Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

ratatooy
16. mar 2013

tak nam dr řekla že do 3 let to vubec nemame řešit tak ja nevim nekde čtu že to delaji zas od miminka

hajanka
16. mar 2013

@natty53 ahoj, ak nejde o infekciu moc ciest, nemal by mat takyto problem aj keby mal predkozku este stale prirodzene prilepenu, ibaze by sa mu na nejakom mieste uvolnila - co by pocitoval pri moceni ako bolest, podrazdenie, je to normlane a bezne, mastit framykoinom + harmancekove a repikove sedave kupele 🙂

natty53
16. mar 2013

@hajanka no prave moc ma cisty...ze chodil pisat kazdych desat minut cely den..ale bolest pri moceni nemal..tak neviem ..dobre skusim im poradit nestahovat a radsej davat kupele 🙂

natty53
16. mar 2013

@hajanka teraz som jej volala,tak vraj si to stahuje len pokial sa moze pri pisani,umyvani...aj to je zle?

hajanka
16. mar 2013

@natty53 pri pisani nevidim dovod na stahovanie, po kupeli moze strecingom, ale neviem ako robia hygienu takze.., pri umyvani sa mydlom len z vonkajsich casti treba a pod predkozkou len pod jemnym prudom cistej vody oplachnut (nie pocas kupela vo vode) a bez mydla, pretoze aj to moze drazdit
predkozku ma uvolnenu celu?

natty53
16. mar 2013

@hajanka no to neviem,vraj ma uvolnene len tolko co mu "same" povoli,ak som dobre pochopila...och,pockaj,az budem mat chlapca,to bude 😀

hajanka
16. mar 2013

@natty53 tak potom len strecingom a omyt cistou vodou 🙂

natty53
16. mar 2013

@hajanka ok,odovzdam,dakujem 😉

katieg85
16. mar 2013

@hajanka neviem tak povedali doctori mojej segre ze ma zarastnuty a tak museli nieco robit.a tu lekari kazu stahovat ,pokial to ide dole.nevidim natom nic zle ked sa to tam oplachne. 🙂

hajanka
16. mar 2013

@katieg85 tak ja na tom vidim zle 🙂 nie vsetko ho povedia niektori lekari je dobre 😉 to ze maju biely plast a chodili do skoly neznamena ze maju patent na rozum, alebo ze to co povedia je OK, dobre ci spravne... hlavne ak existuju fakty ktore dokazuju opak 🙂

katieg85
16. mar 2013

@hajanka to mi chces povedat akoze sa to nema vobec oplachovat,tak ako si to oplachuje chlap ta si to ma oplachovat aj dieta nie?

hajanka
16. mar 2013

@katieg85 precitaj si zopar mojich predchadzajucich prispevkov
ps: otazne je aj, ake male/velke dieta

katieg85
16. mar 2013

@hajanka akurat ze tu kazdu komentujes.a je tisicka nazorov tak ta tvoja pravda nemusi byt.ja si stojim za svojim nazorom,ze hygiena sa ma dodrzavat.pa 🙂

hajanka
16. mar 2013

@katieg85 nastuduj si 🙂
a precitaj aspon par prispevkov
je rozdiel hygiena a spravna hygiena 😀
je rozdiel nazor a fakt 🙂
ja ti tvoj neberiem

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
16. mar 2013

@janko13 nezacali aj lekarka odporucala takto teraz nemame ziadne a ani neboli priblemy. skoro kazda Co nestahuje skoncia u chirurga

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
16. mar 2013

@janko13 prave, ze nebolo zlepene a stale pekne po troche slo, mam znamu co chceli prvy x skusit v roku a neslo to, kazda si mysli ze netreba chystat a potom sa pytaju co maju davat nato, lebo nechce to ist dole, tak skoncia u chirurga, ved urcite si aj ty stahujes a potrebujes vyumyvat? ci?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
happy3
17. mar 2013

@hajanka dakujem , uz je vsetko Ok 😀

sofialauren
18. mar 2013

Ahojte,chcem sa podelit o moju skusenost,mojmu 16 mesacnemu synovi to prvykrat pediatricka stiahla ked mal rok,druhy krat,ked mal 14 mesiacov,za kazdym mu to natrhla krvacalo mu to,kvasilo,na moje naliehanie,nech mu to nerobi,ma len odbila,ze sa to ma. Momentalne chodime uz 4 tyzden so zapalenym pipikom do Nitry k detskemu urologovi,sustavne zvysena teplota,plac pri cikani,Urolog sa az zhrozl,ked to zbadal a jeho komentar bol na pani doktorku pediatricku,"ze ci ju uz potrebuje,ked ju ptretahovala, Sam on potvrdil s predkozkou u chlapca sa nic nerobi az medzi 2-3 rokom,pokial nema iny problem. Moj syn bude musiet ist na nutenu obriezku,len koli zastaralym sposobom nasej BYVALEJ pediatricky. Stahovanie predkozky patri do ruk detskemu urologovi.

lin123
18. mar 2013

kazdy lekar ma na to svoj nazor, jeden povie urcite nie a druhy rozhodne ano..hm..ja som mojmu malemu nepretahovala, a ked mi v nem. ukazali co tam vsetko ma,nakolko ma fimozu, tak mi kazali pretahovat s tym, ze len trosku poumyvat, urcite nie na silu,len pokial to ide...a ak to bud emat zacervenale, tak repikovy kupel..nasa pediatricka je skor za to ze nie...

sofialauren
18. mar 2013

@lizatko1009 .celkom s tymto nesuhlasim,pretoze,je vacsie % chlapcov co skoncia u chirurga,len preto,ze im predkozku stiahnu prilis skoro.Prave preto sa to nechava na prirodu medzi 2-3 rokom. Zbytocne chlapci trpia. Bola som u 5 urologoch a 4 z piatich mi potvrdili nepretahovat! 🙂

lizatko1009
18. mar 2013

@sofialauren kazda nech pretahuje, stahuje kedy ako chce, ja to riesit nemusim a ani problem nemam vyckaj este rok a pak napis

tatiankam
18. mar 2013

treba co najskor ale opatrne pri kupani, aby potom nemal problemy.Aj sa mu to zlepovalo lebo som to opatrne robila aby som mu neublizila a potom sme museli ist k urologovi a tam ho to bolelo a aj potom pri cikani plakal.Musela som ho kupat v harmanceku.Takze je dobre hned zacat 😉

hajanka
18. mar 2013

@sofialauren ako ja casto hovorim "ruky polamat" takym lekarom ako je vasa byvala pediatricka 😠
nam tiez byvala podobne "pomohla" 😠 a urolog to uz nacisto dorazil 😠

sashabb
18. mar 2013

@sofialauren tu doktorku by som asi aj zažalovala 🙄 chuďa dieťa ☹

@lizatko1009 už by som aj povedala, že je jedno kedy začať, len netreba nechať doktorov aby sa oni v tom babrali. To je asi ZÁKLAD aby nenastal nejaky problem.
Ja som odmietla v 3rokoch urologa, nakoľko JA rozhodujem o MOJOM dieťati. Malému sa to odlepilo keď mal 4,5roka. Keby som dala na názor Dr. počítam, že by mal obrovske problemy, nakoľko pri násilnom sťahovaní iné ani očakávať nejde 🤐

hajanka
18. mar 2013

@tatiankam pises ze si mu to robila a potom ste museli k urologovi, co znamena museli a co znamena opatrne robila,
najviac problemov s predkozkou vznika PRAVE pri vcasnej neodbornej manipulacii a hygiene

tatiankam
18. mar 2013

@hajanka prvykrat nas poslala nasa pediatricka k urologovi,stiahol mu to a potom som bola poucena ako mu to mam robit.Vsetko som ovladala ale robila som mu to slabucko tak sa mu to zlepilo na jednej strane.tak som poziadala o kontrolu a znovu mu to urobili a uz bolo dobre.Nic nemal natrhnute alebo ze by som to zle robila,len slabucko.poznam pripady ze to v neskorsom veku bolo bolestive.ja som rada ze to ma za sebou a vsetko je ok. Deti ked su male rychlo zabudnu pri hrani,ked su uz vacsie maju potom traumu z bolesti a doktorov. 😉

hajanka
18. mar 2013

@tatiankam a to je ten problem 🙂 nic vam nebolo a poslala vas k urologovi (takto vznikaju problemy), to je to o com pisem, vacsina problemov vznika prave pri vcasnej a neodbornej manipulacii s predkozkou

po narodeni je predkozka prilepena, prirodzene, drzi ju so zaludom membrana/blana ktora sa postupne uvolnuje, rastom, vekom.. PO manipulacii predkozka uz zrasta, prirasta.. a to je ten ROZDIEL

nie je pravda ze male deti zabudnu