• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sťahovanie predkožky - kedy začať?

25. júla 2016 
kamilka, sveti, perla, vaši synovia nemajú žiaden problém ! je to normálne, pipík im slúži teraz len na cikanie a prekožka ho chráni proti infekcii zo stolice. prečítajte si o tom články na nete a uvidíte, že problémom sa to dá nazvať, ak sa vôbec nedá predkožka stiahnuť u 15. ročného chlapca...pretože vtedy už penis zohráva aj inú úlohu.
môj syn má 13 mesiacov a až teraz sa mu pomaly začína otvorček zväčšovať. do roka mal 3x vírusovú hnačku, predkožka dokonale ochránila pipík :slight_smile:
13. máj 2009 o 17:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
luciauk, tak ja teraz fakt nviem co si mam o tom vsetkom mysliet.
Urolog nam do papierov napisal,ze sa jedna o vrodenu fimozu a ze sa mozem akokolvek snazit a pretiahnut mu to nepojde.
On ma 3,5 roka a od narodenia to ma stale rovnake, aj sme to skusali no otvor sa nezväcsuje, nepohne sa mu to ani o 1 mm.
Teraz neviem ci to mam podstupit teraz alebo az ked bude mat dajme tomu 15-nast.
Tiez sa obavam ako to bude po obriezke, ci nebude mat nejake problemy...doteraz sa nic nevyksytlo, ziadne zapaly a podobne.
Je tu aspon jedna mamicka, ktora podstupila so syncekom obriezku v takomto veku?????
Chystam sa zavolat dr., kvoli predpoperacnym vysetreniam a uz fakt nechcem vyzerat ako... ze raz idem do toho a raz nie.
Samozrejme lepsie by bolo bez zakroku ale ja sa uz fakt v tom prestavam vynat ked jeden povie to a druhy to.
13. máj 2009 o 20:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sveti, a ma maly kvoli tomu nejake problemy?
13. máj 2009 o 20:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bambusko, prave ze nie...ma 3,5 roka ziadne zapaly, balonkovanie, nic...dokonca si musim zaklopat nebol chory uz dva roky...ja uz neviem co mam robit, ci pocuvnut urologa a ist alebo...
13. máj 2009 o 20:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sveti, ak nema problemy, nechala by som to tak. presne ako pise lucia, je to individualne, kedy ide predkozka pretiahnut, len niektori dr. z toho robia kovbojku :unamused:
13. máj 2009 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
holky..tak hlásím, že po 14dní mazání mastičkou už nám jde přetahovat zhruba do půlky, tak jsem si oddechla :wink:
2. jún 2009 o 19:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Gratuluju!!! To je dobrá zpráva, tak snad se tomu zákroku úplně vyhnete... Držím palečky.
2. jún 2009 o 19:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj holky :slight_smile: tak nám paní doktorka řekla v na roční prohlídce,že máme začít zkoušet stahovat,ale že to asi stejně nepůjde a nejde :unamused: tak nevím jestli to mám zkoušet každý den během koupání a nebo sem tam :unamused:
2. jún 2009 o 19:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
shaula: já tam s nim ani nejdu, prostě budeme dělat mrtvého brouka :sunglasses:
2. jún 2009 o 19:24  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja stahujem od zaciatku ako dr.kazala a krasne nam to ide,neboli ho to,najskor mal len dierku malu,pocas kupania sa moze to je vtedy dobre lebo je to makke,ale aj sem tam mozes many ked prebalujes. :wink:
3. jún 2009 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ditka1 - od zacatku jako hned co se narodil :astonished: ? Nam rekla doktorka zacit v pul roce a jde to dobre
3. jún 2009 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
holky..to píšu i do batolat..mělo by se to dát do jednoho tématu, at v tom není bordel :wink:

nám už to jde ode dneška úplně celý, takže to nakonec bylo bez řevu a bez bolesti, jen jsem mazala 14dní mastičkou, která mu zvětšila tu čůrací dírku a už to šlo..takže uf uf :sunglasses:
3. jún 2009 o 15:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Často tady čtu rady stahovat při koupání a už mi to nedá nereagovat - během koupání se to právě nemá dělat, kvůli možnému zavlečení bakterií. Když už stahovat, tak po koupeli.
3. jún 2009 o 15:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
shaula: no já nevim, my mu ho ted budeme mejt ve vaně už..jak to jde stáhnout, tak už se mu tam tvoří smegma a to se musí umejt :confused:
3. jún 2009 o 15:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vždyt chlapi si ho taky mejou ve vaně ne..a já se též myju, mi to s tou infekcí přijde nějaký ujetý.. :confused:
3. jún 2009 o 15:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
max. mě napadá u miminek, který maj pokaděný zadečky a třeba by něco mohlo plavat ve vaně..ale u batolat? Co by mohlo být ve vodě za infekci? :confused: To by jsme se přece nemohli mejt :confused:
3. jún 2009 o 15:52  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak tohle téma je v sekci Kojenci, tak mám za to, že se tu bavíme o kojencích. Píšou to všude, kde se mluví o péči o předkožku u dětí (a není rozlišeno kojenec - batole) - např. http://www.rodina.cz/clanek5274.htm.
Ve vodě jsou všechny bakterie, které tam smyješ z těla, a když se dostanou do míst, kam normálně nepatří, tak třeba může vzniknout problém - aspoň tak si to vysvětluju:slight_smile:
3. jún 2009 o 17:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Stranku nelze zobrazit

Mnohem vice bakterii se preci jen dostane z te spolice o ktere pise siss... koukam mas dva kluciny tak urcite sama vis jak to je kdyz se pokakaji a maji to treba ridsi kolikrat se nam stalo, ze to mel malej vsude a to i na predkozce...

Nam treba primo doktorka rekla at stahujeme pri koupani v teple vode aby kuzicka nepopraskala..
3. jún 2009 o 17:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
To je tou tečkou na konci. Tak si tu adresu zkopíruj:slight_smile:
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
3. jún 2009 o 18:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mousunek - ještě doplním - sama píšeš "měl to i na předkožce" - ano, NA ní, ne V ní :slight_smile: (Alespoň tedy ne dost hluboko).
3. jún 2009 o 19:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
shaula - a nemyslis ze to staci kdyz to ma na ni? i tak je to nebezpecnejsi nez voda
3. jún 2009 o 19:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No možná je, jenomže s tím asi moc nenaděláš, že? Kdežto tomu stahování ve vodě se můžeš vyhnout. Ale dělejte jak chcete, jen jsem na to chtěla upozornit. Např. já nepřetahuju vůbec.
3. jún 2009 o 19:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
shaula - jen tedy nechapu, kdyz je to takove riziko jak pises, proc to radi podle tebe nekteri doktori?
3. jún 2009 o 19:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ten clanek schvalne vytisknu a 12.5. to vezmu k DR co mi na to rekne ona, alespon u tech decek by se doktori mohli "meli" shodovat...
Tak dam vedet co mi rekla
3. jún 2009 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
shaula - dobrý článek,teda jsem si početla :wink: takže mě to uklidnilo,že se vlastně ani nemusí stahovat,co :wink: a pak ty pěnový přípravky :unamused: no co malýmu kupuju,tak vše udělá pěnu :unamused: co dáváte holky vy :wink: díky za tipy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. jún 2009 o 19:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mousunek - nám taky řekla ať to začneme zkoušet ve vodě a teď čtu ten článek a on tam mívá ty pěnový přípravky :unamused: jsem z toho jelen :unamused: a taky se toho bojím,to dělat :frowning2:
3. jún 2009 o 20:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mousunek, já jsem tím nemyslela, že to riziko je nějak enormně obrovské:slight_smile: Jen že tu je ta MOŽNOST zavlečení. Je možné, že 99 % dětí to nic neudělá ani nebude vadit.
3. jún 2009 o 20:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
shaula - Ono pise spousta maminek o tom ze ditko ma zanet... :frowning2: zvlaste tedy opravdu chlapecci
Ale jak rikam zkusim se zeptat te doktorky to by me fakt zajimalo co mi na to rekne

many - no my zatim zadne penove pripravky nepouzivame, myju malyho tekutym gelem od Hippu s pridavkem nejakeho oleje, ale jak tak ctu ten clanek tak na myti pytlika to vhodne neni aby tam proste bylo to prostredi ktere tam zatim patri
3. jún 2009 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mousunek...od zaciatku som myslela asi od 3tyzdna,ale vtedy len tak som skusala este neslo,ale postupne to pekne zacalo ist,prave v tej vode to ide dobre,DR.NAM TO KAZALA!!!shaula,takze asi budem pocuvat ju.kazdy nech robi ako chce nam sa dari v tom a neboli ho to,ma to pekne,aj dr.sama mu to stale kontroluje a stahuje ci je to ok,povedala,ze keby sme to nerobili mohlo by sa stat,ze to urobi potom urolog s tou gulickou a to BOLI!!nie toto co robime mi teraz,potom ak by sa to nerobilo tak moze mu tam ostavat moc a upchat sa mu to a je problem na svete,kazala nam to dokonca aj umyvat ked stiahneme-VODOU nie s gelmi do vody.
4. jún 2009 o 08:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kocky...vcera sme sa s kamoskou nasmiali na tom, ze ja ani stahovat nebudem musiet, lebo moj drobec to v ramci objavovania svojich "odstavajucich casti od tela" robi sam...akonahle sa dostane k pindurovi, uz ho nepusti z ruky a len natahuje....moja doktorka mi vravela ze zacat az po roku, no mojej sesternici drobcovi ho nasilim u lekarky stiahli v siedmom mesiaci... :unamused:
4. jún 2009 o 08:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok