Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

ukana
15. aug 2006

expertka8... v roku doktorka. Preco, zda sa ti to skoro?

expertka8
autor
15. aug 2006

..nie..aj mne to pripadá ako optimálne obdobie 😉

ukana
15. aug 2006

tak veľa uspechov 😉

verulka
16. aug 2006

Ukana, ale ak to ma zanesene to je o inom... Pokial je vsetko ok, tak fakt nerobit nic nasilu. Ono coskoro dojde cas, ked chalanov zacnu ich pipiky zaujimat a oni si to pretiahnu, ked to pojde. Pripadne sa s tym iba pohraju, ale aspon mam istotu, ze ich to neboli.
A stym roztahovanim vchodu u sdievcatiek 😕 To som nepocula, ani nevidela. Dcerka ma 8 rokov a nic take sa nedialo. vobec tomu nerozumiem

adelia
16. aug 2006

Ahojte, ja môjmu synovi nič podobné nerobím. 😨 Pýtala som sa na názor 3 pediatrov a výslovne mi čosi podobné neodporúčali robiť. /Niečo v zmysle-nechajme čosi aj na prírodu./Tak si vyberte... 😉

ukana
16. aug 2006

dik za rady, sestra ma chlapčeka, 4 roky, nejde mu predkožka pretiahnut, tak uvažuje, že už pojjde s nim k urologovi, ale sa bojí, 😢 tak ju uteším , že ešte nech počká. Neviete nazov tej homeopatickej mastičky, vraj to po nej ide lahšie, už somju tu zhanala 😒

kluara
17. aug 2006

Ahojte, moj syn ma 7,5 mesiaca a doktorka nam dnes na poradni povedala, ze mu to treba pretiahnut co najskor. Mame to doma este vyskusat a za 2 tyzdne sa prist ukazat a uvidi, ci mu to nepretiane ona. Nie je to skoro, ved nema ani rok?

expertka8
autor
17. aug 2006

..kluara..tak túto otázku si kladiem už riadne dlhú dobu 😉

verulka
20. aug 2006

Kluara, tak s takym niecim som sa este nestretla. Ak mas moznost, porad sa aj s inym pediatrom pripadne urologom. Je to podla mna velmi skoro

cukrikk
3. sep 2006

my sme s tym zacali ked mal maly asi 7mesiacov a ked mal rok uz si pomohol sam 🙂 ale poznam pripad kamoska ma syna teraz slavil prve narodeniny a museli vyhladat lekara a druha co jej syn bude mat v novembri 2roky s tym maju tiez problem.

domcek
7. sep 2006

Caute baby ja mam syna 4r a moja svokra zdravotna sestra 😠 chodila ked bol este maly a pri kupani mu predkozku pretahovala maly vzdy hrozne plakal tak som to zatrhla potom som to konzultovala s viacerimi pediatrami aj urologom vraj nieje to priam akutne diatatu pretahovat chlapci sa vyhraju sami. neskor som si to precitala aj v zdravi ze to nieje potrebne predsa aj mali chlapci maju nocne erekcie. Dnes to u nas funguje tak ze maly ked sa kupe tak mu povieme ze si ma popretahovat sam ako mu to tatino ukazal a ziadny plac nie je a je to v poriadku. 😉

cukrikk
19. sep 2006

domcek ja tiez hovorim pretiahni si pinduuura hehehe ale uz je to u neho automaticky 😲

domcek
21. sep 2006

cukrikk no ved mame rozumnych chlapov tak nech testuju sami raz sa im to zide nie 😀 😀
A aspon sa staraju o seba sami. 😉

didka
5. okt 2006

holky, cekame kluka, a moje znama mi rekla at pri koupani obcas tu predkozku zkusim stahnout, protoze jeji syn mel pak v puberte docela problemy a rezali mu to na chirurgii.. pediatricka byla pry porad v klidu, at to nechaji na prirode, ale priroda nejak zaspala.. ☹

verulka
6. okt 2006

didka, nam to robili na chirurgii ked mal syn 2r a to bolo asi horsie ako v puberte. Nasa pediatricka nam to kontroluje, a zatial sa na nic nechystame. Rozhodne do roka by som s tym nic nerobila...
To je hrozne, ti chlapi... 😉

didka
6. okt 2006

verulko, diky, ale neda se prave ta chirurgie nejak "obejit"? neda se pro to nic udelat preventivne, aby se s tim nemuselo na drastickej zakrok? at to ditko nema traumu.. 😖

verulka
6. okt 2006

Na chiru musis ist, iba ak sa mu tam zacne ukladat ta smegma , inak je to v pohode a uvolni sa to samo. Smegma sa tam uklada, ak je predkozka prilis pevna a prave s tym sa nema nic robit (ako rodicia) lebo moze sa velmi ublizit...Tvoj syncek bude isto mat vsetko ok, a nebude treba ani chiru ani pretahovat...uvolni sa mu to pekne pri kupani, prip. ked sa s tym zacne on sam hrat

didka
6. okt 2006

verulko - budem doufat 😉 😅

bellezza
6. okt 2006

ja nesťahujem nasilu , veď je to nebezpečné, môže mu tam vniknúť infekcia. Iba čistým tampónikom očistím špinky a maz, inak nerobím nič nasilu. Aj naša doktorka hovorí, že sa to nemá robiť, ani nasilu preťahovať.
pripájam článok: odborný
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

nahlawu
12. okt 2006

som v Cechach a tu sa predkozka pretahuje od 6 mesiacov, nam ju doktorka zakazdym na poradni pretahuje. vravela, aby som to robila aj ja doma, ale nejako mi to neda. skusala som to, ale nakoniec som to nechala na pokoji, len mu to cistim, aby sa mu tam nieco nezanieslo. a nasilu mu to netaham. kamaratke sa dokonca stalo, ze mu to pretiahla tak, ze predkozka bola stiahnuta uplne a zacala mu skrtit pipika. ten opuchol , uplne zmodral a na pohotovosti povedali, ze je to ok .. len mu s tym nema nic robit.. tak mu to mazala aspon olejcekom, nech sa to co najskor vrati do povodneho stavu..

domcek
12. okt 2006

nahlawu auuuu to muselo boliet toho maleho chuda. No ako som pisala vyssie nas ked je vo vani poviel mu ze sima popretahovat pindura a umyt spinky aby sa mu tam nezaniesla infekcia a zabera to berie to velmi vazne. Ved ti chlapi su od malicka jesitny na svojich krasavcov vsak 😀

shiju23
21. aug 2007

mcw, ja zijem v uk, uz hodne dlho a praktizuje sa to tuna, nedvno som bola u pediatra prave koli tomu,ukazal mi ako mam stahovat, ukazal mi to,ale vyzeralo to dost neprijemn,e maleho to neboli,raz denne to robime a otvara sa mu to, povedal ked sa mu do 2rokov neotvori, potom sa odstrihne ta kozka.
my sme to robili uz od narodenia ale velmi jemne,radila mi to robit aj sestricka aj ine co maju deti, je to normalne a prirodzene, nejako tym maleho neublizite,prave naopak.

shiju23
21. aug 2007

verulka, prave,ze ked ju nenatahujes, tak sa moze utvorit infekcia, co sa potom musi liecit, ona treba natahovat jemne zo zaciatku, hned sa to neotvori, az postupne do 2rokov by sa to malo.takze neviem aka si skusena,ked kazdy naokolo mi vravi,ze sa to robi chlapcom,menej to boli,ked su mali,ako ked vyrastu.

syrael
21. aug 2007

ahoj, na kontrole u primare na detskem nas desne serval, ze necistime maz za predkozkou - mel ho tam nas Kubajs pozehnane, nebot jsme se ridili radami typu: nepretahovat!
Vysvetlil nam, ze jsou 2 typy penisu - jedni nejdou stahovat a druzi snadno - ty musime cistit, pac se tam hromadi maz....
Ät to zkusi manzel jemne pretahnout, sami uvidite....

ajduska
21. aug 2007

tak baby, s týmto mám aj ja skúsenosť, malý má už 2,5 roka a tiež som mu s pipíšom nič nerobila, lebo všade som čítala, že s tým nič netreba robiť. Síce mi setrička u našej detskej lekárky (staršia osoba) hneď na prvej poradni vravela, aby som mu pri každom kúpaní sťahovala, ale len veľmi jemne a pokade mi to pôjde, že sa to bude uvoľňovať stále viac, robila som to asi tak do pol roka, potom som sa na to vykašľala, keď to neodporúčajú robiť a keď mal malý asi 1,5 roka, tak sa mu pipíš tak zapálil, že sme hneď leteli k našej doktorke, mal tam nahromadenú takú bielu tekutinu, ale už z toho bola hrča, na chirurgii nám doktor oznámil, že malý má fimózu, že prečo som to zanedbala a že najlepším riešením by bola obriezka, a vraj s tým bude mať už celý život pokoj. Vtedy sa to ale nezrealizovalo, malý bol chorý, potom ja v porodnici a v tom zhone sme sa k opätovnej návšteve odhodlali až teraz. takže v piatok ideme znova na chirurgiu, pozrú mu to, čo s tým, ale nejde mu s tým ani pohnúť. A občas sa sťažuje, že ho bolí pipíš a aj učiteľka v školke mi vravela, aby sme s tým niečo robili. Tak som zvedavá, ako to v piatok dopadne. Ale po mojich skúsenoistiach by som odporúčala každej mamičke chlapčeka, aby to od narodenia robila vždy pri kúpaní, ozaj veľmi jemnučko, v žiadnom prípade nasilu, ono sa to postupne uvoľní. Držte nám v piatok palce!

mikca
21. aug 2007

http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=2... mrkněte
nám to teda taky nejde, ale doktorka to zvládne, jo a nápad s manžou ...jsem nějak neuspěla ☹
ajdus, budu držet palce

ajduska
21. aug 2007

mikca, dík, už teraz mám z toho bolenie brucha. Určite ho to bude riadne bolieť a mňa snáď ešte viac ☹

rozak
21. aug 2007

Tak já přidám jen naši zkušenost - už v porodnici - Brno Obilňák nám ukázali, jak nenásilně juknout na ústí močové trubice a utvrdila nás v tom i naše obvodní doktorka, že lepší je začít, bez násilí, nejlépe při koupání, dokud ve vodě nejsou žádné bublinky. Asi už do 5 měsíců přetahujeme úplně volně.
Jiné kamarádky s jinými děckými doktory to mají zakázané, bohužel mám kolem sebe i ty s negativními výsledky - 3 co nepřetahovaly byli na zákroku pod umrtvením a jeden dokonce na částečné obřízce. Tak jen popřemýšlejte, co je menší zlo - neříkám, že přetahovat nasilím, ale nic pokazit na tom nejde...Vždyť to patří k normální hygieně jejich tatínků a přetahování je bude provázet celý život.... 😅