Spí len v kočíku za jazdy. Zmení sa to niekedy?

lenocka80
30. sep 2008

Ahoj babenky. Moj syncek nechce inde spat len v kociku a samozrejme za jazdy 😒 Ked ho dam spinkat do postielky, tak vyspi max. pol hodinky a potom je nervozny a plany, lebo je nevyspaty...Ale takto chodim von aj tri krat za den a vtedy pospi zakazdym aj dve hodinky....Doma samozrejme nic nespravim a nemam si ani kedy pospat a oddychnut, pretoze v noci zasa stava na cicik kazde dve hodinky... 😝 Mate to niektora podobne? Zmeni sa to niekedy?

najjanka
30. sep 2008

Lenocka, zmeni sa to. Aj moj syn (najstarsi) takto spaval. Potom prislo leto a velke horucavy a zistila som aj ja aj on, ze doma sa spi lepsie.
Tiez sa na posteli casto budil a kratucko spal. Ja som to riesila tak, ze akonahle som ho pocula prebudzat sa, isla som k nemu, lahla som si k nemu (spaval na velkej posteli), chytila som ho za ruky a tvarila som sa, ze spim.
On potom tiez zaspal (niekedy to dlho trvalo, ale zaspal). Najcastejsie som zaspala s nim, takze som si aj oddychla.

Teraz mam babatko o par tyzdnov mladsie ako tvoje a ucim ho tak (este spi 3krat denne), ze dopoludnajsi spanok v kociku, na obed v posteli (nasej, on v postielke nespava vobec) a podvecer opat v kociku. Je to vlastne preto, lebo kazde dieta okolo jedneho roka spava uz len raz denne, takze ten obedny spanok v posteli mu ostane a tie kocikove spanky budu o par mesiacov bezpredmetne.

Cez obed sa mi v posteli tiez budi, ale robim to tak, ako som opisovala, idem si k nemu lahnut aj ja, on po par minutach zaspi tiez (castokrat aj ja s nim).

V noci sme na tom zial rovnako, aj my cuckame kazde dve hodinky. Aj to prejde, neboj. Ked ho odstavis 😀 😀 😀 .
Teraz to uz beriem s usmevom, ked som tym dvakrat presla ale priprvom mi nebolo vsetko jedno.

valka
30. sep 2008

lenocka, co keby si skusila maleho nosit? kukni do temy nosenie deti...alebo skus mu kupit hupaciu siet na spanie...

lenocka80
autor
1. okt 2008

Jooj babenky dakujem krasne za rady. Najjanka urcite skusim to spanie s nim, to je celkom dobry napad, aspon si aj ja troska oddychnem. Velmi si ma potesila, ze to prejde 😀
Valka nosic mam Manducu, ten mi fungoval donedavna, lenze ako sa zacal zaujimat o svet, tak mu len hlava trci z nej a kuka, kuka a nie a nie spat 😀

kili
1. okt 2008

leni, treba dať na chrbát, kapucňu cez hlavu (jedovanie ignorovať), chvíľku pochodiť, potriasť, poskákať a hádam zaspí, u nás to fungovalo 🙂

lenocka80
autor
1. okt 2008

kili ako na chrbat, to som nejako nepochopila... 😅

kili
1. okt 2008

lenocka, nedostala si návod k manduce? dáš si malého na chrbát. tretí obrázok: http://nosime.sk/kategoria300-manduca

lenocka80
autor
1. okt 2008

jaaaaaaaaaaj uz chapem 😵 Jasne mame navod. skuuuusim 😉

elinka27
3. okt 2008

tak ja mám tiež ten problém, že môj spí zásadne už od narodenia v kočíku, tiež ho musím voziť.Takže keď sa mu chce spať dám ho do kočíka a vozím hore-dole, cez deň ho ani neprekladám do postielky pretože mi spí maximálne po 30min 3x denne 😒 Na noc keď ho uspávam zasa iba v kočíku a keď zaspí tak ho preložím do postielky, ale v noci keď sa zobudí zasa sme späť v kočíku.Už som zúfala 😖

mirrinka
3. okt 2008

nebojte baby,to spanie v kočíku časom prejde 😉 ...moja dcéra spala len v kočíku od narodenia až do roka a pol 😒 vždy ked sa pohla som ju musela pokolísať a celých 18 mesiacov som takmer vôbec nespala... 😠 niekedy som s tým kočíkom musela doslova trepať,aby zaspala...jedného dňa som sa naštvala,položila som ju na posteľ,ľahla som si ku nej,chytila ju za ruku a do piatich minút spala 😉 prvé dni to nebolo bohviečo,ale dôležité bolo vždy ked sa pomrvila na posteli a chystala sa prebudiť ľahnuť si ku nej,aby videla,že som tam a že spím...potom to už šlo ako po masle...teraz máme zase taký problém,že si už zvykla na posteľ a za nič na svete nechce ísť do postieľky 😖

mirrinka
3. okt 2008

držím vám prsty 🙂 😉 🙂

macaeliska
3. okt 2008

tak ahojte kocky. Ja som do nedavna mala tiez problem so spinkanim mojej princeznej. Nechcel mi spat ani v kociku, ani v postielke a pokial som s nou nebehala ako otrhnuta z retaze po dome a nevyspevovala jej, tak si ani nepospala a ani ja. Potom som si precitala podobnu temu a vsetko mi doslo. Ono tie deti pokial zaspavaju pri niecom a potom sa preberu a to "nieco" sa zmeni, tak zacnu plakat a uz su hore. Takze zbytocne ich mi uspime na rukach, ked ich po chvilke cele stastne dame do postielky. Oni sa pri prechode do tvrdeho spanku budia, aby okontrolovali situaciu a ak sa nieco zmenilo, tak sa boja. Takze pokial babo zaspava v pohybujucom a hrkotajucom kociku, tak sa to musi diat aj nadalej. My sme sa zacali ucit pred 3 dnami na postielku a ziadne ruky. Bola som odhodlana, ze sa to mala nauci, a to ma ani nie 3 mesiace. A viete co? Naucila! Uz druhy den zaspava sama v postielke a prespi mi od 20.00 do cca 3.30 hod. Je pravda, ze na noc som ju zacala prikrmovat nutrilonom, lebo sme velky papkaci a mne sa nestiha robit tolko mlieka, ale vcera som ju vyhradne kojila a aj tak spala do 3.00. My sme prvu noc plakali asi 15 minut a potom sme zaspali pri mame, ale na postely. Druhy den cez obed sme plakali hodinu, ale aj tak som ju nezobrala na ruky. Dala som jej potom napit z prsnika, lebo uz musela byt aj smadna, a potom mi zaspala v postielke na brusku za 2 minuty. Vecer uz bol bezproblemovy. A dnes? Bez placu aj v kociku a aj v postielke bola tuha za 10 minut. Ja viem, ze sa to zda drasticke, ale moja krpata ma 6 kilov a ja mam chrbticu v tahu, takze to bolo nevyhnutne. Ak sa niekto odhodla, tak odporucam uz len vydrzat. A s tym jedenim cca kazde 2 hodinky? Nie je hanba na noc prikrmit. Treba si oddychnut aj v noci a po prikrme to u nas funguje.

zuza.m
4. okt 2008

presne tak ako hovori macaeliska
ja som tiež vydržala a oplatilo sa.moj ma len niečo vyše mesiaca a bez kolisania nezaspal vobec a teras ani nie po dni je to uplne ine.naozaj treba vydržat.nehovorim že ich nechat plakat bez dozoru do zadušania.pekne som bola pri nom a čičikala ale bez hojdania a ruk.len som bola po ruke hned vedla pritulena.predtym mu to nestačilo.teras už ano. 😀
aj ked to bolo velmi tažke počuvat ☹

lumah
4. okt 2008

lenocka skus dávať synčeka spať na bruško, ale až ked zaspí, len ho prenes do postielky, alebo ked zaspí v postielke, obráť ho na bruško a hlavičku na bok-naši si ju aj sami obrátia. Dnes prespal jeden z nich 9 hodín v kuse, skoro som odpadla. Na brušku sa im velmi dobre spí, mali problémxy s kolikou a už je klud.

lumah
4. okt 2008

Jasné že ked sa napapaju, dám ich spať na bok, ale o taku hodinku ich obrátim na bruško. Mám to osvedčené u oboch.

macaeliska
4. okt 2008

no ja malu davam spat na brusko a naozaj spi dlhsie, ako ked je na boku. A to necakam ziadnu hodinku. Po napapani si pekne odgrgne, a sup do postielky. Ked jej este treba odgrgnut, tak si poradi aj sama. A odkedy spinkame na brusku, tak nas tolko neboli a spime aj 7-8 hodin. Cez den spinkame v kociku na chrbte a to spime najviac 2 hodinky. Takze je na tom nieco!

elinka27
4. okt 2008

ja som x-krát skúšala dať ho do postielky, držala som ho za ruku, hladkala ale nič nepomohlo, nechala som mu zasvietenú lapičku, spievala som mu, nechala ho vyplakať.Vždy sa začal pretáčať, plaziť po postielke, stavať a stále dokola, 100x som ho uložila naspäť aby si ľahol 100x sa postavil 😖Takto som to vydžala najdhšie 2,5hodiny a nič to nebolo platné.Až kým som ho jednoducho nezobrala a neuhrkala v kočíku, niekedy sa bojím,že nám povyletujú šróby z neho.

zuza.m
4. okt 2008

mojho som skušala dat spinkat na bruško ale to sa mu nepači.zabori si noštek do plachty a plače.sem tam pridvihne hlavičku ale vobec sa nechce uložit.ešte som to neskušala za spanku.ale aj sa ho bojim hybat aby som ho nezobudila.

lenocka80
autor
4. okt 2008

Babky diiik za rady. Inak Marek spi na brusku uz skoro od narodenia, aj v kociku 😉 Len v noci sa mu tak nepacilo, tak na chrbatiku a teraz poslednu dobu na boku. Donedavna mi to fungovalo, ze som ho pekne nakrmila, polozila na brusko a spal, ale teraz moze byt neviem aky ospaly, zdvihne hlavu a kuka...aj sa snazim sa k nemu pritulit, hladkat, sepkat...nic, toto ho preberie a koniec so spanim...Teraz skusam nechat ho zaspat sam...dokaze to, ale za 10 min. je hore a je po spani....nie a nie spat a to je unaveny...takze ja uz neviem. Len kocik a vozit, ked ho davam spat do kocika doobeda vyspi 2 hodky, naobed 2 hodky, poobede aj 3....a vozit a vozit 😝

lenocka80
autor
4. okt 2008

Ozaj macaelicka. U nas to asi neplati, ze ako zaspi tak sa chce aj zobudit...lebo on aj zaspinka sam a ked sa zobudi je na rovnakom mieste a viac nezaspi... 😢

zuza.m
4. okt 2008

tie detičky to je hotova maturita.ulahodit im hotove umenie.

macaeliska
4. okt 2008

lenocka 80 a to stale? Alebo iba po obede? Pretoze aj moja Eliska toho po obede moc nepotiahne. Staci jej max. hodinka.

lenocka80
autor
5. okt 2008

macaeliska zatial je to stale tak...no ale ja dufam,ze sa to casom zmeni...dufam... 😝

macaeliska
5. okt 2008

neboj sa. Moja sesternica je ucitelka a hovori, ze jej mala je "poctiva ziacka". Mala ma 7 mesiacov a taha dve 45 minutovky za cely den a tak aj ona je z toho nestastna, ale vraj sa jej to uz lepsi. Vraj uz prespala aj hodinu. 😉

lenocka80
autor
6. okt 2008

No paaaani, tak to ma teda tiez dost vesele...A nespi ani v kociku?

macaeliska
6. okt 2008

nie, ona sa v kociku kuka, akoby v zivote nic nevidela a aby nahodou nic nepremarnila. Maju to pestre. A to ju uz nekoji. Su na UM a aj v noci sa im casto budi.

lenocka80
autor
6. okt 2008

vidis to, tak nieje pravda, ze ked sa prejde na UM, tak bude babo lepsie spat. Lebo mne tiez vsetci dookola pilia usi s tym, ze ho mam prikrmit UM a bude spat do rana....

kili
7. okt 2008

lenocka, tak to budeš švikáčka, keď prechodíš denne 7h 😀

macaeliska
7. okt 2008

no lenocka 80, tak aspon vidis, aki su vsetci mudri.

katus79
7. okt 2008

ahojte,
tiez sa pridame. Nasa mala spi cez den 3xpol hodku. A je jedno ci v postielke abo v kociku. Obcas to sice zaklincuje a spi aj v postielke hodku a pol, ale to su skor sviatocne situacie 😅 Proste 30min a dost...normal ako hodinky, ale stacit jej to nestaci...

vejka22
7. okt 2008

ahojte.môžem s vami kecať 🙂 ?naš mali ten starší spinka niekedy 2 až 3hodiny ale musim ho uspať najskôr vonku v kočiku a potom preniesť do postielky.neviem akoto vyriešim cez zimu.spava mi raz za den.