Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

draga
5. okt 2007

tak jsem si to přečetla co jste holky psaly a asi teda po těch vašich zkušenostech pomalu začnu...každý doktor jiný názor ale zkušenosti mluví jasně pro 😉

riuska
5. okt 2007

nam kazala uz teraz a to mame 5 mesiacov 😖

mikca
5. okt 2007

jasně draga když to budeš postupně stahovat a nějak to nervat silou tak určitě začni už ted...nemusí se vždy přetáhnout celá.. 🙂

ajduska
6. okt 2007

draga, presne ako hovoríš, čo doktor, to iný názor...........
ja radím, najmä po osobnej skúsenosti, preťahovať a začať čím skôr, tu totiž človek nenačaká nič, samé od seba sa to neuvoľní, akurát sa to prilepí alebo v horšom prípade prirastie a to je už návšteva chirurgie istá....a verte, pohľad na dieťa, ktoré sa nechce ani len vycikať kvôli bolesti (po chirurgickom zákroku) rozhádže aj tie najsilnejšie povahy ☹

sloboda4
6. okt 2007

ahojte...aj my sme sa natrapili s predkožkou...a nakoniec sme skončili na urologii ☹ ...teraz je už všetko v poriadku a všetci sme spokojní 😉
moja osobna skusenost je ...pretahovat poctivo každy den vo vode...a začat cim skor...
ale fakt co doktor to iny nazor...

tomik5
8. nov 2007

Naša pediatrička sa malému vždy pozrie na pipíka a povie, nech to skúšame pretiahnuť len pokiaľ sa dá. Robíme to už od jedného mesiaca. No ide mu to len trochu ☹ Ukľudnovala som sa, že je ešte malý, a neskôr sa to spraví. No a dnes sme boli na nefrológii, kde mu tiež dr skontrolovala pipíka a hned vyhlásila, že ho má prirasteného, že sa to bude asi riešiť obriezkou 😒
Ako zistiť či má predkožku len prilepenú, alebo je prirastená???
S tou obriezkou ma dosť zaskočila.

certica
8. nov 2007

v 4 mesiacoch robit zavery a hovorit o nutnosti obriezky sa mi zda naozaj skoro...

expertka8
autor
8. nov 2007

...4mes. dietatu pretahovat predkozku???...nam pediatricka do 1.roka vyslovene zakazala cokolvek robit s pipikom 😉 ..nie sa este vyjadrovat o obriezke a pod...

tomik5
8. nov 2007

No ved práve, a ešte mi povedala, že to bežne robia a v iných krajinách to robia každému chlapcovi. A bola som vybavená.... 🙄

certica
8. nov 2007

nam kazala do 2.roku nic nerobit. tie nazory su naozaj extremne odlisne. my s tym mame este stale "problem", resp. nie sme ani nahodou za vodou, ale trosku sa to uvolnuje

vka
8. nov 2007

ahojte nas lekarka tiež posiela ale teraz som zmetena na chirurgiu či urologiu ???aký je v tom rozdiel

expertka8
autor
8. nov 2007

..tomi...co Ti povedala..je haluz..ved mne sa ozvala na zaciatku temy jedna mamina zo zahranicia..ktora ani netusila na co to je???..ze u nix sa to nerobi!!!
..vka...my sme boli priamo na detskej urologii 😉

vka
8. nov 2007

trošku ma to tiež straši ale mojmu to čistim pokial mu to ide on ma z jednej strany trošku stiahnutu a z druhej nie ako to tam prebiehalo ☹

expertka8
autor
8. nov 2007

...vka...bol to moment...zdravotna sestra ma ubezpecila..ze ak maly bude plakat..bude to skor zo "soku" ako z bolesti 😉 ...detaily som nevidela..kedze som sa venovala maxi slzam mojho syna...ale este tyzden sme to macali v harmanceku...repiku...pretahovali a pretahujeme do dnesneho dna...bez problemov 😉

vka
8. nov 2007

och držala si ho na rukach ja neviem asi by som šla von

expertka8
autor
8. nov 2007

..nie...musela som ho polozit na postel 😉 ...doktor v rozkroku..ja pri hlavicke 😀

certica
8. nov 2007

my sme boli cez vikend u znamych, maju takmer 4,5 roc.chlapca, tak som sa pytala ako na tom boli/su oni... no a im pediatricka kazala dokonca do 3 rokov nic nerobit a tiez este nemaju celkom pretiahnutu predkozku

paolin
8. nov 2007

my jsme meli pretahovat od zacatku. kolem roku nam pani doktorka rikala, ze blanka uz je trochu narusena, takze uz nemusime. ale znam mamky, ktere pak se synem museli jit na zakrok, aby jim predkozku uvolnili.

vka
8. nov 2007

no to je mučiaren 😲 😲 😲 😲 😲 😲 aj nam lekarka to do 3r kazala doma sťahovať dokial to ide musim sa odhodlať a isť alebo mužika vyhnať ale ten vie len vravieť do toho ale ked mu poviem aby to urobil on alebo zašiel do lekara tak sa vyhovara 😠 😠

paolin
8. nov 2007

ja to prenechala tatkovi. preci jen chlapi vi lip, jak na to :o) meli jsme stahovat pri koupani.

expertka8
autor
8. nov 2007

...klasicki xlapi.... 😅 ...ti su EXT haklivi na tyx svojix pindurov 😅 😀 😝

certica
8. nov 2007

vka, u nas je to tiez na mne. muz sice kupe maleho, ale ked sa ho spytam, ci aj mu to trochu cvici, povie, ze on sa boji 😅 🙄 , chapete? chlap. takze musim ja...

expertka8
autor
8. nov 2007

...certi...u nas detto....co sa tyka pindurov.."vsetko vsetkym ja" 😀 😀 😀

dadka212
8. nov 2007

Mne doktorka vôbec nič nehovorila, teraz to tu čítam po prvý krát a som z toho jeleň 😲 , ja to malému trošku "vyhrniem" pokiaľ to ide a trošku vyčistím nič nerobím nasilu, ale keď pôjdem nabudúce k doktorke tak sa na to opýtam...

...a u nás keď muž kúpe malého tak sa mu pipíka a riťky ani nechytí, to musím vždy prísť ja a namydliť, a jeho vysvetlenie: že on sa bojí aby nebol malý gay...

vka
8. nov 2007

NO TAK TO BUDE NAMNE moj mužik deti nekupe a ani nekupal ked boli malí vraj sa bal čoho 😠 on ked mal deti prebaliť tak mrkol ked boli počurane tak prebalil ak niečo ine nie aj obdivujem,takých ocinov čo to vedia s deťmi no čo moj sa royumie niečomu inemu 😒

filipa
8. nov 2007

tak som sa teda docitala rozne nazory, veru, co lekar, to iny nazor... ja pridam len nasu skusenost... v marci sme boli na urologickej ambulancii na kramaroch kvoli "zdureniu" pipika (maly este nemal vtedy 3 roky). vysvitlo, ze mame akutny pruh, zvlastne maly sa na nic nestazoval, nemal ziadlne bolesti...lekarka ho prezrela, skonstatovala diagnozu a objednala nas, ako urgentnych, na julovy termin!!! o 3 mesiace!!! myslela som, ze zle pocujem... no nezabudla na mna nakricat, ze co som doteraz robila kedze predkozka bola v tom case uplne prirastena...vraj v tomto veku je to uz "hotova vec" . tak som sa na nu nastvala, ze som si povedala, ze nas uz neuvidi. takze sme si dohodli inu nemocnicu, ineho lekara, ktory nam pruh odoperoval a popri tom urobil aj fimozu - pretiahnutie predkozky (operacny chirurgicky zakrok) kedze maly bol v celkovej anesteze, takze 2 muchy jednou ranou. prve dni boli hrozne, neprajem to nikomu, mal bolesti, nechcel cikat, mal tendenciu zadrziavat moc a podobne. postupne sa bolest zmiernovala (trvalo to tak tyzden az 10 dni) a dnes poctivo cvicime kazdy vecer po kupeli. kedze som to nezvladala, zrejme dopad pooperacnych bolesti, ktore som si prezila s nim sama na nemocnicnom lozku, tak tuto aktivitu robi tatino...a zaver? nebyt toho pruhu, resp. ineho problemu s "pipikom", nikdy by som s predkozkou v takomto veku nesla k lekarovi, fyziologicky stav, kedy sa predkozka uvolnuje sama nastava okolo 7-8 rokov veku chlapcov...aj nasa pediatricka hovorila, ze skusat, pokial sa da, ale nic nasilu, moze sa tym viac uskodit ako pomoct. chce to teda trpezlivost a pevne nervy.

sue
8. nov 2007

...fúúú... a zas mám hlavu ako balón 😕 tak ako a čo robiť? 😕

veronika13
8. nov 2007

sue, tak to sme dve, mne to doktorka kázala robiť, no raz sa mu to vnútri akoby zapálilo, liečila som mu to repíkom a odvtedy som si povedala, že stop, nasilu robiť nič nejdem, ale teraz som fakt v pomykove 😖

erika153
8. nov 2007

ja stahujem od narodenia. neviem co by mohlo byt na tom zle, ved to niejestahovanie nasilu len trosku aby to tam nezarastlo. kamoska zije v anglicku ona to ma zakazane ale s tym, ze v troch rokoch pojdu na chirurgiu rezat...velka vyhra. 😅
my stahujeme poctivo ale aj tak mu vykukuje len mala cast, kedy sa to cele uvolni neviem,ale urcite mame casu...

havasima
9. nov 2007

Ja uz som uplne na nervy z tých protichodnych informácií, aj ja mam chlapceka, aj mne to lekarka zakazala, ale pocula som rozne nazory aj ja, tiez neviem co mam robit, ale to sa mi teda nepaci, ze nam najpr vravia, ze nic s tym nerobit a potom, ako to pise ukana, rocnemu dietatku stiahnu nasilu, pritom som nasla toto:
http://www.drgreene.org/body.cfm?xyzpdqabc=0&id...
a tu sa pise, ze prvykrat by sa malo jemne skusit stiahnut po roku a ked neide, a malinky dokaze v pohode cikat, tak sa netreba obavat... niekedy to trva, kym sa upne uvolni aj do 10 rokov... tak ja neviem ☹