila von uz rano o pol deviatej a to bola uz zima, takze viem ze to neni nic prijemne. Ale ja som ho uz od tretieho mesiaca nechavala do obeda spat doma. Pisala si ze rano ho das tak po 1,5 hod az dvoch spat doma a spi len pol hodinu. No a skusala si aj ten druhy spanok ho nechat spat doma ? Neprespi dlhsie ? Mozno uz nepotrebuje dlho spat. Skus si jeden den taky, ze pôjdes von az po obede. Ak mas kocik vnutri, tak to skus v kociku a ked treba tak ho hojdaj. Ja som ho zo zaciatku tiez uspavala v kociku a hojdala som, ale len ten doobedny spanok. Ten obedny spanok si drz v posteli.

lenocka80
autor
19. okt 2008

Ahoj babenky. Tak som dala na vase rady a zacala som chodit kocikovat doobeda a poobede. A moj maly si spravil podla toho nasledovny rezim...Rano spi pol hodiny, naobed v postielke tiez pol hodiny a poobede v kociku tri...takze tot moja snaha... 🙂

fifinna
20. okt 2008

Lenocka a ked ti spi maly do obeda len pol hodinu v kociku, nedal by sa ti uspat na tu pol hod aj doma ? Aby si v takej zime nemusela chodit von. Po obede ti vonku v kociku spi dost dlho, ale on si to casom upravi sam. Vecer ho kedy davas spat, a ako spi v noci ?

lenocka80
autor
20. okt 2008

tu polhodinku vyspi aj doma, takze doobedu vonku nepojdem uz. Inak on doma spi stale len pol hodku...Vecer po kupani okolo siedmej, sa napapa a spi ako drevo do desiatej a potom sa budi kazde dve hodky na cicik 😀

lenocka80
autor
20. okt 2008

dneska som zasa skusila s nim spat naobed, ale zasa nic...bola to len pol hodka...takze toto mu asi nepomaha 😒

fifinna
20. okt 2008

a ked sa Ti cez obed po tej pol hodine zobudi, je vyspany ? Keby si ho troska ponosila na rukach nespal by dalej ? Ked bol môj mensi tak som to skusala vseliako. Ked sa mi po pol hod. zobudil a nechcel cici, tak som ho prlozila doma do kocara, trochu pohojdala a spal dalej. Lenze to som na nom vydela, ze je unaveny, ze chce este spat, len nevie ako. Asi musis len cakat, kedy vynecha ten treti spanok a potom sa mu to upravi.

mirasierra
20. okt 2008

lenocka aj my sme tak spavali vo vasom veku, presne 3x polhodka. Asi Po 7-mom mesiaci sa zrazu z nicoho nic zmenila a tereaz pospi doobedu 1, 5 hodky a poobede este hodinku. ale musime spat doma, v kociku spava stale len polhodinku.

ingrid77
9. dec 2010

ahojte, no musim reagovat, aj ked moj syn uz ma 5 rokov, ale velmi dobre si este spominam ako maly spaval doslova len v kociku aj v noci, normalne sme rezignovali, lebo on si cez den pospal aj 3 hodiny/no to aj teraz/, tak som bola rada, ze spi, zohnali sme si taky stary kocik, co bol dost velky, nemajte kocky strach ono to jedneho dna prejde, no treba si to odtrpiet, ked si predstavim, ze som mala pripravenu krasnu postielku s baldachynom, no asi sa mu nepozdavala, potom sme skusili velku postel a tam si zvykol aj ked do 3 roku sa v noci budil 5-6 krat, no potom jednu noc spal dobre a odvtedy prespi celu noc vo svojej izbe, takze kocky len vydrzat za par rokov sa na tom dobre pobavite