Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

ingra73
28. apr 2009

cestu 😉

ingra73
28. apr 2009

sis: nieeeee, to nedovol.....

sisstin
28. apr 2009

ingra:právě,že může...stejně starýmu chlapečkovi pindik otekl a měl tam hnis,tak mu to taky strhli a měl tam strašně moc smegma a různých hnusu...

zanulav
28. apr 2009

Syn byl na strhnutí v roce a pul na urologii, byla jsem tam s ním tehda a strašny zažitek musela jsem mu držet ruce se škubal řval. Urolog říkal stahovat až od roka. Vylezla jsem z ordinace slzy v očích, hruza ☹ a doma to měl pak v pohode sice trochu ho to štípalo ale pak na to uplne zapomel. Ted druhy syn ma rok mu to jde stahnou jen trochu, ale ješte ma čas pul roku, stahuju mu to od narození, ale jinak tam pošlu manžela do ordinace trpět to už nechci ale uvidíme jak to bude. Siss myslím že bys mu to měla mazat možna že se to povolí samo a třeba mu to nebudou stahovat. A synovi to jde po tom strhnutí tak jen do pulky.

sisstin
28. apr 2009

zanu,já tam s ním taky nepůjdu,půjde přítel nebo můj táta...mne je z toho na nic,ale chci,aby mu to přetáhnout šlo,a měli jsme uz pokoj..,a je to teda velká zkušenost pro příště,uz bych to určitě nezanedbala...

zanulav
28. apr 2009

siss no jasne, jako je lepší at tam jde chlap si myslím do nemocnice s nema pujdu ale dal ne. Tak at ti to dobře dopadne pak dej vedet, jinak ja taky stahovala ale nevím nejaky přilepeny hoden bojím se mu to moc delat nasílím aby nemel trhlinky doktorka říka co mi srdce dovolí no haha srdec nedovolí 😒

bibianka
28. apr 2009

Jak se starat o předkožku
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

bibianka
28. apr 2009

to je otras, čo tu píšete, to bol nejaký dôvod na násilne preťahovanie ?, veď chlapci kľudne nemusia pretiahnuť prekožku až do puberty. Niektorí lekári dostali diplomy a kašlú na ďalšie vzdelávanie, brrrrrrrr

sisstin
29. apr 2009

bibi:tak do puberty mi to přijde hustý,to ani nechci vědět,co by za tou předložkou musel mít za svinstva....já jsem fakt naštvaná,že jsem poslouchala moderní rady,že si toho nemám všímat...vždycky se to jemně přetahovalo od narození a kluci neměli žádné problémy...teď se radí nedělat nic,a kdo nic nedělá,skončí na chire...děkuju pěkně teda....takový názor,že nic nedělat mají jenom pediatri...urologove a chirurgové s tím nesouhlasí..,a asi vědí proč že....já z toho teď mam noční muru a modlím se,ať ta masticka zabere,aby ten zákrok neměl tak strasnej....

shaula
29. apr 2009

sisstin, bibi má pravdu, taky jsem to někde četla, že to nemusí jít dlouho. Já bych mu to strhnout nenechala. A není pravda, že dříve kluci neměli problémy, můj manžel má 30, čili předpokládám, že mu předkožku jeho rodiče stahovali (tehdy byla "doba stahování") a v dospělosti musel jít na obřízku, právě protože měl problémy. A že se něco "vždycky dělalo", ještě neznamená, že je to správně.
Já klukům předkožku nepřetahuju, vždycky jim ji kontroluje jen doktorka v poradně a minule jim šla krásně přetáhnout (tedy jednomu, u druhého jsem si nevšimla, toho "měl na starosti" manžel).

sisstin
29. apr 2009

shaula: no ale nám to nejde 😉 takže já nevim, zas pediatrička i Dr. na chíře si myslej, že na to jít má...a těžko můžu argumentovat tím, že kdosi na konovi psal, že se to řešit nemá 😕 ...takže já fakt nevim, jeden tvrdí to..a druhej ono..a jak se mám rozhodnout, aby to bylo správně? Nejsem doktor 😒 holky u nás v termínu přetahujou a maj pokoj.. 😉

shaula
29. apr 2009

Ono to není o tom, že "někdo na koňovi psal" - nepřetahování se doporučuje nejen na internetu (i v odbornýcn článcích!), ale i v literatuře týkající se péče o děti (četla jsem to i v knize vydané v roce 1983, takže určitě nejde o "moderní" výmysl posledních let). A ve většině zdrojů se píše, že do roka by to mělo jít, ale není překážka, pokud to jde až ve 2 - 3 letech. Někde (ale to už nevím kde), jsem četla totéž, co píše bibi, že klidně až kolem puberty.
Takže můj závěr: rozhodně bych mu to nenechala strhnout násilím. Raději trénovat pomaličku postupně, ono to nakonec půjde. Ale tak drastický zákrok bych nedělala (někdo psal, že to bude "strašně krvácet a neskutečně bolet"? Brr, běhá mi mráz na zádech, chudák dítě 😢 😢 😢 ) Vždyť mu tím můžou i strhnout kůžičku z žaludu... Určitě bych do toho nešla.

sisstin
29. apr 2009

shaula: to jsem psala já...to mi řekla včera ta Dr., že mu to můžou udělat hned bez tý masti..ale bude to strašný 😉 jako já nevim, to se může odmítnout, když jsme dostali žádanku ...já s timhle nemám žádný zkušenosti...aby na mě nevolali ještě sociálku nebo něco 😅

shaula
29. apr 2009

Myslím, že toho se nemusíš bát. To není povinné jako některá očkování, kde bys z toho měla problémy. Zákrok tohoto typu můžeš určitě odmítnout, maximálně možná po tobě budou chtít podepsat, že ti ho doporučili a ty jsi odmítla (jen se tím chrání).

sisstin
29. apr 2009

shaula: no začínám o tom jako uvažovat, uvidíme..jak to bude mít po tom mazání mastičkou 😉 horší je, že se na tomhle nedohodnu s rodičema(bydlím s nima..a pomáhaj mi s malým, takže do toho trošku mluvit můžou 😉 ) a ani mýmu partnerovi...oni jsou pro to stržení..mamka to do mě hustila od narození, že to mám dělat..a nelíbilo se jí, že to nedělám..a ted je na koni že 🙄 takže to bude boj i doma 😒

shaula
29. apr 2009

Tak to ti nezávidím. Přeju pevné nervy a držím všechny palečky, aby se to po mastičce zlepšilo a nemusel chudinka podstoupit takový zákrok. Mějte se krásně!

shaula
29. apr 2009

Hele, ještě mě napadlo - na www.porodnice.cz mají výborné on-line poradny, jsou tam opravdoví odborníci. Zkus si tam napsat dotaz a uvidíš, co ti poradí oni.

sisstin
29. apr 2009

shaula: díky 😉

marianeta
29. apr 2009

BOze dufam ze nas nieco podobne nepostihne 😲 pretoze som malemu zacala predkozku pretahovat od roka,ako dr povedala,ze do 3 rokov tomusi ist uplne.
No vobec sa mi to nepaci lebo ked mu to natiahnem vykukne akurat otvor na cikanie a zda sa mi to moc zrastene.Pri kazdom prebalovani to skusam(nie nasilu).
myslite ze mu to zide?Nerada by som ho vystavila takej ohavnosti ako to tu opisujete,ze to strhnu na silu 😲 😲.

bibianka
30. apr 2009

Ja som malému neskúšala pretiahnuť ani raz. Na 10-mesačnej prehliadke to pediatrička skúsila a mal to už úplne uvoľnené. Myslím, že to nie je zas tak bežné takto skoro, ale pokiaľ je pinďúr v poriadku, niet sa kam ponáhľať, chlapčekovia si to postupne uvoľnia sami. Dôležitá je hygiena. Obom deťom som pokakané prdelky umývala (vlastne doteraz umývam) pod tečúcou vodou.

ditka1
1. máj 2009

ja mam 10t synceka a nam kazala od zaciatku stahovat pokial to ide,vraj aby nemusel neskor ist k urologovi na rezanie,tak ja stahujem a zatial je to ok,pekne mu to tam umyjem lebo ked sa nestahuje tak aj moc sa tam zadrziava a moze vzniknut zapal kt.ma horsie nasledky.Tak neviem co je teda pravda.

shaula
1. máj 2009

Jak vidím, tak jsou na to různé názory, ale mně nejdůvěryhodnější připadá tenhle (vyčteno z internetu i z knih o péči o dítě): chlapečkové mají po narození předkožku pevně přichycenou k žaludu a teprve postupně se uvolňuje (obvykle do 1 roku). Takže stahováním by se mohlo stát, že mu to strhneš. Navíc mohou vznikat mikrotrhlinky na kůži předkožky, které sice srostou, ale kůže postupně zjizví a to je pak příčinou opravdové fimózy. Takže já zastávám názor nestahovat.

ditka1
1. máj 2009

aj ja som citala viacero knih a internet,ale toto mi povedala nasa pediatricka ktora by nam nechcela zle a urcite ma niekolkorocne skusenosti.Budem ju posluchat lebo toto je moje prve babo a nemam skusenosti ziadne s tymto,citanie aj tu na konikovi ma velakrat utvrdilo v tom,ze sa tu pisu aj bludy a aj tak to citam stale.kazdemu povedia vsetko inac.

vikinka27
1. máj 2009

tak zo skusenosti: starsi syn este stale nema predkozku pretiahnutu, nic s tym speci nerobim - len vycistime pri kazdom sprchovani (nastriekam dovnutra vodu a precistim prudom). pretiahnut nejde, strhnut nedam.
problemy velke ale nema, len z casu na cas zaparene (tak normalne).
mladsi syn - tiez sme nepretahovali, len opartne umyvali. po roku sme si NAHODOU vsimli, ze ju ma uplne uvolnenu, takze umyvame pretiahnute.

este stale si myslim ze nepretahovat 😅
(mozno o paru rokov poviem nieco ine, ale budem radsej, ked to synovi urobia ako velkemu, ked tomu bude rozumiet a rozhodne sa on, ako sa mam rozhodnut za neho ja)
rozhodne, ak to nerobi problemy.
a len tak mmch. sestra so synovcom mali problemy - so zapalovanim pipika, dali na 1/2 roka obriezku, ale problem to nevyriesilo - ten je kdesi inde a nevedia to zistit (zapalene mava doteraz).

m.o.n.i.k.a
2. máj 2009

Ahoj holky,náhodou jsem narazila na tuto diskusi,tak Vám hned písnu naší nedávnou zkušenost. 😉
Nám předkožka stáhnout nešla i když jsme jí stahovali,prostě to nešlo.Na 3leté prohlídce nám napsala pozvánku k urologovy,stím,že máme ještě týden v kuse co nejvíc zkoušet a nic,po měsící odhodlání jsme se rozhodli,že tam pošlu toho mýho s prckem.
Sice nechtěl,protože na tom byl taky a je to pro chlapa nepříjemné tak i tak,takže se v žil do jeho situace.Já čekala v čekárně.Pan doktor vytáhl prý nějakou železnou tyčku,kde na konci byla kulička a tu kuličku mu dal pod předkožku a začal sní rychle otáčet,nebo jak to bylo.Malý začal plakat a volat bolí,bolí a taky se nenechal držel ho on a sestřička a doktor byl hotov během chvilinky,fakt chviličky.
Slyšela jsem jak malý asi po minutce ani né přestal plakat jen naříkal,auva,auva.Myslela jsem,že to bude horší,že bude plakat celý den,že ho to bolí.Přišli do čekárny a jen mi řekl,že mu dělal pan dokrot auva,tot vše,byl zase veselý,jen jak jsme ho koupali ☹ To plakal,že jsem myslela,že ho trefí šlak,sosusedi si v té chvíli museli myslet,že mu něco děláme hrozného,ale museli jsme mu ho vyčistit v heřmánku od hnisu.Jinak žádná krev netekla.Ted je 4 den po zákroku a úplně v pohodě.Ono pokud to nejde tak mu to neděljte násilím,nechala bych to opravdu na urologovy,je to rychlovka,trhalo mi to srdce,že tak tam musel,ale zase si říkám,než ho trápit doma i když to nešlo tak šel tam,behem 1 min.bylo hotovo a má to za sebou. 😝

ditka1
2. máj 2009

monika...no a prave tomuto sa treba vyhnut tak radsej setrne stahovat ako potom s gulickou 😲 a maleho to neboli vobec ked to robim,jemne v teplej vode ked sa kupka 😉 krasne sa mu to uz da stahovat. 😉

m.o.n.i.k.a
3. máj 2009

Ditka1
My jsme šetrně stahovali od roku a nešlo mu to stáhnout dotedka,tak nebudu čekat přece,né?
A čím by byl starší tím by to pro něj bylo horší,raději nás tam dr.poslala ted jak je malý at to má co nejdřív za sebou a máme a je v pohodě.Ono když to nejde a stahujete jak blbá,tak Vám ani nic jiného nezbývá,doma bych mu to nasílím neudělala 😉

m.o.n.i.k.a
3. máj 2009

Jééé a navíc se koukám,že máte chlapečka ještě malinkého,že je to ještě miminko a to jsme měli zakazáno v tomto věku stahovat,to by se nemělo tak brzy 😉
Poslouchali jsme doktorky a začli od roku.A ted mu jsou 3 roky,tak je to trošku rozdíl no 🙂

panterka
3. máj 2009

čau holky, tak vzhledem k tomu, že mám doma dva chlapáky, tak sem taky písnu... u prvního nám dr. říkala přetahovat už jako miminku, nevím přesně od kdy, ale rozhodně si myslím, že to bylo min. od půl roka, ne-li dřív, a pěkně se mu to uvolnilo a jde mu to krásně přetáhnout 😉 u druhýho jsem nad tím hned přemýšlela, od kdy vlastně budeme přetahovat, ale čekala jsem, co nám řekne dr. 😅 ta samá dr. nám tentokrát řekla až od roka 😒 no, asi se změnila doba a pohled na to 😒 zkusili jsme to i párkrát předtím, ale nešlo to, prostě měl tu dírku moc malou a já se začla bát, že bude problém... od roka jsme začli přetahovat intenzivněji a dá se říct, že se to už docela daří, nejde to úplně, ale je vidět, že to povoluje 😉 ona to i dr. zkoušela na roční prohlídce a říkala, že to půjde a kdyby se moc nedařilo, tak nám napíše nějakou mastičku na uvolnění (nevím, jestli je to ta samá, jako o ní psala siss), ale o strhávání naštěstí zatím ani slovo a já teda věřím, že se tomu vyhnem i tentokrát 😔 úplně mi z toho jde mrát po zádech, broučíčci 😔

zuzula25
3. máj 2009

nam kazali v porodnici az od roka takze to zatial nechavame tak