Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

nikka.vo
2. jún 2008

denisocka, že? 😅 ... navíc je rozdíl stahovat 2cm měkkýše a 18cm ztvrdlouše 😀 🤐 😅 a když je ještě k tomu přilepený (prý to neni hned srostlé, ale nejdřív jen přilepené) , tak si to zkus 😅
Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak jsme všichni v pohoděěěě 😎

denisocka
2. jún 2008

nikka 😀 ,no ja ani staremu nesťahujem,takže nemám cvik 😀 ,a ináč-fakt kým som toho pinda dnes chytila vo vaničke tak mi aj vyklzol a žiaden žalud tam nebol.mne skôr ide naťahovanie ako preťahovanie 😀

jahodka11
2. jún 2008

denisocka, nam zasa lekar povedal, ze az po jednom roku.....ale trosicku stahujeme, len par milimetrov a umyjeme, aby mu tam nahodu neostaval moc alebo kremik alebo co....nech sa mu nezapaluje 🙂

makelka
2. jún 2008

Já ještě nestahuju, u nás doktor říkal v roce a půl, že to stačí 😉

zuka
3. jún 2008

Uz som pisala, ze stahujeme od narodenia a pekne pomaly sa to uvolnuje. A viete co ma este utvrdilo v tom, ze je to spravne? Raz som malemu k stiahnutemu pipikovi pricuchla - po kupani - a isiel naspat do vane 😖 . Teraz pekne stahujem aj pri umyvani a poriadne umyjem...

tanja61
3. jún 2008

ja stahujem pri kupani len tolko kolko ide,drobcovi sa to pekne uvolnuje a aj tym ze sa niekedy s pipikom hraje,natahuje si ho az si niekedy myslim ze si ho otrhne 😀 🙂

draga
6. jún 2008

tak vidím téma se pěkně rozjelo...my přetahujem statečně a stále ale zatím se nám povolila jen půlka takže má Dalí takovýho patvara 🙂) ale snad se to uvolní celé ...

nikka.vo
6. jún 2008

Draguš - to je ale pokrok, ne? Nebo vám to šlo už předtím takhle na půlku? 😉

denisocka
6. jún 2008

no ja sťahujem už posrtrivo,hrajem sa stým každe kupanie a nič 😀

flufla
12. jún 2008

ahoj může se zusit přetáhnout, ale musi to jít zcela voln, jinak do 2 let nepřetahovar!!!pracovala sem na dětské churgii a viděla pár dětských pindíků, když rodiče zakaždou cenu přetahovali, všaks to od lékařů potom vyslechli.Já svýmu klučinovi(4měsíce) s pindulinem nic nedělám.

kachnicka01
12. jún 2008

Ja mu (10tydnu) s nim taky nic nedelam a ani delat nebudu, taky nam dr. rikal, ze snad az do 3let je cas, aby se to uvolnilo samo.

bambusko
12. jún 2008

flufla, predpokladam, ze to na chirurgii koncilo aj obriezkou ☹
na skodu veci je, ze aj mnoho pediatrov ma este pomyleny nazor a nabadaju iniciativne matky k manipulacii 😒

nyve
15. jún 2008

prave ti,ktori nabadaju k manipulacii robia dobre. a iniciativne matky - vdaka za ne, lebo potom by u nas skoncillo omnoho viac malych pacientov s prirastenymi predkozkami. 😉

dadka212
15. jún 2008

ja od narodenia pokial ide a neuvolnilo sa to ani troška 😒 stále tú dieročku má takú malinku ako troška väčšia špendlíková hlavička, ale snáď sa mu to uvolní 😝

elize
15. jún 2008

my sme boli na chirurgii kvoli nezostupenym semenikom (nastasie je to OK) a dr. povedal, ze velmi stahovat netreba, len trosku pri cisteni (ma skoro 7 mesiacov).

nyve
15. jún 2008

vacsinou rozhoduju tie 3 roky. dovtedy sa staci nenapadne "hrajkat" .potom by sa malo uz naozaj dat kompletne pretiahnut predkozka. niekto tu spomenul ze biele usadeniny obsahuju vitaminy,co je fakt kravina,je to spina ,ktora tam prave nema co hladat. sposobuje zapaly, preto sa vlastne pipiky cistia ,aby tam nebola. sposobuje prilepovanie predkozky k zaludu. niekedy preto treba predkozku "len" vycistit urologom, pokial to nejde a predkozka je naozaj uzucka,vytvaraju sa trhlinky, to uz je diagnoza.
samotna obriezka je nutne riesenie,nie vymysel, je to odstranenie prebytocnej casti.
v tychto pripadoch sa spoliehat na prirodu sa neoplati. potom sa moze stat,ze sa chudak syn v 15tich dotrepe na ambulanciu cerveny ako paradajka (jasne ze tajne) a chce riesit to,co malo byt davno riesene .

bambusko
15. jún 2008

nyve, aj si si precitala nejaku odobornu literaturu? ci to su ponzatky z praxe? 😕

bambusko
15. jún 2008

poznatky

krajcoanka
15. jún 2008

Ja by som chcela opísať vlastnú skúsenosť. Z 3 roč. synom sme išli k urologovi, kôli zapálu na prirodzení (mal bolestivé močenie a nechcel cikávať, lenže nakoniec sa mi vždy pocikal)a Dr. nám kázala zo striekačou vyplachovať predkošku, ale z vnutornej strany (popis je dosť zložity 😒 ) s repíkom.
Aj sme tak poctivo každý večer robili. Po tejto procedúre sme mali sťahovať -len jemne, predkošku a v prípade prasknutia sme mali procedúru na 2 dni vynechať. výsledok sa dostavil, dokonca nam ten maz , ktorý sa na penise nachádzal , cely sam od seba vytiekol 😅 .
Nedavno sme boli na kontrole a dr. nas pochvalila vo vytrvalosti a povedala , že ked to takto pôjde ďalej, žiadnu OP robiť nebudú. 🙂 😎

nyve
16. jún 2008

skusenosti z detskej urologie 🙂

gabbi
16. jún 2008

Jezkovo voboci - tak ted cumim jako pero z gauce. Nam zase rikali, ze nestahovat, nepretahovat atd... 😲

luciar79
16. jún 2008

Ja som všade čítala nesťahovať.Sesternica má dvoch chalanov a povedala mi že od roka a sestrička na urológii, že tiež stačí od roka.potom čo som tu čítala som zavolala muža nech sa na to pozrie a urobí mu to.Povedal že mu tam nič pretiahnuť nepôjde lebo je to maličke.Veď aj logicky ako sa dá pretiahnuť centimer hrubý penis cez 3 mm dierku? Pri umývaní ho požmolím medzi prstami natiahnem trošku tú dierku smerom od tela a vyumývam.

petranero
16. jún 2008

mne tiez povedali ze az od 1 roka zacat pretahovat tak ale ked sme teraz boli na druhom ockovani tak dr mu to aj sam prezeral a povedal ze je vsetko ok. ale aj tak mu pri kupani sem tam predkozku stiahneme a umyjeme to tam aby sa nahodou nieco nezapalilo. ale ved este je malinky, este ma len 3 mesiace drobcek.

burina111
17. jún 2008

ahojte kočky, potrebujem poradiť. náš malý má skoro 10 mesiacov a už asi dva mesiace si ale príšerne doslova šklbe pipíka....normálne si občas narobí škrabance, nejdem ho zastaviť, tie ručičky má šikovnejšie ako ja. je to normálne alebo mám s tým isť k dr? máte s tým niekto skúsenosť? 😒

sisulik
17. jún 2008

my sme nepretahovali..ked mal dva mesiace, dali sme mu urobit obriezku...ale burina111, tvoj maly si zrejme objavil pipika a tak ho takymto sposobom skuma..nie som lekar tak neviem..ale aj moj, ked sa ho dotkne ruckov, tak by sa s nim chcel aj hrat 😅

sasenka
18. jún 2008

aj naš sa s ním hrá, ale nie tak ako popisuješ, to ho asi skor niečo bolí alebo svrbí, ja by som s tým radšej šla, alebo spomenula pri poradni 😉

A my sme sťahovali až po roku, a uvolnilo sa to celkom do mesiaca.

denisocka
18. jún 2008

no sťahujem podstivo každe kupanie ale asi som nešika,my tam ten žaludok nemáme 😎 ,ešte som nič teda nestiahla 🙄 🙄

abinka
19. jún 2008

čaute maminy já dala na radu babičky,která vychovala 9 dětí z toho 5 kluků 😀 Začala jsem pomalinku protahovat ve 3 měsíci a do týdne bylo hotovo 😉 Babička říkala,že když je malý tak to tolik nevnímá a že když je větší tak už si na něho nenechá šáhnout.No a teď už to jen udržujem 😉

petraluk
19. jún 2008

Mě moje dr. řikala, že nemam nic dělat, vždy to sama zkoukne v poradně a kdyby bylo třeba stahovat, tak mi sama řekne. V porodnici při propouštění řikali taky nepřetahovat 😉

jabluncanka
19. jún 2008

Ahoj,omlouvám se za nevyžádaný příspěvek,ale pracuju v porodnici jako dětská sestra.Náš chirurg říká,že na pindíka má poprve sáhnout až ženská,a rčitě to nemá být maminka... Co k tomu dodat!? 🙂 😉