Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

miskachrumka
31. okt 2009

akurat som mu to kukala a je to už krajsie!chvalabohu! 😉

nina41
1. nov 2009

predkožka u chlapcov by sa mala sťahovať až po roku

janetty
1. nov 2009

...v telke raz jeden urolog vravel, že u chlapcov by sa mala stiahnuť predkožka do 3 rokov.

Môj drobec má 7 mes. a predkožka sa mu stiahnuť ešte nedá. Myslím, že má úzky priechod. Aj som s ním bola pri jeho lekárke, tak sa mu na to pozrela a povedala, že mala chlapčekov aj s užšími prechodmi a že do roka sa im v pohode stiahla. A kebyže sa môjmu drobcovi do roka nestiahla, tak že nas pošle k urologovi...

...tak neviem, sto lekárov sto názorov .......dúfam, že sa mu to do toho roka stiahne, nechcela by som, aby mu to nasilu sťahovali, tak ako tvojmu drobcovi miskachrumka 😒 ...ako? už je to dobré? a neplače, keď ciká? chúďatko ☹

rimmel
1. nov 2009

nina a u dievcat kedy?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

qetinka
2. nov 2009

ahojte...malemu (7 mes,)vychadzaju opakovane zle vysledky mocu..kvantum kadejakeych bakterii...
dr.mi navrhuje ako riešenie že treba snim ist na urologiu..stiahnut predkožku..
že to može mat z toho...
no neviem..jemu to nejde vobec..ani kusocek...a mne sa to zda velmi skoro..odborne stahovat,mam obavy že aj u nas to bude ako spominala miskachrumka...stretli ste sa stym niektora..že ste boli tak skoro na urologii s predkožkou koli moc.vysledkom...?
dik

miskachrumka
2. nov 2009

baby ja sa musim spytat tej nasej dr co mu to vlastne robila som zvedava co mi povie 😕

shaula
3. nov 2009

Qetinka - našim klukům taky z moči vyšel multibakteriální nález, doktorka nám naopak řekla, že je to úplně normální - právě proto, že se proudem moči propláchne předkožka. Důležité prý je, aby ty bakterie byly ve "správném" poměru a nebylo jich tam třeba moc jednoho druhu.

berus222
6. nov 2009

baby, dnes som bola s malym na poradni a dr mu pretiahla predkozku!!! som z toho v soku! ma este len 5,5 mesiaca a vysledky mocu OK. so slovami: "trosku mu ju rozlepime" mu to na silu pretiahla. a sa mi zdalo, ze tam ma nieco krvave, len som si to cez moje vyvalene oci dobre nevsimla. trosku plakal, chudiatko.

vantatu
8. nov 2009

potrebovala by som radu, mam 4 mesacneho synceka a uz dlhsiu dobu som si vsimla ze jeho zalud je modry....viete niekto ci je to normalne u deti alebo s tym treba k lekarovi?

michaelka
9. nov 2009

Berus toto keby spravila moja dr tak ju prizabijem! MOj syncek ma 9 mesiacov a neda sa mu s tym ani pohnut, ale viem ze predcasna manipulacia moze viac uskodit ako pomoct.
Predkozka by sa mala uvolnit do predskolskeho veku! A to sa vacsinou uz uvolni, lebo si chlapci uz "manipuluju" s pipikmi 😎

miskachrumka
9. nov 2009

berus to iste spravila nasa dr mojmu malemu pred si 2 tyzdnami!tiez sa ma nic nepytala a skor kao som sa stihla zorientovat tiez to už bolo tize som videla nejaky krvavy cibicek uplne mu to stiahla uplne k vajkam bolo mu vidno ja neveim ako to nazvat!tiez plackal! ☹

miskachrumka
9. nov 2009

a este som chcela napisat ze mi mame kratku predkozku tak neviem ci vramci toho to spravila tak skoro alebo co! 😠
ale maju teraz dlhsiu! 😒

michaelka
9. nov 2009

Baby ste ma tak nalakali! Budem musiet ja na tu nasu davat pozor. Alebo jej rovno poviem ze si to nezelam. Malo by byt normalne ze najprv povie co ide s mojim dietatkom robit, nie? normalne som sa vytocila...

miskachrumka
9. nov 2009

michaela ja som bola tiez vytocena lepsie povedan ja som ani nestihla zorientovat bola tam strasne vela deti polka znich revala tak som musela rychlo maleho obliect a ist von!ale 3.12 ideme do poradni tak nech mi vsetko vysvetli 😠

berus222
9. nov 2009

hadam vie co robi, ale ja som tiez bola jak obarena. ani som sa neopytala, co teraz. ci mu to mam niecim natierat alebo mu to mam aj ja pretahovat. v 8. mesiaci ideme zase na poradnu a dufam, ze mu to zase neurobi. ked sa mu to zahoji, zacnem mu to pomaly pretahovat ja, aby mu to v 8 mesiacoch ako tak pekne islo. lebo ked mu to zase natrhne, vytrham jej vlasy.

cambina
13. nov 2009

ahoj 😉
jen se s vámi chci podělit o svoji zkušenost...taky jsem se ptala naší dr. kdy začít přetahovat a je pravda, že každý lékař má na to jiný názor...má dr. mi řekla, že dříve než v roce to může spíše uškodit a neustále mi říkala, že na to je čas. přesto jsem od roku pomalinku (po "kouskách") začala přetahovat. i tak malý u toho řval (takže více méně jsem to dělala násilím, tím je myšleno, že jsem ho musela držet) a asi od 4 let si začal přetahovat sám...
kolegyně nepřetahovala a ve 3 letech malému to v nemocnici stáhli, že měl pinďu nateklého a ještě ten den jeli na pohotovost...
další kolegyně (podle rady její dr.) přetahovala už dříve než v 6 měsících... jeji mamina svému synovi nepřetahovala (prý to nešlo) a v 6 letech mu dělali obřízku.
prý...jak pinďa roste, tak se to samo uvolňuje... takže, když to zhrnu je možné, že některému chlapečkovi není třeba, ale pokud není přetáhlý, sroste to a musí udělat obřízku a to je daleko horší pro klučinu... údajně do 3 let by to mělo být už o.k....
možná, čím je chlapeček menší (tím samozřejmě nemyslím 6 měsíců), tím lepší je začít, později se začíná bránit, přece jenom to trochu bolí...takže "asi" kolem toho roku začít (myslím, že i od těch 8 měsíců) začít při každém koupání pomalinku polehoučku.

takže..jen jsem vám tady chtěla sdělit svoji zkušenost. taky jsme se s tím dost natrápili, nevěděla jsem, jak na to. každopádně, jestli budu mít druhého chlapečka začnu s tím asi od těch 8 měsíců.

pancake
14. mar 2010

ahojte neviete mi prosim poradit nejake masticky co sa davaju na uvolnenie predkozky ked mu ju chcem zacat pomaly stahovat???
dr.povedal ze sa mu to neda a potrebuje obriezku. mne sa to vsak nezda a chcem to vyskusat sama aspon po troskach. viem ze existuju nejake masticky na uvolnenie tej kozicky, len neviem ako sa volaju. co si mam od dr.pytat. dakujem 😖

adrika3800
14. mar 2010

ako som už písala pred tým a je to môj osobný názor a aj lekárka mi tak poradila: pri oboch synoch som pomaličky sťahovala pri kúpaní asi od 1 mesiaca.Asi tak po mesiaci sa mi podarilo stiahnuť úplne a odvtedy tak raz dva razy týždenne sťahujeme.
osobne si myslím,že čakať,či sa mu to uvoľní samé alebo skončí u urológa,ktorý to stiahne nasilu a potom sa to dlho hojí,je horšie.
A robila to tak aj moja sestra,švagriná,kamarátka a deťom nieje nič.

adrika3800
14. mar 2010

pancake,na internete som našla len nejaké kortikoidné masti,ale tie sú len na predpis,takže neviem.

janetty
14. mar 2010

pancake, aj ja som malemu začinala sťahovať už od prvej návštevy u dr., t.j. asi od 1.-2.týždňa.
Keď mal 7.mes. a doktorke som vravela, že sa nedá ešte stiahnuť, tak mi povedala, že ak sa nepretiahne do roka, pošle ma k urológovi. Tak som potom začala, nie nasilu, ale troška viac sťahovať, aj sa mu trhlinky narobili, ale asi od 10.mes. sa mu dá predkožka pekne stiahnuť.
Najlepšie je po kúpani, v tej teplej vode, ta kožička troška zmäkne uvoľní sa a lepšie to ide. A pri každej vymene plienky, alebo keď sa vyciká do nočníka, mu troška sťahujem, aby som utrela kvapku moču 😀
/použivala som, ale nie stále, detsky olejček, aby to nešlo veľmi na sucho 😒/

tinad
15. mar 2010

maminky,nestiham vas pri syncekovi citat,chcem sa spytat ci treba uz v 3mesiaci predkozku stahovat? mne detska lekarka nic nepovedala ohladom toho.

pancake
16. mar 2010

tinad radsej stahuj lebo potom uz bude neskoro ako u nas. ☹ ☹

luciperka
16. mar 2010

nestahovat!!! do 3 let se to nesmí, potom je to asi na lékaři kdyby byl problém My to neděláme a dělat nebudem.

lizatko1009
16. mar 2010

a nam lekarka povedala, ze stahovat vzdy mu to robim pri kupani a v pohode to ide, zaujimave, ze vsetkym co nestahuju musi zakrocit urolog.

juliagregor
16. mar 2010

nesťahovať, predkožka sa potom odlepí sama...

laska.nezna.hranic
17. mar 2010

luciperka - je to tak, jak píšeš, proto se nebudu opakovat.

copak vás ostatní v porodnici nepoučili nebo alespoň nedali potřebné informační materiály? a co vaši pediatři? ale chápu, že je to těžké, když každý radí něco jiného...

kocicinka
17. mar 2010

Náš Dr. nás upozorňoval, ať to neděláme a když jsme byli u dr. která za něj zaskakuje, tak mu jí stáhla, málem jsem se na ní vrhla 🙄 . Ona je tzv. stará škola a dřív se to asi dělalo. Nicméně všude se dočítám, že se to dělat nemá, protože hrozí poranění a riziko zavlečení infekce. Takže to neděláme a dělat nebudem.
Jinak mě samotnou by to ani nenapadlo.

nikollette
17. mar 2010

My tiež nesťahujeme.

janetty
17. mar 2010

kebyže mňa naša detská dr. neupozornila hneď od narodenia, že mam čistiť a pomaly sťahovať, tak by som to asi nerobila. A kebyže mi, keď mal malý 7.mes. nepovedala, že ak sa nepretiahne do roka, tak nás pošle k urologovi... nechcela som isť s malym k urológovi, tak som radšej postupne sťahovala a sťahujem každý deň.
To záleži na mamine a hlavne na tom, čo jej lekár poradí a "nakáže" 🙂

zuzkaku
19. mar 2010

bola som so synom v 2 mesiacoch na pravidelnej návšteve dr. v poradni...on mu vtedy len tak akože "samozrejme" robil kontrolu pipíka... 😖 a pretiahol mu predkožku, ale tak surovým spôsobom až mu to celé začalo krvácať... 😠 ...myslela som vtedy, že ho prerazím...on sa len usmieval a spokojný so svojou "robotou" prehlásil, že mu urobil polovičnú obriezku a o 2 týždne mám prísť znova a on to zopakuje!!! 😠 😠
ja som ale hneď na druhý deň šla za detským urológom, bála som sa následkov...on mi predpísal framikoin na zahojenie a kázal vždy pri kúpaní sťahovať, ale vôbec nie nasilu, len pokiaľ sa to dá.....
vravel, že predkožku treba preťahovať aj tak malým deťom, aby už v 3 rokoch mali zvládnutú techniku a vedeli si to spraviť aj sami...a tiež aj preto, aby sa nestalo, že to potom nepôjde a bude nutná obriezka...
toľko moja skúsenosť...
dá sa povedať, že koľko doktorov, toľko rôznych názorov