Špinavá plienka po cikaní. Máte podobnú skúsenosť?

asitka
8. sep 2008

ahojte, chcem sa spýtať, či nemáte niektorá skúsenosť s niečim podobným. Naša Emka (4mesiace 2týždne)...už to pozorujem cez dva dni, má keď ju prebalujem na plienočke, také čosi, ako keby hrdzavé...tak neviem, či je to nejaký výtok, či je to z moču...pretože na plienočke má aj klasicky nacikané také žltkasté...no a aj toto. Som z toho nervózna...a zajtra radšej zbehnem k Dr. nech sa vyjadrí. Ináč pekne papá, je pokojná a vyzerá byť aj spokojná...neplače, nezvýja sa (čiže žiadne bolesti) nehnačkujeme...proste všetko vyzerá byť v úplnom poriadku, až na toto...prosím..ak ste mali nejakú podobnú skúsenosť...poradte..

caruzo19
8. sep 2008

asitka,dievcatka mavaju vytok,niekedy az podobny menzesu,pokial to neni zelene a nesmrdi to,tak si to nevsimaj

annag
8. sep 2008

asitka, oranžové - ružovkasté až červené fliačky sú normálne výlučky - chemické soli, ktoré sa pri močení vylučujú, nemal by to byť problém, len niekedy sa nedá kvôli farbe presne určiť, či ide o krv alebo nie, preto sa robia testy.

asitka
autor
8. sep 2008

caruzo...kus si ma ukludnila...neni to nejak intenzívne...a fakt to má farbu hrdy...či niečoho podobného...kúpeme ju každý deň...raz týždenne jej vytovou tyčinkou namočenou v olivovom oleji vytieram pišulku...nesmrdí to...ani je cikulka...tak neviem... 😒

asitka
autor
8. sep 2008

hrdzy....tam malo byť....

gucz
8. sep 2008

asitka choď radšej k doktorovi, môže to byť zápal močových ciest, a tá farba to môže byť náznak krvi v moči.
Ja by som radšej preventívne vybehla, a ak môžeš, zober k doktorovi hneď aj vzorku moču, lebo pri zápale moč. ciest nemusí byť zprvu ani teplota ani kŕče. Nechcela som Ťa vystrašiť, ale radšej ísť k doktorovi raz zbytočne ako keby mal byť potom problém

asitka
autor
8. sep 2008

gutz...veď chcem zájsť...len ako od nej získam moč...to fakt neviem...

dicinka1
8. sep 2008

asitka..ajoj..ja len chcem napisat..ze kamoskyna mala ked sa narodila,tak mala kramiky...vraj je to bezne...pocula som to 1 krat..a kazdy kto sa to dozvedel len gulal ockami... 😕 😕 😕 ja len ze ci to nemoze byt toto...

vanish1
8. sep 2008

ahoj, popýtaj si v lekárni takú špeciálnu pomôcku na odchyt moču, stojí asi 6 SK a nalepí sa to na pišulku, potom len odlepíš a dáš do nádobky pre lekárku

vanish1
8. sep 2008

myslím ten moč dáš do nádobky

dicinka1
8. sep 2008

vanish..sranda...tema je spinava plienka po cikani....a ked si napisala ty vanish..myslela som si,ze niekto jej tu radi,ze ma pilenku oprat vo vanisi...

dicinka1
8. sep 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

caruzo19
8. sep 2008

asitka,podrz malu nad tanierom hned ako sa zobudi,(vycihaj 😀 )skoro urcite sa vycika.ale take malinke deticky sa vycikaju aj ked im das studenu ruku na podbrusko(teda vraj,to mi poradila doktorka,ale my sme asi vynimka 😀 )

asitka
autor
8. sep 2008

poobede už mala hooodne precikanú plienočku...a ani škvrnky....aj ku večeru tam nič nebolo...ja už som z toho riadny magor 😒 tak asi počkám ešte zajtra či čosi bude....lebo dr bude po mne pozerať, či nie som zrelá na bytčicu 🙂 nám dr radila, ale to ešte ako pri synovi...po zobudení dať na šerblík, držať a čakať....no čakali sme vtedy tuším hodinu...aj vodu som púšťala...aj ručičky omočila do vodičky...nič nám nepomohlo.... 😀

gucz
8. sep 2008

asitka ja som malej nalepila ten sáčok čo tu bol spomenutý, ale s tým tanierom je to tiež pravda. Hlavne ak je studený a dietko tam normálne posadíš.

asitka
autor
8. sep 2008

nno skúsim ten tanier..a zajtra pôjdem kúpiť aj ten sáček...a ak bude treba použijem... 😒

betka1
8. sep 2008

moja malá mala tiez krvavu skvrnku v plienke, ale to bolo tusim par dni po narodeni. Velmi ma to neprekvapilo, lebo som o tom pred tym citala a aj doktorka povedala, ze to sa stava. Tusim to je preto, lebo ma babo este vela matkynych hormonov, ktorych sa potrebuje zbavit. Z toho isteho dovodu moze novorodencom ist z bradavky trosku mlieka, dokonca aj chlapcom.
Ale u 4 mesacneho by to uz snad nemalo byt. Najlepsie to ale bude vediet pediater, aspon budes mat istotu.

babulik22
9. sep 2008

ja som u malej vysledovala,ze cika okolo 5 rano.ked som jej isla brat moc neskor,tak ani za svet.dala som si budik na 4:50 polozila som ju na prebalovaciu podlozku na kolena a cikala rovno do skumavky od dokiny.nacikala uplne plnu 🙂

asitka
autor
9. sep 2008

betka...to nie je krvavá škvrna...malo to farbu takú hrdzavú (oranžovo-ružovo-červenú) ale krv to podľa mňa isto nie je......teda...ak si každý neprdstavuje pod tým inú farbu..a od včera poobede tam už nič nemala...trvalo to tak dva dni...ale včera som jej začala dávať...hoc s jej nechuťou...ale čajík...tak možno len mala málo tekutín...vtedy vraj býva tmavší moč...tak ja fakt neviem... 😒

zuka
9. sep 2008

Asitka, moj maly to mal tiez. Robili mu aj vysetrenie mocu, ale vsetko bolo ok. Je to presne, ako pise Annag. Su to mocove soli a u nas to bol prejav miernej dehydratacie - maly predtym grckal a menej pil mliecka. Ked zase nabehol na svoj mlieckovy rezim, flaky zmizli. Urcite daj moc vysetrit, ale vopred sa nestresuj. Mna Dr. vystresovala, ze to je krv, ale videla som podla farby, ze to nie je pravdepodobne...

zuzanocka
9. sep 2008

asitka,
tiez ma napadlo to, co si napisala v tvojom poslednom prispevku... malo tekutin... tak snad to bude ok 😉
emmku kojis?

asitka
autor
9. sep 2008

zuka...zuzanocka....nooo...tak dnes ani fliačik...ani náznak po niečom farebnom...v piatok ideme do poradne a očkovať...tak to vopred poviem dr...vezmem aj moč...a nech zváži....predtým mávala aj suchšie plienky....teraz sú zas riadne precikané....takže asi mala fakt v telíčku menej tekutín ako sa patrilo....aj keď tomu jaksi nerozumiem...papáva svoje dávky...síce niekedy bojujeme...lebo sa vytáča....všetko obzerá...baba zvedavá 😀 všetko iné ju zaujíma...len nie flaša... 😀

asitka
autor
11. sep 2008

noo..boli sme na poradni...aj očkovať,...som sa pýtala dr. čím to mohlo byť, ale vlastne som odsledovala, že keď malá už mala precikanejšie plienočky aj škrvrnky zmlizli...dr.povedala, že to mohli byť chemické soli, ktoré bábatka vylučujú, alebo aj to, že pomenej v tých teplotách pila...takže som spokojnejšie...o chvíľu máme 5 mesiacov a máme doniesť aj moč...no...takže téma uzavretá...a ďakujem všetkým za rady a príspevky 😀