Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

nikka.vo
14. nov 2007

já si taky myslim, že pomalounku a opatrně můžeme naznačovat a pak víc a víc. Neříkám úplně přetáhnou - to asi ne!

Ale syn je přeci jen ještě malinkej 😉

draga
14. nov 2007

no právě budeme trénovat a tím rozhodně nic nepokazíme 😉 mimochodem jsem ráno koukala na tvoje fotky (vzhledem k diskuzi na červnu 🙂) a máte je moc krásný 😉

nikka.vo
14. nov 2007

graga - 😔 😉 díky

zuzy.m
20. nov 2007

Ahojcek, sme sa prave pred tyzdnom vratili z nemocnice po ch.zakroku. Malemu stahovali aj predkozku. Po operacii mu nic nebolo, ale na kontrole lekarka pozerala ako sa mu to da stiahnut. Samozrejme po 10 dnoch nicnerobenia mu to zacalo zarastat, a tak zobrala nozik a "dala to do poriadku". Az vtedy som zistila co je to problem s pipikom u maleho dietata. Vcera maly nechcel vobec cikat a tak sme museli vzdy napustit vanu teplej vody, a tam sa vycikal. Dnes je to uz o nieco lepsie len sa mu nesmieme pipinda ani chytit, no zajtra uz musime zacat postupne stahovat lebo sa bojim ze mu to zase zarastie a ten drastak uz absolvovat nechcem. No ale co som vlastne chcela zdoraznit. Ked sa narodil tak som mu postupne predkozku stahovala. Uz mu to krasne islo. Potom som sa docitala (i lekarmi mi to potvrdila) ze mu nemam nic robit, priroda zariadi. Myslim ze som spravila chybu, lebo keby som pokracovala tak teraz nemame ziaden problem.

nikka.vo
20. nov 2007

zuzy.m... a kolik je synovi??? 😖

To je v pytli, pak má člověk dát na doktory 😔 , v podstatě nechápu, co může máma nenásilným stahováním pokazit. Rozhodně si myslim, že je méně případů nějakého poranění nebo já nevim čeho při stahování, než při nic nedělání 😲 😨

To jsem z toho jelen - zlatá pipina 😅 😀

draga
17. dec 2007

nikky tak co jak pokračujete ve stahování? my byli teď na 10m kontrole mudra koukla a řekla, že to vidí trochu jako problémať nadále večer zkouším ...tka jsem trochu přitvrdila a už vidím i žaluda 😉 kůžička se roztahuje ale stále nejde přetáhnout ani trošku přes ten žaloudeček 😉

zuzy já si právě mylsím, že dřív se přetahovalo hned a nebylo tolik problémů, teď to slyším skoro od každé mamky, že mají s tím kluci problémy...tak uvidíme jak se nám zadaří 😎

nikka.vo
17. dec 2007

pořád stejný - nejde , drag 😒

v lednu jdeme na 8. měsíční, tak se jí na to zeptám - já nemám šanci ani ten žalud zahlídnout - nejde to prostě 😖

niega
17. dec 2007

Ježkovy voči! V porodnici nám nakukali, že máme začít přetahovat od prvních narozenin a teď si čtu tohle! Holky, vy mě děsíte!!! Docela se toho bojim 😕 .

zdenka26
18. dec 2007

Přesně na to jsem se ptala předevčírem doktorky, měla jsem strach at něco nezanedbám a řekla mi,že je dost času,že začít až v roku. 😀

zuzkafuny
18. dec 2007

Kedy sťahovať predkožku...??? U nás máme dve detské lekárky a obe majú na to iný názor... Jedna vraví začať až v treťom roku.
Tá moja, začať hneď kúsok po kúsku... my už ju máme v pohode...
Myslím že je asi lepšie začať skôr, dieťa to menej bolí...

zuzkafuny
18. dec 2007

Tá nie moja lekárka to robí deťom tak, že ju proste stiahne... to musí dosť bolieť a dieťatko asi z toho dvakrát príjemný zážitok nemá... ☹
Správne je ale aj jedno, aj druhé...treba asi počúvať lekárov. My máme tú najlepšiu... 🙂

zuzkafuny
18. dec 2007

lekárku...

danulka2
18. dec 2007

ahojte, nam to prvykrat urobil doktor a odvtedy malemu stahujem vzdy po kupani a no problem 😉

niega
18. dec 2007

Danulka - a kdy to prvykrat urobil???

schnek
18. dec 2007

ptala jsem se na půlroční prohlídce mudr a řekla, že to začneme řešit okolo 10 měsíců

nikkos
19. dec 2007

Ahojky. Na šestinedělní prohlídce my Dr. řekla trošičku stahnout, aby byla vidět dírka a od tří měsíců už stahovat víc, ale opatrně. No, dělám to opravdu hooodně opatrně, mnohem míň než mi to ukazovala ona. Ale, holky, o tom mazu slyším poprvé - jak jim ty pinďoury čistíte??

zuzkafuny
19. dec 2007

Vyšpliacham čistou vodou...žiadne mydlo...!

draga
19. dec 2007

právě právě....nám taky říkali času dost, četla jsem že nechat a až od dvou elt ale pak jsem tady přečetla tohle téma aholky co začaly stahovat hned tak jsou v pohodě a ty co čekaly tak jsou samé problémy...my teda taky už stahujeme víc než před měsícem ale jde to ztuha 😎

monkula
19. dec 2007

nám povedala, v žiadom prípade nesťahovať, po kúpaní sme len tak trošičku, pokiaľ to išlo, predkožka sa uvoľní okolo 14 rokov...

certica
19. dec 2007

monik, a jak ste na tom teraz?

draga
19. dec 2007

monkula to jsem si myslela taky ale když jsem si pak četla ty příběhy, jak si kluci ve 13 nemůžou přetáhnout a bolí je to a každej druhej chodí na operace tak si mylsím, že něoc na tom přetahování přece jen bude 😉

aniska
19. dec 2007

ahojik, tak s nasim 3mesacnym Matyskom sme boli v pondelok na poradni, a dr mu stiahla celu predkozku- suuuup a mamka preco nestahujete, to treba. Skoro ma svihlo. Ja mu to schvalne nestahujem, aby sa mu nieco neposkodilo a nezaniesla sa tam infekcia 😠 😠 😠 😠
Vravim jej, ma s tym nejaky problem? Vravi mi, nie, vobec ziadny zapal, uplne perfektne, ukazkove, ale STAHUJTE, to treba mamko!
chapete, 3mesacnemu mimi!! Ved prave zato mu s tym nic nie je ze sa mu do toho nevrtam!!

draga
21. dec 2007

aniska buď ráda aspoň nemusíš řešit to co my 🙂)

andreeej
21. dec 2007

Ahoj,
hm,to je sice fakt,že to dělat nemusela,ale když už to udělala,tak to přetahuj,protože teď už by se tam ta infenkce mohla dostat,při každém koupání a ještě je dobrý ze začátku použít dermazulén.

zirafka105
1. jún 2008

Stahovat ci nestahovat predkozku?

kocurek • 1d • 12. únor 2007 v 16:36
Maminky,
chtela jsme se zeptat, zda stahujete chlapeckum predkozkuci ne a od kdy.
Ze zkusenosti znamych mi bylo receno, ze nekdo ji vubec nesthuje, nekdo uz od 6 tydne miminka...vzdy zalezelo na pediatrovi. Jake mate zkusenosti? 😉

kebulka • 1d • 12. únor 2007 v 16:52
Nám všichni říkali nestahovat minimálně do 6 měsíců, raději roka. Nechat ji, aby se sama uvolnila. Jinak můžeš způsobit záněty. které končí až obřízkou.

kocurek • 1d • 12. únor 2007 v 17:10
Diky 🙂

raculka • 13. únor 2007 v 15:09
To je dobrý dotaz,já taky nevím,jestli mám něco dělat s pindíkem. 😅
Ale ptala jsem se v poradně,bylo mi řečeno že prý zatím nic dělat nemusím, jukla se mu na pidníka,prý je v pořádku.
Ale mám kamarádku,která musela s chlapečkem na zákrok a DR jí řekla,že to je prý proto,že nepřetahovala,takže pak se v tom má někdo vyznat, když i DR tvrdí něco jiného 😠

sorathia • 1d • 13. únor 2007 v 15:20
taky si tohle tema preventivne sleduju a nejsem z toho moc chytra, nekdo rika jo nekdo rika ne... :/
jsem zvedava co jeste pribude za nazory...

iza • 1d • 13. únor 2007 v 15:48
holky nestahovat!!! obzvlášť ne u miminek, a i když omýváte mimi tak taky pozor, aby ste za ní neškubly

ijetka • 1d • 13. únor 2007 v 17:04
Máš dr. nám řekl, že ne a kamarádky dr. že může jen opatrně, jinak hrozí obřízka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Já jsem ji stahovala 2x do týdne (opatrně), šlo to jenom asi do půlky. Teď jsem nestahovala dlouho protože malýho koupu v olejový koupeli a nemůžu ho chytit. Stahování jsem dělala ve vodě. 😀
Doufám, že nám operace nehrozí ☹

skraut • 1d • 13. únor 2007 v 19:26
Já když jsem byla s malým na 1/2 roční prohlídce tak dr. mi řekla ať začneme pomalu stahovat. Poprvé mi pomohla bývala dětská sestra (známá)šlo to úplně pěkně (skoro samo) a teď stahujem každý den při koupání. Prý kdyby se nestahovala tak hrozí obřízka, tak nevím. Jak vidím každý má jiný názor.

sarkaa • 1d • 13. únor 2007 ve 20:09
Naše paní doktorka nám řekla,že stahovat nemáme (synovy byli dva roky) ale mamča říkala,že mám takže z toho jsem také zmatená.

ijetka • 1d • 13. únor 2007 ve 20:21
Já být tebou stahuju, Pavlík je už dost veliký 😀

sarkaa • 1d • 13. únor 2007 ve 20:23
Nevím...doktorka řekla ne až od tří let.Kamarád je lékař a říkal taky až od tří .Názory sjou různé takže opravdu nevím.Nechci mu něco provést.

ijetka • 1d • 13. únor 2007 ve 20:25
Pak se v tom vyznej viď??? 😠

sarkaa • 1d • 13. únor 2007 ve 20:28
Teď jsem zase četla v internetové poradně ,že se má stahovat už během 1.roka a do tří let by už měla jít normálně stáhnout až za žalud. Proč každej doktor tvrdí něco jiného ??!???

ijetka • 1d • 13. únor 2007 ve 20:31
No to já právě nevím taky mám strach!!!!!
Já zase začnu se stahováním, co vím z okolí, tak holky co nestahovali měli problémy 😢 doufám, že nám se to vyhne
Kamarádka dokonce stahovala hned po šestinedělí ikdyž dr říkal ať to nedělá, možná je lepší někdy neposlechnout 😕

jachv • 2d • 13. únor 2007 ve 20:45
Děvčata, jelikož mám chlapečka, tak napíšu svůj názor a postřeh: Stahovat určo ano, cca od 6 měs. obřízka totiž hrozí v opačném případě, protože ten malý "pimpulínek" roste s vaším chlapečkem a čím dřív budete mít přetaženo, tím lépe pro vás, můj miláček si přetahuje sám, již od 3 let,je to šikula,naučíte ho tím každodenní nutné hygyieně,nehledě k tomu,že tento"nástroj bude ještě dlouho potřebovat, vždyt si jen uvědomte, že i miminku se "pimpulínek ztopoří",ale nepřetažený nemá kam.....záleží na Dr. co vám poradila,já měla mladou DR. ta řekla, že rozhodně přetahovat a do roka dítěte má být přetaženo.....

andrea73 • 2d • 13. únor 2007 ve 20:49
holky moje segra stahovala od roku a šlo mu to skvěle. Segra je zdr. sestra a ještě se na to informovala u Dr. Myslím, že od 3 let je to už pozdě.

katwind • 13. únor 2007 ve 20:50
Já nemám sice děti, ale bráška musel asi ve čtyřech letech na jakési upravení. Není to klasická obřízka jako v arabských státech, ale prostě malé naříznutí té kůžičky, aby šla přetáhnout. Takže já myslím, že přetahovat ano, samozřejmě opatrně 😉

musko • 1d • 13. únor 2007 ve 20:54
Ahoj!
Podľa najnovších info - od detských urológov - do troch rokov vraj vobec. Dokonca som čítala doporučenie od Prof. Dluholuckého, ktorý tvrdí, že nie je treba vobec... Katwind, bart bol asi na "uvoľnení" predkožky, je to malý chir. výkon.

jachv • 2d • 13. únor 2007 ve 20:58
Ale ten malý chir. výkon si rozhodně dítě bude pamatovat a kord, když mu bude víc,jak 3 roky, nemyslíte? Prostě to bolí, vždyt se to dělá skalpelem, jen si to vemte u sebe,kdyby vás někdo řezal na takto choulostivém místě?Je to fakt těžké,ale já čekám druhého chlapečka a rozhdoně přetahovat budu,mám s tím dobré zkušenosti....

mady • 1d • 13. únor 2007 ve 21:12
No tohle je opravdu věčné téma. Jsem se o tom bavila s tchýní a kdysi se to nedělalo vůbec. Tak jsem zvědavá co se dozvím 😉

raculka • 13. únor 2007 ve 21:52
Tak já asi poslechnu naší DR,zatím nic ( je nám 7.měs.), ale od toho roku asi začnu,jak čtu tady příspěvky,tam mi to připadá takový kompromis 😅

eleanor911 • 1d • 15. únor 2007 ve 00:46
v mamince o tom taky vyšel článek,když to najdu tak ti to zítra pošlu 😉 je pravda,že každý říká něco jiného,v porodnici tchýni(pracuje v nemocnici,tak se tam ptala)říkali,že už od narození se to má,mamka mi zas řekla,že od 6měs a Dr ho jen zkontroluje a říká,že mu to jde dobře,já mu ho přetahuji ve vaně při koupání,ale ne úplně,nesmí se ta kůžička natrhnout!tak mám strach....Ve 3letech si myslím,že je už pozdě.Ale co člověk to názor...
Bratránek už byl na tom zákroku 2x,protože sám si to nedělal a nechtěl si to nechat od nikoho jinýho.Ale teď už mu je 6 a zvládá to dobře.

ijetka • 1d • 15. únor 2007 v 09:55
Já jsem se rozhodla, že stahovat budu, když to budu dělat fakt opatrně tak snad nic nezkazím
Bojím se abych se to nezanedbala a pak bych si to vyčítala, že jsem to nedělala 😢

Já když jsem se ptala dr. tak žekl, že ne až tak ve dvou letech, ale střídá se tam s mladou dr. tak jsem zvědavá co řekne ona, mají totiž oba jiné názory, tak jak to byvá 😕

ijetka • 1d • 15. únor 2007 v 09:57
Jo ještě jsem zapoměla:
včera při koupání jsem stáhla asi do poloviny, tak jako když jsem to zkoušela dřív 😅 to jsou problémy s těma brabulkama 😕

wildovka • 1d, 81tt • 15. únor 2007 ve 12:43
ahoj maminky,zrovna resim stejny problem,me doktorka rekla uz po 6nedeli,opatrne stahovat.....vubec nam to nejde.malemu je 8.mesicu.co zacal prozivat vodu a cakani tak se tezko dostanu k pindiku,tak ze stahuji jen obcas.jsem zvedava jak dopadneme!?lenka

sarkaa • 1d • 15. únor 2007 ve 21:22
¨Tak já jsem od včerejška po koupání zkoušela stahovat a jde to úplně bez problémů i když jsme předtím vůbec nestahovali.Až půjdu do k lékařce tak se ji na to přeptám ale každej pediatr radí úplně něco jiného takže těžko vybrat kdo má pravdu.Moje maminka bráškovy stahovala už od 6 měs.,maminka manžela prý vůbec a kamarádka začala synovy stahovat až od 1.roku .Takže kdo ví co je správně?

miamia1 • 15. únor 2007 ve 21:34
Je pravda, že každý lékař na to má jiný názor. Dříve se to opravdu přetahovalo od narození, při každém koupání,ale pomaličku,žádné násilí.U prvního kluka to bylo od 2 měsíců bez problémů. U 2Chlapečka byla nová metoda, nepřetahovat, poslechla jsem, ve 2letech mi zkončil na operaci, silný zánět.Z písku se mu tam dostala nečistota, šlo to rychle, ještě že jsme s ním jeli k lékaři, okamžitě ho hospitalizovali, vůbec jsem netušila, že je to tak vážné. U 3chlapečka jsem se řídila zkušeností a od narození jsem na tom pracovala, opět jsme neměli problém,dnes je mu 10let.Ještě záleží na tom, jak silné jsou kůžičky, někdy se to doma opravdu nezvládne a musí se provést obřízka. Tak hodně štěstí.

sarkaa • 1d • 15. únor 2007 ve 21:39
Ani mě nenapdalo,že z toho můžou být takové problémy. 😲

kocurek • 1d • 16. únor 2007 v 09:32
Ahoj holky, tak vidim, ze je to dost sloite tema, ktere jsme zde zavedla, tak jsme zvedava, jake nazory se zde jeste pridaji. Kazdylekar tvrdi neco jineho...hlavne pak z toho mame byt v klidu, vidte? 😉

bucenka • 2d • 16. únor 2007 v 09:54
dobrý den,chtěla bych se k vám taky zapojit.Od roku a půl mého syna nám začaly s předkožkou problémy,dr.nám řekla že máme přetahovat od 18 měsíců,Jenže...jednou v noci dostal malý febrilní křeče ,horečka šla skoro ke 42 st,srazila jsem zábaly ,dithiadenem atp./jelikož jsem zdr.sestra/tak se mi to nezdálo..druhý den jsme byli u dr.,ta nám řekla že to bude nejspíš chřipka,ale při tom se mu koukla na pindíka.Z toho střiklo tolik hnisu,že toto jsem opravdu neviděla,ale dr.nás poslala domůJá jsem v té době už pracovala na dět.oddělení a šla jsem se poradit okamžitě s lékaři----za 5 min 12,malý měl otravu krve,skončil na kapácích,ATB.Pak mu chtěli dělat obřízku,ale jelikož vím jaká to musí být bolest,no představte si kdyby jí dělali vám..vzala jsem si malého domů a postupně jsme přetahovali..ted si jí přetahuje taky sám,ale zdá se mi že má té předkožky o něco víc.proto mu to jde hůř.

Dočetla jsem se ,že věkem se to zpraví.A o přetahování..u porodu si to pediatr u chlapečka dělá sám a pak nejdřív od půl roku.Pokud nemusíte,nehcte to od roka..pa

lelca • 19. únor 2007 ve 13:45
ahojky maminy tak u nás to bylo tak říkala doktorka a to od narození že máme malému pindíka čistit vatovou tyčinkou opatrně olejičkem nebo framikoinovou mastí a prostě každým měsícem poposunovat a čístit lepe nebo je tam prostě takové bílé mazivo a to se musí vyčistit nebo z toho pak může vzniknout zánět...prostě čistit a přetahovat ale rozhodně ne na sucho bud jak sem psala nebo ve vodě

myslik • 1d • 19. březen 2007 ve 13:02
Ahoj tak jsem z toho zmatená, malému je 6týdnů a uvažuji jestli stáhnout nebo ne...Taky jsem slyšela, že čisttit a postupně poposunovat ale zase naše doktorka řekla až od 6 měsíců... Tak nevím, známá začla v 3měsících a teď má malý problémy!!

zirafka105
1. jún 2008

Mamina ktorá má skúsenosť so zúženou predkožkou u synčeka

jajus • 1d • 8. prosinec 2007 v 19:01
prosim poradte mi máme 3 mesačného synčeka a ma zuženu predkožku čiže sa mu vo vnutri hromadi biely maz. V dôsledku čoho (toho mazu) dostal bakteriu tu sme preliečili ale stále je na Zinate. Doktor sa obáva že po dobrati lieku sa mu bakteria vráti a mohlo by ro udrieť na obličku. Odporučil operáciu no my sa bojime taketo male dietatko dať uspať
Počuli sme o masti DETMOVAT neviete o nej niečo alebo poradte ak máte skusenosť.

moncicik • 2d • 8. prosinec 2007 v 19:31
Ahoj jajus,
můj první synek měl taky zuženou předkožku.Mudr.to pozorovala zda se to do půl roka někam vyvine a nevyvinulo a tak jsme šli ale až v půl roce na operativní zákrok.Dělali mu to ambulantně a nebyl problém.
Jinak ohledně uspání...můj druhý synek byl teď taky na operaci se žaludkem a byli mu 2.měsíce a v pohodě.Teda on byl v pohodě, já to nesla hůř. ☹
Ale nemusíš se bát,doktoři vědí co dělají.
Držím pěsti

karotky • 1d • 8. prosinec 2007 ve 20:11
Ahojky!
Nám sice mudra předkožku nezkoumala,ale mě prostě nejde u Ády přetáhnout úplně.Ohrne se tak na půl cm a připadá mi to jako přirostlé. 😖
Když jsem to mudře řekla,tak mi slíbila,že mu jí v roce přetáhne,když se na to necítím. 😅
Tak nevím,co mám přesně čekat.A vůbec by mě zajímalo,kdy se s tím přetahováním má začít.V porodnici nám kladli na srdce,že nejdřív ve 2.letech.Tak pak člověk neví,co si z toho má vybrat. 🙄

kasis • 1d • 8. prosinec 2007 ve 21:49
Ahoj Jajus,
my mame tiez uzku predkozku, v 6.mesiaci sa mu pipik zapalil, opuchol a mal aj teploty okolo 38 a plakal pri cikani. Chodili sme kazdy druhy den na urologiu, kde nam to cistili, plus pri kazdom prebalovani som Matka posadila do misky s Chmomilou a pod predkozku natierala framikoin ster.gazou. Stav sa zlesil, tiez nam hrozili operaciou, teraz chodime na kontrolu kazdy mesiac. Zatial sme OK. Bakteriu sme v moci nemali ziadnu, takze sme to zatial zvladli, len neviem do kedy. Pretiahnut sa mu to vobec neda, ani lekarvi to neslo, iba trosicku tou kovovou tyckou aj to isla krvicka, mi bolo viac do revu ako krpcovi. Vraj mame pockat do roka a potom nam povie co dalej, tak cakame

babulka • 9. prosinec 2007 ve 14:07
Moj Matik ma stale s tymto problem, boli sme aj u detskeho chirurga, a on povedal, ze kym nemava zapaly, a kym sa mu tam nehromadi maz, a pod. tak s tym netreba nic robit. Kedysi sa toeto veci riesili chirurgicky velmi skoro, teraz sa caka, aj do 5 rokov, moze sa to napravit same. Tead ale asi zavisi od chirurga. U nas sa zatial caka.

tanja61 • 1d • 9. prosinec 2007 ve 14:41
baby tak to sa mi zda ze je to skoro mat s pipikom taketo problemy hmm?no citala som o tom vela ale vsade sa pise ze pipik treba nechat tak ze sa to spravi samo joj ta nezavidim vam a ako to vlastne vyzera ked to zrastie a je tam maz?lebo mne sa zda uplne normalne ze take male deticky to maju najprv zrastene 😅

kasis • 1d • 9. prosinec 2007 ve 14:47
Tanja, my sme nic nerobili a predsa sa to vyskytlo. Neviem cim to je ☹ . Aj lekar nam povedal, ze nebabrat a na kazdej kontrole to sam vycisti. My sme isli k lekarovi, ked mu opuchol pipik a plakal pri cikani a az tam nam povedali o co sa jedna. Vobec sme to netusili a ani sme neskusali pretahovat.
Keby nemal ziadne problemy, tak to zrejme zhistime az v tych 2 rokoch, alebo neskor.

jajus • 1d • 9. prosinec 2007 v 16:31
dakujem babenku že ste sem prispeli svojimi skúsenostami ja som už hotová neviem či ho dať operovať máme isť teraz 14.12 hrozne sa bojim. Ja by som ho nedala keby sa mu neopakovali zápaly ( určite by to ani urolog neodporučil no boja sa aby to neudrelo na obličky)ale zaujimave je to že ho hneť odporučili na operáciu a tu bakteriu mal raz a teraz ju nema takže nemaju odkiaľ vedieč či sa bude opakovať (ta bakteria) 😠
Nám sa ten maz uvolni ked sa puči alebo kaka no teraz neviem posudiť či sa puči že chce kakať alebo cikať (berieme železo tak ho trošku zapeka ☹ )
no ma pipika niekedy opuchnutého nie vždy ale niekedy.Ale ked cika tak pekne oblučikom a pri každom prebalovani je plienka mokra.
Kasis aj nám všetci vraveli že nechať tak a nebabrať až ked dostal tu bakteriu tak nam kazali pretahovať pokiaľ ide nie na silu

jajus • 1d • 9. prosinec 2007 v 16:37
kasis ta chmomila to je bilinka a dá sa kúpiť v lekárni my mu pipik močíme v repiku a aby mu nepraskala predkožka tak som mu ju natierala framik. mastou no detsky urolog nam ho zakazal mastiť

kasis • 1d • 9. prosinec 2007 v 19:16
Jajus, ano je to roztok na pripravu sedaveho kupela z kamiliek a spravny nazov je Chamomila, som sa preklepla. Nam nejde vobec ani trosku pretiahnut, tak preto to nemame robit a s tou operaciou, ja by som asi bola radsej, keby mu to teraz, skor zabudne a menej ho to bude trapit, potom taky 1,5 - 2 rocny uz bude viac plackat a zrejma aj vacsie hysaky z doktorov 😒 . Vidim to na Matkovi, ked kazdy mesiac chodime na cistenie toho mazu, bo nam vobec nevychadza, sa bojim co bude o pol roka ☹ .
My sme mocili a natierali tusim 3 tyzdne, inac to nemame robit, iba keby sa zhorsil stav, ale to mame ist hned k urologovi.

zirafka105
1. jún 2008

Přetahovani předkožky u chlapečku

jenjanka • Dnes v 15:33
Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli nevite jak to je s přetahovani předkožky u chlapečku.Muj syn tam ma jen takovou malou dirku takže to přetahnout nejde,nemuže to zarust?Děkuji

nensy • 2d • Dnes v 15:39
musíš to pomalinku přetahovat .já si to teda už moc nepamatuji. a kolik je chlapečkovi 🙂

majaaita • 1d, 24tt • Dnes v 15:40
Jenjanko, záleží, kolik malýmu je.
My přetahujeme jemně, rozhodně ne naráz nebo do konce, od roka - takže tejden 🙂 Vždy ve vaně, aby to měl hezky namočený.
Pokud se mu nedělá zánět nebo zbytečně moc neusazuje mázek, nechala bych to být, pokud je mu míň jak rok.

jenjanka • Dnes v 15:44
Jo je mu meně než rok je mu jen skoro 4měsice jen se ptam,protože to je takove divne aby to nezarostlo.Muže se to stat?

josefa • 1d • Dnes v 15:49
já bych to nedělala, aby mu to právě nezarostlo, když se začne přetahovat brzy, kůžička může popraskat, začít se jizvit a ztuhnout.

jenjanka • Dnes v 15:54
Takže je to normalni že tam ma jen malinkou direčku jo?

josefa • 1d • Dnes v 16:00
když máš obavy, tak to raději ukaž doktorce, já mu na tu dírečku nevidím 😉

nensy • 2d • Dnes v 16:04
jo jasný josefa má pravdu radši se porad .tím nic nepokazíš 🙂

jenjanka • Dnes v 16:54
Josefo,takže ani při koupani mu to trušku nestahuješ tu špičku aby se to umylo?tak nas to učili v porodnici

kachnicka01 • 1d • Dnes v 17:10
prej se chlapeckum s predkoskou nema delat vubec nic az snad do 3 let - ona je tam prilepena a vyvojem se normalne oddeli - kdyz se bude pretahovat nasilim, tak s tim pak muzou mit akorad tak problemy..

majaaita • 1d, 24tt • Dnes v 17:35
Jenjanko, v tomhle věku fakt stačí omýt ten mázek z povrchu, žádný tahání kamkoliv. Přesně, jak píše Josefa, udělaly by se mu srůsty.
V roce se pindík kontroluje pečlivě (na roční prohlídce) a tam ti doktorka řekne, jestli to má už uvolněný, aby se dalo lehoučce přetahovat (vždy o malilinkatý kousíček), nebo jestli máte ještě počkat.
Jak píše Kachnička, do tří let je čas, případný problémy se řeší až pak, protože spoustě dětí se předkožka sama uvolní do tohohle věku.

martina21 • 1d • Dnes v 17:40
presne tak v ziadnom pripade nasilu nepretahovat dominikovi su tri mesiace trosinku mu ju natiahem ale fakt len malinko tiez ma len taku malinku dierocku ale to je vpohode,ono sa to postupne same uvolni takeze vobec stym nic nerobit!!

jenjanka • Dnes v 17:48
Holky moc vám děkuji za radu,jste moc hodné

nikka.vo
1. jún 2008

Tak u nás pořád to samé, jen nám mudra na roční prohlídce řekla, že můžu zkoušet ve vodě stáhnout víc, už ne jen naznačovat. Ale nenásilně, jakmile ucítím že to nejde, tak přestat. No a jsme tam kde jsme byli, nejde mu to pořád stejně, jestli o něco malilinko jo, tak fakt nepatrně 😉 Ale obujeme se do toho a budeme fakt poctivě ve vaně stahovat a snad se to bude uvolňovat víc a víc 😉 Zatim mě mudra utěšovala, že je to běžné, ať si nedělám vůbec starosti 😖

anchsunamun
2. jún 2008

Ahojky,
my už stahujueme co jsme přišly z porodnice. Vžddycky večer ve vaničce. Už nám to jde hezky přetáhnout. Znám chlapečka kterýmu pak museli pomoct a při každém čůrání strašně plakal jak ho to štípalo. V naší rodině jsou samý ženský, ale moje tchýně to klukům dělala a má kamarádka chlapečkovi taky a nikdo z nich neměli žádný problém.

denisocka
2. jún 2008

anch........... ako to robíš 😝 kurnik,aj ja "preťahujem" od začiatku ale nič som nepretiahla,len ta snažím niečo tak jemne ale to je asi velmi jemne čo robím,lebo som ešte nič nestiahla a max.som bola ocikaná medzi oči.....

neviem kolko najviac môžem sťiahnuť,jasne že nie nejak vela ´,ale tuším to robím zle,teda bez efektu 😅