Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

stanka02
5. okt 2010

Kazdy ma iny nazor. Moja matka mi tvrdi, ze by som to mala robit, ona to robila pri kupani braskovi a pekne sa mu to urobilo ako malo. No aj mne pediatricka zakazala stahovat predkozku.

fifinka31
6. okt 2010

Ahoj,i ja pridam svoje zkusenosti,nam Dr.rekla hned na zacatku ze mam zacit stahovat,ale jemne jen co me to pustí,zadne nasili,hlavne teda ve vane at se mu vymije bordilek,no a dnes je malemu 9 mes.a jde mu stahnout cela predkozka,a vpohode aj mi pride ze se mu to snad i lib i 😀 Poprve se mu to uplne stahlo asi ve 4 mes.jsem se az lekla,najednou na me koukal cely zalud!az sem mela strach ze to nepujde zpet,tak pak uz jsem to nedelala,a Dr sem to pak rekla,ona mu to sama zkusila a rikala ze je to v poradku ze je to dobre ze mu to tak jde.a 2 kamosky co maj kluky mi taky radily at stahuju uz od zacatku po troskach pač obě meli s klukama pak problemy,obe byly řezat to,a ten jeden tam mel tez usazeny ten mazek,jako on tam nejakej mazek byt ma,ze je to prirozene,ale nee moc ze,a kdyz se to necisti tak se to tam zbira a pak jsou problemy.toz tak u nas no.

morgan
8. okt 2010

Ahoj, mě doktorka taky řekla nestahovat a až na 18 měsíční prohlídce řekla, že mám pomalu začít. No a nejde to...a hlavně malý si teď na pinďu nenechá sáhnout. Takže jestli budu mít ještě syna, tak začnu pomalu od začátku, ať si i na to zvyká, že je to prostě součást hygieny...

fiffinkaa
12. okt 2010

ahooj, pri prvom synovi nám pediater kázal nedotýkať sa do jedného roka, hmm..takže nakoniec z toho bola obriezka jak vyšitá 😝 😝 😝 a strašné trápenie pre nás aj malého a pri druhom synovi nech si hovorí kto chce čo chce, sťahujeme od narodenia a má to krásne, teraz má 6 mesiacov a dá sa mu to pekne stiahnúť na pol žaludíka, pokračujeme dalej🙂 😵

jankaku
9. júl 2011

ahojte neviete mi poradit v BA lekara, ktory tento zakrok robi citlivejsie? teda viem ze uplne super to nikde bez bolesti nebude ale aby nezostala velka trauma. dakujem velmi pekne. kludne mozte pisat aj do IP.

grepolis
7. dec 2011

Dobri den mi mame ties problem s predkozkou mam 13rocneho syna ma to iba bod zalut dane dole malo bi to bit este viac ale viac mu to nejde poradte nam prosim. 😖

tinad
12. dec 2011

Ahojte, moj syncek ma 2roky. Dr. tvrdi, ze este nestahovat, ale sme kazdy rok sledovany na nefrologii a tam mu Dr. stiahne nasilu a nasucho pipika. Az mu krvicka vytecie. Neposkodi mu tam nieco?

tanja61
12. dec 2011

@tinad na silu by som to nedala nikomu stiahnut ano moze sa nieco poskodit 😒 moj maly ma 4roky nema stiahnutu predkozku 😉

tinad
12. dec 2011

@tanja61 ved uz jej poviem ked tam teraz pojdeme na kontrolu. Ja mu to ani nerobim, detska povedala, ze este netreba

tanja61
12. dec 2011

@tinad nechaj tomu cas ja myslim ze chlapci sa v istom veku zacnu hrat so svojim prirodzenim a zacnu si to stahovat sami pokial mozu tak aby ich to nebolelo 😉 kym nema problemy cikat neriesit 🙂

tinad
12. dec 2011

@tanja61 ja si tiez myslim, mojmu muzovi to mamina nerobila nikdy a mame krasneho zdraveho syna. Len ma mrzi, ze ta doktorka to berie jak na pase a stiahne nasilu. Maly ma od malicka s ladvinami nieco, neviem co pipik ma spolocne s ladvinami.. Ale je doktorka, hadam vie co robi.

funny
12. dec 2011

@tinad to mas nejaku zvlastnu nefrologicku 😠 ja by som to nedovolila. my sme tiez na nefro, ale este nikdy malemu nic s pipikom nerobili. my zijeme v zahranici a tu sa teda nestahuje ani nahodou, vo vacsine pripadov sa to uvolni samo!

tanja61
12. dec 2011

@funny ano aj ja zijem v zahranici tu take veci nerobia...suhlasim

evica111
8. jan 2012

...takže my sme absolvovali stahovanie predkožky asi pred mesiacom.Predtym som strašne vela o tom čitala,skoro som skolabovala pri niektorych článkoch a myslela som,že domov prídeme hádam aj bez pipika.Omyl,dámy a páni.Lekár vie,čo treba.Bolo to rýchle,síce malý poplakal,a aj druhý den ked cikal,ale repikovy odvar pomohol.Toho segmentu tam mal moc,sama by som to asi nevedela urobit.Treba nechat lekárov,nech si robia svoju prácu a verte mi,nikto nechce zbytočne navodzovat detičkom stres.ani lekari...to je všetko...

sashabb
8. jan 2012

@evica111 nesúhlasím 😠 a nič v zlom, ale asi si moc toho neprečítala keď píšeš že tam mal toho segmentu moc ... je to smegma nie segment 😨 a má tam svoju úlohu.
No nebudem sa viac vyjadrovať, sú to vaše deti, len podotknem, že by som "vám" priala zažiť tu bolesť na tak intimnej partii na vlastnej koži a potom by sme sa porozprávali, že len si poplakal 🙄 ach jaj

evica111
14. jan 2012

...tak fajn...ten segment tam mal,robili sa mu tam z toho až také hrčky a TO podla mna nemá byt...teraz to má krásne čiste a žiadny problem...myslím že viem,či som čítala alebo nie...a viem,že som sa rozhodla správne
@sashabb

sashabb
14. jan 2012

@evica111 vidiš, zas nemáš dobré informácie, pretože aj SMEGMA hrá svoju úlohu. Ale viac sa nebudem vyjadrovať. Je to tvoje dieťa rob si s nim čo chceš. Len radšej nepíš verejne takéto nepravdivé veci 🙄

Inak by som rada vedela čo by si urobila ak by sa mu to prilepilo opäť, čo sa kludne môže stať. Budeš utekať zase dr. a dávať mu to opäť nasilu sťahovať? A toto sa môže opakovať posebe aj viac krát. Ale už som ticho 🤐 odpoveď nepotrebujem.

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

lubica69
14. jan 2012

@evica111 súhlasím s tebou
Nám kázali sťahovať od narodenia No žiaľ v 4 rokoch to stále nešlo dobre tak sme absolvovali sťahovanie v nemocnici Odvtedy je to OK A rečiam,že treba počkať do 5 rokov,že sa to možno samo spraví ja neverím a ani naša pediatrička nebodaj ešte urologička Takže ak by som mala druhého synčeka sťahujem od narodenia pomaličky tiež

elephant
14. jan 2012

@evica111 nesúhlasím! Akého máš starého syna? Prečítaj si toto: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
A keď teda "lekár vie, čo má robiť", prečo sa to v zahraničí nepreťahuje? Tam lekári nevedia, čo majú robiť?
Buď predkožka ide, alebo nie. Staršiemu synovi sme preťahovali, boli sme na "obkrúžení" a i tak to bolo naprd. Naopak, násilné zákroky môžu spôsobiť zjazvenie predkožky a ďalšie problémy - syn ju má doteraz na jednom mieste prilepenú k žaludi. Mladšiemu som na predkožku v živote nesiahla, a šla mu krásne v 3,5 rokoch pretiahnuť.

mamkamarketa
14. jan 2012

@elephant zajimavy clanek. a souhlas. synovi na 3lete prohlidce mudra rekla,at jednou za cas zkusime NENASILNE pindika pretahnout ale NIC NEHROTIT

bebemaly
14. jan 2012

@mamkamarketa ahoj, takže nevadí, keď môjmu šušníkovi nejde ešte sťahovať? trápim sa pre to dosť ☹

mamkamarketa
14. jan 2012

@bebemaly podle me urcite ne. mymu klukovi jsou 3 a taky to nejde. a dr to vuuubec nevadi. naopak mi rekla,ze kluci si s tim v urcitym veku poradi samy

bebemaly
14. jan 2012

@mamkamarketa ďakujem veľmi!!!! 😉 hneď budem kľudnejšia 🙂

mamkamarketa
14. jan 2012

@bebemaly urcite to nedelej nasilim,muzes mu kuzicku natrhnout a bude mit jizviku ☹
ten clanek co dala elephant je uplne presny 😉

danusch
14. jan 2012

ahoj ja som z viedne a tu mi vraveli aj v nemocnici aj doktor ze po 1. roku.

danusch
14. jan 2012

moj muz to mal prelepene a museli mu to robit ked mal 6 rokov alebo tak nejako kovovym prstenom a ze to strasne boli .... takze drobcovi radsej budem robit aby to nezrastlo

evica111
16. jan 2012

@elephant no ja fakt neviem,prečo to v zahraničí nerobia...ale tam ani deti naširoko neprebaluju a tu sa to stále odporuča...či?To teraz ked američania prestanu davat detom cumliky,prestaneme ja my či čo?No a lekar sa ma pýtal,čo budem robit ked sa mu to tam zapali?Hmm,asi by to bolo lepšie stahovat potom?

zdenka561983
16. jan 2012

ahoj mě dneska doktorka řekla že do 2 let se nemá stím dělat nic..tak ju poslechnu....

vita211
16. jan 2012

ahoj.nam doktor povedal takto davnejsie sa este aj oni ucili ze treba stahovat teraz ponovom uz netreba tak mi povedal ze mam si vybrat ako chcem.tak a ja sa strasne bojim ze v buducnosti mu budu robit ten zakrok ked sa nebude moct stiahnut takze ja pri kazdom kupani mu trosku potaham ale nie velmi.