Spinkanie na brušku. Áno či nie?

maj06
22. sep 2006

maminky neviem co je spravne -spinkanie na brusku ano ci nie???
nas malinky uz asi tri mesiace v noci a vacsinou aj cez den inak spavat nechce len na brusku, sam si otaca hlavinku a nema ju ani vylezanu, nebojim sa ze by sa zadusil keby mu vybehlo mliecko a tak
aky mate na to nazor alebo skusenosti s tym

katka2
22. sep 2006

u nas to bolo podobne.Mala mi zacala asi v tretom mesiaci spavat iba na brusku.Tiez som mala z toho obavy najma koli tomu, ze som citala ze to nie je dobra poloha najma koli syndromu nahleho umrtia. Otacala som ju ked som ju nasla takto spinkat, no ona sa otocila naspat.Teraz ma takmer osem mesiacov a prevazne viac spava stale na brusku a uz ju nechavam tak.Ak sa takto ulozila asi jej je v takej polohe najlepsie(priviazat ju nemozem ) 😉

maj06
autor
22. sep 2006

aj ja sa bojim tych sprav o syndrome nahleho umrtia ale malinky na chrbatiku spat vobec nechce a vraj som tak spavala aj ja

hankaa
23. sep 2006

Maj06
to zalezi na tebe ako sa citis ci to zvladnes.
My mame 2 deti a od 2 tyzdnov mi spavaly na brusku, za nic na svete nechcely spat na chrbatiku plakaly a stale sa budily otocila som na brusko a spaly sladucko. Jasne ze som davala na nich pozor aby sa daco nestalo. Ked som ich nakrmyla stale som si ich dala aby mi odgrkly a tak som ich davala spinkat a vsetko bolo vporiadku. Syncek mi od 7 tyzdnov vyspal na brusku celu noc a potom ked sa naucil otacat tak spal kryzom po posielke a dcerka to iste.
ked mas strach nechat ho spinkat na brusku, skus to cez den a davaj nanho pozor ked budes s tim ok tak zacni ho davat v noci ked sa ti zacne sam otacat.
Vela stastia.

barunka
23. sep 2006

maj, moja malá tak spí od narodenia, inak spala len v pôrodnici a taký týždeň doma. ona si otáčala hlavičku hneď, takže vôbec problém nebol.
teraz mi inak ani nezaspí, ak ju dám na chrbát, sama sa prekotí a zaspí až potom...
môj názor je, že tak isto, ako sa môže nadýchať zvratkov, keď je nabrušku, tak sa ich nadýcha aj na chrbátiku, lebo tak či tak má tu hlavičku rovnako...

mracik
23. sep 2006

Viacerými štúdiami bolo potvrdené, že u detičiek, čo spávajú na brušku, je zvýšené rizoko náhleho úmrtia dojčiat. Toto úmrtie nemá nič spoločné s aspiráciou zvratkov, skôr s nezrelosťou dýchacích orgánov, týka sa detičiek do šesť mesiacov.

ramzesa
23. sep 2006

Ahojky no moje deticky spinkali na chrbatiku.Na brudku sa zlostili a snazili sa lozit a pod. Dcerka nie,ale syncek rad spinkal na brusku a zaroven na nasom brusku. Cize brusko na brusko 🙂 . A ked bol nespokojny hned sme sa zobudili. ale vacsinou tak spinkal cez den. Ale ked mi sem-tam babulka zaspala na brusku,tak som sa aj ja velmi bala a stale som ju chodila kontrolovat.

maj06
autor
23. sep 2006

to brusko na brusku poznam, maly si na to nejak v poslednom case zvykol a tak sa uspava vecer, cez den inak spi max pol hod potom zacne mrncat a ked ho zoberiem na seba spi potom aj dve tri hodiny.samozrejme sa nemozem pohnut a robit si svoje kym spi ale vyspi sa do ruzova.
len sa bojim ze bude na mna stale viac a viac naviazany.

anett
7. okt 2006

ahojte, aj ja som mala tento problem, mala ma problemy, tak mi doktory povedali ze nesmie spavat na chrbatiku, lenze ked som ju dala na bok, tak sa mi automaticky prekoprcla na brusko, mala som z toho obavy, celu noc som nespala a kontrolovala ci dycha.nakoniec som to vyriesila tak, ze som jej kupila podlozku babysense s monitorovanim dychania.teraz v noci kludne spim,aj mala mi prespi celu noc na brusku a ja sa nemusim viac strachovat. 🙂

barunka
7. okt 2006

ahojky. no ja nemám doma monitor dychu a napriek tomu kľudne nechám simi spinkať na brušku aj v noci, lebo ona inak spať nevie. teraz sa zvykne pretočiť už aj na bok,ale to sa zobudí, otočí sa nazad a spinká. spí tak už takmer šesť mesiacov a zatiaľ sa jej chvalabohu nič nestalo....

janula203
7. okt 2006

aj nasa Janka haja na brusku asi od 1.mesiaca, tiez som sa tomu zo zaciatku branila z obavy syndromu nahleho umrtia, ale napokon som to vzdala, a spinka uz takmer rok na brusku....myslim si, ze k syndromu nahleho umrtia prispieva okrem spinkania na brusku aj mnoho inych dovodov, a ked som ich citala, je ich fakt dost....moja mamicka nas mala troch , a vsetci sme od narodenia spali na brusku...
A tiez ako barunka, ani my nemame dychaci pristroj....zo zaciatku som aj poriadne nespala, co som ju stale kontrolovala, ale potom sa to zlepsilo...ten moj spanok 🙂

maj06
autor
7. okt 2006

babenky neuverite ale tie nase deticky sa skutocne menia každy den. *Samko o spinkani na brusku nechce ani pocut spi uz len na chrbatiku a nechce spavat ani na mne.neskutocna zmena. ☹ 🙂

no co uz myslim ze je to tak ako ma byt a ako je mainkemu dobre.

sue
7. okt 2006

"Moja" malinká, ktorú opatrujem spinká len na brušku...a nemám s tým čo urobiť, keď ju dám na chrbátik, tak plače...takže rezignujem...a chodím ju každých 10minút kontrolovať 😒 nakoľko nemáme monitor dychu. Dúfam, že to bude všetko v pohode 🙂

miriam17
9. okt 2006

ahojte moja mal tiez skoro vzdy spinka na brusku a aj hlavicku si sam otaca...podla man je to este velmi skoro na to aby si otacala hlavicku sama ....no ale zabranit tomu nemozem niako...

barunka
9. okt 2006

miriam, skoro to nie je... moja Simča si otáčala hlavičku skoro hneď, ako päťdňová ju v polohe na brušku aj perfektne udvihla. každé dieťatko má iný rytmus a možno pôjdete rýchlejším tempom najprv, ale ono sa to postupne upraví. Napríklad mne sa Simi od tretieho mesiaca plazí (nožičkami sa zaprie, noštekom posunie a ide sa...) a od začiatku piateho lezieme už štvornožky. Síce niekedy sa ešte rozcapí na zemi, lebo spadne ale je to o.k.

junior
16. mar 2007

Ahojte,
znova otvaram tuto temu. Syncek ma 7 mesiacov a od 2 mesiacov spi v noci na boku, cez den v kociari klasicky na chrbatiku. V noci sa obcas prevali na brusko, ale to ho preberie a zacne liezt a samozrejme place. Teraz spi na brusku a tak mam trochu strach. V knihe som citala, ze babatka by nemali spat na brusku do jedneho roka. Takze neviem, ci ho mam obracat, alebo nechat tak. Poradte a upokojte 😅

sue
16. mar 2007

Junior, ako sóm už písala, môj krpec spáva stále na brušku - vo dne v noci, inak nevie 😉

maca793
17. mar 2007

ahojte moja malá zaspávala zvyčajne klasicky na chrbátiku, ale ako náhle sa začala viac pohybovať zaspáva na brušku a to hlavne cez deň. takto spinká aj 3 hodiny 2x denne. mám pocit, že sa jej spinká takto omnoho lepšie ako na chrbátiku. najradšej tiež má polohu na boku, nohu preloženú cez perinu no proste ako "dospelák". vonka v kočíku zaspí klasicky. už som skúšala ju dávať aj nabok a na bruško ale nie. klasika v kočíku robí svoje. 🙂

junior
17. mar 2007

maca 793, to myslis vazne, ze ti mala 10 mesacna spi 2x denne po 3 hodiny? Uplne si mi vzala dych. Takze nemam stresovat a nechat ho spat ako sam chce?

ivankaalenka
17. mar 2007

Ja som si kupila Angel care, teraz som ok, ale my spime na chrbatiku, ked sa nahodou obrati, tak zacne plakat. SIDS hrozi cca do 14 mesiacov veku, tak pisu na Angel care. A je tam vela faktorov,ale spanie na brusku je medzi prvymi. Ale neviem, my spime na chrbatiku, nastastie...

erka12
17. mar 2007

maca tvoja mala krasne dlho spinka 😉

laurajana
17. mar 2007

maj06 nas maly spaval na chrbatiku cca mesiac od porodu, potom len a len na brusku, inak nevie zaspat 🙂

janula203
17. mar 2007

ramzesa, aj moja janka rada spavala v polohe brusko na brusko 🙂
tazko povedat s tymi spankovymi polohami, no myslim, ze babatko si asi vyberie aj samo, ako sa mu lepsie hajjinka

maca793
17. mar 2007

erka12
niekedy aj nemej ale zvyčajne takto dlho hlavne cez týždeň, keď je doma kľud a baby sú v škôlke, ale ako náhle sme u starkej, tak nie. asi je to zmena prostredia.

mirka
18. mar 2007

naša malá spáva od 3 týždňov na brušku. Zaspávala tak oveľa rýchlejšie ako na chrbátiku a spí tak aj dlhšie. Hlavičku zležanú nemá, SIDS som sa obávala aj ja, tak som ju chodila stále kontrolovať. Na brušku spí stále, len keď idem spať aj ja, pretočím ju na chrbátik. Dr. mi to vyslovene zakázala, že tak nesmie spať, ale ja za to môžem, že tak sa jej dobre spinká? Na brušku spávajú aj iné detičky v okolí, ktorým takáto poloha vyhovuje, takže sa už nad tým nepozastavujem, chodím ju kontorolovať stále, ale už to tak nepreháňam.

junior
18. mar 2007

a este nieco ma zaujima. Aj vase babatka sa v noci casto budia? 🙄 Nemam na mysli na kojenie alebo flasu. Maly chodi spavat okolo 19,30 ale do rana vstavam k nemu aj 10 krat, place z nicoho nic, dam mu cumlik, obcas to zaberie, obcas na ruky, ale casto ho neukludni nic z toho ☹ , len potom z nicoho nic sa utisi a spi dalej. Akoby mal zle sny, ale u 7 mesacneho babatka mi to prichodi nepravdepodobne... 😒

ladybird1l
18. mar 2007

moja Nikolka od malinka mala spinka na brusku a akosi uz ani nemam strach, aj ked sa hovori clovek nikdy nevie, tiez si sama od mala malinka otaca hlavku a ked sa jej nepaci, tak mrnci. V noci sa mi nebudi "len tak", ale to ma len dva mesiace, mozno nas to este len caka, co ale dufam ze nie, musi to byt vycerpavajuce junior tolko krat v noci vstavat a zabavat malinke...

maca21
18. mar 2007

náš malý spáva od narodenia na bruchu, už aj v pôrodnici sestričky mi ho tak dávali a inak ani nechce ani cez deň, iba keď sme vonku v kočíku vydrží na chrbátiku tak 2 hodiny. Aj pediatrička mi povedala, že je to ok, lebo hlavičku otáčal hneď 😉

mirka
20. mar 2007

maca, to je zaujímavé, naša si tiež hlavičku otáčala sama, lenže naša dr. o spinkaní na bruchu nechce ani počuť, tak sa tvárim, že už nevie, čo to je 😖

ladybird, aj ja som sa časom prestala báť, čo sa týka grckania na brušku, tak už sa mi aj povrackala na brušku a všetko sa to vstrebalo do plienky, ale zľakla som sa, keď bola na chrbátiku a začala vracať, nevedela, čo s tým a začala to papať späť. No a keď som sa dr. pýtala, prečo nemôže spať na brušku, tak mi povedala, že je to kôli tomu vrackaniu 😒

emjee
4. sep 2007

ada78 • 1d • 4. sep 2007 o 11:11
Ahoj maminy.
Ako je to so spavanim na brusku? Od akeho veku dietata sa tak moze davat? A na ako dlho?
Moj Misko ma sice len 4 tyzdne, ale hlavicku si uz krasne drzi a pretaca sam. Dnes rano strasne dlho plakal a uz som nevedela co s nim. Potom som ho dala na brusko a do minutky zaspal. A uz tak spinka skoro 2 hodiny. Nie je to pre take male babo dlho? Nemala by som ho po urcitom case pretacat na chrbatik?
Dakujem za vsetky postrehy.

jajaalf • 1d • 4. sep 2007 o 11:56
ada
ja som maleho bavala na brusko ...koli bolestiam..ale je mu sa nepacilo.
pediatri moc neodporucuju spanie na brusku...citala som tu v nejakej teme ze davaju aj na brusko,az sa to dietatu paci 😉

mracik • 3d • 4. sep 2007 o 11:59
ada, šimika dávam asi od troch týždňov spávať na bruško cez deň, na chrbátiku mi totiž sám nezaspí a skôr sa zobudí,
večer sa uspávame na rukách a v noci spí na chrbátiku

sstefi • 1d • 4. sep 2007 o 13:21
moja spí len na brusku, stále asi od 3-4 týždnov, tiež si sama otáčala hlavičku.
ked ju dám na chrbátik, behom 30sekúnd(max.)je hore. 😕 😉

sstefi • 1d • 4. sep 2007 o 13:24
inak na to, že sa Ivke spí dobre na brušku som prišla tiež tak, ako ty. Sem-tam som ju cez den dala na bruško a ona mi tak asi 3x zaspala. 😵 🙂

olinka6226 • 1d • 4. sep 2007 o 13:54
mne polohu na chrbte bojkotuje. chce spat iba na brusku.

mvl8 • 1d • 4. sep 2007 o 14:19
Ahoj bábatkám to vobec nevadí,ale malo by byt pod dohľadom,koly zaduseniu. moja tak vobec nespinkala,až teraz keď sa zž sama prevráti

ada78 • 1d • 4. sep 2007 o 14:27
baby a davate babetka na brusko rovno po napapani, alebo chvilu pockate? a ak cakate, tak ako dlho?

my mame monitor dychu, tak snad to ako dohlad staci

zuzana56
5. sep 2007

Ahoj Ada, ja davam malu spat na brucho aj hneď po napapaní. Už ju tak dávam aj v noci, na chrbte sa budí. Cez deň spí na bruchu už tuším od 4 týždňov. Tak som na to prišla,že sa jej tak dobre spí ako baby píšu vyššie, párkrat som ju dala na bruško a hneď tak zaspala. Aj syn mi tak spaval.