Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

martinkah
18. mar 2013

@sofialauren to, že budete musieť ísť na obriezku, nie je vôbec isté.. aj my sme u staršieho zažili násilné stiahnutie pediatričku vo veku 1 rok, potom to bolo dlllho zrastené, dieročka ako špendlíková hlavička, urologička trvala na tom, že obriezka je nevyhnutná.. ja som si prečítala článok a rady od @hajanka, zohnala hormonálnu mastičku (možno by to šlo aj bez nej, ktovie) a je po probléme, teraz už len večer masírujeme s vazelínou.. a lekárom sa vyhýbam, ak sa dá

sofialauren
18. mar 2013

@hajanka ,to je pravda,po tolkych razoch na silu pretahovania,urolog skonstatoval,ze ma predkozku uz zrohovatenu,keby sa pockalo mozno do 3 roku,potom by sa tym,ze maly rastie to mohlo pekne same uvolnit. Aj to je pravda,ze deti do 3 roku zivota si zapisuju v hlave velke emocionalne pocity,ci su uz pozitivne alebo negativne,takze nezabudnu. Preco vystavovat deti takehoto veku takejto zbytocnej bolesti,len preto,ze sa to robilo poslednych xx rokov. 🙂

hajanka
18. mar 2013

@sofialauren moj mal tiez problemy po nasilnej retrakcii neviem ci si citala uz, dr. nas posielala na opakovanu retrakciu ale odmietla som, dala som mu 2 roky pokoj a potom sme zacali strecingom a krasne za dalsie 3 roky mal predkozku uvolnenu, dokonca sme nepouzili ani kortik. maste 🙂

sofialauren
18. mar 2013

@martinkah ,po 4 tyzdnovych navstevach u detskeho urologa,ktory robi vsetko aby moj maly nemusel mat obriezku,liecenia zapalu skoro 4 tyzdne,ktory stale neustupuje,nakoniec budem aj rada,ked mu ju spravia,Jeho tkanivo je uz natolko zjazvene po neodbornej manipulacii,ze to bude asi najlepsia alternativa,Bohuzial.

sofialauren
18. mar 2013

@hajanka uvidim co povie urolog v stredu,ideme na kontrolu.

sofialauren
18. mar 2013

@sofialauren musim si precitat vsetky tvoje prispevky,velmi je to zaujimave 😉

sofialauren
18. mar 2013

@hajanka musim si precitat vsetky tvoje prispevky,velmi ma zaujimaju,sorry,pisem ako tatar 😉

hajanka
18. mar 2013

@sofialauren aku liecbu ste uz skusili? bohuzial diagnoza kozna fibroza (pocetne jazvove stavy, silne pevne nepoddajne a neelasticke tkanivo) je uz asi ozaj indikaciou k obriezke, ak nie je ucinna ina liecba.
To by malo byt vystrahou pre ostatnych rodicov.

hajanka
18. mar 2013

@sofialauren inak, moj mal tiez neelasticku predkozku, jazvicky (aj ma) ale trpezlivym strecingom sa to poddalo 🙂 tak nezufaj este a premysli tu obriezku poriadne, este ja malicky 😉

lian35
18. mar 2013

@hajanka môjmu synovi tiež hrozila obriezka z dôvodu prilepenej predkožky,ale pomohla nám jedna super pani dr. na Kramároch a kortikoidná mastička.Vo štvrtok sme boli na povolení predkožky sondičkou a syn to zvládol bez vädších problemou-syn bude mat už osem rokou,takže podla mna sa netreba nikam ponáhlať.

sofialauren
18. mar 2013

@hajanka takze liecba 2 tyzdne framykoin,tyzden bactroban,a teraz na posledy ialugen. Urolog mi zakazal repikove a kamilkove kupele,neviem preco,ale vyslovene mi to zakazal.

hajanka
18. mar 2013

@sofialauren hm.. tak to je zvlastne, lebo tieto sedave kupele v repiku a harmanceku su prvou pomocou spolu s framykoin mastou, aj my sme kupali, niekolkokrat denne... maju antibakterialne ucinky, hoja zapaly...

sofialauren
19. mar 2013

@hajanka viem podla vlastnej skusenosti,ze repik bol to najlepsie po porode,tiez sa cudujem.

slawka222
8. apr 2013

ja mam 10 mes.synčeka a stahujem mu ju od narodenia vždy ked sa kupe,ale iba tak trošku pokial ide nič nasilu...

adrianka1712
8. apr 2013

Nas 5-rocny syn mal s predkozkou problemy ked mal asi 2 roky, ale sam si to stahoval a mal to potom ok, doktorka ho pochvalila. ale teraz ked si stiahne predkozku, nezide mu az tak, ako by mala, resp. neni mu vidno cely zalud. Neviem do akej miery to sa to ma dat detom v jeho veku, ale manzel tvrdi, ze to sa mu musi dat viac stiahnut. Tak neviem. poradi niekto?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietka2
14. apr 2013

Názor urológov je, že minimálne do dvoch rokov nič nerobiť, vraj v Čechách bežne do šiestich rokov nič nerobia. Mne rozprávala známa, že jej synčekovi urológ stiahol predkožku takou sondou okolo dvoch rokov, ale bolo to pre nho veľmi bolestivé, bál sa cikať, bál sa toho lekára potom. Ja som sa chcela tomu vyhnúť, a keď mal malý 1 mesiac pediatrička mu predkožku málilinko stiahla, trošičku to na končeku prasklo , povolilo, a od toho dňa som každý deň pred kúpaním poťahovala predkožku. Nebola elastická ako som si myslela, ale pri silnejšom ťahu stále trošičku sa odlupla, akoby prasklo. Stále som to namastila framykoinom. Keď som sťahovala predkožku, stále trošičku povolila, niekedy viac , niekedy menej, akoby sa odlúpila. Možno iba raz sa stalo, že keď takto povolila, bolo vidieť trošku krvi, akoby malú odreninku. Teraz som rada , pretože malý ma jeden a pol roka a predkožka je pekne voľná, a žiadne jazvy neostali. Mimochodom posledné odlúpnutie bolo len nedávno, a čím bol väčší, tým menej si dal do toho babrať , zrejme to už bolo aj citlivejšie pre ňho a viac to aj vnímal. Aj preto som rada že som začala ešte od malička. Ani tie také trhlinky- resp. miesta kde sa oddeľovala tá predkožka vôbec nevidno. Lekári tvrdia , že povrch penisu sa musí ešte dovyvíjať a preto sa to údajne nemá sťahovať , ale ja si nemyslím, žeby to malo raz vplyv na jeho vzrušivosť. A som rada že sme sa vyhli rôznym komplikáciám, ako zápalom, ukladaniu mázku, alebo napr. násilnejšiemu stiahnutiu urológom v príp. ak by to ani v neskoršom veku nepovolilo samo. Škoda že tu chýbajú prísevky od mamičiek , ktoré s tým nič nerobili, ako a kedy sa to uvolnilo samé.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulubella
15. apr 2013

moj syn ma 5 rokov,bol uz tri krat na stahovani a pri poslednom to bolo umucenie.rozhodli sa pre obriezku,tu som zatrhla,tak mu doktorka na kramaroch dala kortikosteroidnu masticku,mastime dva krat dene a som rada,ze u dala masticku pretoze sa dostavil vysledok hned po 4 namasteni,tak nas obriezka minie.tak som rada.tereaz ideme po 6 tyzdnoch na kontrolu,dufam,ze to bude tak ako to ma byt.

bibianka
15. apr 2013

@kvietka2 Tak my sme s tým nerobili nič. Prvý krát skúšala pretiahnuť pediatrička v 7. mesiacoch, len aby zistila, v akom je to stave a šlo to pekne. Ja som mu do toho nebabrala, raz za čas som veľmi jemne skúsila, pokiaľ to ide, ale nič nasilu, len informatívne, pokiaľ ma to pustilo. Myslím, že okolo roka to mal celkom uvoľnené. Potom som už mohla pri sprchovaní pretiahnuť bez problémov (zásadne nie pri kúpaní), ale aj to sme robili dosť nepravidelne. Teraz si ju pri sprchovaní preťahuje sám (prípadne aj inokedy 😉 Myslím, že to je aj otázka predispozícií, u niektorých detí sa to samo uvoľní veľmi skoro, ako u nás, u niektorých to trvá dlho. Ja osobne som proti preťahovaniu - o túto vec (aspoň podľa mnohých českých odborníkov) sa má postarať dieťa samo.

kvietka2
16. apr 2013

@janko13 ved sme strecingovali, mal to prirastene na pevno, takze inak sa ani nedalo....

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana1107
23. apr 2013

Násilné stahování předkožky - nikdy se násilím nesnažte o přetáhnutí předkožky
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

s.i.m.k.a1
3. máj 2013

Ahojte, nas maly syncek bude mat teraz v nedelu 8 mesiacikov a jemu nejde stiahnut ani o kusok. Nemam dobry pocit zo zdravotnictva v UK kde zijeme, asi sa s tym neda doma robit nic, co? No isto by som mu nerobila nic nasilu, snazila som sa velmi opatrne aby som mu neublizila, drobec sa celu dobu nevedel dorehotat 😀 ked som sa snazila aspon o mini kusocek mu to stiahnut, ale samo ze nie nasilu alebo silno - tak sa mi zdalo ze mu to navrchu cervena az fialovie. Nastastie tam uz vobec nic nema ale stiahnut mu to aj tak nejde. Ja som mu s tym doteraz nic nerobila lebo som citala ze najskor az od roka by sa malo, no citala som par riadkov z tejto temy tak som vyskusala aj skor aby mu to nezrastlo a aha...

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s.i.m.k.a1
4. máj 2013

@janko13 Ahoj, dakujem, myslis ze potom to pojde?

njonja
4. máj 2013

@s.i.m.k.a1 ja som u mojho maleho robila od utleho veku. Urolog mi poradil, aby som to s citom trosku povilovala, vzdy po kupani, pripadne trosku nakremovala. Ale nic nasilu, ak to nejde, nechat tak, aby sa nevytvorili jazvy. Len trosicku kazdy raz. Mne lekari chceli maleho operovat a obrezat, lebo mal finmozu. Az kym mi tento urolog povedal, ze je to somarina, ze sa to da spravit aj bez narkozy a operacie. Tak sme trosicku stahovali a robime doteraz. A vsetko v pohode.. Teraz to uz ma volne.

s.i.m.k.a1
4. máj 2013

@njonja uff no nechcela by som, aby mu nieco operovali :( skusim mu to vo vanicke, zatial som skusala iba pri prebalovani... myslis ze by som mala vyskusat dat do vane aj trosku olejceka? Mam z toho strach, nechcem mu ublizit, predsa je len malicky.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s.i.m.k.a1
4. máj 2013

@fidka79 Ahoj, problemy nema ziadne, ocikat vie pekne vsetko ked ho rozbalim a necham kopcovat 😉 len jedine co robi odkedy vie s ruckami narabat ze sa stale chyta za pipika a za gulky ale urcite ho to neboli lebo sa pri tom smeje ako slniecko na hnoji 🙂 🙂 🙂 🙂