Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

luciar79
29. jún 2008

http://sk.wikipedia.org/wiki/Fimóza

Inak zaujímavý by bol aj preklad článku na ktorý sa tu odvolávajú od doktora zo združenia doktori proti obriezkam. Bohužial moja angličtina nie je taká dobrá.ak má nejaká mamina chuť nech to preloží. 🙂

zanulav
29. jún 2008

moje zkušenost doktorka říkala stahovat od 4 měsíce 1x tydne. jak to dopadlo v roce a pul měl fimozu no byl u urologa na přetahnutí předkožky musela jsem mu držet nohy takže řev no děs. A urolog říkal stahovat od roka. Každy ma jiny nazor. Ted v pohode ma 5,5 let a stahuje si to už dlouho sam. Jenže jak jsem mu to stahovala od miminka jak si vzpomínam tak mu to moc nešlo nechtela jsem to dělat nasílím myslím si že to mel už zarostle nevím. Ted mam miminko skoro 3 měsíce tak jsem lehce chtela stahnout pimpulku mu a vubec mu to nešlo. Radši mu do toho ted nebudu dlubat ale mam pocit že mu to taky asi nepujde. uvidíme časem jak to pujde nechci předbíhat jinak tam pošlu manžela kdyby zakrok musel podstoupit. ☹ Holky jak to bylo u vas s miminkem šlo to nebo jste stahovali pozdeji.

nyve
30. jún 2008

Prieskumy nerobim,kedze uz mam pre vas jasnu odpoved,kvoli ktorej tato tema bola zalozena,aby ste nepovedali, ze iba mudrujem a nemam to lekarsky onee,podlozene. 😉
Taaak, dnes som sa opytala nasho primara ze uplne uplne seriozne kedy zacat s pretahovanim predkozky. odpoved: OD NARODENIA

dnes o 22:30 na stv rádiu v relácií modrá pyramída bude primár Polák z DFNsP mat o tomto vsetkom rozhovor. tak pocuvajte a snad uz to bude secko jasne

denisocka
30. jún 2008

nyve va ako to robiť ked to nejde,už to tu píšm asi 10x -že od narodenia som napriek každodennemu sťahovaniu nič nestiahla

nyve
30. jún 2008

prepac, uz registrujem. a bola si s tym na uro?ze nech ti to ukazu? 🙂

denisocka
30. jún 2008

nie nebola,tam ma ešte nepozńaju 😀 ale asi popýatm ukazať kamošku,nepôjdem 30 km kvboli urologii a ešte sa aj objednať ,to by manžel nemohol brať tolko volna na tie naše lietačky 😀

asi video s niečim takym nie,čo? sb "navodom" ,to by som asi bola chora keby som to chcela 😒

nyve
30. jún 2008

😀 ze video,umrem ,hehe. ale nie,no, to by dostavali maminy v porodnici ,nie?ze ako startovaci balicek.
totiz, to je fakt tazko povedat,ci to robis dobre alebo zle,ale myslim ze zase nemas co tam robit zle. ked to nejde,to nejde. 😠 ved sa to da tiahnut len jednym smerom.
tak si to daj ukazat a ked to ani jej nepojde,potom by ta uro aj bodla.

kachnicka01
2. júl 2008

holky tak ja byla vcera u doktora na prohlidce ve 3mesicich a dozvedela sem se, ze mu mam jakoby tu kuzicku stahnout, umyt mydlem a jakoby 3krat zaperovat..jen tak jemnounce, zadny trhani...ze se to casem uvolni, ale ma se to takhle jako trenovat no... 😉 zatim to ma uzoucky, jako pretahnout to nejde ani nahodou. Ze prej nekdo rika, ze se s tim nema delat vubec nic, ale on doporucuje tohle. Tak uvidime, budu to delat a uvidime, co bude dal.

kukulik30
2. júl 2008

kachnicka,nam lekarka tiez povedala , ze mam pretahovat predkozku sem tam, ale pod tecucou vodou , najlepsie pocas sprchovania....nam to slo pekne od zaciatku, ale teraz mam iny problem, ma tam taky biely povlak a nejde to umyt, neviem , co s tym mam robit 😒 poradte

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ilijanka
3. júl 2008

baby, mňa zaráža, aké protichodné informácie dávajú detskí lekári a urológovia- každý povie niečo iné- sťahovať od narodenia, nesťahovať vôbec, sťahovať od roka-tak si z toho vyberte, v najnovšom čísle Mama a ja píše urológ, že nesťahovať vôbec, že sa to postupne má samé uvoľniť erekciami, keď ale zbadáte, že sa to uvoľňuje, tak môžte stiahnuť, koľko sa dá, a pri kúpaní vraj vôbec nesťahovať, lebo nečistoty z vody sa môžu dostať pod predkožku a spôsobiť infekciu, inak ten biely maz podľa mňa nevadí, je to normálny sekrét, ktorý sa tam tvorí, nemalo by to byť nič nebezpečné

mucha
3. júl 2008

nam kazala stahovat ked mal maly asi 2,5 mesiaca, tak mu to robim vzdy po kupani, ked ma pipik uvolneny. ale myslim si, ze sa to nema nechat len tak, nech si to robi co chce... aspon trosicku pokial to ide to treba pretahovat, aby sa to nezrastlo a ta dierka sa bude pomalicky zvacsovat, az sa podari pretiahnut cely. tot moj osobny nazor...

sakura77
3. júl 2008

no,aj nam hovorili ze to mame nechat tak,ale ako to tu sledujem,fakt su tie nazory rozne,no a vyber si teraz! 🙂

zvolovci
3. júl 2008

ahojte, tak ja otvaram usta.....pretoze moj maly ma 3 mesiace a ze mu mame stahovat predkozku nam povedala dr. hned v prvej poradni...alebo druha to bola?? no kazdopadne asi tak od mesiaca to robime obcas pri kupani...jemnucko...ukazala ako - len pokial ide - tam to vzdy vycistim - na gazu si dam troska olivoveho oleja a pretriem a mu to pekne odide prec. tak asi takto my fungujeme....

luciar79
3. júl 2008

mne sa zdá že to čo radia detskí lekári nejako súvisí s ich vekom:
Mne radí nesťahovať až od roka.
Ona má tak asi 35.
Ako sú starí vaši pediatri?
dúfam že to admin nebude brať ako odbočenie.Len výskum.Mne kedysi kázali zahustiť malej mlieko Marína keksom a teraz mňa tu skoro za to ukameňovali. Tá lekárka má tak 60.
Takže možno je to len dobou kedy dotyční lekári chodili do školy.

bambusko
3. júl 2008

lucia, dobry napad 😉 nasa dr. ma okolo 40, povedala, ze stahovat po roku, ale furt v poradni tam malemu kukala a skusala 😖 tak som jej povedala, ze si neprajem akukolvek manipulaciu s predkozkou, ak nie su ziadne problemy a ona na to, ok, je to vase dieta, ved niekedy sa s tym nebabralo a nebolo tolko problemov ako dnes. este som sa spytala, ci ma syna a ona, ze nastastie nie 😕 naposledy v poradni uz ani plienku neodopla 😀

trixi
3. júl 2008

ahojte, nam doktorka v pondelok na poradni povedala, ze mu pri kazdom kupani mam jemne natahovat predkozku, ze mu v 15 mesiacoch stiahne predkozku. Az ma zamrazilo. Moja sestra zije v Kanade a tam jej zakazali s predkozkou jej syna manipulovat, maly bude mat 4 roky a vsetko ma v poriadku. O nasej doktorke si uz myslim svoje, pisala som o jej radach v inych diskusiach, nebudem odbocovat od temy.
bambusko, nabuduce pouzijem Tvoje slova, ked bude zasa malemu skusat stahovat predkozku. Aj za cenu, ze ma vyhodi. Uz som mala s nou konflikt (ona neznasa, ked mamicka ma viac informacii ako ona, alebo ked mamicka ma vlastny nazor, resp. ked sa ozve).

bambusko
3. júl 2008

trixi, toto bola skuska nasej pediatricky 🙂 ak by ma nerespektovala ako matku, odisla by som inde, aj ked som s nou spokojna. mam asi stastie na lekarov, ktori sa nehraju na najmudrejsich na svete a vedia ocenit, ak ma rodic informacie

nyve
4. júl 2008

Ja myslim ze urolog nema specializaciu pre nic za nic. a ak povie, ze stahovat,.tak asi to na nieco bude. 😖 a tiez si myslim, ze ak decko nema s predkozkou problem aj ked sa s nou nemanipuluje,to nie je vasa zasluha,ale skor stastie .
to biele je spina, pockajte napisem to vacsim SPINA. 😉 a nie nieco co pomaha. sposobuje zapaly a zlepovanie predkozky.
ale ked sa vam tam paci, tak si ju pestujte ako muskat . syn raz, ked bude onanovat tie biele hrudky snad tolerovat nebude. pripadne zisti, ze aa do kelu,ved to nejde ani dat dole. a to sa ma s tymto zverit rodicovi,co mu na pindura cele detstvo nesiahol?

ospravedlnujem sa za agresivny prispevok,ale toto je tu stale dokola a pisem to len preto ze ked sa obvodak zaujima o pretahovanie predkozky, je to vzacnost. lebo kopa deti tu konci na operacie len kvoli tomu, ze jeden znamy povedal ze jeho synovi sa to same spravilo,cize aj uplne inemu dietatu s uplne inou predkozkou sa to urcite spravi 😀
vy si proste aj tak nedate povedat, tak potom neviem naco je tu tato tema. lebo jej nazov znie .. odkedy pretahovat.
odpoved - od narodenia.

ja som flegmatik a kazdemu rada poradim,ale toto ma taaak vytaca, ze normalne si idem dat kafe 🙂 tak fakt prepacte ale verte mi, pretahovat

tymto koncim s prispevkami,lebo aj tak to nema cenu,

bambusko
4. júl 2008

nyve, na mna neposobis doveryhodne popri vyjadreniach typu: smegma je spina a samotna obriezka je odstranenie prebytocnej casti 😕 hygiena je predsa samozrejma vec a medzi narodenim a prvou onaniou je vela rokov, kedy dieta s predkozkou manipuluje. navyse tvoje prispevky v style bu-bu-bu pri motte "hlavne nestresovat"... 😀

ilijanka
4. júl 2008

nyve- nemáš pravdu,niektorí urológovia hovoria - nesťahovať, nerobiť s tým vôbec nič, kým sa to neurobí samé, mne sa zdá, že odkedy sa začalo propagovať sťahovanie, je viac obriezok, kedysi sa to tak často nerobilo, viem to- robím v zdravotníctve, ani urológovia sa nevedia ujednotiť, tak sa nečudujem, že sa neujednotia pediatri, dovolím si tvrdiť, že smegma nie je špina, to hádam nie

trixi
4. júl 2008

nyve, neda mi nereagovat na Tvoj prispevok, na to ze pises ze si flegmatik, tak je to dost agresivny prispevok. Myslim ze si trosku mimo problematiky. Veru, radsej skonci s takymi prispevkami, daj si kafe. Pre nas mamicky ma kazda diskusia vyznam, kazda ma svoju hlavu, svoj nazor a rada si precita nazory a skusenosti inych mamiciek. Ved od toho tu Modry konik je. Kazda z nas chce pre svoje dieta to najlepsie.

nikka.vo
4. júl 2008

Holkýýýý, tak nám se po roce a měsíci podařilo přetáhnout 😵 😵 😵 ... pěkně se nahřál ve vaně a nastoupil na něj přítel, no a je vidět, že chlap to má v ruce 😅 , šlo mu to uplně v pohodě 😵 😵 😵 Já na něj celou dobu koukala a uplně jsem se lekla, jak na nás ten žaloudeček vykoukl 😀 . Pak jsem začala hysterčit, že mu nějak zfialověl, tak mě přítel uklidnil že má barvu normální 😅 😀 😝 Asi si budu muset prohlídnout ještě pár pinďourů, abych byla v obraze 😀 No a Dominik se u toho náramně bavil, smál se tomu jako jeliman. No a když si tak zpětně uvědomuju, tak se smál vždycky při zkoušení, tak ho to asi nikdy nebolelo. 🙂
Asi pomohla ta kombinace teplé koupele a mužské ruky 😅 , před měsícem to prý přítel taky zkoušel a nešlo to a najednou 😵
Řeknu vám, že jsme byli zralí to snad i oslavit, jakou radost jsme měli 😅 😕 😅 😀

zvolovci
4. júl 2008

awojte, tak mne tiez neda nereagovat na prispevok nyve - ja sa ale skor priklanam. mozno sa to dalo i inac napisat, ale aspon to malo "stavu" 🙂. ale nie, ja som ale tiez toho nazoru, ze stahovat, jednak aj lekarka mi to povedala a to biele - to je tiez podla mna "bryndza", ktoru treba dat prec. ale kazdy ma svoj nazor, svoje skusenosti a svoju hlavu. takze mamce, robte ako uznate za vhodne a hotofo. 😉

denisocka
5. júl 2008

ahoj nyve - dobry prispevok,ono to fakt vie vytočiť ked na každej strane niečo stale dookola píšeš a furt sa ta na to pýtaju ,teda ani nie teba-ale všeobecne -to je ako ta ronie v teme od kedy ma sedieť dieťa 😉

takže asi som prišla la príčinu môjho neuspechu v sťahovaní 😀 - včera som skusila dvoma rukami -teda štyroma špičkami prstov a niečo išlo ,vyšla biela špinka,ale žalud ešte nebol v obzore ,takže dnes pokračujem . Neviem,možno to je len môj problem.ale dvoma rukami to ide,jednou sa mi len prešmykoval a schovával 😝

vy to ako preťahujete?jednou či dvomi? 😀 😀 😀

denisocka
5. júl 2008

😲 http://www.rodina.cz/clanek5274.htm 😖

dnes po včerajšom "usešnom "sťahovaní" som ostala v šoku ,išla som prebaliť a pozerám,že na konci ma trošku červene,chytila som pinda,trošku stiahla-len tu "skurku! a tam 2 male trhlinky ,revala som asi 15 min ,čo som to urobila !!! kurnik,ved maly ani neplakal,ani nešla krv,nič -ani teraz jak som kukala ta nič,sa smial -tak ja už neviem 😖 -ani neviem čím to pomastiť,dala som len cicadermu,framykoin nemám,mám ešte calciovu a z biliniek len skorocel a šalviu,možno by som našla harmanček,ale pochybujem a je vikend

no tak som sa sklamala a som na seba velmi nahnevana,obvzlašť po prečítani horného članku

baby,stalo sa to niekomu z vás?čo na to?bude teraz z toho problem,fimoza????

yenn
5. júl 2008

Deni, neboj se, jestli maly neplace ani pri curani, tak to bude dobre, nebudou ty trhlinky hluboke.

moje zkusenost je takova
maly ma od narozeni predkozku slepenou, jede mu stahovat vubec, ma vylozene dirku jen na curani. Mudr rikal ze ok, ze tak do tri let neresit, nestahovat. Pak se ale malemu zdelala jakoby zanet, mel to napuchle a cervene. Sli jsme k mudrovi, zen nasilim kousek pretahl (ja brecela, maly brecel...) ale fakt jen kousek, aby se to vycistilo. Trhlinky tam mel, meli jsme koupat v hermanku, pripadne i obklady z hermanku a hodne vetrat. 3x denne mazat framykoinem. Do 5 dnu se to spravilo a ted ma tu dirku zase malou jako predtim. Ale kdyz mu to stahnul mudr nasilim, mel tam trhlinky do krve a kdyz cural, strasne plakal, i ze spani ho to budilo 😢
Ptala jsem se tehdy na to stahovani a mudr rikal presne to co je v tom clanku - ze neee, pak se muzou vytvorit srusty a bez obrizky to nepujde, tak predkozka se porad vyviji a jeste se nejspis rozlepi sama.

Deni, to bude dobry!

luciar79
5. júl 2008

denisočka -no je to presne tak jak sme tu písali. teraz ked už si mu ten penisštek odhalila treba to asi robiť neustále a poctivo čistiť a prebalovať aby sa mu tam nezaniesla infekcia. My čo sme nechytali to mám jednoduchšie v tom že tým že to má pekne prilepené nič sa mu tam nedostane. a v tom článku je písané že až od 9 mes sa to začne postupne samé oddelovať.Myslím že tie ranky sa zahoja, možno to ani ničím nenatieraj, poumývaj vodou a nech ho chvíľu nahého vždy po prebalovaní.....

denisocka
5. júl 2008

och yenn,dakujem 😖 ,kukala som na to a nieje to hlboke,akoby na 3mm hcybala vrchna kožička, maly neplače ,síce dnes v noci velmi nespal a od 3hod sa chcel rozpravať,asi to nebolo z toho

čím to mam mazať,famyk.nemám-mám tu cicadermu,to je homeo

ináč teraz giooglim odušu,somtam kdesi čítala,že ked je zužena tak nejde pretiahnuť a urobí sa akoby prstenec ,cez ktory nejde pretiahnuť NIČ -tak maly to ma presne take,vždy jak som skušala a stiahla,tak sa akoby navrchu z tehj pokožky urobil taky maly prstenec 😖 .včera tiež,ale kus väčší ,červenejší,ja som myslela že "už to povboluje" kedže maly nič na to