Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

zuza.m
8. nov 2008

treba stahovat mame v rodine chlapca,tomu sa kožka nestahovala ,neumyvala pravidelne a potom už sa tak zužila že stiahnut ani nešla.nie že by sa prilepila ale bola uzka na žaludik.nakoniec musel ist na obriezku. 😖 a nieje to nič prijemne.lebo žaludik je velmi citlivy a ked ho kožka prestala chranit tak to dost dlho bolo bolave.

monikao
17. nov 2008

každé píše o kúpaní a sťahovaní predkožky. Ja mám problém s kúpaním - máme sprchovací kút iba a druhá vec je, že syn má 3 roky a už mi po skúsenostiach nedovolí sa ho dotknúť. Aj sme mu to vysvetlovali, ale už má vlastný rozum a je chlapec - sú viac útlocitní. A dnes nám plakal, že mu nejde cikanie. Tak teraz mám obavy, či to súvisí s tou predkožkou. Dostala som radu, že by to mohol byť aj zápal, ale keď už ciká tak je spokojný. Neplače, žeby ho niečo štípalo, alebo podobne.

capy
18. nov 2008

my sme predkozku nestahovali a ani nestahujeme. lekarka povedala ze ju mame v poriadku u oboch deti

bambusko
18. nov 2008

kamoskin syn mal vecne problemy so zapalmi, az mu minuly rok chcela dat urobit obriezku - maly mal 3 roky. ze uz ju nebavi stale ho s tym trapit a behat na urologiu. tak som jej pozhanala rozne clanky a zavalila ju nimi. odvtedy presiel rok, minule som si na to spomenula a pytala sa jej, ako to nakoniec dopadlo. prestali mu na to uplne sahat, cely rok v pohode a maly si predkozku uz stahuje sam a ma ju odlepenu tak na 3/4 🙂

audreyd
18. nov 2008

my nesťahujeme, naučili sme malého si to samého umývať 🙂 po kúpaní v čistej vode si to pekne sám skúša stiahnuť... tiež má stiahnuté úplne na jednu polovicu a na druhej tak do tretiny... ale uvoľňuje sa to samo. dr. kukal a pýtal sa, či chceme na urológiu s tým. radšej čakáme, načo ho zbytočne trápiť, keď to ide samo, aj keď pomalšie 🙂

krista
28. nov 2008

mamamik • 1d • Dnes v 08:18
Ahoj všem chci se zeptat maminek chlapečků kdy jste začaly přetahovat brabánka.
můj synek se tak brání .Zkoušela jsem to ve vaně a nějak nelze .Tak jestli máte zkušenost 🙂
budou mu dva roky.

petule.h • 2d • Dnes v 08:28
přetáhla jsem až ve dvou letech,nejdřív se mi uvolnila jedna strana apo měsíci druhá...takže trpělivost diskuze už tu na to někde je...

jakoubka • 1d • Dnes v 09:26
Ahoj.Já jsem nepřetahovala a jak to dopadlo.Jedna doktorka mi říkala do roku nepřetahujte,pak jsme od ní odešli a přihlásili se k druhé.Jednou si Kubík pořád sahal na šulinka a plakal,tak jsem zašla k Mudr a měl hnis za předkožkou.Od té doby každý večer stahuji.

abetka
28. nov 2008

ja som vcera v telke pozerala a bol tam urolog a vravel, ze do 2 rokov chlapca sa nema predkozka stahovat.Ze ona sa uvolnuje aj tym , ze maju chlapci erekciu 😉

bibula
28. nov 2008

hej,aj ja som pozerala.
a ze iba ked su cikacie problemy a hnis tam,tak sa ma potahovat,ale len jemnucko,inac vznikaju zratsy,co spravi tvrdu obruc na cely zivot. 😉

ivamon
28. nov 2008

Ahojte,
no to je hrozné s týmto stahovaním predkožky, kazdý hovorí niečo iné. Sestrička mi povedala hneď po príchode z nemocnice, že mu mám pomaličky preťahovať predkožku. A dnes v jednej relácii hovoril doktor urológ, že ak je s pinďom všetko OK, ak sa dieťa môže normálne vycikať, ak to tam nie je zapálené, hnisavé... tak sa s tým vôbec nič nemá robiť do dvoch rokov. No a potom treba ísť k urológovi kuknúť že ako to vyzerá.

bambusek
29. nov 2008

Ahoj, mne doktorka poslala na urologii, že nejde Míšovi v 15měs. přetahovat předkožka. Tak jsme tam byli a doktorka mi řekla, že jsme přišli tak akorát. Mělo by se prý přetahovat od 6meš. Ale jak tady píšete co mudr to jiný názor. Na urologii nás poslali na chirurgickou ambulanci, dělají to bez objednávky. Normálně mu to přetáhla velkou silou. Míša brečel, ale zas to nebyl žadnej histerák 😝 . Tak musim přetahovat každý večer po koupaní a mažu mastičkou, kterou jsem dostala. První dny to měl hodně červený, ale už se mu to hodně zlepšilo. Jo jinak jsem zkoušela přetahovat každý den. A kdybych to prý nedělala, tak říkala mudr, že by mu to museli říznout 😠 . Tak nevím nevím...... Ale radši budu přetahovat

berus
29. nov 2008

Ahoj, tak moje doktorka mi řekla, že s ním nemám nic dělat, prý má do 5 😅 😅 😅 let dost času! A v nemocnici mi řekli, že to mám pomalu zkoušet u každáho koupání 😅 Tak pak si vyber 😖

konja
30. nov 2008

No tak u náís je toto téma noční můrou! Synovi jsem nepřetahovala někdy do jeho prvních narozenin - jaksi mě to nikdo neřekl, syn byl po dlouhé době v rodině první chlapeček, zkušeosti žádné, v knížkách ani slovo a ani doktorka nic neřekla.Takže kdo to mohl tušit 😅 Pak na roční prohlídce na mě doktorka najednou vyskčila s tím, jak nám jde přetahovat! No koukala jsem na ni jak opařena a ona hned, že to jde málo a že musíme začít. No snažila jsem se, ale syn si na to nenechal moc šáhnout.Podle mě mu přetahovat ale postupem času docela šlo, žádné problémy neměl, čůral dobře, zápaly taky neměl. Přesto dr rozhodla o tom, že mu ji násilím přetáhne a trochu nařízne. ☹ Doteď lituju, že jsem s ním nešla radši ještě na kontrolu na urologii, ale neměla jsem tucha co strašného se bude dít. Už nikdy bych něco takohého dítěti nenechala dělat.Nevím co přesně tam doktorka "vyráběla", nemohla jsem se na to dívat, ale nic nbeumrtvovala, dělala to na živo a takle křičet svoje dítě už nikdy nechci zažít. Přímo !prořval! nám půl dne, ječel až málem zvracel, nemohl chodit, čůrat musel do lavorku s vodou aby to vůbec bolestí zvládl. Byla to noční můra!!! Holky hlavně se hned neděste když doktor řekne, že to jde vašemu chlapsi málo a nenechte se hne ukecat k těmto zákrokům. Nejprve si obejděte více lékařů, zjistěte si jejich názory a pokud se všichni schodnou , že se mujsí násilím přetáhnout, tak trvejte na umrtvení. Četla jsem někde zde na koníkovi zkušenosti, že to umrtvují.Tak si to nejprve vše zjistěte, nenechte svoje děti trpět bezdůvodně. Já si to budu navždy vyčítat, byla to hrůza. ☹

petule.h
30. nov 2008

jojo to se umrtvuje...ale já jsem přetahovala pomaličku ve vaně...taky nechtěl nechat sáhnou...pak se podařilo, teď už si ho přetahuje sám, takže možná by k tomu i dospěl...má doktorka tvrdí, že do 2 let je čas...jiná zase, že si ho mají přetáhnout sami...a pak sse v tom vyznej 🙂

many
30. nov 2008

ahoj holky 🙂 mně řekli,že s ním nemám nic dělat 😉

eppik.m
30. nov 2008

Předkožku nepřetahujeme. Volíme konzervativní postup, minimálně do 2–3 let. Jen pokud lze zcela volně předkožku přetáhnout, je to možné, ale bez násilí. Násilné přetažení předkožky vede k tvorbě drobných trhlinek, které se zajizví a předkožka pak ztratí svou pružnost a nejde přetáhnout vůbec.

Autor: MUDr. Martin Gregora

eppik.m
30. nov 2008

My osobně to děláme tak, že od narození Míšovi při koupání nenásilně předkožku přetáneme ale jen to té míry co to jde. Má jí stejně zúženou takže mu nejde přetáhnout úplně. A navíc je to citlivé ústrojí, stačí malá neopatrnost a trhlinka je na světě 🤐 Urolog říkal že pokuď nemá problémy s čúráním tak je vše v naprostém pořádku u tak malých dětí. Držíme se rady MUDr. Martina Gregora 😉

eppik.m
30. nov 2008

konja - to je dost drsný!!!! já nevím co si vůbec někteří Dr. myslí, že když to dítě neumí mluvit tak ho můžou za živa řezat!!!!! my máme špatné skušenosti s očkováním kdy také chudák Míša řval tak strašně když mu to řezali protože mu to blbě píchli v porodnici a taky ho pak nešlo vůbec utišit a od té doby se bojí lékařů a řve mi při každé prohlídce a na všechny lidi v bílém plášti !!!

dadka212
30. nov 2008

ahojte 🙂

no ja som malému predkožku nikdy nepreťahovala iba trošilinku vyhrnula kolko išlo a umyla.

Asi pred týždňom nás lekárka poslala urológovi s fimózou (zúžená predkožka) a tam nám kázal preťahovať, a že za rok na kontrolu a keď nebude pretiahnutá urobí to on 😝 čoho som sa zlakla keďže nechcem aby mu niekto robil drastické úkony na pipíkovi, tak som hladala na nete niečo bezbolestné a našla som, že veľmi pomáha maceráciou uroben"odvar" z bylinky SLEZ NEBADANY, chcem to vyskúšať, ale u nás v lekárni to nemali takže v pondelok pôjdem pobehať mesto, potom sa ozvem či to pomohlo aj keď verím, že áno 🙂

dadka999
19. dec 2008

Ahojte kocky.. 🙂

Ja mam 7 tyzdnoveho chlapceka a nam doktorka od narodenia povedala, ze pri kupani mu mozem stahovat trosicku kolko len ide no nie nasilu, pretoze s tym by mohol byt neskor problem a museli by mu robit obriesku..ci ako sa to vola.. 😀 tak ja mu to teda stahujem ale fakt len trosicku, a potom umyjem poriadne aby mu ta nesla spina..naposledy ked sme boli v poradni povedala doktorka, ze to je dobre ked tosku pretahujeme a aj ona mu skusala.. takze vsetko bolo ok.. nho ved uvidime co a ako bude dalej.. 🙂

stvura
19. dec 2008

Tak skoro zacat? Je to take diskutabilne...niekde som citala ze do dvoch rokov by sa nemalo nic robit, no mojej sesternici malemu ju nasilu stiahla sestricka v poradni - a to mal sedem mesiacov. Takze stale s toho nie som mudra. Pre istotu jemnucko umyvam maleho a troska mu pokial sa da predkozku stiahnem...

cert..ova
19. dec 2008

nám zase řekli, že ještě nestahovat, jak říkaš, je takovej názorů, že sama nevím

janaboris
19. dec 2008

malému to dětská přetáhla hned v 1. měsíci protože se mu tam dělal takový ten bílý mázek,teď mu to přetahuju při každé koupeli a dobrý...jinak mi říkala že se to dělá až ve 2 letech

luciauk
19. dec 2008

až? veď aj v dvoch rokoch je podľa mňa skoro riešiť, keď nie je žiaden problém.

luciar79
20. dec 2008

My nesťahujeme, a dierka sa nám zväčšuje sama. Keď mu ho umývam, tak sa pri tom smeje, trošku sa mu aj postaví a hotovo. Ževraj erekcie samy spôsobia uvoľnenie predkožky.Teraz mu ho v poradni doktorka až tak dôkladne, že som myslela, že mu ho chce pretiahnuť, našťastie prestala skôr než som začala kričať. Nabudúce jej poviem nech mu ho vôbec nechytá, keď nie je zapálený ani žiadny iný problém nemáme.

alinka76
20. dec 2008

ja vám prispejem tiež našou skúsenosťou. Už pri narodení mal pri žaludi bielu bodku. na poradni som to spomenula asi v 3 mesiacoch a doktorka nás poslala k urológovi. Predkožka sa nám dala stiahnuť asi len na 1cm a doktor nám dal len framykoin, že to má trošku zapálené. Ďalej to neriešil, že až v roku sa chodí ak sa predkožka nedá stiahnuť. Nechala som to teda tak, ale asi v 9 tom mesiaci som to spomenula mamine, že tá bodka tam je znovu. Ukázala som jej to a ona mu tú predkožku stiahla nasilu. Malý plakal, ale z tej bodky vyšlo neskutočne veľa hnisu. Plakal mi potom celý deň pri cikaní, štípalo ho to asi riadne, ale odvtedy je pokoj. Predkožka sa krásne sťahuje. Takže ak máte niekto takéto problémy, neodkladajte to, čím skôr to vyriešite, tým menej si to bábo bude pamätať. V roku by to bolo asi o dosť drastickejšie, ak by mu to doktor robil. Tá predkožka sa má dať pekne stiahnuť, však sme ženy, vieme ako to vyzerá u chlapov 😀

Ešte príklad so švagrinkou, tiež majú problém, ale im sa vôbec predkožka nedá sťahovať, dostali nejakú mastičku a ak im to nepovolí, pôjdu na obriezku. Vraj má dlhú a úzku predkožku. Tak teraz neviem, asi by som sťahovala od začiatku, nech to nedôjde do takéhoto štádia.

luciauk
20. dec 2008

luciar79 🙂

rajka
20. dec 2008

ahojky
na tohle téma se opravdu názory různí, jedni říkají stahovat a druzí ne a všichni uvádí logické argumenty....moje dětská doktorka říká stahovat pomalu, kolik to jde, ne násilím....asi ve 3 měsících na poradně to malému stáhla, já se až lekla, ale malý byl v pohodě a smál se, ale večer jsem si všimla, že to má celé zarudlé a jakoby prasklinky. Volala jsem doktorce a poradila stahovat lehce po koupání a namazat Infadolanem.Měla jsem z toho docela nervy, nadávala jsem si, že jsem jí to neměla dovolit stáhnout, ale asi po 3 dnech se to úplně zahojilo. Dneska to jde lehce, sice ještě ne úplně, ale myslím, že věkem se to upraví. Takže asi zlatá střední cesta a určitě ne násilím!!
Hodně zdaru 😉 😉

sisa.b
20. dec 2008

ahojte 🙂 tak mne poradila svagrina stahovat od narodenia - len kolko ide. tak sme stahovali a ja som to na nom videla, kolko mozem, aby ho to nebolelo. pekne pod vodou pri kupani - nikdy nie nasucho! a vsetko je v poriadku 🙂 poradila mi to preto, lebo oni nestahovali a ked mal jej maly rok, tak sa mu nedala cela stiahnut a urobil mu to drasticky urolog a nadaval pri tom, ze co jej to nikto nenakazal ☹ ☹ ☹ maly to dost tazko niesol - ani cikat potom nechcel ☹

rajka
20. dec 2008

Fakt je, že moje kamarádka taky nestahovala a její malý měl zánět předkožky a to si teda bobek užil a ona s ním.... 😢