Správna poloha dieťatka počas spánku

maryen79
27. nov 2009

ahojte baby,
malá dovršila prave 3 mes.a do perinky mi už nevojde, no neviem si dať rady ako ju mam vlastne teraz ukladať do postieľky - vankuš sa neodporuča, aby sa nezadusila....... no čoi jej mam dať potom pod hlavičku, aby sa mi zase nezadusila nestraveným mliekom......no naozaj neviem čo s tym......

tynushqa
27. nov 2009

ahoj maryen,
pokial mala negrcka nemusis davat nic, ale ked grckava tak len vyloz madrac nejakymi knihami alebo vankusmi nech spi "nasikmo". My sme to tak museli mat jednu dobu lebo stale ublinkavala.

maryen79
autor
27. nov 2009

vidiš, tak to ma vôbec nenapadlo.......malá praveže občas grcka - istota je istota! tynushqa dakujem za radu!

j.kriv
27. nov 2009

maryen: oni mají mimča uzpůsobené dýchací ústrojí, že když ublinknou, tak na zádech to nevdechnou, je to nejvhodnější poloha pro ně. nebo dej malou na bok a podepři jí zádíčka, aby se nepřevrátila. jinak já mám celou postýlku na straně u hlavičky zvednutou knížkami, taky mi malá dost ublinkávala, ale je fakt, že v postýlce jenom málokdy

maryen79
autor
27. nov 2009

j.kriv: aj to je zaujimava rada! uvidim co sa mi osvedci....Ozaj v Hustopeči u Brna mam rodinu 😝

icejane
27. nov 2009

ja niekedy toho svojho celu noc len prekladam z jedneho boka na druhy a on sa stale prevrati na brusko a na nom nevie spat tak sa zlosti a ja ho spat na chrbat a stale dookola 😀

maryen79
autor
27. nov 2009

icejane: tak to sa teda moc nevyspiiiiiiiiš 😝

eliotka
27. nov 2009

já jsem dávala spát mezi polohovací válečky. Uložila jsem na bok a měnila co noc ty boky.
Postel jsem podkládala dole, nohy, knížkama. A měnila to každý večer podle toho, na jaký bok jsem uložila.
A osvědčil se mi spací pytel.

spalka
27. nov 2009

nasa mala spi vo vaku, vdaka nemu sa jej vacsinou nepodari prevratit na brusko, lebo od kedy to vie, tak to stale nacvicuje 😉, takto zostane zaseknuta vacsinou na pravom boku a tak aj prespi vacsinu noci, s rucickami vpredu, ako taky havinko 😀
ale ked bola mensia, tak spala stale na chrbatiku, hlavicku mala aj tak vzdy na boku, tak ak si aj grcla, mliecko vytieklo z pusinky

fifa79
27. nov 2009

maryen79 podlož nohy postýlky a nebo existuje přímo klíndo postýlky.Měla jsem ho a byl fajn a taky spací pytel neodkope se
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24546369&tab=0

emjee
27. nov 2009

😀 nam vypodlozenie nepomohlo, maly sa cely presunul na "nizny" koniec postele 😀 dokonca aj z perinky vyliezal - vid foto v albume - tak som ho nechala tak, nech si spi ako chce, mame monitor a keby nieco, tak zapiska 😔 (aj piskal, ked sa M. prekotulal z dosahu monitora)

emjee
27. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... povodne ulozeny na pravy bok 😀