Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

mirri
19. feb 2009

no my zijeme v Italii,tady se predkozka nestahuje,ale maji se delat vyplachy doma pomoci injekcni strikacky.je k tomu zapotrebi tata,ktery kuzicku vytahne smerem nahoru a do otvurku se vstrikne voda ze strikacky.to je treba delat pri kazdem koupani. 😉 tohle je urcite bezbolestne!!

henri001
19. feb 2009

myssimici : ano, len vo vanicke pod vodou, nikdy som mu to nestiahla cele, iba tak jemnulinko som to posuvala, kazdy den trosku, len pokial to islo prirodzene ...no a na dalsej kontrole u dr, tak ako nam to ide... dr chytil , skusil a to male vykuklo 😅

kamilka12
20. feb 2009

Nám dr. hovorila, že predkožku sťahovať nemáme, že až od dvoch rokov sa mu to začne postupne sťahovať. Tak sme teda s tým nič nerobili. ale nedávno sme si všimli, že to má hore také trošku červené, tak sme mu začali pipik umývať repíkom a myslím, že to trochu pomohlo. Ale od vtedy sa mi zdá, že sa mu tá dierka na cikanie zmenšila, teda už sa mu to nedá stiahnuť ani takú trošku ako predtým mu to išlo. Nemala by som s tým íst k dr.? Alebo mám čakať?

bambusko
21. feb 2009

kamilka, treba sledovatprud mocu, ak je slaby, alebo sa moc hromadi v predkozkovom vaku, trebz konzultovat s dr.

pretahovanie predkozky v kupeli je nevhodne pre riziko zanesenia infekcie. aj dospelym sa odporuca umyvat pod prudom tecucej vody

zuzanat
21. feb 2009

ahojte, ja som bola min. tyzden s malym na urlogii, lebo ma vodny pruh a doktor mu pretiahol aj predkozku,chudatko male strasne plakal cely den, cikal iba do vody, ale teraz sa mi ani za svet nechce kupat...
urolog mi kazal stahovat, tak sa snazim, ale moc to nejde, ked to stiahnem, tak aj vidiet zalud, ale mam pocit, ze by to malo ist este viac, ale nejde. moze to mat prirastene? lebo doktor mu to tusim viac stiahol..moja doktorka mi hovorila, ze to nemam stahovat vobec. len sa bojim, ze ked pojdeme o pol roka na kontrolu urologovi, ze mu to zase nasilu stiahne

kamilka12
22. feb 2009

zuzanat...prečo mu dr. stiahol predkožku? To s tým pruhom nijako nesúvisí nie? Ako ti to vysvetlil, že prečo mu to stiahol? Tiež nás čaká operácia ale normálneho pruhu...

many
22. feb 2009

teda nám doktorka řekla nestahovat 😉 to je zvláštní,každý říká něco jinýho,si pak vyberte,že 😀 😒

zuzanat
22. feb 2009

Kamilka vobec to nesuvisi, ani som nestihla zareagovat, tak rychlo mu to stiahol. Ale dobre ma s tym nas....

anna88
22. feb 2009

Ahojte!
Je tu ešte jedno fórum o tomto probléme: Staťhavie predkožky - pomóc
- doporučujem tiež pozrieť.
Natrafila som aj na stránku:
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
Celkom ma to zaujalo, takže posúvam na prečítanie.
Drže sa!!!

hiller99
21. mar 2009

JA neviem ako si to stiahnut to boli

vejinka
21. mar 2009

hiller ha ha ha
s takymi vtipmi chod inde! 😠

jabluncanka
22. mar 2009

Omlouvám se,že Vám sem lezu,ale pracovala jsem před MD jako dětská sestra v porodnici a náš chirurg říkal,že předkožku by měla poprve přetáhnout ženská a rozhodně by to neměla být maminka...Jinými slovy - zřejmě čím později tím lépe...Ale i mezi chirurgy se názory můžou různit... 🙂 😉

shaula
22. mar 2009

Hezky řečeno🙂

tinka08
23. mar 2009

Ahojte, tak teda neviem ako a čo... 😅 Pri staršom som mala skúsenú Dr. a tá mi kázala predkožku sťahovať a aj som to teda robila... nikdy sme nemali problém, hygienu sme dodržovali, pinďúra sme si pravidelne umývali a teraz pri mladšom mi druhá Dr. kázala predkožku nechať tak.... Zdá sa že veľmi záleží na názore samotného lekára.
Kto sa v tom má vyznať? ☹

akdar1
23. mar 2009

Ahoj. Tak my jsme měli potíže s čůráním zřejmě v důsledku fimózy. Pan urolog mi dal mast s kortikoidy a měsíc jsme mazali a stahovali... Předkožka povolila a už nám bylo doporučeno stahovat jen 1krát denně při koupání. Snažím se stahovat opatrně, ale někdy se mi stane, že se předkožka, díky neposedným nožkám malého raubíře, přeroluje až za žalud - vždy ve mně hrkne, neboť mi někdo vysvětloval, že to se stát nesmí, neboť penis začne rychle otékat a pokud se to nenavrátí urychleně do původního stavu, musí se rychle vyhledat lékař a dojít na chirurgický zákrok. Pan doktor mi při poslední návštěvě ukázal, jak to zpět srolovat - zatím pokaždé snad s úspěchem 😅

sisstin
25. mar 2009

čau holky..mám dotaz 😕 jak to má správně vypadat? My doted nedělali skoro nic, v porodce nám řekli, že se s tim dělat nic nema, že to maj kluci do dvou let přirostlý přirozeně..ale ted jsme to začli řešit v termínu, a prý by se to mělo dělat od narození...takže jsem to šla hned vyzkoušet...takže shrnutá předkožka jde stáhnout podle mě normálně 😕 ale jak moc se liší fyziognomie malých kluků od dospělých..pže mi přijde, že ten pindík při stahnutí teda vypadá jinak než u dospělých 😅 😕

katkaaalex
25. mar 2009

Ahoj Sissina, u malich chlapcov sa predkozka stiahne len o malicky kusocek, otvor nieje velky - mozno vo velkosti spendlikovej hlavicky. Moj Alex ma 6 mesiacov, predkozku stahujem pri kupani ale nie na silu, len tolko, kolko ide. Pediatricka mi tak poradila a ked sme u nej na poradni aj ona mu to tak jemne stiahne, naposledy aj vykukol kusocekl zaluda 😀 , Alexa to neboli a cikulu mame krasnu zdravu. 🙂

Baby, ak mi viete niektora popradit - mali sme zapartenu ritku, rychle sa zahojila no na vajicku nam zostal taky mali fliacik a aj predkozka je trosku cervensia. Alexa to neboli - teda aspon nekrici ked mu cikulu umyvam alebo natieram no rada by som predisla nejakemu problemu. Stalo sa to niektorej z vas? Mam to niecim natierat? Myslim niecim inim ako bezny krem na zadocek, susala som aj sudocream no za 3 dni ziadna zmena.
Dakujem vopred a pekny dnik prajem 😉

shaula
25. mar 2009

Já bych zkusila Bepanthen. Jednou měl náš prcek taky červenější špičku a pomohlo to.

many
25. mar 2009

jo,jo,u nás to taky jednou bylo a bepanten pomohl 😉

jabluncanka
25. mar 2009

My jsme byli v 6ti týdnech v nemocnici a týden jsme museli být na papírových plenách(doma látkujeme) a od té doby trpíme více na zapařeniny.Nám nepomohlo nic až nakonec obyčejný Aviril dětský zásyp.Zasypávám ho celého včetně varlátek,pindíka a třísel,o zadečku nemluvě a máme to už skoro dobré.Nám nepomohl ani Bepanthen... 😉

shaula
25. mar 2009

jabluncanka: a doma po přechodu zpět na látkovky se Vám to nespravilo? Myslím, že když pomine "důvod" těch zapařenin, tak by se to mělo ustálit samo... Možná ještě ano, koukám, že jsou Ondráškovi 2 měsíce, takže jste se vrátili asi teď nedávno, že? Já třeba zásyp nepoužívám vůbec, četla jsem, že když se dítě dokonale neutře a nebo když se zpotí, tak se z toho zásypu udělají jakoby hrudky, které pak dřou (představuju si to jako když se namočí mouka a uschne🙂)) Ale jestli Vám zásyp pomáhá, tak jen vesele do toho a jen ho klidně používejte dál. Každé dítě je jiné a každému pomůže něco jiného, proto taky existují diskuze o dětech, víc hlav víc ví...

katkaaalex
25. mar 2009

My tiez pouzivame latkove plienky, obcas dam papierovu NEODPORUCAM PAMPERS PARFUMOVANE- myslim, ze kamilkove, tie nam narobili riadnu neplech, dostali sme ich no ani ich uz nebudem pouzivat.

katkaaalex
25. mar 2009

... a velmi pekne dakujem za radu, dnes pojdem kupit Bepanthen a vydskusame 🙂

paja1975
25. mar 2009

a nám předepsala dr IZOMAL. je krempasta a je to zázrak. malej měl v 6ti nedeli přišerný opruzeniny a tohle stačilo 3krát namazat a byl klid a ted když vidím jen náznak, hned ho použiju a je to okamžitě pryč. jen nevím jestli je to volně prodejné, ale doporučuji všem 🙂 🙂 🙂 jo a taky mi to trochu pomáhá na pedarky 😀 😀

babofka
25. mar 2009

nam velmi pomohol SUDOCREM, moze sa davat na celu plienkovu oblast

paja1975
25. mar 2009

pardon holky, myslela jsem bedarky- trpím na AKNÉ A tenhle IZOMAL je na všechno. jak říkám - zázrak.

tinka08
25. mar 2009

katkaaalex ja používam na takéto fiačiky IMAZOL, je výborný a na predpis.

bubinko83
5. apr 2009

baby maly ma trošku začervenananu predkožku,všimla som si to včera ked som mu ho pri kupkani umyvala.Neviete čo na to? ☹

shaula
5. apr 2009

Bubinko, přečti si posledních cca 10 příspěvků.

bibianka
5. apr 2009

Výborný článok, určite si prečítajte. Ja som malému na predkožku na radu pediatričky nesahala a na poslednej poradni ju bez problémov stiahla. Netuším, kedy sa mu uvoľnila, ale patríme k malému percentu chlapcov, ktorým sa (sama) uvoľní do 1 roka. Rada - nesťahovať a určite nie vo vaničke pri kúpaní. Vysvetlenie je v článku.