Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

petule.h
19. jún 2008

dobrej doktor 🙂

helka101
19. jún 2008

Ahojte baby, aj ja sa vyjadrím ak môžem 😅 tiež nám hovorili, nechať pipík na pokoji, no ja som mu sťahovala predkožku dokým mi šlo, nikdy nie nasilo, len som mu to kus premila a nechala tak.. no aj tak nám to davali ked sme mali rok, násilne dole, kvôli bielym usadenínam 😕 no som toho názoru že radšej skorej ked si to bábo ešte nezapamätá ako pozdejšie, bratrancovi to sťahovali ako 5ročnému a doteraz nato spomína 🙄 ale poviem vám tých 24hodín po sťahovaní bol u nás hotový horor 😠 😒 plač, krik, hystéria pretože sa bál cikať a asi ho to aj pálilo... baby asi také problémiky s pindulkou nemaji 😅

denisocka
20. jún 2008

mne sa zda že je asi fakt jedno či sťahovať či nie,beztak je každe dieťa ine -lebo inak to nevidím,

nyve
21. jún 2008

že na pindíka má poprve sáhnout až ženská,a rčitě to nemá být maminka

no jasne, hlavne ked si potom spolocne pri prvom onom natrhne frenulum 😀 😀 super rada,fakt

winifred
21. jún 2008

Ahojte holky mi doktorka poradila že malému mám začít stahovat předkožku až mu bude asi jeden rok.Ale už jsem to trochu zkoušela jak byl pokakaný a šlo mu to volně stáhnout tak já nemám strach že by měl mít nějaké problémy.A taky si osobně myslím že je to pěkná hovadina co tam radil doktor. 😉 TO by snad ani doktora neměla taková hovadina napadnout. 🙂

denisocka
21. jún 2008

ked som ten doktorov výrok vravela manželovi tak kukol na mna a vravel,že to musel nejaky stary komicky doktor povedať,lebo že zo zdravej hlavy take ťažko vylúdiť 😀

baby ja fakt som sa za 6mesiacov k žaludu neprepracovala,ja to asi robím jak cvok zbytočne (nemam v tom prax ,sorry 😀 ) ,neviem jak najviac môžem stiahnuť.včera som kukala video čo sme doma točili ked mal 2mes a tam som tiež pri kupani sťahovala a som si uvedomila že za pol roka som prd stiahla

petrulla
21. jún 2008

Baby, nam doktorka povedla v poradni ked sme mali asi 6m, ze skusat stahovat. Pomaly - len tak skusat.
A pokial viem (teda som pocula, citala 😉 ) ono by to malo samo povolit. Vraj do skolkarskeho veku a ked dovtedy nie, tak potom sa to riesi.
Takze denisocka - len pekne natahuj a neboj 😀

denisocka
21. jún 2008

petrula-ty ma snad sleduješ 😀 hej,naťahovanie mi ide,staále sa rehocem že keby trebalo naťahovať -nie je očom,ale treba sťahovať 😠

sasenka
21. jún 2008

Nas naša Dr. poslal k urologovi, ked to v roku nešlo, ale kym sme došli na termín, tak sme mu to stiahli doma. Do roka som to občas skúsila, ale nesťahovala vlastne, len kukla, či to ide.
No a mal tam pod kožkou taky biely maz, až ked sa ten postupne vyčistil, tak to šlo stiahnuť, teraz sa sice brani, kope, ale nebolí ho to, len si TO bráni 😉 No s tiahnete to ako dospelákovi, uplne dozadu 😉

U nas to malemu robil manžel, on ma asi lepšiu prax 😝 😀

denisocka
22. jún 2008

a jak zistím či som mu to tam nenatrhla? bože mna teda napadaju somariny

besova
22. jún 2008

Ahojte, no uz som sem písala, my sme od narodenia stahovali.. ale posledný mesiac my to vobec nejde, akokeby to zarastalo, a maly mi to ani nedovolí ako náhle tam idem s rukov smeje sa a odtláča ma.. tak asi tak nerozumiem tomu... a nasilu mu to nebudem predsa robiť.. ide to ale iba lilinček 😒

nyve
22. jún 2008

Deni, to zistis ze sa mu tam urobia male trhlinky,ktore mozu troska krvacat a sprievodnym revom tvojho maleho 🙂

elly
23. jún 2008

Me rikala dr zatim nechat....takze si s tin hlavu nelamu..pry az po roce.. 😉
Jinak do doktor, to jiny nazor...

denisocka
23. jún 2008

nyve-šak to.ale to už bude neskoro asi ☹

sasenka
23. jún 2008

našmu to tiež raz trolinku krvacalo, ked mu to muž 1.x tak viac stiahol. inak ked to robí urolog, tak to je normálne ranka, na týžden hojenia 😒
Ak by sa to stalo, treba robiť repíkove alebo kamilkove kúpele, a vylieči sa to v poho.
My sťahujeme každý deň, ked sme na výlete 2 dni zabudli, tak to veru hned šlo ťažšie, sa mu tam nazbieral ten maz a ten to lepí ☹

denisocka
23. jún 2008

no baby nestrašte,ale zas ja som myslela že ked sa mu to tam natrhne tak to prirastie a potom už len doktor to musi operačne,takže som si asi zle myslela

emjee
28. jún 2008

danca81 • 1d • 26. červen 2008 ve 14:58
Maminky, které máte doma chlapečky 🙂 : Chtěla jsem se Vás zeptat, kdy jste začali s přetahováním předkožky lulina? Můj chlapeček má rok. Dr. mi říkala, že už můžu zkusit pomalu přetahovat, ale mě se zdá ještě brzy 😝 . Nebo ne? Taky jsem to i pomaličku zkoušela, ale stejně nám to nějak nejde ☹ . Mám strach, abych mu nějak neublížila ☹ ☹ . Děkuji mockrát za Vaše příspěvky

elucinka • 1d • 26. červen 2008 v 15:21
Ahoj dančo, tohle téma už tu bylo několikrát a nikdo nemá bohužel stejnou radu - někomu Dr. říká přetahovat, někomu zas ne, až nejdřív po 2 letech věku...moje ségra má 2,5 letého klučinu a loni na podzim mu to musel chirurg trochu naříznout, měl to hodně uzoučké a začal se mu tam hromadit mázek, hrozil mu zánět. Můj Adam to má taky úzké, ale já mu to musím trochu přetahovat a pořádně čistit alespoň tak, jak to jde, protože má vrozenou vadu ledviny a měl ve 3,5 měsících zánět a kdybych mu to nečistila denně, tak by se mu to mohlo opakovat. Moje kamarádka má chlapečka rok a 3 měsíce a jde mu to úplně přetáhnout od 6 měsíců. Každopádně když to nejde, tak to určitě neber násilím, aby se mu tam neudělala prasklinka, blbě se to pak hojí a při čůrání by ho to pálilo.

miquel • 1d, 17tt • 26. červen 2008 ve 21:43
my jsme začali docela brzo, vždycky při koupání jsme zkusili trochu stáhnou a asi od půl roku mu jde předkožka krásně stáhnout 🙂 ale vlastně nevím od kdy se to doporučuje nikdy jsem se dr. neptala
určitě to chce pomaloučku a opatrně holt je to citlivý " orgán" 😀

mobina • 1d • 26. červen 2008 ve 21:47
Mě bylo řečeno až od dvou let...

moba • 1d • 26. červen 2008 ve 22:01
Ahoj Dančo Patrikovi je 2 a 4 měsíce a přetahujeme pomalu a opatrně už od narození vždy ve vodě jen co to jde je to prý lepší to pomalu přetahovat, aby se nepřichytila

pirlenka • 1d • 26. červen 2008 ve 22:03
Štěpík si za něj při koupání tahá a to tak, že občas vlastně přetahuje - tak už nějakou dobu to pomalinku zkouším i já...myslím, že když se na to nejde zhurta, tak se nemůže nic stát, naopak 😉

danca81 • 1d • 26. červen 2008 ve 22:50
holky, děkuji Vám mockrát za rady 🙂 🙂
elucinko, zkoušela jsem si toto téma vyhledat, ale žádné příspěvky mě to nenašlo. Nemohla bys mi, prosím, napsat odkaz. Děkuji 🙂

kupinka • 1d • 26. červen 2008 ve 23:13
My taky přetahujem ve vodě asi od narození,jenom co to jde,nic neděláme násilím-a teď už to přetáhnem v pohodě....fakt každý říká něco jiného.............

kupinka • 1d • 26. červen 2008 ve 23:14
tady něco je.. 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

schnek • 1d • 26. červen 2008 ve 23:25
O. to nejde, mudr řekla, že s tím máme počkat a uvidíme časem, že je času dost 😉

danca81 • 1d • Včera v 10:21
kupinko, děkuji za odkaz 🙂 🙂

loucna • 75tt • Včera v 10:43
Ahojik maminy,no náš malej má 7 měsíců a zkoušíme pomalinku už od 5 měs.vždy při koupání.Doktor mi to zakázal,ale kamarádka dělá na urologii a říkala že to je blbost že radši pomalinku zkoušet pod sprchou,ale opravdu OPATRNĚ,oni dětský lékaři říkají až ve dvou letech ale to už je totiž věk kdy se to dá chirurgicky řešit,do té doby to nechávají pokud nejsou nějaké velké zdrav.problémy. ☹ To je moje zkušenost a jen můj názor ale třeba někomu pomůže v rozhodování.Krásný den 😅 😅

lennis • 1d • Včera ve 12:48
Holk,y, tak mně Dr. to doporučovala cca kolem 7-8měs, to už si nepamatuju kdy přesně, ať to dělám při koupání a v porodnici mi říkali, že do roka se nemusím starat, každý jiný názor!!

bublina7 • 2d • Včera ve 12:48
Holky tak jsem z toho jelen. Nás dr. poslala už v 7 měsíci na urologii s tím, že máme úzkou předkožku a že by se to mělo řešit. Na urol. nám řekli, že v roce na kontrolu a když to nebude lepší, tak na operaci ☹ . A máme přetahovat taky jen ve vodě a kousek přetáhnem. Teď nevím jestli na operaci v roce jít nebo čekat do dvou let... Jinak s pinďou žádné problémy nemáme

klarinkav • 1d • Včera v 18:35
ahoj maminky, u nas je to stejne, mame skoro 14 mesicu a podle doktorky ma adamek jeste predkozku pevnou aprej v zadnem pripade nepretahovat, ze prej do dvou let ma cas a samo se to povoli...ale prave slycham i jine nazory, tak nevim, nevim..

horallka
28. jún 2008

Môj synček má jeden mesiac. V poradni som sa pýtala, kedy začať preťahovať pipíka- ináč, nespomínam si, že by nám v pôrodnici boli o sťahovaní niečo hovorili - a doktorka mi povedala, že ešte nie- že až tak od roka. Ale včera sme mali návštevu - a kamoška, čo má trojročného synčeka mi povedala, že som mu tú predkožku mala sťahovať už od narodenia, lebo keď sa mu tam nazbiera ten maz , tak bude mať problémy. A hneď mi to aj išla ukázať, ako sa to robí. mala som z toho taký divný pocit - ja osobne by som mu tú vecičku nechala na pokoji. A keď mi to ukázala, nemám tz toho dobrý pocit doteraz. Ona mu ju stiahla teda poriadne a už tam mal trochu mazu, ten vyčistila a povedala mi, že on to má ešte celkom dobre- že inému chlapčekovi to už po dvoch týždňoch išlo horko-ťažko. Ale že môjmu sa to pekne dá. Ale ja mám z toho sťahovania hrôzu, proste nemôžem si pomôcť, ale ja by som sa mu toho najradšej ani nedotkla.Aké máte skúsenosti vy?

luciar79
28. jún 2008

Môj muž mu na to kukol a povedal že sa to nedá, že to je ešte maličké....verím chlapovi. a moja dr povedala nechytať že až po roku sa môžem pokúšať.ja mu ho pri umývaní požmolím v mydle a hotovo.Na prehliadke ho doktorka pozerala a je úplne v poriadku.Ešte mi povedala že kedysi sa to preťahovala ale že ak už sa to pretiahne treba to stále čistiť.ak sa to nesťahuje telo si tam udržuje poriadok samé.V knihe o matke a dieťati je nechytať.

horallka
28. jún 2008

Jedni vravia preťahovať, druhý nie. Tak podľa čoho sa má človek riadiť?Ja by som tiež bola skôr za to nechytanie- že to telo si to nejako samé reguluje.

lienockaa
28. jún 2008

nasa pediatricka hovori nechytat a urologa som sa pytala cielene, tiez hovori nechytat..do 2rokov..

luciar79
28. jún 2008

mne to tiež potvrdili na pediatrii.a moja sesternica tiež.má dvoch krásnych chalanov...a nemajú s tým problém.6 a 4 ročný.

horallka
28. jún 2008

Nodobre lienocka, ale co ked sa mu za tie dva roky tam vytvori ten maz a potom bude musiet ist k doktorovi?A budu mu to robit a ja neviem co s nim budupotom vlastne robit. Co mamakamaratky a maju synov, kazda jedna s tym svojim bola v ambulancii prave pre toto - že im s tym museli nieco robit. Som v tomto taka nevzdelana, ze sa ani vyjadrit neviem, co im vlastne robili - lebo doteraz som sa o tom absolutne nezaujimala, kedze 12 rokov som bola iba s dcerou

ilijanka
28. jún 2008

podľa mňa kedysi to maminy vôbec nesťahovali a nevadil ani maz ani nič podobné, príroda to tak zariadila a mala by sa s tým aj sama vysporiadať 😵

lienockaa
28. jún 2008

horallka- ja myslim, ze sa to nestane /ten maz/..podla mna cim viac sa manipuluje, tym vacsia provokacia na tvorbu mazu to je..ja poznam prave aj dost takych mam, co stahovali a na urologii aj tak skoncili..alebo mozno aj prave preto na urologii skoncili..

luciar79
28. jún 2008

ja si myslím že ak by tam náhodou dieťa skončilo či sa sťahovalo alebo aj nie tak horšie ako trhanie krčných mandlí to nebude. zabudnú na to tak či tak. Lienockaa- tak mi to doktorka aj vysvetlila--ak to už raz stiahneš treba to čistiť stále....Navrhujem vrátiť sa k tejto téme za 2 roky a porovnať si ako sme dopadli...tie čo chytali aj tie čo nie.

nyve
28. jún 2008

To musi byt super,kebyze sa tu riadim tym nechytat, povedat synovi k 15tinám: "chlapce, k narodkam dostanes okrem cdcka aj operaciu zuzenej predkozky .sice sme to mohli vybavit uz ked si bol babo,ale preco si trocha neozivit pubertu." 😠

nyve
28. jún 2008

kvoli vam,maminy, si robim v nocnej prieskum.tento mesiac sme odoperovali 18 predkoziek. 😵 + este nastrihli 12 uzdiciek. takze ta mrcha priroda to asi tymto deckam nejako nepochopitelne nevyriesila 😉 nemali sme ziadne straty na zivotoch a ani deti tu nepotrebovali dozivotnu starostlivost psychiatra.

osobne vam mozem odprisahat,ze ak budem mat syna, jeho pindur neostane bez mojho dozoru. a uz vobec nie,ze sa ho nechytim. to ako dufam,ze ked niekto napise,mysli zo srandy, ono sa to nezda,ale aj taky maly instrumentik moze zabezpecit riadne problemy. ved to tu riesime stale dookola. proste pri kupani vzdy skusim, ziadne nasilie,, tri roky tomu necham ze iba pekne skusat, naucim maleho,aby skusal sam pod mojim velenim, , a ked to nepojde a nepojde, sups na urologiu. tie tri dni su nic v porovnani s tym,ze uz bude do konca zivota s predkozkou pokoj.

druha vec, ta strasna trauma,ktoru si tu krpci preziju je niekedy horsie prezivana maminami,nez nimi samotnymi. co je logicke, ved kto by sa nemal bat o svoje bejbe.
jasne,ide o to,ze su v nemocnici, ze su v narkoze a ze to boli,ale nestoji to za zapaly, problemy s cikanim a ked je ta predkozka uz raz zuzena, ona sa nerozsiri ze ako sama od seba. pretoze zuzena predkozka je uz diagnoza. skor je sanca,ze sa prilepena predkozka uvolni,ked je tam nejaky ten maz, co ju zlepi. ze sa natrhne uzdicka. ale zuzena predkozka, to je ine kafe.

cistenie predkozky by malo byt zvykom ako cistenie zubov. lebo chlapi proste maju pindure a aj ich mat budu. a musia sa o nich starat a basta. 🙂

denisocka
29. jún 2008

nyve dakujem za uzrejmenie,ale ja tu furt riešim dookol že asi sťahovať neviem 😀 ,ja som fak ta polroka prdlajs stiahla,šak to ledva do ruky chytím ,a ked to držím tak ani neviem jak na to 😀

luciar79
29. jún 2008

nyve-hodil by sa aj prieskum ktoré sťahovali od roka a ktoré až po roku a aj tak u Vás skončili. a žiadna sme tu nepísali že nebudeme sťahovať nikdy.....určite že zákrok nenecháme až do 15tich.Mne na urológii povedali od roka. Žeby čo urológ to iný názor?